» »

pci mass storage controller

pci mass storage controller

cattom ::

kaj pa je to, mislim pci mass storage controller? Ko zaženem rač. mi napiše conflict with sb-live irq11.Ta storage controller se je kar naenkrat pojavu,in hoče drivere za novo napravo -kakšno napravo saj nisem nič v reže dodaju.8-)

Samson ::

To ti je verjetno Abit ali MSI plata in je od ATA 100 kontrolerja.V tem primeru bi clovek reku, da je plata se RAID in to ti vse pove...Mej se.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

Upam, da nimas plate MSI BXMaster, kajti Promisov UATA66 kontroler integriran na plati (to je ta Mass Storage Controller) in Live se ne prebavljata. Z najnovejsimi drajveri bos zadevo za silo usposobil v win2k, v w98&ME pa pozabi...

Shadowman-x ::

Glede prebavljanja BXMaster in Live bi rekel, da delujeta (lastne izkušnje), vendar je problem v IRQ-jih.
Potrebno jih je nastaviti ročno ali pa uporabiti enega izmed mnogih PCI slotov.
PCI mass storage controler pa uporabljajo plošče z HPT-366 kontrolerjem, vsaj moja ABIT-ka BE6-II. Morda tudi HPT-370???

MadMax ::

Shadowman-X: Imam prvega (tapravega) Live-a, pa ne gre...
V PCI slotih je le Live, ostalo prazno. ISA prazen. USB rabim, zato ni disejblan.
Dokler imam disk prikljucen na ATA33, deluje b.p., ko pa ga dam na Promisa, ne pride v win.
Live je lahko fizicno prisoten-ce ni instaliran, vse deluje (razen zvoka, seveda). Takoj ko ga instaliram, pa zariba...
Poskusil vse PCI slote, rocno nastavljanje v BIOSu,....
Ce imas kje zapisane tocne nastavitve in pozicijo (kater PCI), da deluje v win9x ali ME (v w2k ga za silo zrihtam, vendar Live ne daje 100%nega zvoka), prosim, da mi javis na mail.
10x

Samson ::

MSI plate imajo promiseov kontrolerr, medtem ko abit uporablja HPT...Mad Max pa zate velja: Najnovejse driverje od Live-a pa pretikaj ga toliko casa po pci slotih, dokler po postu (tik preden zacne nalagat OS z diska pauziraj zadevo i poglej ce si deli kak irq. Drugace pa AGP in pci 1 si delita isti irq.Pci2 in pa pci 5 prav tako.HPT je si deli z sestim pci-jem. Najbolje ti bo, ce das live-a v pci 3, ker je nedeljen. Nastavi v bios-u rocno za pci slote uporabo irq-jev in sicer. Grafika na 11, hpt na 10, pci slot naj pa uporablja naprimer 5. Sicer pa poglej v knjigico, kjer pise kateri sloti se delijo in uporabljajo isti irq-je.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MadMax ::

Ze vse probal...

armandoxxx ::

men pa v control panelu pise da nimam instaliranih driverjev za to . pa sem ruknu CD od mame plate not ... pa je zalaufal vse kot je rteba ! :)

LP

Armando


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z instalacijo Promise Ultra100 TX2 (tm) IDE Controller-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61406 (1318) Brane2
»

Pomoč pri inštalaciji SBLive!Platinum 5.1 na Abit KT7-raid. NUJNO!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101035 (904) Modri dirkač
»

abit kt7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8998 (889) Loki
»

Rešeni problemi z ATA 100 in IRQ-ji v Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
82329 (2189) jetam
»

verifying DMI POOL DATA

Oddelek: Strojna oprema
101370 (1208) Matek

Več podobnih tem