» »

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki

««
8 / 10
»»

donfilipo ::

Med 10-timi uživalci trave sta 2, ki ne bosta 3 dni zdržala brez trave. In oba sta obenem tudi vsaj v alfa fazi alkoholizma, tako da nikoli ne vem,...ali sta bolj pijana, ali zadeta. S tem da diler od vseh teh samo goji,...oni drugi redni uživalec, pa nekako celo redno uspe hoditi na šiht, tako da ima pripetih najmanj 5 simboličnih kolajn za udarniško delo! Ja, ker ima tudi stalno denar za vse skupaj,..posebej alkohol,..ker se pod nadzorom udbe trava načeloma ne prodaja, ...ampak nekako menja za alkohol. Potem kriminalisti nekako nočejo toliko pisat8-) Ok tudi nekateri zgolj dilerji na keš, imajo neke metode proti pisanju,...rekli bi jim korupcija v muriji,..ali organiziran kriminal,...samo NPU ali celo sektor 8 tu ne pride globoko. Pride do tam, kjer včasih spretno zvohajo, včasih pa piše na plakatu, kdo in kje ima drogo in potem puf. Sicer pa no no.

No so pa zato začeli dobro delati v gospodarskem kriminalu, kar je nemara res prioriteta te države.

Ampak ponavljam med 10 travaši 8 stalno in brez problema 3 dni zdrži brez.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Glugy ::

Ne me zdej za besedo držat ampak kokr jz razumem par dni brez(tisti k velik trave kadijo) tud fizično težko zdržijo. Se pa to dost hitr po parih dneh spuca pa navad telo bit brez trave spet, medtem ko pri kakem heroinu, kokainu je zadeva mnogo mnogo mnogooooooooooooo hujša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

donfilipo ::

To enostavno ni res. Trava ne pozna fizične odvisnosti. Ima tudi psihična posledice, nevroze, morda depresijo...samo to primerjati s prisluhi, prividi, krči in smrtnim potom...je pa smešno!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

first_line ::

donfilipo: paranoja mač?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

donfilipo ::

Ja pred idioti8-) Se moram nenehoma prilagajati. Sicer pa čista opažanja s spremenjenimi spoli imeni in kraji v kolikor omenjeni!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Glugy ::

http://www.addictionsandrecovery.org/ma...
"Marijuana is as addictive as alcohol. Approximately 10% of people who smoke marijuana will get addicted to it. That means 90% of people can use it recreationally. But for the other 10%, marijuana is not a harmless herb. They will have difficulty controlling their use, and they will continue to use even though it has negative consequences to their life. Every day people enter rehab programs or go to a 12 step group to deal with their marijuana addiction.

One study looked at 2,446 young adults between the ages of 14-24, and followed them for a period of 4 years. Approximately 10% met the criteria for marijuana addiction. 17% experienced withdrawal when they stopped using, 14% had difficulty controlling their use, and 13% continued to use even though they had health problems due to their marijuana use.(1)"

donfilipo ::

No ja tole drži, s tem da pri Slovencih 20% tistih, ki redno uživajo alkohol, postane alkoholikov s precej težjimi abstinenčnimi sindromi v abstinenčnih krizah, kot pri marihuani!!!

Ampak ja...psihična odvisnost je prav tako hudir!

In govoril sem o razliki med trdimi drogami (fizična odvisnost) in mehkimi drogami (psihična odvisnost).
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Glugy ::

Se mi je zdel da sm že slišal da je tud fizična ne sam psihološka odvisnost. Tle je bolj nazorno napisan (tud razne podrobnosti študije):
http://www.ibtimes.com/marijuana-addict...

"The long-held belief that using marijuana isn't physically addictive has proved false, according to research that found quitting marijuana can cause withdrawal symptoms."

Še ena starejša študija:
http://www.webmd.com/mental-health/addi...
""This study shows that there are consequences to smoking marijuana on a regular basis," says Kouri. "Marijuana is not as benign a drug as a lot of people would like to think. But, at the same time, the withdrawal symptoms were not as severe as those routinely seen with other drugs of abuse, and they peaked at about 10 days, but two of the symptoms -- irritability and physical tension -- remained high during the entire study period."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

first_line ::

donfilipo je izjavil:

No ja tole drži, s tem da pri Slovencih 20% tistih, ki redno uživajo alkohol, postane alkoholikov s precej težjimi abstinenčnimi sindromi v abstinenčnih krizah, kot pri marihuani!!!

Ampak ja...psihična odvisnost je prav tako hudir!

In govoril sem o razliki med trdimi drogami (fizična odvisnost) in mehkimi drogami (psihična odvisnost).


