» »

Problem z zvokom v win2k

Problem z zvokom v win2k

gapa ::

Ce recimo laufam Setija, ki obremeni procesor na polno, ali pa ce delam kaj drugega kar mi izdatno obremeni procesor mi zacne zvok pokat in skrtat. Ni vazno s cim poslusam(WinAmp, MediaPlayer...) ali pa kaj poslusam(mp3-je, audio cd, filme...) vedno in povsod imam isti problem. Mislim da je odvec ce povem da stvar v Linuxu dela prav lepo. Ce hocem torej poslusat muziko in delat kaj na racunalniku je to ena mala jeba.
Se konfiguracija: Win2k,Sb Live Value, duron 600@900, 512Mb Ram in pa Abitova KT7-RAID plata. Upam da sem napisal vse kar je vazno, ce pa ne me pa opomnite da dopisem.
Zbiram vase predloge kako se resit problema in pa hvala da ste se pomatrali in prebrali post.

Gapa

Han ::

Se kaj pozna, če znižaš prioriteto Setiju v Task Managerju?

gapa ::

Seti ima ze tako prioriteto na najnizjo. Sem probal tudi zvisat prioriteto WinAmpu pa ne pomaga.

ABX ::

Po moje gre za hardware napako.

Te Sblive! so znani zaradi podobnega sranja.

Probaj z eno starejšo kartico.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Matek ::

Znan problem gapa, verjetno imaš XPje. Ni ravno hardware napaka, ker dela v Linuxu lepo, prav tako v starejših verzijah Winsov. Veliko stvari je za probat. VIA Latency patch, sveži driverji, po možnosti Creativovi, prestavljanje kartice po režah, ročno nastavljanje IRQjev,...

Mani ni pomagalo nič od tega. Se pa vidi, da je neka fora z IRQji, ker naenkrat stvar dela, ko sem izklopil RAID kontroler na plošči.

Aja, mam pa zlo podobno konfiguracijo kot ti, enako ploščo in kartico.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

gapa ::

Kaj ima kdo se kaksen predlog. Probal sem vse od zgoraj nastetega, razen rocno nastavljanje IRQ-jev (ker ne vem kako in kje se jih lahko v W2k, pa tudi nobena naprava si ne deli IRQ-jev), probal sem tudi odklopiti RAID in disk preklopiti na naveden IDE priklop. Stvar se vedno poka. A je se kaksen predlog razen menjava kartice.
Hvala se enkrat,
Gapa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Muska "zašteka" ob zagonu programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
5744 (687) akulp
»

Zvočna še kr škrta

Oddelek: Strojna oprema
191332 (1082) Matek
»

problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161095 (934) sash
»

pci mass storage controller

Oddelek: Pomoč in nasveti
71905 (1783) armandoxxx
»

dve zvočni

Oddelek: Zvok in slika
141617 (1370) rookie

Več podobnih tem