» »

Nasvet, 19 let star pa 140€/mesec, prepuščen sebi

Nasvet, 19 let star pa 140€/mesec, prepuščen sebi

«
1
2

imamtezave ::

Lep pozdrav.

Pišem iz anonimnega računa in maila, ker nočem razkrivati identitete. Sem bodoči študent, prejemnik socialne štipendije 220EUR + 140EUR preživnine od očeta, štipendija mi bo odvzeta čez poletne počitnice. Sem zaključil gimnazijo v LJ, doma sem prepuščen lastni oskrbi saj živim z mamo, ki je psihični bolnik, nehigienična in ne skrbi zame, zato jo bosta stara starša, lastnika dvostanovanjske hiše v kateri živim (starša ločena, stara starša po očetovi strani) izselila iz stanovanja. Mama je takšna, da se je ne da spremeniti, saj je psihično motena, po osebnosti je takšna da pušča nesnago za sabo, zakadi celo stanovanje s cigareti, v katerih se neredko znajdejo tudi opojne substance.

Ker je takšna kot je mi otežuje delo, v stanovanju namreč gospodinjim zase (na žalost še zanjo, kar ni moj namen vendar sem redoljuben in higieničen človek).

Tako sem opisal dokaz, da sem res prepuščen sebi - stara starša me ne moreta podpirati dlje kot da me pogostita z občasnim kosilom, še za to me je sram, kajti imam zdrave roke in noge - tako bi želel delati, saj, četudi mi je dozdaj 350-360EUR dohodka bilo odlično za preživetje (stroškov nimam, stara starša ne sprejmeta denarja za stroškov od mene saj vesta, da bi mi jemala hrano iz ust - ne kupujem drugega, ne oslarij, ne cigaret in ne alkohola.

To poletje mi bo ostalo 140EUR preživnine od očeta, s katerim imam super odnose, vendar me ne more podpirati dlje od te mere. Tako seveda želim delati preko študentskega servisa - tako bi lahko produktivno izkoristil čas ter tudi zaslužil. Bojim se, da bi morebiti kakšen zaslužek lahko škodoval izračunu za državno štipendijo za 1. študijsko leto - takrat namreč ne bi več mogel delati, saj imam namen resno sodelovati v pedagoških procesih. Tako bi živel praktično od štipendije in študentskih bonov.

Sej mi ni težko živeti skromno, vendar med poletjem z 140EUR evri preprosto res ne bi šlo. Imam tudi punco, ki se zaveda, da izhajam iz revnih okoliščin, ona sama tudi gre študirati in ima podobno situacijo kot jaz.

Potrebujem nasvet - ali naj grem delati med poletjem, tako da poskusim užiti poletje z nekim dohodkom, ali ne, saj bi mi to morebiti škodilo pri dohodku med študijskim letom ?


Zavedam se, da se bodo med vami našli posamezniki, ki boste uvideli, da je moja situacija absurdna, čudaška, relativno slaba in zapletena, spet drugi pa boste menili, da bi moral biti bolj skromen, da sem optimist idr. Vsekakor prosim troll-e, naj ne zapravljajo časa s pisanjem, saj potrebujem zgolj pravi nasvet oz. dober komentar, napotek.

Hvala vsem, ki bi bili pripravljeni pomagati s kakšnim nasvetom, komentarjem, napotkom. Zavedam se, da sem naiven in da je moja družinska situacija res čudna. Vendarle.

LP,

anonimni bodoči študent.

Dr_M ::

Sej nebi bil rad nesramen, ampak...

hojnikb ::

Sej mi ni težko živeti skromno, vendar med poletjem z 140EUR evri preprosto res ne bi šlo. Imam tudi punco, ki se zaveda, da izhajam iz revnih okoliščin, ona sama tudi gre študirati in ima podobno situacijo kot jaz.