Kako so mi smešni strokovni članki kamilčerjev, da bi bil svet boljši če bi ne bi bilo alkohola. Potem pa se ga gre zakadit, ker je pač zdravo, ne ker ima probleme ki jih skriva v travi. Isti kot alkoholik, samo odvisniki zmeraj vidijo problem drugje kot v sebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

Spajky ::

..zbrišite ta post prosim ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

donfilipo ::

People who tried to quit pot reported feeling moody, tense, anxious and nervous. It was also common for respondents to cite a loss of appetite, difficulty sitting still and insomnia.


To primerjaj s tem kar sem sam doživel in videl. Sam po dolgotrajnem pitju...videl pa z lastnimi očmi odvisne oh horsa.

Ni časa za slabo voljo, napetost, strah in nervozo. Ker buta smrtni pot, krči, prividi, more, prisluhi in resno misliš da boš umrl, organizem opozarja na to!!! in včasih se pa tudi zgodi!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

imagodei ::

Glugy je izjavil:

http://www.addictionsandrecovery.org/ma...
"Marijuana is as addictive as alcohol. Approximately 10% of people who smoke marijuana will get addicted to it. That means 90% of people can use it recreationally. But for the other 10%, marijuana is not a harmless herb. They will have difficulty controlling their use, and they will continue to use even though it has negative consequences to their life. Every day people enter rehab programs or go to a 12 step group to deal with their marijuana addiction.

One study looked at 2,446 young adults between the ages of 14-24, and followed them for a period of 4 years. Approximately 10% met the criteria for marijuana addiction. 17% experienced withdrawal when they stopped using, 14% had difficulty controlling their use, and 13% continued to use even though they had health problems due to their marijuana use.(1)"

Tole je eno navadno premetavanje številk in zavajanje. Trava povzroča fizično odvisnost le izjemoma, pri majhnem deležu ljudi in je to verjetno genetska predispozicija - slaba toleranca. Tako kot vsakdo od nas pozna kakšno osebo, ki popije dobesedno kozarček vinčka, pa ga enostavno "ne nese" in kaže znake bistveno večje opitosti, kot bi to bilo pričakovati.

Poleg tega, zgornji citat primerja hruške in jabolka. Primerja na eni strani splošno populacijo pivcev alkohola s populacijo rednih in pogostih uživalcev marihuane. To ne gre.

Če bi primerjali skupino ljudi, ki alkohol alkohol uživa vsakodnevno v takih količinah, da kažejo znake opitosti s skupino ljudi, ki kadijo marihuano vsakodnevno v takih količinah, da kažejo znake zadetosti, bi po nekaj letih ugotovili, da je med pivci alkohola fizično odvisnih preko 90%, med kadilci marihuane pa še vedno en smešno nizek procent (nikakor 10%). Verjetno pa bi bil večji procent psihično odvisnih, da.
- Hoc est qui sumus -

donfilipo ::

first_line je izjavil:


Kako so mi smešni strokovni članki kamilčerjev, da bi bil svet boljši če bi ne bi bilo alkohola. Potem pa se ga gre zakadit, ker je pač zdravo, ne ker ima probleme ki jih skriva v travi. Isti kot alkoholik, samo odvisniki zmeraj vidijo problem drugje kot v sebi.


Pravi strokovni članki niso ne od kamiličarjev in ne od alkoholikov. Ampak od stroke. Samo zgleda jih ti ne dobiš v cirilici pa ne zastopiš, ali kaj?

Zdaj da bi pa odkrili, da je problem v meni ali komerkoli, ker je razlika postavljena tudi med trdimi in mehkimi drogami, bo pa bolj težko ne?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Spajky ::

Dr.SanjajGupta-WEED CnnSpecial :
http://www.youtube.com/watch?v=Z3IMfIQ_K6U
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

r3dkv1c4 ::

first_line je izjavil:

donfilipo je izjavil:


Mehke droge ne sprožajo obrambnega mehanizma, torej prave fizične odvisnosti NI, ...seveda pa nikakor ne gre podcenjevati psihično odvisnost. Ali za uživalca recimo 'trave' neverjetno dobrega počutja, ..ob delovanju le-te. Za nekatere. Drugim je učinek smešen:D


Ha ha ha ha ha, ha ha ha ha ha.

