» »

Statistika 1 izračun kvantila

Statistika 1 izračun kvantila

Tilk ::

Torej imamo porazdelitev občin po šolah

#OŠ #Občine
0-2 8
3-10 15
11-30 2
31-60 1

Največ koliko šol ima 30% občin?

Meni pride odgovor 2,66. v rešitvah je zapisana vrednost 2,7. Ali delam kaj narobe ali gre tukaj z zaokroževanje? Hvala za pomoč!
Tilk
  • spremenil: Tilk ()

lebdim ::

če ti tole kaj pomaga ...

Andrejpan ::

Men ni jasen kaj točno so podatki 0-2 8... 3 šole imajo ljudi iz 8 občin? Skratka kako je porazdeljena slučajna spremeljivka?

Zgodovina sprememb…

Tilk ::

od 0 do 2 OBČIN ima 8 šol
od 3 do 10 OBČIN ima 15 šol
itd...
Spremenljivka je število občin.
saj se mi zdi, da sem dobil pravilen rezultat.
Tilk

Andrejpan ::

Načeloma nisi velik falil, tako da verjento bo že držalo. Drugače pa a si po tej definiciji računal računal: P(X < q_0.3 ) < = 0.3 in P(X < = q_0.3 ) >= 0.3 ?

Tilk ::

R(p)= N x P + 0,5 -----> 26x0,3+0,5

F(-1) < Rp < F(0) ------> umestil v rang

Y(p) = y(0,spodnja meja) + (Rp - F(-1))/f(0) x i(0) -----> določil kvantilni rang

F komulativa razreda
F(-1) komulativa prejšnega razreda
f(0) frekvenca razreda
i(0) širna razrda
Tilk

bajsibajsi ::

Si nalogo prav "prepisal"? Cudno mi je, da niso urejeni razredi z ustrezno sirino razreda (saj to spada v osnove opisne statistike). Izracunas K s pomocjo Sturgesovega pravila: K= 1 + 3,3logN Dobis optimalno stevilo razredov (v tvojem primeru obcine, ce sem prav razumel) in nato dolocis sirino razreda: Xmax-Xmin/k Skratka prvo uredis tabelo.

" Največ koliko šol ima 30% občin?" ali koliksen delez sol je v/do 30 obcinah? So obcine ze v osnovi podane v odstotkih?
Kakorkoli, s tezavo razberem formulo. Predvidevam pa, da je to formula za izracunanje p-tega kvantila oz. Xp. Si preprican, da je pri tvoji nalogi potrebno racunati kvantile? Po moje je treba izracunati relativni oz. kvantilni rang Px, ki nam pove to kar ti potrebujes (koliksen delez podatkov v urejenem vzorcu je manjsih ali enakih vrednosti x; v tvojem primeru x=30).
To izracunas s formulo Px= Rx/n Za to potrebujes se Rx. Rx= Fk-1 + fk (x-rk-1)/delta x

bajsibajsi ::

Lahko prosim prilimas celotno nalogo? Ker mi sedaj ne da miru in se sprasujem, ali se racuna kvantil ali kvantilni rang.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587365 (2942) -JM-
»

izračun cene za vrtec

Oddelek: Loža
185249 (4474) cebelar123
»

Podražitev komunale za več 100% (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911796 (8926) Magic1
»

APEK: Poročilo o razvoju trga elektronskih komunikacij za četrto četrtletje 2008

Oddelek: Novice / Ostale najave
355008 (3353) techfreak :)

Več podobnih tem