» »

računalnik za arhitekta

računalnik za arhitekta

1 2
3
»

klinker ::

Dej ti raje konkretne stevilke napisi...tocna cena in specifikacije masine + NBD za 3 leta. Ker enako zmogljiva brand kista je malo morgen "samo" dobrih 1000€.

BlaY0 ::

HP 8200 Elite i7-2600, 8 GB rama, 1 TB diska, Radeon HD 6350 grafika, Windoze 7 Pro 64 s 3/3/3 (parts/labour/on site) garancijo pride malo čez € 1000.

IvoJan ::

dej link, do slovenske strani oz trgovine.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BlaY0 ::

Aja pa še to... 90% arhitektov ne rabi oziroma ne bo nikoli izkoristilo takega stroja sploh pa ne tisti, ki začenjajo. Skratka proč vržen denar... isto kot če bi si nabavil Ferrarija in se potem z njim vozil v koloni.

BlaY0 ::

Ne da se mi zdaj iskat samo zato, da ti bom nekaj dokazal... tukaj imaš primerek brez grafike pod € 1000. BTW štacuna je med dražjimi:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

...druga stvar... zakaj mora biti štacuna v Sloveniji? HP in Dell imata EU garancijo... kupiš tam kjer je ceneje ni treba ravno v Spodnjem Dupleku nabavljat.

lona ::

BlaY0, a priporočaš morda kakšno določeno že sestavljeno mašino, ki bi bila primerna?

Drugače pa... ne vem, računam na to, da mi jo bodo kvalitetno sestavili in stestirali tam, kjer bom nabavila komponente... NBDja sicer ne bom imela. Bo pa SBD... glede na to, kako se fant hitro in učinkovito angažira, kadar kaj kapitulira ;D

Sicer pa mi je čudno, zakaj se toliko poudarja servisiranje. Navajena sem, da računalnik dela in se ne pokvari kar tako za brez veze. Imam Dellov laptop, na katerem sem nardila cel faks, pa še nikoli ni potožil. Vmes je bil malo upgradan, vsake toliko počistim po fajlih in ga hvaležno potrepljam :D .

Ne resno, a drugače tiste mašine, ki so sestavljene po željah uporabnika crkavajo pogosteje kot originalno sestavljene? Četudi jih profiji vkup spravijo? Pa saj tiste originalne mora tudi nekdo sestavit... A je mogoče problem, da kakšne komponente niso najbolje kompatibilne z drugimi?

hvala, lp

klinker ::

HP workstation



Evo kolko tolko podoben sistem.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

klinker ::

lona je izjavil:

BlaY0, a priporočaš morda kakšno določeno že sestavljeno mašino, ki bi bila primerna?

Drugače pa... ne vem, računam na to, da mi jo bodo kvalitetno sestavili in stestirali tam, kjer bom nabavila komponente... NBDja sicer ne bom imela. Bo pa SBD... glede na to, kako se fant hitro in učinkovito angažira, kadar kaj kapitulira ;D

Sicer pa mi je čudno, zakaj se toliko poudarja servisiranje. Navajena sem, da računalnik dela in se ne pokvari kar tako za brez veze. Imam Dellov laptop, na katerem sem nardila cel faks, pa še nikoli ni potožil. Vmes je bil malo upgradan, vsake toliko počistim po fajlih in ga hvaležno potrepljam :D .

Ne resno, a drugače tiste mašine, ki so sestavljene po željah uporabnika crkavajo pogosteje kot originalno sestavljene? Četudi jih profiji vkup spravijo? Pa saj tiste originalne mora tudi nekdo sestavit... A je mogoče problem, da kakšne komponente niso najbolje kompatibilne z drugimi?

hvala, lp


On cilja predvsem na garancijo...katera je pac taka da v roku enega dneva dobis okvarjeno komponento in tako biznis tece dalje. Elektronika je pac elektronika...ce kupis kvalitetno custom kisto (predvsem kar se mene tice sta najbolj pomembna napajalnik in maticna), ni nic kaj vec al manj moznosti da kaj gre po zlu. Folku pa komponente po vecini itak crkujejo ker stalno kaj sarijo po kisti.

lona ::

Ok, nisem bla updatana, bom pregledala linke :)

BlaY0 ::

Servis ni bil mišljen kot servis ampak kot storitev. To skozi ponavljam. Po domače, če hočeš lahko temu rečeš tudi kasko za računalnik.