Prašaš kamilčerja če je odvisen od trave in se takoj zadere NE! Lahko neham kadarkoli hočem! Pa dej probi ene 2 dni brez... Ma zakaj bi, če pa nič ne škoduje in je itak brez veze bit brez... in veselo odmegla naprej...

hahahahahaahaha.....ti si res moten v dno osebnosti....po tej repliki predvidevam, da imaš težave z alkoholom in si ne moreš pomagat, da ne bi spil 1 pivo dnevno.

first_line ::

Jaz se ne drogiram, ker sem tudi ne zadet dosti sposoben prebiti se skozi vsakdan. Droge niso nič drugega kot potuha za slabiče, da imajo vsaj en smisel v življenju. Drogeraši boste vedno manjvredni od normalnih ljudi in to vas prekleto moti, ker se dobro zavedate zakaj dnevno RABITE dim/šus.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

donfilipo ::

Tole je eno navadno premetavanje številk in zavajanje. Trava povzroča fizično odvisnost le izjemoma


V temle članku ni nobenega znaka da jo. Stalna ali kronična 'zloraba' droge...pa ne rabi samo fizične odvisnosti. Dovolj je psihična. IN ker trava zna stati obilo (10€ za gram:) in se jo lahko tudi obilo skadi in ker je še stigmativna,...ker nekateri pač ne ločijo trave od heroina in celo lignita:)..ima tudi slabe posledice. Stigma sama.

Lahko in beleženo hude. Ko ata začne vihteti kij in mama grlo. Recimo...ali šef odpoved.

Samo fizične odvisnosti pa nisem zasledil! Ločiti je treba kaj je fizična in kaj psihična odvisnost!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

imagodei ::

Simptomi fizične odvisnosti pri travi in simptomi fizične odvisnosti pri alkoholu so _neprimerljivi_. Tudi zato se jaz načeloma ne strinjam s to delitvijo na "trde" in "mehke" droge. Kokain se npr. šteje med trde droge, fizični (fiziološki) simptomi odtegnitve pa so v primerjavi z odtegnitvijo heroina kot sprehod v parku. Običajno nobenega bruhanja, tresavice, nobenih krčev, potenja, driske, bolečin. So drugi simptomi, včasih npr. huda sumničavost, razdražljivost, preganjavica.
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

Zakaj pa se rabite vsak dan zakajat, če niste odvisni? A ne bi denar za droge raje porabili za kaj bolj koristnega, vsaj šparali zato da bojo vaši otroci lahko šli v šolo. Res da zaradi trave lahko postaneš neploden, a vseeno...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

donfilipo ::

first_line je izjavil:

Jaz se ne drogiram, ker sem tudi ne zadet dosti sposoben prebiti se skozi vsakdan. Droge niso nič drugega kot potuha za slabiče, da imajo vsaj en smisel v življenju. Drogeraši boste vedno manjvredni od normalnih ljudi in to vas prekleto moti, ker se dobro zavedate zakaj dnevno RABITE dim/šus.


Takole. Modeli kot si ti, so prepovedani v realni znanosti8-), sicer pa odlično pridejo skozi življenje. Neverjetno odlično. Samo realnosti pa pač ne vidijo in tako tudi narobe predvidevajo malo daljšo prihodnost.

Tako, če sem malo zloben,...bi pa bila veliko boljša vizija, če bi spohal kak špinel, občasno:))

Joke. Ostane dejstvo, kako je duhovna kratkovidnost ponekod neverjeten znak in pogoj uspešnosti. Slovenci smo baje v tem šampioni. Po Mazziniju bi rekli, da smo bili skozi to kot dunajski kočijaši prisiljeni sprejeti in gojiti8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

first_line ::

Ajaaaaaa, zakajaš se zato, ker si potem bolj duhovno razgledan in ne zato da se skriješ pred realnim svetom, ker je to edina opcija da se počutiš dobro.

Tipično vedenje odvisnika, ne bo priznal da ima problem, četudi da 200€ socialne pomoči za travo :/ jbga

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

donfilipo ::

Simptomi fizične odvisnosti pri travi in simptomi fizične odvisnosti pri alkoholu so _neprimerljivi_.


Vztrajam na tem, da gre pri travi za simptome odvajanja psihične odvisnosti (težko se je včasih celo odvaditi igric!..pa ni nobene kemije, ki od zunaj poruši balanco nevrotrasmiterjev!)..pri alkoholu pa lahko za simptome fizične odvisnosti! (lahko pa tudi samo psihične, v kolikor se organizem še ni začel braniti sam!)

Res pa je da delati neko ultimativno razliko na tem...je pa spet napaka...ker je dejansko ponekod že po travi težka predvsem stigmativna posledica in ciroza na denarnici.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

imagodei ::

donfilipo je izjavil:

Tole je eno navadno premetavanje številk in zavajanje. Trava povzroča fizično odvisnost le izjemoma


V temle članku ni nobenega znaka da jo.

Ne pravim, da je v članku, ampak da Glugy to razume kot arugument za fizično odvisnost.

donfilipo je izjavil:

Samo fizične odvisnosti pa nisem zasledil! Ločiti je treba kaj je fizična in kaj psihična odvisnost!