Zakaj ne ? Stroškov praviš da nima, šolal se med počitncim tako neboš, ampak boš nabrž doma + štipendijo boš dobil še julja (ker se izplačuje za nazaj).

Če ti to ni dovolj, greš seveda delat. Do kolk lahko delaš, da ne presežeš cenzusa, se pa tudi da izračunat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

korenje3 ::

z rednim delom lahko zaslužiš cca 4k€ v 3 mesecih. delaš pač tam kjer imaš možnost dela za plačane nadure.
z 4k pa lahko praktično vsak preživi leto z vsemi stroški. pa še izkušnje pridobiš. tako da razmisli v tej smeri.

mi je ena enkrat rekla, ne moreš vplivat na to v kakšne pogoje si rojen, lahko pa poskrbiš za sam za svojo prihodnost.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

imamtezave ::

@hojnikb, žal je tako, da sem zadnjo štipendijo dobil 10.6 .. še je našparana. Bojim se, da če bi malo-da-ne presegel cenzus, bi mi država dala nekje 70€..

@korenje3, osebno močno upam, da mi uspe najti kakšno takšno delo..

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Torej nočeš zaslužiti par 100€, da ne bi bil ob 70€?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

imamtezave ::

@furbo - nočem zaslužiti par 100€, da nebi bil ob 220€ (trenutna štipendija) - med šolanjem nimam pojma namreč, kako bom lahko polek študija še delal - ne nameravam narediti fakultete tako, da se bom od celotnega faksa spomnil samo par predmetov pa prepisane diplome, praktičnega znanja, ki ga lahko dalje gojim in eventuelno prodam, pa nebi imel - kar je potencialno verjetno, če mislim špricat predavanja, zato da bi delal. Vaje pa so tako ali tako obvezne.

radmannsdorf ::

pojdi vprašat na center za socialno delo kaj bi se dalo narediti.

imamtezave ::

@radmannsdorf - na CSD sem se že kar dobro informiral, denarne socialne pomoči ne morem imeti, ker nisem iskalec zaposlitve, štipendijo pa mi zaradi teh 2 mesecev podjetja lahko krepko znižajo in to kar za lepo obdobje, ob novem obračunskem obdobju bi mi ugotovili novo premoženjsko stanje in temu primerno izdali novo odločbo o štipendiji.

sansipan ::

Imaš enake težave kakor 1/3 vseh slovenskih študentov.

Tu imaš možnosti več, najboljša je, da se odseliš, sam pa prijaviš ločeno gospodinjstvo ali kaj v tej smeri.
Uredi si življenje v študentskem domu, s subvencijo države. Tako imaš tekočih stroškov pod 100EUR, sanitarije in tekočo hladno ter toplo vodo in ogrevanje čez zimo. Porini se v en študent, ki ni natrpan do kraja, ima lastno kuhinjo in po možnosti tudi sanitarije.

Socialna štipendija mora veljati do konca šolskega leta vendar preveri na zavodu.
Imaš opcijo dobiti še občinsko socialno, ter če se znajdeš, od bodočega podjetja.

Možnosti je veliko, vendar boš moral vložiti toliko več lastnega dela, prosjačenja in zahtevanja, da ti kaj odobrijo (Sploh na slovenskih zavodih te bodo hitro odpikali, samo je treba vztrajati)

Študentsko delo naj nebi vplivalo na izplačilo štipendij, vendar samo do nekega zneska pri socialnih, to moraš preveriti.

S 400EUR mesečno se da preživeti, ne v ljubljani v najemniškem stanovanju, vendar pri starih starših zagotovo.

Od bonov preživel ne boš, ker boš po parih mesecih naveličan hrane.
ČE pa že probavaš, računaj 140EUR/mesec+ za hrano v gostilnah - moral boš iskati cenejše ponudnike in tam kjer se boš najedel.

Sam sem že živel na manjšem proračunu (manj kot 200EUR razpoložljivega denarja/mesec) in tako, da mi je na koncu še kaj ostalo. (Pranje perila brez praška, eno milo za glavo in telo ...)