Druga stvar... sam sem prepričan, da 90% poslovnih uporabnikov ne izkorišča svojih računalnikov dovolj. Upam si stavit, da ga tudi ti ne boš. Zato pravim, da je popolnoma OK, če si omisliš računalnik za € 500 in ga menjaš na dve do tri leta, definitivno prideš skozi bolje, kot če nabaviš nek hud stroj za € 1000+ in ga potem trajbaš pet let. Za sam CAD ne nucaš nekega ibr stroja, kar se tiče pa renderiranja... zadeva stane in v nobenem biroju tega ne delajo kar malo tako za zabavo. Ponavadi je v biroju en ibr stroj (en človek), s katerim se naredi renderje za tistih par naročil na leto, ki to zahtevajo.

Če mene kdo vpraša, je i5 s 4 GB rama in kaksno FireGL grafiko vrh glave za 90% del v arhitekturnem biroju, konec koncev se pa vsak sam odloči kako bo postopal.

lopov ::

BlaY0 je izjavil:

Servis ni bil mišljen kot servis ampak kot storitev. To skozi ponavljam. Po domače, če hočeš lahko temu rečeš tudi kasko za računalnik.

Druga stvar... sam sem prepričan, da 90% poslovnih uporabnikov ne izkorišča svojih računalnikov dovolj. Upam si stavit, da ga tudi ti ne boš. Zato pravim, da je popolnoma OK, če si omisliš računalnik za € 500 in ga menjaš na dve do tri leta, definitivno prideš skozi bolje, kot če nabaviš nek hud stroj za € 1000+ in ga potem trajbaš pet let. Za sam CAD ne nucaš nekega ibr stroja, kar se tiče pa renderiranja... zadeva stane in v nobenem biroju tega ne delajo kar malo tako za zabavo. Ponavadi je v biroju en ibr stroj (en človek), s katerim se naredi renderje za tistih par naročil na leto, ki to zahtevajo.

Če mene kdo vpraša, je i5 s 4 GB rama in kaksno FireGL grafiko vrh glave za 90% del v arhitekturnem biroju, konec koncev se pa vsak sam odloči kako bo postopal.


Dobro povzeto!

Sedaj bo 3 leta kar imam 24" Dell 2408WFP, iz radeon 4580 sem šel na 5850, v škatli imam Q9450 in 8Gb rama. Acad, sketchup, allplan in archicad delajo BP. IMO je bila v času nakupa kar ornk mašina in še sedaj opravim vse stvari brez problema, tako da če bom menjal to ne bo zaradi počasnosti, pač pa da grem v korak s časom in imam zadeve v garanciji. Ne delam renderjev (tiste za preview da, ostalo naredi kdo ki se s tem profesionalno ukvarja).

Za delo arhitekta je (IMO!) dovolj povprečna gamerska konfiguracija; večina programja uporablja D3D, tako da OpenGL ni več ekskluziva in ne vidim potrebe po Quadro/FireGL grafikah.

klinker ::

BlaY0 je izjavil:

Servis ni bil mišljen kot servis ampak kot storitev. To skozi ponavljam. Po domače, če hočeš lahko temu rečeš tudi kasko za računalnik.

Druga stvar... sam sem prepričan, da 90% poslovnih uporabnikov ne izkorišča svojih računalnikov dovolj. Upam si stavit, da ga tudi ti ne boš. Zato pravim, da je popolnoma OK, če si omisliš računalnik za € 500 in ga menjaš na dve do tri leta, definitivno prideš skozi bolje, kot če nabaviš nek hud stroj za € 1000+ in ga potem trajbaš pet let. Za sam CAD ne nucaš nekega ibr stroja, kar se tiče pa renderiranja... zadeva stane in v nobenem biroju tega ne delajo kar malo tako za zabavo. Ponavadi je v biroju en ibr stroj (en človek), s katerim se naredi renderje za tistih par naročil na leto, ki to zahtevajo.