Bojda se pojavlja, kot sem napisal, pri zelo majhnem procentu ljudi. Nespečnost in razdražljivost sta prej simptoma psihične odvisnosti kot fizične.
- Hoc est qui sumus -

donfilipo ::

Ajaaaaaa, zakajaš se zato, ker si potem bolj duhovno razgledan


No jaz se pač ne zakajam, so pa idioti že večkrat ko sem skoraj crknil od alkota trdili, da to ne more biti od pijače...ampak samo od drog. Trenutno se niti zakajam niti zapijam, niti nimam socialne pomoči. Je pa res škoda časa, ker se moram kregati z rori8-) Ampak dobro, nekaj dobrega za družbo mora vsak narediti.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

r3dkv1c4 ::

first_line je izjavil:

Jaz se ne drogiram, ker sem tudi ne zadet dosti sposoben prebiti se skozi vsakdan. Droge niso nič drugega kot potuha za slabiče, da imajo vsaj en smisel v življenju. Drogeraši boste vedno manjvredni od normalnih ljudi in to vas prekleto moti, ker se dobro zavedate zakaj dnevno RABITE dim/šus.

Tako spranega človeka še nisem srečal....si pa alkoholik ja....in to skrivaš, ker te je sram sprejet resnico.
Posledično so vsi, ki kadarkoli zaužijejo nekaj psihoaktivnega zate drogeraši.
Ti pa si bolnik.

donfilipo ::

Bojda se pojavlja, kot sem napisal, pri zelo majhnem procentu ljudi. Nespečnost in razdražljivost sta prej simptoma psihične odvisnosti kot fizične.


Ni nujno. Lahko so čisto psihične narave. Za fizično odvisnost, bi bile indikativna višja toleranca in resne težave. Nespečnost in razdražljivost, se pa pojavita preverjeno tudi ob raznoraznih drugih stanjih...in celo ob popolni dolgotrajni abstinenci. Vsega! Preverjeno! Celo tobaka in kave.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

first_line ::

Zanimivo kako se vi neodvisniki izogibate vprašanju zakaj se rabite zadevat?

A je pretežko a?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

Pithlit ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Tako spranega človeka še nisem srečal...

Kaj pa ti pričakuješ od čistokrvnega nacija z večvrednostnim ki ne more biti srečen če ne hodi po drugih? On je preprosto nadčlovek po prepričanju in lastnih besedah.

first_line je izjavil:

Zanimivo kako se vi neodvisniki izogibate vprašanju zakaj se rabite zadevat?

A je pretežko a?

Definiraj s čim. Pa ti odgovorim.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

imagodei ::

donfilipo je izjavil:

Vztrajam na tem, da gre pri travi za simptome odvajanja psihične odvisnosti (težko se je včasih celo odvaditi igric!..pa ni nobene kemije, ki od zunaj poruši balanco nevrotrasmiterjev!)..pri alkoholu pa lahko za simptome fizične odvisnosti! (lahko pa tudi samo psihične, v kolikor se organizem še ni začel braniti sam!)

Se strinjam. No, nekaterih simptomov, ki jih opažajo pri uživalcih, ne moreš pripisati samo psihični odvisnosti. Recimo prebavne težave in zmanjšan apetit nista psihološka simptoma. In ja, kot sem dejal, takšne težave so kot "walk in the park" v primerjavi z odtegnitvenimi simptomi pri alkoholu ali horsu.

donfilipo je izjavil:

Res pa je da delati neko ultimativno razliko na tem...je pa spet napaka...ker je dejansko ponekod že po travi težka predvsem stigmativna posledica in ciroza na denarnici.

Psihološka odvisnost je precej bolj trdovratna od fizične. Tudi ko se enkrat očistiš fizične odvisnosti od alkiča, ti ostane psihična odvisnost. Odvisniki od iger na srečo so zasvojeni psihično (če ne šteješ spremembe možganske kemije za fizično odvisnost - enako se možganska kemija spremeni tudi pri odvisnikih od adrenalinskih športov), pa je to ena najbolj zajebanih oblik odvisnosti.
- Hoc est qui sumus -

first_line ::

Pithlit je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Tako spranega človeka še nisem srečal...

Kaj pa ti pričakuješ od čistokrvnega nacija z večvrednostnim ki ne more biti srečen če ne hodi po drugih? On je preprosto nadčlovek po prepričanju in lastnih besedah.

first_line je izjavil:

Zanimivo kako se vi neodvisniki izogibate vprašanju zakaj se rabite zadevat?

A je pretežko a?

Definiraj s čim. Pa ti odgovorim.


He he he, spet se izmikamo a ne. Verjetno misliš kako si brihtna, a na tvojo žalost odgovora še zmeraj nisi sposobna poiskati v sebi.

Ja naci sem, ker ne podpiram tega, da se folk veselo zadeva z mislijo kako jim to ne škoduje, še raka jim zdravi.