Navadit se boš moral da - jesti 1x na dan je razumljivo v tvoji situaciji
Med vikendi boš lahko ostal lačen.

Za razne sladkarije, sladke pijače, plastenke z vodo in podobno - nimaš denarja.
Nutella, vsa premium roba - odpade iz seznama.

Telefon si odklopi ali na predplačniški paket (moja poraba je bila pod 5EUR mesečno), vsi prevozi so peš (dež veter sneg) ali s urejeno občinsko infrastrukturo - s subvencionirano vožnjo.
Ostale stroške - skenslaj.
Vse kar lahko prodaš, stolp, viška računalnikov, ekranov, prodaj.

Lažje kot biti lačen in vse našteto zgoraj je - da si najdeš neko ekstra delo.

hojnikb ::

imamtezave je izjavil:

@hojnikb, žal je tako, da sem zadnjo štipendijo dobil 10.6 .. še je našparana. Bojim se, da če bi malo-da-ne presegel cenzus, bi mi država dala nekje 70€..

@korenje3, osebno močno upam, da mi uspe najti kakšno takšno delo..

štipendijo, če je res državna, boš dobil tudi julja.
#brezpodpisa

sansipan ::

imamtezave je izjavil:

@furbo - nočem zaslužiti par 100€, da nebi bil ob 220€ (trenutna štipendija) - med šolanjem nimam pojma namreč, kako bom lahko polek študija še delal - ne nameravam narediti fakultete tako, da se bom od celotnega faksa spomnil samo par predmetov pa prepisane diplome, praktičnega znanja, ki ga lahko dalje gojim in eventuelno prodam, pa nebi imel - kar je potencialno verjetno, če mislim špricat predavanja, zato da bi delal. Vaje pa so tako ali tako obvezne.


To je neumnost.
Večino stroškov med študiranjem ti lahko pokrije država.

Trenutni zakoni so pa taki, da ko enkrat zabiješ študij naslednjič drago plačaš. Obstaja samo še en prepis/ponavljanje.

Če ne misliš ravno životariti, boš potreboval eno delo za med vikend, vse šolske obveznosti pa boš moral delati med tednom in sproti.

imamtezave ::

@sansipan - hvala za obsežen odgovor - stvar je taka, da živim preblizu šole, da bi lahko kandidiral za študentski dom. Verjameš ali ne - tudi študentsko delo se šteje pri štipendiji. Le-ta štipendija je po novem zakonu pripadajoča samo dijakom od 1-3 letnika srednje šole, v 4. letniku pa ne več. O kadrovski štipendiji sicer še nisem razmišljal, hvala za idejo.

Glede varčevalnih nasvetov mi je kar zanimivo nekaj idej spoznati - hvala ti za obsežen odgovor, sicer pa dodajam da sem lakote že vajen, tako da me to tako ali tako ne skrbi preveč. Če se želiš razpisati še, se priporočam v ZS - tvoje izkušnje me namreč zanimajo,

Še enkrat hvala, LP

Sicer pozivam druge bralce, da podajo podobne komentarje nasvete, kakor je storil sansipan . Hvala vam.

hojnikb ::

Očitno nihče ne razume, v čem je problem OPja.
OP kolikor razumem, še ni študent.
Živel bo najbrž doma med študijem (če je v LJ)

Torej je problem (če prav razumem) samo to, da med počitnicami nebo extra denarja. Imam prav ?
#brezpodpisa

imamtezave ::

@hojnikb - tvoje razmišljanje bi bilo pravilno, vendar so zelo zelo pred kratkim spremenili zakon - še sam sem dobil posebno odločbo, v kateri je poudarjeno, da sem poleti ostal brez štipendije.

