» »

Prenosnik za študenta strojništva

Prenosnik za študenta strojništva

Primoz33 ::

Zdravo!

Oktobra začnem študij strojništva v tujini, zato sem si primoran kupit en zmogljiv prenosnik...

Zahteve:
- zmogljiv procesor
- dovolj RAM-a z možnostjo nadgraditve (vsaj 8GB)
- dovolj dobra grafična kartica (uporabljal bom software za 3D modeliranje)
- dober zaslon (ukvarjam se tudi s DSLR fotografijo in pri editiranju fotk potrebujem natančne barve in dober kontrast)
- solidno kvalitetno ohišje (aluminij recimo ali nesijoča plastika)
- srednja velikost (mora biti portabilen, a še vedno dovolj velik za normalno delo - verjetno bom doma imel priklop na zunanji monitor)
- cena: cca. 1000-1400 evrov
- ANGLEŠKI Windows 7 (64-bit?)


Namen uporabe: učenje uporabe software-a za strojnike (CAD, Mathematica ipd.) za računanje nekih ne prehudo kompleksnih problemov, pisanje poročil (Word, PPT), urejanje fotografij (Adobe Lightroom, Photoshop), mogoče kdaj kak Flight simulator ipd.

Rad bi, da notebook precej zmore, ampak nisem pa pripravljen "izpljuniti" 2000 in več evrov za prenosnik, ki je sposoben računati neke kompleksne probleme, ki so mišljeni, da se obravnavajo na zmogljivih desktopih na faksu...

Lp, Primož
  • spremenilo: Primoz33 ()

bluefish ::

Kak HP Elite oz. ProBook.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ameba ::

Sam si vse napisu kaj potrebuješ.

Laptopi ki so vredni več kot 1000€, so vsi TOP, tako da "nategnit" se ne moreš.
Jst prisegam na HPje.....
Kupi tistega, ki ti je všeč.....

Pyr0Beast ::

Bolje kupiti neki šrot laptop (za katerega se ne boš toliko sekiral če ti ga spiz* ali pa če ga poškoduješ), doma pa imaš eno zverino od kompa s primerno matriko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Adrijan0 ::

Kot je povedal Pyr0Beast, za 1400€ dobiš dober laptop in zraven še enega odličnega stacionarca. Če že potrebuješ nek dobr PC, potem si kupi dober desktop.

Primoz33 ::

Ja, v bistvu je tako...
Doma imam že precej soliden desktop, ki mi trenutno zadošča...
Jeseni pa bom razpet med Graz (čez teden) in Maribor (čez vikend), kar pomeni da potrebujem dovolj zmogljivo mobilno postajo, ker je bom "delovno mesto" ves čas spreminjal...

Kaj pa pravite na DELL XPS15?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Primoz33 ()

bedak ::

Pyr0Beast ::

Kupiš še enega stacionarca ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tony1 ::

Če že laptop, potem bodi pameten in vzemi en dober monitor zraven (24 col, IPS matrika).

Sicer pa priporočam laptop z nesvetlečim zaslonom (HP probook in elitebook so vsi takšni).

BlueNik ::

Zna kdo iz izkušenj (obstoječi študent strojništva) povedat kaki programi se uporabljajo na tej fakulteti? Za SolidWorks sem skoraj siguren (če bi mi kdo povedal koliko je tle domačega dela bi bil hvaležen), ne vem pa če je še kak bolj zahteven (za kako računanje ali podobno)?

darkolord ::

Odvisno od smeri, ampak recimo SolidWorks, CATIA, MATLAB, pa še to precej malo. Če sprašuješ zaradi računalnika, najbolj povprečen bo več kot zadostoval.

BlueNik ::

Smer UNI. Aha, hvala za informacijo. Sprašujem prav zaradi računalnika ja, ker stacionarca bom nesu u lj, da bo gnal te strojno zahtevnejše programe, pa rabim neki ko bom doma med vikendi. Problem js bil u tem da si nism znau predstavljat za kaj vse bi rabu PC. Kot ugotavljam se PC največ uporablja za kake seminarske (word)? Ker če je tko, potem res zadostuje skoraj vsak :D

Tilen ::

Tole bo čez glavo dovolj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jazbec ::

http://www.computercenter.si/computerce...

več kot preveč-i7 proc, 8gb rama, 1tb disk, dobra grafa
edino, kar lahko še nardiš je da daš noter ssd, ta 1tb disk pa v zunanje 2.5 ohišje

