» »

Računalnik namenjen CAD programom

Računalnik namenjen CAD programom

Zalachenko ::

Pozdravljeni

Ukvarjam se z risanjem v Auto CADU in podobnih programih kjer je prisotno tudi 3D risanje in modeliranje. Potreboval bi zmogljiv računalnik ki z tem nebi imel težav( mislim da bi štekalo in zamrzovalo ter podobno). Cenovni razred če bi bilo možno bi bil tam nekje do 1000€. Prosil bi za nasvet katere komponente vzeti da bi bil računalnik čimbolj zmogljiv. Prosil bi za točne produkte in čimprejši odgovor.

pegasus ::

Povej točno kater softver in katere module v njem uporabljaš, kako velike modele imaš, kako velike render scene.

Zalachenko ::

Uporabljam Auto CAD 2013(trenutno). Rišem pa vse od velikih stavb do majhnih predmetov velikih kot USB ključ.

Qushaak ::

Izhajaj iz tega, potem se bo pa prilagajalo.
https://slo-tech.com/forum/t612791/p446...

RAM-a je za začetek dovolj 16GB. SSD naj bo 250GB.
Po mojem mnenju ta konfiguracija ni draga za to kar ponuja. Tudi zate ne bo dosti drugačna.

pegasus ::

Povej še, kaj te pri trenutem sistemu moti, kaj bi si želel, da bi delalo hitreje. Kolikor poznam tvoje vrste ljudi, je to nalagalni čas ;) Enemu CAD podjetju sem svetoval, naj v kište nabašejo max rama kolikor gre notri in vzamejo PCIe based SSDje ter eno pro grafiko srednjega cenovnega razreda (quadro ali firepro) in so blazno zadovoljni z novimi mašinami.

Zalachenko ::

Moti me ker mi šteka v programu niti. Najbolj me moti ker sam program deluje prepočasi.

pegasus ::

Torej zamenjaj program ;)

Qushaak ::

PCIe SSD-ji so brezveze, ker se ne opazi razlike proti sodobnim SSD-jem kakor je recimo Samsung 840 EVO. Vsaj pri CAD sigurno ne.
Pa napiši sedanjo konfiguracijo. Ogromno ljudem je že dovolj kaka kombinacija Core i5/i7 4xxx + 16GB RAM + SSD (250GB+). Če ti pa integrirana grafika ni zadosti pa kupiš boljšo. Vredno pa je vsaj probati z integrirano (HD4600).
Plato pa kupiš eno Gigabytko/ASUS-ko na H97 ali Z97 čipovju, ki ima 4 reže za RAM (razširjevanje v bodoče) za kake 80-100€. Mogoče še preglej katere priključke ima in koliko ter če ti to zadostuje. Drugače pač vzameš dražjo.

Zalachenko ::

Imam trenutno prenosnika ki ima i3 procesor. Bom pa čisto na novo sestavljav in imam namen vzet ločeno grafično in ne integrirano. SSD sm nameravav vzet 250 GB in pa zraven še 1TB HDD. Ne vem pa katero matično, procesor(bo intel ne vem pa kater), grafično naj vzamem. Verjetno pa bom vzev 8 GB rama ter ga potem dokupiv če bo potrebno.

Qushaak ::

Slabo si tole opisal, ker Core i3 je že kar nekaj generacij. Niti ne vem koliko RAM-a imaš trenutno.
Sem pa opazil, da če imaš navaden trdi disk in dokler neha svetit lučka zanj bo v AutoCAD-u štekal že kurzor, če ga premikaš po delovni površini.

Mam pa občutek, da maš premalo RAM-a in tudi odsotnost SSD-ja se precej pozna zaradi prej navedenega vzroka.
Nebi pa bilo odveč, če malo še poveš kako velike modele delaš v AutoCAD-u in ali 3D ali samo 2D.

Zalachenko ::

Imam i3 - 2330M(2.2GHz) rama pa je 4 GB in ja imam navaden trdi disk in ja šteka že kurzor. Rišem pa objekte velikosti hiš pa do objektov velikosti USB ključka. Rišem v 2D in tudi 3D(50% končnih stvari je v 3D)

pegasus ::

Ne kolk velike fizično, kolk velike s stališča obremenjevanja pcja ;) Število elementov pa to ...

Isotropic ::

v autocadu rises v 3d? daj presedlaj raje na inventor

Qushaak ::

Najbrž bi se morala videti že razlika, če bi bilo 8GB+ RAM-a in SSD. Najbrž pa bi tudi sodoben 4-jedrni prenosnik popolnoma gladko izrisoval za tvoje potrebe.
Recimo Core i7 4700QM + 16GB RAM + GeForce 850M + SSD. To ma recimo Asus N750, ki je sicer nekaj nad tvojim budget-om.
Mam občutek, da neki ultra zmogljivega tudi ne rabiš.

Isotropic ::

za acad je max. izkoriščeno 1 jedro, razen za render

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

Kar ne pomeni, da se ne splača vzeti 4-jedrnega proca, saj če dela le eno jedro je frekvenca precej višja. Pa vedno lahko imaš še druge programe, ki potem laufajo na drugih jedrih hitro.

balluf ::

Ker moj je moj PC že star kar nekaj let(9) in zmeraj bolj nagaja , bom moral počasi kupti novega.
Rabim pomoč pri sestavi računalnika: računalnik ne bom uporabljal za igrice ,se bo pa uporabljal kot moj drugi službeni PC.
Torej neke srednje zmogljivosti in cene bi bila moja želja.
Ker v službi kar pogosto uporabljam grafični program za 3D modeliranje (solidworks), porebujem komponente primerne za dobro delovanje takih programov .
Ostalo: office, internet, gledanje filmov...

Kaj priporočate ?

Isotropic ::

Qushaak je izjavil:

Kar ne pomeni, da se ne splača vzeti 4-jedrnega proca, saj če dela le eno jedro je frekvenca precej višja. Pa vedno lahko imaš še druge programe, ki potem laufajo na drugih jedrih hitro.

itak da pomeni. vec od i3 se vsekakor ne splača.
tut tisto o drugih procesih je v praksi bolj troll, se vidi, da se nisi kaj veliko delal v teh programih. ponavadi se pri delu z acadom procesor le declocka.

first_line ::

Jah v 95% časa ne rabiš nekega über zmogljivega računalnika za CAD, a preostalih 5% ti dostikrat pobere več časa kot pa pri prejšnih 95%.

Če delaš kaj z velikimi sestavi in risbe zanje se ti ne splača šparat pri procu. Pride predrago za živce in čas.

s6c-gEL ::

https://slo-tech.com/forum/t200222/p454...

ter žnj ostalih kondfiguracij iz dotične teme...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Isotropic ::

first_line je izjavil:

Jah v 95% časa ne rabiš nekega über zmogljivega računalnika za CAD, a preostalih 5% ti dostikrat pobere več časa kot pa pri prejšnih 95%.

Če delaš kaj z velikimi sestavi in risbe zanje se ti ne splača šparat pri procu. Pride predrago za živce in čas.

taki rabijo samo eno, max. 2 jedri. tle je graficna vazna.

balluf ::

Torej kakšno konfiguracijo ,konkretno !

m0LN4r ::

Si jo že dobil?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619226 (7685) borisk
»

Kaj priporočate (nakup računalnika)?

Oddelek: Kaj kupiti
342577 (1941) Galaxy
»

Prenosnik za študenta strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
242812 (2015) as25
»

računalnik za arhitekta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11913087 (9897) ribko

Več podobnih tem