Če mene kdo vpraša, je i5 s 4 GB rama in kaksno FireGL grafiko vrh glave za 90% del v arhitekturnem biroju, konec koncev se pa vsak sam odloči kako bo postopal.


Meni se vedno bolj dozdeva da si ti nek diler teh brand masin.
Pravis da je za arhitekturne projekte dovolj neka masina za 500€? Ta screenshot je od znanca ki je fotograf in ima masino izkljucno za obdelavo fotk...

photoshop CS5



Masina pa je sestavljena iz...

i7 920 @ 3,66Ghz
12GB rama
8800GT 512MB
Velociraptor 150GB
1,5TB + 2x 2TB

Pred dobrimi 3mi leti je dal za njo 1300€ in se danes leti u nulo. Pravi da jo bo drzal se dobro leto...da pride res kaj obcutno hitrejsega ven.
In hoces rect da je za arhitekta ki dela v se bolj zahtevnih programih dovolj kistica za 500€?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Večina CAD programov (vsaj pri strojništvu je tako) izkorišča samo eno jedro procesorja. Z večjedernim procesorjem se izboljša odzivnost sistema, hkrati je bistveno lažje "furat" še kak drugi program zraven CAD-a. Sam komot delam majnše strojniške stvari (NX6, Pro/E Wildfire, sestavi do cca 500 kosov) na stroju, ki je po današnjih merilih povsem podhranjen, pa čakanje ni preveč moteče. Tako, da bi kištica za 500€ mogoče tudi zadostovala, sploh, ker ne vemo, kako obsežni projekti se bodo delali....
Obdelava fotografij je pa druga zgodba in tam res profitiraš, če imaš večjederni procesor. Tako, da tega dvojega ni ravno dobro primerjati.

LP

Jože

dlicen ::

klinker je izjavil:


In hoces rect da je za arhitekta ki dela v se bolj zahtevnih programih dovolj kistica za 500€?


99% dela arhitekta je za pc dosti manj stresno kot photoshop.
en ornk file v photoshopu z lahkoto zagifta še tako hudo mašino, acad pri delu z arhitekturo je praktično ne more. in sploh ni point v zahtevnosti modela, problem so sami programi, ki so vedno bolj požrešni sami od sebe, tudi če nič ne počnejo. delo na istem filu lahko gre hitreje na kišti na 500€ z acad 2004, kot pa na kišti za 1200€ z acad 2012.
če povzamem, 2d cad delo ni posebno zahtevno. za kulturno 3d delo je dobro met solidno gamersko grafiko, pro kartice so finančni overkill. za rendranje je dobro met procesor s čim višjo frekvenco. pol pa solidno garancijo, monitor s čim višjo ločljivostjo. en disk za backupe, ups tudi ni slaba stvar. zadnje kar rabiš je izguba podatkov.

technolog ::

Ja, RAID je skoraj obvezen za vse, ki si z računalnikom služijo kruh.

BlaY0 ::

klinker je izjavil:

Meni se vedno bolj dozdeva da si ti nek diler teh brand masin.
Pravis da je za arhitekturne projekte dovolj neka masina za 500€? Ta screenshot je od znanca ki je fotograf in ima masino izkljucno za obdelavo fotk...

Ni problema, jaz ti lahko v batch načinu na PS-ju zafilam 32 GB rama in 16 korou brez problema. S čim boš pa v CAD programu izkoristil vse to? A boš en milijon vektorjev naenkrat premikal v prostoru?

Ti izpostavljaš tukaj enega, ki mu je ratalo izkoristit mašino... hvala bogu da jo izkorišča, samo jaz pa pravim, da je 90% ljudi ne.

klinker ::

dlicen je izjavil:

klinker je izjavil:


In hoces rect da je za arhitekta ki dela v se bolj zahtevnih programih dovolj kistica za 500€?