@hojnikb - v osnovi ja, denar sicer imam možnost zaslužiti vendar nočem, da se mi država vsede na štipendijo na račun poletnih zaslužkov.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Ampak če boš redno vpisan v 1. letnik faksa, boš najbrž dobil nazaj teh 220EUR državne štipendije
Preživnina pa verjetno tako ostane ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

imamtezave ::

@hojnikb - ko bi minilo obračunsko obdobje, nakar bi CSD izdal novo odločbo. Želel bi poudariti, da nimam eksistenčne krize, vendar želim prodati svoj čas za denar, kruto pa je, da bom s tem obenem na nek način denar tudi izgubil, saj "prodaja časa" med študijem ne bo tako izvedljiva - kvečjemu med vikendi, toda bi bil pravi hec, da bi uspel dobiti tako ugodno delo, povrhu pa še redno delo.

Preživnina mi ostane, ja.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Torej je problem samo v tem, da imaš do oktobra (oz ko dobiš nazaj štipendijo) samo teh 140€ preživnine ali sem kej spregledal ?
#brezpodpisa

imamtezave ::

V osnovi me je strah, da bi preživel zadnje svobodno poletje v bedi, samo zato ker se bojim, da se mi CSD vsede na poletne zaslužke na račun štipendije.

@hojnikb - točno tako.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

140€ je precej denarja, če boš med počitnicami doma.
#brezpodpisa

sansipan ::

imamtezave je izjavil:

@sansipan - hvala za obsežen odgovor - stvar je taka, da živim preblizu šole, da bi lahko kandidiral za študentski dom. Verjameš ali ne - tudi študentsko delo se šteje pri štipendiji. Le-ta štipendija je po novem zakonu pripadajoča samo dijakom od 1-3 letnika srednje šole, v 4. letniku pa ne več. O kadrovski štipendiji sicer še nisem razmišljal, hvala za idejo.

Glede varčevalnih nasvetov mi je kar zanimivo nekaj idej spoznati - hvala ti za obsežen odgovor, sicer pa dodajam da sem lakote že vajen, tako da me to tako ali tako ne skrbi preveč. Če se želiš razpisati še, se priporočam v ZS - tvoje izkušnje me namreč zanimajo,

Še enkrat hvala, LP

Sicer pozivam druge bralce, da podajo podobne komentarje nasvete, kakor je storil sansipan . Hvala vam.


Vidim da se zakoni spreminjajo hitreje, kakor jim sledim sam.

Kandidatura za študentski dom - ne vem ali si jo sicer že zamudil: Imaš si jo možnost pridobiti zaradi težkega družinskega statusa, neglede na razdaljo. Možno, da je potrebno izvedensko mnenje. Študij lahko s tem istim mnenjem tudi še enkrat ponavljaš ali pa še bolje - napreduješ, četudi nimaš vseh izpolnjenih pogojev.
Možnost imaš tudi vpis v še eno srednjo šolo (priznaj si izpite, kar si že naredil), tam ti pravtako teče status, samo bonov žal nimaš, obstaja pa tudi strošek - tam do 200€ vpisnine.

Glede štipendije - denar moraš sproti pobirati iz računa, po parih dneh zavodi upoštevajo, da ga imaš dovolj saj si delaš zalogo.

Nekje najdi kakšno študentsko svetovalko, da preučita skupaj kakšne možnosti imaš za karkoli.
Slovenija je socialna država konec koncev, sicer ne boš živel v razkošju, samo preživel pa boš, dokler si ne najdeš nek spodoben posel ter zaživiš na lastnih nogah.

imamtezave ::

Že, preživel bi, vendar bi želel maksimizirati dohodek s študentskim delom, a ne vem kako bo potem s štipendijo - prav to ne upam tvegati.

hojnikb ::

Še enkrat folk, preberte v _čem_ je dejansko problem OPja, predn komentirate :)
#brezpodpisa

z3ro ::

Kolega, ki dela preko študenta ima dogovorjeno, da mu delodajalec na račun nakaže par 10€, ostalo pa dobi na roko. Ne vem pa koliko delodajalcev si to upa delati (ne vem če je to ravno dovoljeno).

hojnikb ::

imamtezave je izjavil:

Že, preživel bi, vendar bi želel maksimizirati dohodek s študentskim delom, a ne vem kako bo potem s štipendijo - prav to ne upam tvegati.

