» »

Siol fiksen IP - sinope modem

Siol fiksen IP - sinope modem

Lion29 ::

Pozdravljen folk,

torej zaradi nekih potreb sem na siolu zaprosil za fiksen IP in ga tudi dobil. Na svojmu PCju imam webserver z apachom in sem dal kot listen svoj novi fiksni IP. Zadevo sem preveril v browserju in je delalo vse enkratno.

Na internet sem se povezoval s svojo pppoe sejo, brat na drugem racunalniku prav tako. Problem je, da zdaj, ko imam fiksni IP je mozna le ena seja hkrati, tako da sem moral zadevo tako nastimat, da se mi zdaj modem povezuje na net sam s svojo sejo in deluje kot ruter.. zdaj ta dvba racunalnika dostopata direktno prek ruterja gor....

spet kar se tice povezave vse super... AMPAK

zdaj se je zalomilo pri dostopu do webserverja

prej ko sem se s svojo sejo povezoval gor, je (moj fiksni) IP v browserju, kot receno prej, normalno pozval moj webserver

zdaj pa poklice direktno sevisno stran od samega modema/ruterja (isto kot ce bi lokalno klical 192.168.1.1.)...

Po moji logiki je treba zdaj modem forwardirat na moj racnalnik, v samih nastavitvah modema (na teh servisnih straneh) nisem nasel nikjer te opcije... (crap od "softwareja").

ko sem klical na siol, da mi povedo kako naj zadevo resim, je bil predlog, da si nabavim dodaten ruter..

Zdaj pa mene zanima, ce je ze kgo mel tak problem in ce ga je resil brez dodatnega ruterja?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

blaz87 ::

Če ti je dejansko šlo modem spremeniti v router, potem imaš sigurno tudi nastavitve za forwardanje portov.

Se mi zdi, da imajo to opcijo pod configuration.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz87 ()

toxius ::

določiš statične IPje mašinam, obvezno nastaviš port forward na Sinope (IP tvoje mašine + protokol...) in mora delat...

Lion29 ::

problem je, ker nisem nikjer nasel za nastimat port forward na teh nastavitvah

blaz87 je izjavil:

Če ti je dejansko šlo modem spremeniti v router


to dela sam, ima 2 data porta zadi in 2 tv
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Gwanaroth ::

Isci pod "Configure applications".
Lights often keep secret hypnosis..

Lion29 ::

Gwanaroth je izjavil:

Isci pod "Configure applications".



HVALA

sem sedaj nastimal da mi HTTP in HTTPS forwardira na moj PC, problem je, ker se vedno ne dela

naj povem se, da imam nastimano, da mi sam dinamicno dodeli interni IP.... sinope pa fowardira na mojo domeno (PC name), tako da problem nebi smel biti tle, ali pac?

ce dam fiksni IP recimo
192.168.1.4
subnet 255.255.255.0
in gateway 192.168.1.1. mi javlja napako in pol noce na net


v apachu moram poslusat katere IPje zdaj? svojega local 127.0.0.1 itak
seveda zdaj ne rabim poslusat mojega siol IPja, ne? moral bi verjetno sinopov na 192.168.1.1. ? no ce tega poslusam mi apache javi error, tudi ce poslusam 192.168.1.4, ki mi je avtomaticno dodeljen

pismo ne vem zakaj mi vpis mojega siol IPja v browser se vedno vrze stran opd sinopa, ce pa je tam nastiman forward :'(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Gwanaroth ::

1. Apache MORA poslušat na SIOL ipju. Saj requesti od "zunaj" bodo prihajali na siolov externi IP in ne na 192.168.1.1 Kje imaš logiko?

2. Nastavi na mašini, kjer laufaš Apache STATIČNI ip, netmask in gateway. Napako ti javlja, ker verjetno nimaš vpisanih DNSjev. Vpiši še dnsje: 193.2.1.66, 193.2.1.72.

3. Na Sinopu forwardaj na IP in ne na netbios (pc) name.

pismo ne vem zakaj mi vpis mojega siol IPja v browser se vedno vrze stran opd sinopa, ce pa je tam nastiman forward

Zato ker sinope ima tudi svoj web server na portu 80. Spet ti manjka logika. Saj sinope si konfiguriral na http://192.168.1.1, torej prek http protokola na default (80) portu.

Izklopi na Sinopu remote management, pa boš nanj lahko dostopal le prek lokalnega ipja in ne od zunaj.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

ne ti meni zdaj tako "kje mam logiko"

problem resen..pri debugiranju pa sem imel tezave, ker je bil problem tro-plasten

1. z apachom moram poslusat moj interni IP, ki mi ga dodeli modem (in ne zunanjega, kot pravis ti Gwanaroth) v mojem primeru 192.168.1.4

2. problem je bil tudi v mojem firewalu

3. najvecji problem pa je bil, da na svojem raucnalniku ne morem dostopat do moje strani, ker mi modem vedno servira svojo stran... Od zunaj pa je moja stran normalno dostopna!

tako da s pomocjo siol podpore (ki je mimogrede res katastrofalna) in ogrmono poskusanja sem zadevo uspesno resil

Torej, se enkrat za tiste, ki bi imeli podoben problem

1. povezavo z modemom (in ne s svojim PCjem)
2. na modemu nastavit pri advanced security, da aplikacije forwardirajo HTTP in HTTPS (port 80 in 443) na tvoj PC
3. Na svojem PCju na pozarnem zidu dovolit dostope apache aplikaciji tudi zunanjim uporabikom
4. na apachu poslusat IP, ki ti ga dodeli modem



kako pa tudi interno prek IPja dostopat do moje strani, pa ne vem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Gwanaroth ::

Spet si pozabu logiko ;)

1. z apachom moram poslusat moj interni IP, ki mi ga dodeli modem (in ne zunanjega, kot pravis ti Gwanaroth) v mojem primeru 192.168.1.4


kako pa tudi interno prek IPja dostopat do moje strani, pa ne vem


Kaj ti tu ni jasno? http://192.168.1.4 bi ti moralo delat.
Lights often keep secret hypnosis..

Lion29 ::

lol, interno mam postimano vse v nulo, mam svoje interne domene in dostopam do razlicnih strani ze kaksno desetletje tako... problem je samo, da bi rad sam dostopal preko mojega siol IPja notri... tudi to ni tak problem, ker itak interno preko teh mojih internih domen oz preko internih IPjev... ampak to, da bi prek mojega siol IPja dostopal (tudi znotraj mojega omrezja) bi bila samo pika na i ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gwanaroth ::

Dodaj v httpd.conf naj posluša, poleg lokalnega, še na siolovem ipju.
Lights often keep secret hypnosis..

Lion29 ::

Gwanaroth je izjavil:

Dodaj v httpd.conf naj posluša, poleg lokalnega, še na siolovem ipju.


sem dal, ampak mi vrze ven...(ne pusti restartat apacha)

sicer sem pa resu zadevo z dyna dns ali ip, ne spmnem se tocno... imam zdaj neko X domeno, ki mi kaze na moj IP in mi dela tako od zunaj kot lokalno...

volk sit in koza cela... gremo delat naprej :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus router in Access point

Oddelek: Omrežja in internet
7997 (754) iglavc
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951107 (22857) simone
»

Sinope 568 +r2 ... PS3 wi-fi problem

Oddelek: Omrežja in internet
9915 (823) tade911
»

WLAN ne dela!!! vista...

Oddelek: Omrežja in internet
101402 (1347) harrallo
»

Iskanje IP glede na območje MAC naslovov

Oddelek: Omrežja in internet
51582 (1582) Matko

Več podobnih tem