BlueNik ::

Tle dobiš res vsega zraven :D. Sem se uspeu odločit kaj iščem, torej: glede na to da ne rabi bit dosti zmogljiv (nič več igric xD) iščem nekaj tankega lahkega oz. z drugimi besedami lahko prenosljivega. Za ekran sem se ze skoraj odločil da bi vzel 13", me pa zanima če bi mi kdo znau iz izkušenj povedat kko zgleda npr. delo u wordu na 13", ekranu, rabi dosti napenjat oči?...Če ma kdo kak predlog glede kake serije ki je tanka pa lahka naj kar pove :)

Isotropic ::

predlagam en portabilen notebook in dodaten zunanji monitor
8gb rama ipd. je pa brezveze samo za faks (mogoce je pri fotkah druga, ne vem), ker se ne uporablja toliko, vecinoma so itak seminarske in kaksne lazje racunanje (excel vecinoma).

Zgodovina sprememb…

Zion10 ::

Vidim da omenjate prenosnike višjega cenovnega ranga (in ker na temi "kaj kupiti" nisem dobil info.), pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje ali kakršno koli informacijo glede HP EliteBook-a, ker nikjer ne najdem trgovine da bi ga videl. Drugač se pa odločam med HP EB in Lenovo Pri lenovo sem malenkost skeptičen glede kvalitete predvsem ohišja(vzdržjivost), zato oklevam.

Prenosnik pa bi mi služil predvsem za poganjanje aplikacijam namenjenim oblikovanju (Autodesk, Adobe).
Prioritete so slednje(zakaj):
- Procesor (Renderiranje)
- Kvaliteta ohišja + 15" (prenosljivost)
- grafika (nagibam se bolj k Nvidiji ->CUDA)
- Usb 3 (uporaba usb-ja in zunjanji disk)
Budget pa je do 1100€ zato odpade Workstation. Pa tudi stacionarc ker ga potrebujem povsod :)

Primoz33 ::

Kako se vam pa zdi tale konfiguracija? HP Elitebook 8560p i7

http://www.mimovrste.com/artikel/275036...

Namen imam še dodat 4gb RAM-a v prosto režo... ve slučajno, kje v sloveniji se da to dobiti in približno v kakem rangu je cena?

Aja pa želel bi še imeti docking postajo... ampak originalne postaje za elitebooke so precej drage... obstaja kakšna alternativna budget varianta? :)

Hvala in lp!

sidd ::

Nasvet: Če lahko, se posluži 17", ali dokupi dodatni monitor! Obvezno nesvetleč zaslon!
Raje kupi 200€ cenejši laptop, in dokupi SSD. V kolikor vzameš 17" laptop, imaš prostora za 2 diska. Tako lahko imaš notri en navaden in en SSD za sistem in programe - epic! Za backup res nujnih zadev pa itak usb ključek ali kak prenosni zunanji disk (ali oboje). Sam hranim res nujne stvari na ključku, disku od računalnika ter zunanjem disku (avtomatski backup).
Če misliš na laptopu zaganjat kak CAA, obvezno 8 Gb rama in vsaj i7 ali ekvavilent.
HP-ji so včasih imeli serijo z quadro nvidia karticami (3 leta nazaj). Kolega ima ta laptop in zadeva je zverinska za svojo ceno :) Kako je danes nisem več na tekočem.
Drugače pa za strojništvo ne potrebuješ zverine, razen za ekstremno velike sestave v CAD in ogromne modele v CAA.

lp
no idea for signature
signed
I

Primoz33 ::

Želim si manjšega 15'' laptopa, ker ga bom tudi nosil okoli po faksu. Bom pa imel za doma itak 22'' zunanji monitor.
Sem pa gledal tudi SSD diske, ampak je cena precej visoka, če želiš imeti neko spodobno velikost. Sem se malo pogovarjal tudi z očetom, ki dela pri eni avstrijski firmi za strojništvo in tudi njihove namizne mrcine nimajo SSD diskov, tako da mislim da bom jaz za študentsko rabo tudi preživel brez. Kaj pravite? Si ga bom raje kdaj kasneje omislil za v kak bolj navit desktop.
Poleg tega ne vem če res potrebujem tako navito mašino. Če realno pogledam - laptop bi želel da mi drži nekje 3-4 leta - do takrat pa dvomim, da bom zaganjal neke hude CAD projekte. Tako da mogoče škoda da bi preveč denarja zmetal za nekaj kar ne rabim nujno...

