» »

Delovni PC - workstation za C3D (CAD) in foto obdelavo

Delovni PC - workstation za C3D (CAD) in foto obdelavo

najbiker ::

Pozdravljeni.
Potrebujem nasvet okoli izbire novega delovnega strojčka. Kupujem ga za daljše obdobje (3-5)let. Predvsem delam z civil 3d in dodatno programsko opremo (plateia, canalis). Poleg tega delam tudi z Lightroom-om in DXO optics pro za obdelavo fotografij. Računalnik bo v pogonu praktično ves čas. Gledam sestave z I7 procesorjem kot naprimer tale:
Intel i7 4820k 3.7 Ghz 10M box LGA2011
noctua NH-L12
asus P9x79 ram 8x
INGSTON HYPERX KHK1866C9D3/4G x4
samsung 840 pro
WD1003FBYZ 1 TB
NVIDIA QUADRO 2000 2GB

V oči pa mi je padla tudi konfiguracija z xenon procesorjem
SUPERMICRO X9SRA
INTEL Xeon E5-1620v2 3.70GHz 10MB 4C/8T
HYNIX HMT351R7EFR8C-RD 4GB PC14900 DDR3 ECC registrirani x4
PNY Quadro K2000 2GB PCIe
SAMSUNG 840 EVO series 250GB 25/S600
WD1003FBYZ 1 TB
SUPERMICRO SNK-P0050A4 2011 3U+ active

Sedaj pa me zanima, ali sta ti dve konfiguraciji ustrezni za moje potrebe. Je mogoče še izboljšati ti konfiguraciji (budget do nekje 1600 eur), oz. če je možno dobiti za manj bom lahko samo vesel.
Gledal sem tudi že sisteme od WD in Dell-a, ampak so za moje finance overkill.
V sestavi ni ohišja in napajalnika, ki ga že imam (Define R4 in Tesla R2 650W).
Za konstruktivne nasvete vam bom hvaležen.
Najbiker

gddr85 ::

Invictus ::

Lahko si pogledaš tole.

Pa še z OSX bo združljivo ...

http://www.tonymacx86.com/436-building-...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Qushaak ::

Nekako je brezveze, da gledaš Xeon platforme, ker do tvojega budget-a ne moreš sestavit dvoprocesorskega sistema.

GPU: Quadro K2000 2GB GDDR5
CPU: Intel Core i7 4790K
MB: GIGABYTE GA-Z97-HD3
RAM: 32GB DDR3 1866MHz (Kingston HyperX Fury white)
SSD: Samsung 840 EVO 250GB
HDD: WD1003FZEX (WD Black 1TB)
CPU cooler: Scythe MUGEN 4

Mislim, da ti bo tole zadostovalo in četudi kupiš v Sloveniji bo precej manj kot 1600€.
Lahko zapraviš kaj več za boljši CPU cooler, če boš res hotel do zahnjih megahetrzev izkoristit na zraku pa da bo stabilno.
Tudi matično lahko drugo Gigabyte-ko (preferiram to firmo iz lastnih izkušenj) s Z97 čipovem, če ti kaj manjka na tej.

Ohišje imaš res super, prav tako napajalnik. Sistem bi moral biti tudi pod obremenitvijo praktično neslišen (edino ta PNY Quadro ne vem kolk glasna je kaj lahko, ker ima tako mali ventilator).

Storage se bo pa že s časom menjal. SSD-ji se res hitro cenijo.

Prav tako bi za nek večji performančni preskok rabil vložiti precej več denarja, ker bi bilo potrebno vzeti LGA2011 platformo in šestjedrnika recimo.

Upam, da sem pomagal in dobro utemeljil izbiro.

hojnikb ::

SSD se splača vzet MX100 512GB. Vse ostalo je brezveze, ker će res nucaš hitro stvar niti neboš gledat pci-e
#brezpodpisa

Qushaak ::

Kot sem rekel, storage je stvar dogovora. Komot se vzame Samsung/Crucial 500GB in bomo še vedno pod željenih 1.6k€.

Dodal pa bi še, da tudi 1600MHz RAM bo v redu. V takem primeru naj se recimo še gleda, da je 1.35v. :) Vsekakor pa naj se ga "nabije" 32GB pa da bo "za vedno" mir.

najbiker ::

Hvala za priporočila. Kar se grafične kartice tiče. Če pozabim Quadro (C3D jo glih ne izkoristi), kaj pa če grem na gamimg kartico, katera bi bila primerna?

dottor ::

Tu se je treba najprej prepričat kaj podpirajo programi, katere misliš uporabljat (in večina kaj podpira). Ali je to CUDA ali OpenCL/GL. Če je CUDA pol nVidia (750Ti recimo ali 760), če je OpenCL/GL pa AMD (recimo 260X ali 270X).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Qushaak ::

CUDA je premočna na tem področju, zato raje kr Nvidie glej. Priporočam pa Gigabytko WindForce x2, ki ima 2x 100mm ventilatorja. Preverjeno zelo tiho in po vrhu še dobro hladi.
Pa probaj dobit kartico (čeprav je mislim, da samo model 750Ti) na Maxwell arhitekturi.
To je to.

Pa tega ne razumem, kakoda sodobno CAD orodje ne izkoristi Quadro/FirePro v 3D načinu?

najbiker ::

Pozdravljeni. obujam temo, ker sem pred naročilom sistema. Po dolgem premisleku sem se odloči za naslednjo sestavo:
procesor: Intel xeon E3-1231 v3 bok LGA1150
matična: Gigabyte GA-Z97x-UD3H
ram: Kingston Hyperx Fury 16GB (2x8)
grafika: Gigabyte NV750 GTX TI 2GB (GV-N750TOC-2GI)
ssd: Samsung 850 PRO 512 GB
HDD: WD 1TB WD1003FZEX
optična enota:Samsung SH-224DB DVD-RW
ohišje: Fractal design R5
napajalnik: Fractal design Tesla 650W
os: WIN 8.1 pro 64bit
Namen CAD C3D, lightroom, Photoshop, DXO optics pro, kakšen gaming pa ne preveč, ni časa.
Prosim za morebitno izboljšavo predvidenega sistema in konstruktivne predloge.
Najbiker.

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Qushaak ::

Dobra kombinacija oz tudi izbira komponent.
Blck HDD-ji so sicer hitrejši, zato bi vseeno vztrajal na njem (čeprav so precej vroči). Samo je ohišje v redu.

Morda razmisli še o kakem cobre 40-45€ CPU cooler-ju, pa bo ta sistem z zjemo diska res neslišen.

najbiker ::

Hvala za vse nasvete. Računalnik je naročen. Ko ga sestavim poročam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8113924 (5355) DamijanD
»

Namizni računalnik za grafično obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
241718 (851) He-Man
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599719 (8525) Nummy

Več podobnih tem