Nerazgledanim ljudem se ni težko dreti in s prstom kazati na nacija. Če bi vedeli kaj so bili tisti ta pravi nacisti, bi se malo brzdali. A če ne čutite sramu ob krivičnem pljuvanju po ljudeh z drugačnim mišlenjem (ki ni trenutno in), se vam niti pri pogledu v ogledalo ne zdi nič narobe.

Veselo se zakajajte naprej, trezni bomo zmeraj imeli prednost v življenju pred takimi z rdečimi očmi in bebavim nasmeškom na ustih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

donfilipo ::

Psihološka odvisnost je precej bolj trdovratna od fizične


Drži 100%. Zato je predvsem za nepoučene (teh je 90%) nerodna delitev na trdo in mehko. Poučna je samo v primeru, da preko tega vemo kako vnos kemije spremeni lastno endogeno kemijo nevrotransmiterjev. No ker jo pa spremenijo tudi adrenalinski športi in igre, ja celo igre na srečo ali manija igric:) je pa pač treba vedeti še malo več, da taka delitev NE MOTI.

Ker pride prav, ko primerjamo legalno trdo drogo alkohol in ilegalno mehko.....travo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pithlit ::

first_line je izjavil:

He he he, spet se izmikamo a ne. Verjetno misliš kako si brihtna, a na tvojo žalost odgovora še zmeraj nisi sposobna poiskati v sebi.

Ne. Ampak ne morem ti povedat zakaj se jaz s horsom pokam če se pač nikoli nisem, enako za veliko ostalih drog. Za nekatere ti pa lahko povem. Posploševat ti pa ne morem, žal. Zato rabim od tebe da mi poveš za katere droge te zanima.

first_line je izjavil:

Ja naci sem, ker ne podpiram tega, da se folk veselo zadeva z mislijo kako jim to ne škoduje, še raka jim zdravi.

Ne. Naci si zato ker zate obstaja le en pravilni pogled na svet. Tvoj. Kdor se s tvojim pogledom na svet ne strinja je manjvreden človek. Tvoje besede... v večih temah z različno tematiko, vključno s tole tukaj.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

> "Ja naci sem, ker ne podpiram tega, da se folk veselo zadeva z mislijo kako jim to ne škoduje, še raka jim zdravi."

Ne ne, sine. Naci si zato, ker se vtikaš v življenja drugih in jim predpisuješ edini pravi način, kako smejo živeti. Moti te, da se nekdo drogira, ne ker bi to vplivalo nate, pač pa zato, ker se tebi to ne zdi pravilno. In ker v tvojem svetu to ni pravilno obnašanje, mora s tem prenehat.

Bolestno sicer, ampak v tem nisi osamljen, to je res. Nacijev je med nami mnogo.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

imagodei je izjavil:

Psihološka odvisnost je precej bolj trdovratna od fizične

Pri psihološki odvisnosti je tako da mora odvisnik sam priti do spoznanja da je odvisen in da je ta odvisnost zanj (pre)škodljiva. Potem lahko neha.

Pri fizični odvisnosti pa odvisniku ne pomaga vedenje da je odvisen. Niti to da je odvisnost zan (pre)škodljiva. Ker večina takih odvisnikov to dejansko ve... pa si ne morejo in ne znajo pomagat ker vsaka celica v njihovem telesu _zahteva_ svoj fix.

Katera oblika odvisnosti je težja? Ni nekega enostavnega odgovora. Kar obe sta preklemano zajebani. Jaz sem se svoje 'znebila' brez večjih problemov. Cold turkey style. Se pa prekleto dobro zavedam da sem še vedno odvisnik, in verjetno tudi vedno bom.
Life is as complicated as we make it...

donfilipo ::

Fizična odvisnost nekako preide skozi najhujše po kakih 5 dneh. Psihična odvisnost pa praktično nikoli ali zelo redko. Obstajajo psihološki triki, in nekateri programi (ki pa imajo vedno manj podpore v realnem življenju), ki to pomagajo prebresti.

No za fizično odvisnost pa velja, da toleranca spet pade in smo po dolgi pavzi spet pijani-zadeti skoraj kot na začetku,...VENDAR se potem toleranca in obramba dvigneta presenetljivo hitro (3-5 dni uživanja) in abstinenčni sindromi so lahko po mesecu še slabši kot prvi!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

reeves ::

Ker sem mladost na žalost preživel z dvema alkoholikoma v družini, dobro vem kaj lahko naredi alkohol iz človeka. Odvisnost je res blizu tisti od heroina.
Sam, po drugi strani alkohola praktično ne pijem, zato pa kot vzoren državljan redno skrbim za uničevanje THC-ja (drugega še nisem probal...in tudi ne bom).
Po dolgoletni praksi lahko povem, da bi takoj zamenjal alkoholika z "zadetkom" v družini.
Ali sem fizično odvisen? Ne.
Tudi, če en mesec vsak dan kadim, potem ko neham, nimam nobenih fizičnih problemov.
Ali sem psihično odvisen? Da.
Kakšna dva do tri dni se na vsake toliko spomnim in si rečem, "zdajle bi pa pasal en". Potem pa tudi ko se spomnim, mi je čisto vseeno.