Zračunaj si, koliko lahko zaslužiš, da boš še vedno ostal v istem razredu za štipendijo.
#brezpodpisa

imamtezave ::

@sansipan - tega pa nisem vedel, hvala ti. Tvoji odgovori so kar vzpodbudni - to je bil tudi cilj te teme ...

sansipan ::

imamtezave je izjavil:

V osnovi me je strah, da bi preživel zadnje svobodno poletje v bedi, samo zato ker se bojim, da se mi CSD vsede na poletne zaslužke na račun štipendije.


Mislim, da je, v kolikor CSD škripne in začne komplicirati (nič bati, to počnejo vedno), tebi dosti boljša možnost dijaškega dela preko poletja - v lasten proračun lahko prineseš 2x500EUR minimalno.

Med šolo pa delo med vikendi. To ti znese 50EUR na vikend - ni veliko, samo zelo pomaga, ko na koncu meseca loviš položnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sansipan ()

imamtezave ::

@hojnikb - vendar, kako bi lahko potem tudi točno toliko zaslužil? Dogovor z delodajalcem? nimam izkušnje z delodajalci, me zanima, če so res tako prilagodljivi.

@z3ro - kaj takega sicer mislim da ni legalno, mislim pa da bi zame bilo to super - seveda se bojim, da bi me na ta račun kdo prijel zaradi davčne utaje.. kar je sicer malo verjetno

@sansipan - res? Kako pa? Nisem namreč nikoli redno delal, pa nimam izkušenj z dohodki študentskega dela.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Razmišljaj tudi o tem, da študij nekoliko odložiš.

Pojdi delat za eno leto ali dve, v tem času si lahko prihraniš kar nekaj denarja. Poleg tega si lahko pridobiš dovolj kontaktov, da boš imel tudi med študijem na voljo priložnostna dela s katerimi boš omejeval svoj "burn rate".

hojnikb ::

Še enkrat folk, preberte situacijo OPja, ker to kar vi pišete nima neke veze z OPjem :)

hojnikb je izjavil:

Torej je problem samo v tem, da imaš do oktobra (oz ko dobiš nazaj štipendijo) samo teh 140€ preživnine ali sem kej spregledal ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

imamtezave ::

@ZaphodBB:

Sprejemljiva ideja, toda kako bi lahko delal v tem času?

sansipan ::

Bi se strinjal z ZaphodBB-jem.

Vpišeš se nekam, toliko da ti teče preživnina, zraven služiš še s dijaškim delom.

Ko imaš dovolj rezerv se spustiš v šolanje.

Naslednja možnost je:
Narediš letnik v celoti, polovično etc. - nato ponavljaš/pavziraš, etc in v tem času nabereš rezerve (Študentski kredit?)

S šolanjem se ti ne mudi, vsa razlika je samo v tem - če boš se šolal po 26-em letu, boš moral vse plačati sam.

Obstajajo pa tudi ljudje, ki niso šli študirati in imajo narejeno samo srednjo.

Večina študentk ki jih vidiš po gostilnah, dela iz razloga lastnega preživljanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sansipan ()

hojnikb ::

sansipan je izjavil:

Bi se strinjal z ZaphodBB-jem.

Vpišeš se nekam, toliko da ti teče preživnina, zraven služiš še s dijaškim delom.

Ko imaš dovolj rezerv se spustiš v šolanje.

Naslednja možnost je:
Narediš letnik v celoti, polovično etc. - nato ponavljaš/pavziraš, etc in v tem času nabereš rezerve (Študentski kredit?)

