» »

IP kamera

IP kamera

Matevz2 ::

Pozdravljeni.
Kupil sem ip kamero, ki sem jo konfiguriral tako, da je na ruter(siolov Sinope) povezana prek wifi-ja. Kamera ima nastavitve IP: 192.168.1.8, port:81 maska: 255.255.255.0, Default gateway: 192.168.1.1 in DNS 192.168.1.1. V nastavitvah ruterja pod zavihkom security sem dodal port forwarding za ta isti IP oz. isti port kot ga ima kamera. Težava je, ker do kamere nikakor ne morem dostopati iz zunanjega omrežja, lahko pa do nje dostopam znotraj lokalnega omrežja. Težava je očitno nekje pri nastavitvah ruterja oz. modema, vendar nevem kje. Kakršnakoli pomoč bo zelo dobrodošla.

Lp
  • spremenil: Matevz2 ()

d4vid ::

Pa od zunaj dostopaš s zunanjim IP naslovom?

Daj naredi screenshot nastavitev ruterja...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Matevz2 ::

Od zunaj dostopam z javnim ip naslovom+ številko odprtega porta(xx.xxx.x.x:81) oz. kar z ddns naslovom, preko katerega lahko dostopam do kamere znotraj lokalnega omrežja. Nastavitve ruterja sem delal po teh navodilih, ki sem jih slučajno našel: http://www.supra-electronics.com/typo3/... (klikni sinope)

d4vid ::

Hm... Čudno. Poskusi restart modema, če še nisi. Imaš v mreži samo modem ali imaš tudi kak router?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Matevz2 ::

Sem restartal oboje(modem in kamero). V mreži je samo ta modem, vse je priključeno direktno nanj. Sem pa opazil še eno težavo: če z računalnikom ročno vzpostavim povezavo prek LAN1 porta na internet ali aktiviram wifi adapter in se prek njega povežem v omrežje, do kamere nimam dostopa niti znotraj lokalnega omrežja. Torej poenostavljeno: do kamere lahko dostopam v lokalnem omrežju pod pogojem, da je računalnik zgolj povezan z modemom na port1, ne pa tudi povezan v zunanjo mrežo. In kot da že to ni dovolj, imam na modem priklučen še tole: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... zaradi česar mi wifi povezava do interneta ne deluje( če tv set izklopim, wifi deluje normalno).

Dozdeva se mi, da je težava v samem sinopu in da bi blo najbolše kupit drug ruter, sinopa pa imeti samo kot modem. Je pa kakršenkoli namig dobrodošel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev IP kamere - zunanja povezljivost

Oddelek: Pomoč in nasveti
134574 (2698) Andrejko
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235920 (4426) nx6325
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951219 (22969) simone
»

Siol fiksen IP - sinope modem

Oddelek: Omrežja in internet
114368 (4210) Lion29
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488354 (7380) Miha_T

Več podobnih tem