Druga stvar, ki jo tukaj, se mi zdi noben ne omenja, je pa koliko so droge v resnici škodljive?
Ali je tobak droga? Mislim, da ne. Tobak je samo rastlina, droga pa je nikotin.
Ali je nikotin nevaren? Seveda, nikotin je alkaloid. Zelo močan strup. Vendar v količinah, ki ga dobimo kadilci je praktično nenevaren.
Sicer povzroča fizično odvisnost, vendar nam kot tak ne škodi.
Zakaj je potem kajenje škodljivo? S CO je podobna zgodba kot pri nikotinu. Katran je pa tista stvar ki nam v resnici škoduje.
In nima nobene veze s samo drogo. Zato so tudi električne cigarete praktično neškodljive.
Velikokrat je škodljiv način konzumiranja veliko bolj kot sama droga.

Tudi desomorfin, ki je glavna substanca v krokodilu sam po sebi ni tako nevaren. Dolgo so ga uporabljali v medicini. Tudi kodein, iz katerega se ga izdela ni nevaren.
Ponekod ga še vedno legalno prodajajo v lekarnah kot painkiller. Če pa moraš zraven zmešat še bencin, kislino in fosfor in si potem to daš v žilo je pa druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

first_line ::

imagodei je izjavil:

> "Ja naci sem, ker ne podpiram tega, da se folk veselo zadeva z mislijo kako jim to ne škoduje, še raka jim zdravi."

Ne ne, sine. Naci si zato, ker se vtikaš v življenja drugih in jim predpisuješ edini pravi način, kako smejo živeti. Moti te, da se nekdo drogira, ne ker bi to vplivalo nate, pač pa zato, ker se tebi to ne zdi pravilno. In ker v tvojem svetu to ni pravilno obnašanje, mora s tem prenehat.

Bolestno sicer, ampak v tem nisi osamljen, to je res. Nacijev je med nami mnogo.


Verjetno je kar težko živeti 24/7 v strahu da vam ne bi kdo preprečil uporabe te rastlinice za kakšna 2 dni. Kdor se ne rabi zakajat in izjavi da je trava škodljiva mora definitivno biti naci. Klukastega križa se, kot zgleda, bojite še bolj kot pa židje tekom WW2. In isti trdite da vam ne škodi.

Invictus ::

Moram reči da me vedno fascinira kako ljudje, ki izrabljajo droge, rekreativno, odvisniško ali kako drugače, hočejo upravičiti svoja dejanja.

Meni je popolnoma vseeno dokler zaradi njihovega uživanja drog ne nasrka nedolžna oseba.

Zato to počnite kolikor hočete, samo imejte se pod kontrolo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

innerspace ::

1st liner ima strasno rad slamnate moze. Toliko, da brez njih ne more, je navaden odvisnik.

Ti bom na kratko povedal, zakaj se zakajam. Ker mi prija, deluje antistresno, pomirjujoce, uzivam v okusu dobre trave ter v shiftu percepcije.
Ko efekt mine, si vcasih prizgem se enega, samo zato, ker lahko. Pac uzitek(sem rekreativec).

Ce mi ne zapase, se ne zakadim, vcasih minejo tedni brez zelje po smotki.


S tem nikoli nisem skodil nikomur, kot ni nikoli noben zeliscar s svojim pocetjem skodil meni. Kaditi sem poskusil pri 22ih, alko kasneje, pri 23ih.
Alkota skoraj ne pijem, ker mi efekt ni vsec, clovek postane bebav in prevec samozavesten. Pa se scat moras pogosto.

Tudi ce bi mi zadevanje s thcjem nizalo iq, me ne moti, saj imam dovolj zaloge, da lahko kot zadetek funkcioniram bolje od vecine treznih idiotov ali vsaj primerljivo.


Samo zdaj bo kak pametnjakovic vedel vec o meni, kot vem sam.

Ima puno idiota.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Zato to počnite kolikor hočete, samo imejte se pod kontrolo ...

E vidiš, to je problem, mnogi tega ne zmorejo (pa ne le z drogami).
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

first_line je izjavil:

Verjetno je kar težko živeti 24/7 v strahu da vam ne bi kdo preprečil uporabe te rastlinice za kakšna 2 dni.