S šolanjem se ti ne mudi, vsa razlika je samo v tem - če boš se šolal po 26-em letu, boš moral vse plačati sam.

Obstajajo pa tudi ljudje, ki niso šli študirati in imajo narejeno samo srednjo.

Večina študentk ki jih vidiš po gostilnah, dela iz razloga lastnega preživljanja.

Še enkrat, preberi situacijo OPja :)
#brezpodpisa

imamtezave ::

@ sansipan Pustiti oz. pavzirati šolo bi zame bila velika odločitev - prijavnico na želen program sem že oddal - le-to bi moral preklicati, kar bi morda eventuelno lahko tudi obžaloval, v kolikor sploh ne bi dobil dela - morda ne bi mogel vpisati drugega izobraževalnega programa, če bi, bi morda stalo? Sej ne vem, moreš mi malo bolje razložiti ,kako bi to bilo izvedljivo.

sansipan ::

@ sansipan Pustiti oz. pavzirati šolo bi zame bila velika odločitev - prijavnico na želen program sem že oddal - le-to bi moral preklicati, kar bi morda eventuelno lahko tudi obžaloval, v kolikor sploh ne bi dobil dela - morda ne bi mogel vpisati drugega izobraževalnega programa, če bi, bi morda stalo? Sej ne vem, moreš mi malo bolje razložiti ,kako bi to bilo izvedljivo.

Vprašaj v referat, kamor si se vpisal.

Prijavnica, dokler se ne vpišeš ni nič drugega kakor list papirja.

imamtezave ::

@sansipan: prej si omenil,da bi lahko znova vpisal srednjo šolo? Kaj imaš v mislih? Kako točno bi situacija srednje šole bila drugačna od študija? Ravno tako se sprašujem, kdaj bi lahko delal. Nočni šihti odpadejo, ker nisem ravno vampirski tip človeka, če bi lahko dobil drugo delovno izmeno pa bi tako ali tako morda lahko tudi tekom normalnega študija delal ... vendar težko kaj se tiče študijskega dela - nameravam namreč študirati sproti in vestno.

hojnikb ::

Zakaj hudiča mu priporočate pavziranje prepisovanje, če dečko le želi zaslužit nekaj cekinov čez počitnice, ne da bi ostal potem brez štipendije. Če bi vsaj malo prebrali taprvi post, sploh ni težava v tem, da bi imel premalo prihodkov čez prihajajoč študij.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

imamtezave ::

Tako je, kot je rekel hojnikb - moj interes je tako delati med počitnicami kot tudi vzdrževati soliden dohodek med študijem.

imamtezave ::

Moram pohvaliti uporabnico, katere ne želim izpostavljati, mi je pa ravnokar poslala spodbudno sporočilo, registrirala pa se je samo, da je lahko odgovorila. Cenim, da se najdejo ljudje, ki so pripravljeni moralno podpirati sočloveka.

fosil ::

na CSD sem se že kar dobro informiral, denarne socialne pomoči ne morem imeti, ker nisem iskalec zaposlitve

Kaj pa če se za te tri mesece prijaviš kot iskalec zaposlitve in lahko nato prejemaš socialno pomoč?
Tako je!

imamtezave ::

Dvomim, da bi pravočasno uspel prejeti kakšen denar.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Mojster, glede na to, da so ti finance v krizi, razmisli še o sezonskem obiranju sadja - jabolka pa to, kar bo konc poletja zelo iskano. Glede na tvoje trenutno stanje bo tisti zaslužek krvavo prav prišel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

imamtezave ::

@RaptorF16 - hvala za nasvet, toda moram dodati kot sem že drugim, da nimam izkušenj z rednim delom in ne vem, kakšni so v praksi delodajalci ipd.

Unknown_001 ::

Kako redno delo? To greš enemu sadjarju za dva tedna da se tista letina obere, plača ti po gajbi ali kilah in to je to.