Hočem pač laptop za normalno rabo in dovolj dober da ne zataji pri srednje zahtevnih problemih (ne vem - uporabljal bom za učenje CAD-a, kaki matematični problemi z Mathematico 8...)

Kje bi lahko dobil dodaten 4gb RAM za omenjen laptop?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Primoz33 ()

Pyr0Beast ::

SSD je brezveze, če že zraven prenosnika dobiš disk, ki ga ne misliš dajati v zunanje ohišje. Uporabljaš dokler dela in potem menjaš. (Zraven imaš pa itak obvezni backup)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sidd ::

Če se boš šele učil CAD-a, potem lahko komot kupiš povprečen laptop, SSD ne rabiš, edino mogoče razmisliš o več rama (vedno pride prav).
Bolj pomembno bo torej kvalitta zaslona, tipkovnice, število usb priključkov, video izhod (hdmi, dp), oziroma pozicije priključkov (pri enih prenosnikih so naravnost smešne). Navsezadnje je pomembna tudi kvaliteta ohišja, ter avtonomija.
Nekaj takšnega kot tale hp elite book bo več kot dovolj. Edino št. usb priključkov zna biti malce malo.
Za učenje, vrjemi, ne rabiš zelo zmogljivega laptopa. Meni je pri študiju strojništva intelov dvojedrnik in 3 Gb rama povsem zadostoval. Še abaqus je lepo deloval gor (ter ansys). Kaj se tiše študijskih zadev. Za resno delo pa sem videl, da pri velikih projektih tudi delovna postaja z SSD, 2x xeon 4 jedrni ter 8 Gb rama pusti človeka čakat :).
no idea for signature
signed
I

as25 ::

ker kupujem prenosnik za približno enake namene bi vprašal kar tukaj.
kakšen se vam zdi naslednji prenosnik:
ASUS N55SF-S1179V W7
Novi Intel(R) Core™ i7 procesor i7-2630M (2,0 GHz)
39,6 cm (15.6") FullHD LED (1920x1080) svetleč
ram 4 GB DDR3, trdi disk 750 GB, DVD+/-RW
NVIDIA(R) GeForce(R) GT 555M 2GB
HDMI, Bluetooth3.0, Wlan, spletna kamera, USB 3.0
Microsoft(R) Windows™ 7 Home Premium 64-bit SLO/ANG
garancija 2 leti (baterija 1 leto)

--------------------------------------------------
Ostali podatki:
nabor vezja: Intel HM65 Express
RAM DDR3 1333 MHz,1 od 2. rež zasedeni, do 8GB
hitrost vrtenja trdega diska: 7200 obr/min
ALU ohišje, črno / srebrne barve
Spletna kamera HD
Multitouch drsna ploščica
LAN 100/1000 Mbit, čitalec kartic
zunanji globokotonski zvočnik (woofer)
--------------------------------------------------
vmesniki:
1xHDMI, 1x VGA
2x USB 3.0, 3x USB 2.0
1x RJ45, 1x stereo audio, 1x mikrofon
--------------------------------------------------
6 celična baterija Li-Ion 5200mAh, 56 Whr
dimenzije (cm): 37.9 x 26.1 x 3.7 ~3.75
teža: 2,7 kg

+ dodatno še 4gb pomnilnika za končno ceno okoli 1100 eur.

Invictus ::

Kak thinkpad W520 bo ravno prav.

Seveda vzemi močnejšo grafično kartico (2000M).

Noter daš lahko dva diska + 16 GB RAMa (ima 4 slote).

Stane pa v SLo svojih 2 jurja brez davka :|.

LP I.

as25 ::

Ker mam budget okoli 1000 eur, je zgornji prenosnik res max. kar bi si lahko privoščim, tako da razni elitebooki in profi thinkbooki nažalost odpadejo.

Kaj pa zgoraj naveden ASUS, ali je vreden svojega denarja oz. ali lahko za to vsoto obstaja kakšen primerljiv prenosnik?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni računalnik za študij strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
467869 (6541) Barbarpapa2
»

Macbook pro vs EliteBook Barve/Ekran?

Oddelek: Kaj kupiti
151538 (1208) fujtajksel
»

Padanje prodaje osebnih računalnikov traja že rekordno dolgo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11630242 (25987) jype
»

Grafično oblikovanje - Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
427785 (6780) mmtu

Več podobnih tem