Travo sem nazadnje kadil, kaj pa vem, morda dve leti nazaj. Ali pa je bilo še enkrat vmes? V glavnem, preteklo je že mnogo, mnogo mesecev. Nikdar nisem trave kadil redno, vsak dan, dlje kot morda 3 dni skupaj. V bistvu, če bi preštel vse žbete, ki sem jih pokadil v skoraj 20 letih "kariere", bi jih bilo zagotovo manj kot 100. To je recimo 2 na teden v enem letu, ali pa 1 na teden v dveh letih. Če bi jih toliko pokadil v desetih letih, to pomeni manj kot ena jola na mesec. V resnici pa imam povprečje po mojem občutku nekaj žbetov na leto.

Sem čisto dovolj brihten, da se sam odločam, kdaj bom kadil in kdaj ne. Če vem, da bom čez nekaj ur vozil avto, trave ne bom kadil. Če vem, da imam kakšne druge obveznosti, trave ne kadim. Le, če je družba prava in če so okoliščine prave, bom prižgal.

Gre mi pa na jetra, da država misli, da me mora zaščititi, ker se sam ne znam pravilno odločit. Še bolj mi gre na jetra, da mi neki posamezniki predpisujete, kaj smem in kaj ne, dokler vam moj stil življenja ne povzroča nobene škode.

first_line je izjavil:

Kdor se ne rabi zakajat in izjavi da je trava škodljiva mora definitivno biti naci.

Ne, naci nisi zato, ker se ne rabiš zakajat. Naci si zato, ker je v tvojem malem svetu edin pravilni stil življenja tvoj stil življenja in zato, ker ga vsiljuješ drugim - in to kljub temu, da te "silne" množice rekreativnih uživalcev droge sploh v nobenem pogledu ne ovirajo pri vsakodnevnih opravilih. Pravzaprav sploh ne veš, da obstajajo in te to dejstvo samo po sebi nikakor ne prizadene. Prizadene te samo to, da veš, da drugi živijo drugače, kot ti odobravaš.

V resničnosti je problematičen en majhen procent uživalcev drog, ki jih droge zasvojijo. Tako kot je problematičen en majhen procent uživalcev alkohola (ki je seveda tudi droga, ampak to te ne gane, kajne?) in tako, kot je problematičen samo en majhen procent voznikov, ki na cesti pobijajo druge. Pa te vseeno ne vidim v prvih vrstah pri hajki proti alkoholu ali pri prepovedi avtomobilov.
- Hoc est qui sumus -

reeves ::

Moraš pa vedeti, da eno je legalno, drugo pa ne. To sicer nikakor ne spremeni vpliva substance na tvoje telo, zelo pa spremeni pogled ostalih na to.

innerspace ::

imagodei je izjavil:

Še bolj mi gre na jetra, da mi neki posamezniki predpisujete, kaj smem in kaj ne, dokler vam moj stil življenja ne povzroča nobene škode.


Meni pa preseda, da se taki osebki vsakic izkazejo za RL idiote. Resnicno ne vem, cemu bi moral njihovo mnenje sploh kakorkoli upostevati.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

donfilipo ::

Zato to počnite kolikor hočete, samo imejte se pod kontrolo ...


Na nivoju individuuma, je imejte se pod kontrolo, govoriti odvisnim, ali celo potencialno odvisnim, precej brez haska. Kot obolelim govoriti, ne težit za draga zdravila8-).

Rekreativci SE IMAJO pod kontrolo!

Da ima zdravljenje odvisnosti določene uspehe, so danes po svetu poznani precej, ali zelo dragi programi,....večinoma jih je treba v celoti, ali delno sam doplačati,...vendar vsaj delni rezultati kažejo,..da obstajajo dejansko boljše in slabše metode celovite rehabilitacije. Morda nekoč...

Preventiva proti zlorabi drog je v glavnem učenje o resnici.

Ok na nivoju foruma in družbe, pa govorimo o problemu splošno. Verjetno res raje tisti z izkušnjami,...ni pa to nujno..in tudi ni res, da so strokovni citati, ali recitali:) iz naučenega strokovnega gradiva, nujno opravičevanje drogiranja. Ker gre za razgaljanje prej samoobtoževanje. Naivna domneva, da so vsi zagovorniki legalizacije tudi uživalci enostavno ne drži. Poznam nekatere res trdne zagovornike legalizacije, ki v življenju niso skadili jointa... niti se napili. Na splošnem nivoju gre za to, ...kako lahko družba humano in učinkovito prepreči škodo, ki nastane direktno skozi drogiranje...in okoli njega. Namreč tudi efekti okoli, (distribucija, cena in skozi to pomanjkanje, trpeči bližnji, smejoči se služeči), niso majhni in zanemarljivi!

Vojna proti drogam in kriminalizacija prepovedanih substanc, pa se zdi, da ne nosi učinka, zaradi katerega je sprožena. Pa se zato pogovarjamo. Zdaj če bi se nekdo rad prvi_liniji opravičil da se lahko zadane,....no temu pa priporočam temeljit pregled tudi izven materije odvisnosti:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Moram reči da me vedno fascinira kako ljudje, ki izrabljajo droge, rekreativno, odvisniško ali kako drugače, hočejo upravičiti svoja dejanja.