Plačilo je po mojih izkušnjah na roke. Se pravi denar dobiš takoj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

imamtezave ::

Torej bi bila varianta, ki jo je opisal z3ro?

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

imamtezave je izjavil:

V osnovi me je strah, da bi preživel zadnje svobodno poletje v bedi, samo zato ker se bojim, da se mi CSD vsede na poletne zaslužke na račun štipendije.

@hojnikb - točno tako.

Naj ti povem, da večina zaposlenih in poročenih moških nima 140€, s katerimi bi lahko čez mesec razpolagali. Zato se za ta dva meseca ne sekiraj. S punco se hodita s kolesom kopat v naravna kopališča in uživajta. Za sendvič z navadno klobaso in kakšen sirup, da ne bo žeje, pa tudi bo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Unknown_001 ::

Če te že skrbi za dohodek, si preračunaj, koliko lahkos priložnostnimi deli čez leto zaslužiš in koliko prejmeš od socialne. Vsekakor sem mnenja, da se s pomočjo v nasadih in vinogradih, pa ob kakšnih podobnih variantah, da zaslužit bistveno več kot pa tiste boge 2200evrov kar jih ti čez leto dobiš.

Malo računico naredi in se odloč, če se ti splača delat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

imamtezave ::

@francek1 - ja no, hvala za mnenje, toda vljudno menim, da je v tvoji trditvi nekaj logičnih protislovij - večina pomeni > 50%, kar pa dvomim za slovence - zakaj hudiča je potem toliko avtomobilistov ipd. ? 140€ dohodka ne dopušča bencina + to + ono ... Nekateri ljudje imajo nekaj, pa jemljejo kredite, da pokurijo vso kupno moč. Jaz trenutno imam 340€ - 350€, ki sem jih dobil 10 junija (minus 30€) kar je super, zaposleni moški pa običajno ne skrbijo za gospodinjstvo popolnoma sami - četudi plačujejo stroške, jim gotovo ostane več kakor 140€, s katerimi seveda človek ne umre - vendarle pa je lepo, če obstaja možnost povečati ta dohodek - moj problem je, da ne vem, kako bi to najbolje storil.

Če si popolnoma prepričan, da je bolje, da životarim med poletjem, kakor pa da pridelam nekaj in tvegam prihodek med študijem, potem raje podaj kakšen tehtnejši argument, ne pa primerjati situacij zaposlenih moških z mojo - sem še fant, ki postaja moški v polnem pomenu besede.

@Raptorf16 - tudi sam logično razmišljam v tej smeri, toda ne vem, ali upam računati na priložnostna dela. Le ta so namreč priložnostna.

@Raptorf16 - tudi sam logično razmišljam v tej smeri, toda ne vem, ali upam računati na priložnostna dela. Le ta so namreč priložnostna.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Glede na opisano si v kar orenk dreku. Jaz česa pametnejšega ne morem predlagat. Edino stisni na denarju, kjer se le da - luksuz pa podobne zadeve. Če se boš odločil za služenje z priložnostnimi deli, pa poišči čimveč variant, da si ustvariš nekaj dohodka, s katerim boš malo bolj znosno preživel. Če ti rata v enem letu dobit vsaj 5K eur pa da živiš pri starih starših tako kot zdaj, boš zmagal in bo ti zihr ostalo še kaj denarja za na stran, ali pa za mal luksuza brez katerega si pa po pisanju sodeč že navajen živet.

Držim pesti, da bi se ti čim bolje izšlo.

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

n3zn4n ::

@Raptorf16 - hvala za lepe želje in nasvet. Morda bom probal taktizirati.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917473454 (13182) History
»

Socialna pomoč-sporazumna odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320557 (14699) tikitoki
»

socialna pomoč

Oddelek: Loža
486580 (4993) otago
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618589 (14139) K3kec
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615551 (12051) Janac

Več podobnih tem