» »

Dva konekta na eno ledico, kako?

Dva konekta na eno ledico, kako?

jerry2000 ::

Pozdrav

Poleg diskov na matični plošči sem kupil še Ultra 100 kontrolez za PCI vodilo, problem je, ker imam le eno led diodo za diske, tako matična plošča kot kontroler pa imata priklop za ledico za signal, kdaj diski delujejo.

Zanima me, na kakšen način bi lahko povezal ledico z obema kontrolerjema, da bi delovalo? Zaporedno, vzporedno, nikakor?

Hvala za pomoč

Jernej

Zoidberg ::

Zaporedno vsekakor ne. Pomoje bi vzporedno šlo sicer pa nisem štromar tako da ne potem mene krivit da si skuril:D :D
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoidberg ()

jerry2000 ::

Hm, ja, hvala za odgovor, fino bi bilo pa če kdo pove, ki se spozna na štrom :-)

Jernej

Blisk ::

Vsekakor ne zaporedno, niti ne vzporedno, ker boš kej skuru.
Edina varianta ti je, da iz obeh kontrolerjev daš iz plusa pina konektorja po 1 diodo, ki jo potem skupi vežeš na plus LED.
minusa diode vežeš, na plus LED.
to bi moralo delat, ni pa preizkušeno.

sash ::

Blisk8-O od kot ti take ideje
minusa diode vežeš, na plus LED.


edina smislela vezava je vzporedna, saj bo v tem primeru svetla dioda v primeru ko je transfer na bilokaterem disku

najboljša varianta je da si v ohišje namontiraš še eno LED zadevo in boš imel zadevo ki bo najlepše prikazala prenost diskov (stroškov z navadno diodo 100 sit, z kako ultrasvetilno pa mal več)


ps.
svoj cajt bil štromar :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

gumby ::

sash: a ti bi kar izhode skupaj vezal? bravo:\

blisk: diode imajo anodo in katodo (ta je označena z črtico, piko, zarezo, ...), drugače pa bi tale tvoja ideja morala delovati

sash ::

t.g tako, oba plusa skupaj in oba minusa skupaj in nato plusa na plus diode in minusa na minus diode, ker zadeva preverjeno deluje :D oz je delovala dokler sem imel kotroler v kompu
--------------------
Think different...
TOROiD Group

gumby ::

izhodov se ne sme vezati skupaj, če niso posebej za to namenjeni - lahko mimogrede kaj skuriš... v tem primeru si imel pač srečo:)

sash ::

ne, srečo sem mel ko mi je strela ruknila v komp pa je sam modem skurla :D , to da pa taka vezava dela pa ni sreča ampak nekaj vsakdanjega 8-)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

gumby ::

zveži skupaj oba izhoda ojačevalnika, pa boš takoj videl srečo... sicer se pa ne mislim prepirati:)

amper ::

Za to zadevo rabiš dve navadni diodi, ki sta na tisti strani ki imata črtice zvezani skupaj in prilkopljeni na plus ledice. Na plati in na kontrolerju poiščeš +žici in jih pripelješ vsako na eno diodo. Minuse enostavno zvežeš skupaj in priklopiš na - ledico. Tako boš ločil napetosti med plato in kontrolerjem. Namreč lahko se zgodi da sveti ledica na plati na kontrolerju pa ne in v primeru, da boš vse skupaj zvezal lahko pride napetost na kontroler in crkne. V še slabčem primeru pa je lahko obratno pa ti skuri plato.
Če pa slučajno še ne veš kako bi to izvedel pa mi pošlji mail pa bim to vezje narisal.

Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

Blisk ::

t.g. ja vem, da ima dioda anodo on katodo, ampak sem mu hotu razložit, na najbolj enostaven način.
2 Izhodov ne smeš skupi vezat, ker lahk 1 izhod skuriš.
no bom probal narisat vezavo.

_______diode______ LED
vhod 1---I>I------I
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ I-----I>"I------ minus
vhod 2---I>I------I
_____.________^__tuki povežeš skupi

To bi moralo delovati, amoak ni preizkušeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

jerry2000 ::

Kakšno diodo pa potrebujem?

Nisem ne vem kakšen strokovnjak za štrom...

Trenutno sem to rešil tako, da sem power ledico zlorabil za drugi kontroler :-) Glasnost računalnika pa me spominja na to, da je prižgan :-)

Jerry

Highlag ::

Blisk ti je podal kar pravo rešitev. Drugi dve diodi sta lahko kakršni koli diodi dobiš/imaš (npr najbolj običajna 1N4148)
Lahko tudi LED, samo potem ti bodo vse tri bolj slabo svetile.

jerry2000 ::

Torej, bistvo je, da plusa ne povežem skupaj brez diod? Minusa pa lahko?

Jerry

Highlag ::

Minusov (0V) tako ali tako ne rabiš skupaj vezat, ker je minus v celem računalniku en sam, tako da ni pomembno od kje ga potegneš. Lahko tudi iz črnih žic, ki potujejo iz napajalnika na prav vse komponente.

Zanimiva fora bi bila če bi kupil dvobarvno ledico. Potem bi imel na enem mestu obe ledici. Pač en disk bi bil zelen drugi pa rdeč :D
Z priključitvijo nebi smelo bit problemov, ker ima takšna ledica 3 priključke. Srednji je 0V, skrajna pa sta plusa za vsako diodo posebej. Problem bi verjetno bilo le ohišje, ker ne vem kakšne obilke imaš diodo.
:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lego vlak - Kako dodati led diodico za lučko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10776 (444) chavlji
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615427 (10218) T0RN4D0
»

vezava led diod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
246833 (6522) Blisk
»

LED dioda, ki stalno sveti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223726 (3444) Microsoft
»

LED diode za modifikacijo - kaksne?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152488 (2284) Neo32

Več podobnih tem