(Rekreativni) uporabniki droge so povsem normalni, vsakdanji ljudje. So profesorji na faksih, so vodilni inženirji v vodilnih podjetjih, so delavci v proizvodnji, so hišniki, so učitelji telovadbe, so predsedniki sveta staršev, so medicinske sestre, so hribolazci, so desničarji in so levičarji.

Sprememba doživljanja realnosti je nekaj, kar nas fascinira že od pamtiveka. Otroci se že od najzgodnješih let vrtijo okoli svoje osi, da se jim vrti. Podobno obnašanje so opazili vsaj še pri šimpanzih:


Obstajajo dokazi, da se v divjini nekatere živali nalašč zadevajo s fermentiranim sadjem ali sladkornim trsom.

Želje po spremembi čutne zaznave so očitno globoko zakoreninjene nekje v genih. Prav zlahka bi argument obrnili in rekli, da nas fascinira, kako ljudje, ki ne izrabljajo drog, hočejo na vsak način vsiliti svoj stil življenja rekreativnim uporabnikom drog.

Invictus je izjavil:

Meni je popolnoma vseeno dokler zaradi njihovega uživanja drog ne nasrka nedolžna oseba.

Zato to počnite kolikor hočete, samo imejte se pod kontrolo ...

Word!
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

first_line ::

donfilipo je izjavil:

Rekreativci SE IMAJO pod kontrolo!


Več kot očitno se nimate. Že ko trobite kako se le rekreativno zajajate vsak dan 2x, neki ne štima.

Jaz že 10 let vsak dan snifam koko, pa še zmeraj nisem odvisen. Za ene vic, za kamilčerje realnost.

Pithlit ::

Ti bi se lohka pa enkrat celo brat nauču, ejga.
Life is as complicated as we make it...

first_line ::

first_line je izjavil:

donfilipo je izjavil:

Rekreativci SE IMAJO pod kontrolo!


Več kot očitno se nimate. Že ko trobite kako se le rekreativno zajajate vsak dan 2x, neki ne štima.

Jaz že 10 let vsak dan snifam koko, pa še zmeraj nisem odvisen. Za ene vic, za kamilčerje realnost.



PS: aja, trobite kako so neki travarji profesorji, doktorji, znanstveniki... sej so tudi pedofili, in kaj ima to veze? Slaba tolažba, ko doma pri mamici na kavču z rdečimi očmi ješ čips pa buljiš v TV.

imagodei ::

reeves je izjavil:

Moraš pa vedeti, da eno je legalno, drugo pa ne. To sicer nikakor ne spremeni vpliva substance na tvoje telo, zelo pa spremeni pogled ostalih na to.

Ampak! Saj je nekaj v nelegalno ravno zato, ker je nekdo nekoč rekel, naj bo nelegalno! To ni od boga dano dejstvo, ki je tako od začetka časa.

Seveda ljudje doživljajo travo kot hujše zlo od alkohola ravno zato, ker je nelegalna. Ampak to je logični fail. Treba se je vzdignit nad to in debatirat neobremenjeno. Kot rečeno, ni to božja zapoved, večna in neminljiva.

first_line je izjavil:

donfilipo je izjavil:

Rekreativci SE IMAJO pod kontrolo!


Več kot očitno se nimate.

Kako je to očitno?

first_line je izjavil:

Že ko trobite kako se le rekreativno zajajate vsak dan 2x, neki ne štima.

Če nekdo pokadi dve joli na dan je to bistveno drugače, kot če se 2x dnevno špikne s heroinom. Kateri del tega, da travca in heroin nista primerljiva, ti ni jasen? Povej, ti bomo razložili.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

first_line ::

Prepovedat je treba tudi alkohol, ne pa še travo dovolit.

Oziroma bi bilo treba pričeti voditi evidenco uživalcev drog (čiki, alko, trava...) in če grejo jetra pa pa ali pa pljučni rak... sori sine, boš mogu sam plačat. Trezni ne bomo častili še vaše odvisnosti in posledic.

Ko ti bo zadet tip zagonu na cesti v avtu, bo pa tudi zavarovalnica vesela, ko ga bo lahko iztožila za 200€ mesečno premijo. Pač ne bo dajal za travo ampak bo plačeval škodo. Ne bi smel bit problem, glede na to da ne moreš biti odvisen od slednje.
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj so nekatere droge legalne, druge pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10821294 (11902) Semafor
»

Smrtne žrtve zaradi drog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16128576 (23321) [D]emon
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741463 (29732) jype
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6519931 (17933) poweroff
»

Legalizacija drog in kriminal

Oddelek: Problemi človeštva
497810 (6831) kivi113

Več podobnih tem