» »

problem z zvokom

problem z zvokom

sash ::

Problem je v tem da se mi iz zvočnikov (ki delajo OK) na vsako toliko časa zasliši čuden šum in presketanje - podobno skurhjenim zvočnikom. Edino kar sem uspel do sedaj ugotovit je to da se ta hrup zasliši predvsem ko zaženem kak program in ob tem poslušam glasbo-mp3. Kaj bi lahko bilo narobe, OS je WINXP pro z vsemi najnovejšimi gonilniki.

kofiguracija:
Osnovna MSI MS6309
c 700
256 MD rama
Zvočna Fortissimo XL
grafična GF2
Seagate Baracuda 60 G
+ ostale nujne malenkosti

AngelOfDeath ::

zvok podoben skurjenim zvočnikom ???????


od kdaj pa skurjeni zvočniki špilajo dalje ?

lahko so kake motnje (elektromagnetne)

alien-w ::

to se dogaja tudi pri meni, samo da zvok ni tak, kot da bi bili skurjeni zvocniki ampak pac zadeva prasketa in kvaliteta šepa. Jaz mislim, da problem tiči v preveliki količini signalov oziroma "kanalov" (ne najdem prave besede trenutno) v zvočno kartico... edino kar lahko narediš je to, da programo (WinAMP recimo) dodaš malce več prioritete ali zmanjšaš obremenitev.

sash ::

je pa zanimivo tudi to da če poslušam glasbo direktno iz audio cd-ja pol špila noralno tako winamp kot tudi mediaplayer, medtem ko če je ista glasba predvajana iz diska zadeva zaj... . tako da sumim da je neke narobe z mama plato in me zanima če se dobijo kaki diagnostični programi za pregled mama plat podobno kot se dobijo za diskovje.

alien-w kje se nastavijo te prioritete v winampu-daj malo bolj na easy opisat

alien-w ::

Nič ni narobe s plato. Problem je v tem, da če poganjaš kake druge zahtevne operacije ali aplikacije in imaš muziko na istem disku kot recimo igro ali program disk ne zmore brati vseh stvari na enkrat. To povzroči prasketanje in prekinjanje. Jaz sem ta problem delno rešil s posebnim diskom, na katerem je WinAMP in vsi MP3ji.

Je pa res, da mi še vedno cikla, saj mi na svoji BE-6 II nikakor ne rata usopsobiti ATA66 kontrolerja.

Prioriteto poganjanja lahko nastaviš tako, da zaženeš WinAMP in greš na postavko "options/preferences" in tam na "drevesu" poiščeš "options" Na desni strani cisto spodaj piše "process priority class" Nastavi na High. Realtimeje raje ne uporabljaj.

sash ::

no ni čisto tako, saj imam glasbo-mp3 je na enem disku (20G quantum) sistem in vse otalo pa na drugem (60G seagate), in isto se dogaja tudi če poslušam mp3-je iz cd-ja. sem pa opazil tudi da se isto če poslušam glasbo iz cd-ja in poskušam skopirat kako datoteko iz paricije na particijo, diska na disk ai če pečem na cd.

glede winampa bim pa probu.

AngelOfDeath ::

Še vedno mislim da maš zvočno preveč dovzetno za motnje :)

lahko pa da maš preobremenjen pc :)

sash ::

AngelOfDeath slabo misliš, ker če je zgolj predvajanje glasbe in prebiranje pošte pomeni preobremenitev, pol tak boljš da ....

VASkO ::

fantje, to o cem govorite, je ze dve leti star hrosc VIA cipovij. Ce ima ljudek plato s tem cipovjem, je to mozen vzrok problema. drugace pa, imas enablan DMA prenos za diske?

McHusch ::

tocno tko, neuraden popravek pa najdes tule

sash ::

popravek sem instaliral samo nenak nima učinka in DMA je tud vklopljen. fora pa je v tem da se mi je pričelo dogajat pred eno par dnevi, konfiguracijo (vse razen baracude) pa imam isto že vsaj pol leta in do sedaj se to ni dogajalo

AngelOfDeath ::

daj malo opiši priključitev tvojih ide naprav :)

jure1873 ::

probaj zamenjat malo irq in dma od kartice, pri enemu kolegu ki je imel neko noname zvočno je to delovalo

bf4ed ::

Tak kak je nakdo rekel za via to je res ker sem sam mel probleme s tem.
Mel sem pa VIA apollo plus + Creative PCI 128=pokanje zvoka(še posebej opazno pri kakem visual efektu kak je tisto v winampu)
Zdaj mam pa via kt266A pa integrirano zvočno pa nič ne jebe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

sash ::

priklop ide naprave je sledeč
prim master seagate baracuda 60G
prim slave pioneer dvd 106
sec master pekac sony 175
sec slave quantum 20G

tud z menjavo irq-jev sem že poskušal pa nič, glede via čipovja kot je nekdo omeno je zanimivo da je do pred par dni delalo vse normalno (cca 1,5 leta) zdaj pa ne dela nič več tak ko treba-ne na integrirani zvočni kot na pci zvočni

AngelOfDeath ::

Lahk da maš res preobremenitev jaz sem si kupil dodatno kontroler pa sem odpravil :)


kak deluje čuč za diske ko ti presketa ?

sash ::

nevem zakaj bi prišlo do preobremenitve (povej kak vzrok) ker imam že dolgo časa priklopljene vse 4 kanale le da je bil ra rack namenjen manjši disk (prej 1,6G zdaj 20G) dogaja se mi pa to tudi če katerega od diskov izklopim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526257 (17234) Hayabusa
»

Problem z glasnostjo zvoka pri gledanju filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81294 (1145) CaqKa
»

Muska "zašteka" ob zagonu programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
5698 (641) akulp
»

Problem z zvokom v win2k

Oddelek: Programska oprema
5780 (731) gapa
»

Poseben plugin (output) za WinAmp !

Oddelek: Zvok in slika
161228 (961) GripTape

Več podobnih tem