99% dela arhitekta je za pc dosti manj stresno kot photoshop.
en ornk file v photoshopu z lahkoto zagifta še tako hudo mašino, acad pri delu z arhitekturo je praktično ne more. in sploh ni point v zahtevnosti modela, problem so sami programi, ki so vedno bolj požrešni sami od sebe, tudi če nič ne počnejo. delo na istem filu lahko gre hitreje na kišti na 500€ z acad 2004, kot pa na kišti za 1200€ z acad 2012.
če povzamem, 2d cad delo ni posebno zahtevno. za kulturno 3d delo je dobro met solidno gamersko grafiko, pro kartice so finančni overkill. za rendranje je dobro met procesor s čim višjo frekvenco. pol pa solidno garancijo, monitor s čim višjo ločljivostjo. en disk za backupe, ups tudi ni slaba stvar. zadnje kar rabiš je izguba podatkov.


Zanimivo to. Zgleda se bom kar moral posipat s pepelom ;(( Sem vedno gledal na 3d obdelavo kot eno izmed najbolj zahtevnih zadev za hardware. Namrec poznam audio, photo in video profesionalce in vsi bi radi kaj hitrejsega, ceprav imajo zelo zelo dobre masine. Se mi pa zdi malo bedno da ob danasnjih procesorjih, nek pro program ne zna izkoristit tega potencijala.

BlaY0 ::

Zakaj bi radi kaj hitrejšega????????? Tega res ne zastopim. A vsi obdelujejo več 32 mpixel velikih slik naenkrat? A danes že kar vsi delajo plakate al kaj? Pa saj isto so počeli pred 15 leti na 486 mlinčkih. A je danes ta folk torej 100.000x bolj produktiven ker ima toliko močnejše mašine. Think not, kvečjemu produktivnost je manjša kot takrat ker je toliko enega balasta okoli in se mora folk koncentrorat vmes še na nepomembne reči kot so Twitter pa FB pa chat pa torrente. To je čisti distraction.

Zakaj imaš pa ti samo i5? Zakaj nimaš kaj hitrejšega? Zadeve gredo tako hitro naprej da lahko vsako leto nabaviš mašino za € 2000, ki je čez eno leto vredna točno € 500 ali še manj. Kaj je torej bolj racionalno... povprečno mašino menjati enkrat na 3 leta in biti skozi v neki zlati sredini ter ne zapravit preveč ali pa zapraviti full pa si pol leta "on the edhe" potem pa itak padeš malo nad povprečje v treh letih si pa že pod.

bezerk ::

Eni ste se "našpičli" kot bolani, pa res nimate pojma kaj rabi arhitekt, kljub temu, da omenjate, da se ne da živeti od mašine za 1000€
SSDji pa FireGLi pa ne vem kakšna sranja, to ni gamerski PC ali PC za renderje, animacije itd...
Za archicad rabiš soliden 4 jedrni procesor, veliko rama (8GB), disk 500GB je veliko preko glave(vzameš 1TB, ker je razlika v ceni blesava) in grafično, ki obvlada OpenGL solidno, torej 60€ MAX!!
64 biten operacijski sistem, zraven 2 monitorja, sam uporabljam enega 22" 16/10 za risbo in 19" 4/3, za obešanje "palet"-menijev, itd...
Za autocad in 2D pa še manj.
Tu je 1000€ preko glave zadosti.
Za svojega sem dal, brez monitorjev, 1000€ pred dvemi in pol leti in zadeva še vedno dela odlično, pa vse rišem v 3D z dodatnimi knjižnicami preko 500MB + osnovne.
Na 32bitnem OS / z Archicadom), se je pa vse obešalo, ergo RAM.

ribko ::

Imam izkušnje z ACAD programi in sem prepričan da mašina za 1000€ ali manj deluje brezhibno še par let!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ribko ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813435 (11696) JesusChrist
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383485 (2417) kamuee
»

Kakšen HW za CAD/3D

Oddelek: Kaj kupiti
294900 (4542) WarpedGone
»

nakup računalnika - ACAD

Oddelek: Kaj kupiti
413519 (2773) J-ronimo
»

Komponente računalnika - vaše mnenje -

Oddelek: Kaj kupiti
317875 (7477) jazbec

Več podobnih tem