» »

Zvočna še kr škrta

Zvočna še kr škrta

Matek ::

No, imam Zvočno kartico SB Live! value in v Win98 deluje OK, samo v XP-jih zvof škrta in preskakuje, predvsem ob večjih obremenitvah. Prej sem mislil, da so tisti driverji v Windowsih slabi in sem zato zdaj, ko sem dobil ADSL dljal nove iz creative.com, pa ni nič pomagalo. To naj bi se dogajalo, ke si več stvari deli IRQ.

Any ideas?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

the_unborn ::

A mas plato na KT133A cipsetu? Probej via latency patch, poisci na guglu ali kje drugje.

Nutcracker ::

Jest mam podobno težavo. V Win ME mi je zvok delal normalno, sedaj pa mi v Win XP v nekaterih igrah zvok škrta, poka, karkol. V Warcraftu 3 tud preskakuje (samo pri vmesnih sekvencah). Fora pa je da mam drugo zvočno - Hercules Game Theater XP.

Matek ::

Mam KAbit KT7-RAID, zdejle sem dljal latency patch, bom sprobal in poročal
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Ne pomaga;(


Še kakšen predlog?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

the_unborn ::

Probej se v biosu enablat pci master caching pa latency malo povecat, vec pa ne vem.

Matek ::

NE najdem, mi poveš kje bi to moralo bit v BiOS-u? sem vse pregledal, pa ne najdem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

the_unborn ::

jst sm mel kt7a in je blo pod advanced chipset settings, to je tam kjer so memory timingi pa agp settingsi in podobno

Jure2k ::

Če nimaš RAIDA poskus dat disk, al pa karkol maš na onih oranžnih konektorjih (RAID krmilnik) prestavt. Men je samo to pomagal, do takrt, ko bom pa RAID naredu bo pa stvar upam že delala. Sm js tud posnel Latency patch, pa vse, pa ni nč delal. Poskus to, pa povej, če bo delal.

JLP ::

Sam sem mel SB Live in najprej KT7.RAID in KT7A-RAID. Edin kar je men pomagal je, da sm zvočno zamenov. In zdej dela brez problema.
Live long and prosper!

Matek ::

Ja hehe, jaz sem pa zadovoljen z kartico, nič, zgleda da bo treba nazaj na Win98SE
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Lucas ::

Tudi pri meni je zvok začel nekoliko škrtati, če je bil procesor dodatno obremenjen.

Odločil sem se, da namestim najnovejše gonilnike za Live Value iz Creativove strani.

Ko sem jih končno uspel potegnit dol (50M!!), in jih namestil sem ugotovil, da je zadeva dela še slabše kot prej;(
Zvok je pošteno škrtal pri špilih, pri obremenitvi, WinAMP ni uspel normalno poganjat mp3, če je zadaj tekel še kak program...

Očitno je v kombinaciji WinXP in kartic serije Live Value, bolje pustiti kar Billyeve gonilnike! Creativovi so za en BullShit!
:)
I was here...

the_unborn ::

zamenjajte zvocno ali maticno:D
jst sem zdej na novi maticni in vse deluje perfektno

Matek ::

Meni je pa Windows update najdu msjev update za driver od zvočne. Zdejle dljam in bom poročal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

nojus ::

men je pomagal k sem instaliru tazadne VIA driverje. Probi še to, nimaš kej zgubit

JLP ::

Verjetn to ni MSjev drijver ampak of Creative. Drajverje sam proizvajalci dajo MSju da jim podelijo WHQL in jih pol na Windows Update dajo.
Drgač pa srečno. Jest sm se dolg matrov pa ni nč pomagal razn nova zvočna. Al pa kot so že rekl plato zamenaš tko da nima istga čipseta (southbridega).
Live long and prosper!

Matek ::

piše microsoft corporation pri driverih
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

He, sem dal gor Via 4in1 najnovejše, prav tako tiste driverje z windows update-a, pa ni nobene razlike. That's W98SE for me i guess, edino če kdo kako čarobono rešitev najde.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

_Mortal_ ::

Če ti gre škrtanje na živce je rešitev preprosta: dej ven zvočno
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Matek ::

Uaa! Uspelo!

Jure2k je mel prav, sam HardDisk sem dal na prvi kanal, ker sem ga mel na 3retjetm na raidu, pa vse dela kot namazano:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zvokom v win2k

Oddelek: Programska oprema
5777 (728) gapa
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271256 (950) morphling1
»

problem z novim PCjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7860 (712) Siluro
»

Še en problem s SB Livom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8822 (707) JLP
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565499 (4640) Tiger

Več podobnih tem