» »

genius 5.1 5200 vs logitec z 906

genius 5.1 5200 vs logitec z 906

hrustus ::

Zanima me ce ima kdo izkusnje z enimi in drugimi zvocniki, rad bi zamenjal svoj stari 5.1 sistem za kaj boljsega.
Logitec preglasi geniusa to mi je jasno, kaj pa sama kvaliteta zvoka?
Zvocni bodo sluzili za domaci kino vecinoma...bolj kot za igre.

Genius je ca 160 eur v akciji, logitec pa 240.
Asus sabertooth 990fx r2.0,Amd fx 8350 @4.5ghz,sapphire pulse 5600xt,
ripjaws 16 gb, Samsung evo 500 gb, antec 920 h2o,coller master v 850, zalman z9+

miller31 ::

Doma imam Logitechove Z906 in moram priznati, da ni pripomb. Zvok odličen, woofer suva BP.

eric_cartman ::

Tudi jaz imam z906. Sicer so glasni, niso pa nek presežek za audiofile. Genius ima verjetno v kvaliteti mogoče malo manjšo prednost vsaj zaradi lesenih zvočnikov.Leseni zvočniki zvok nekako lepše prenašajo po prostoru.
Vendar pa je potem takoj dilema, ko jih daš malo glasneje in se tale kvaliteta sfiži.

To pa moram priznat, da poganjam sam svoje z906 preko zunanje zvočne kartice Sound Blaster x-fi titanium ter preko S/PDIF kabla in kvaliteta zvoka ostane ista tudi na 90 % glasnosti.

Za filme pa je woofer itak fajn, ker tale kar konkretno zatrese prostor. :)

Skyman ::

imel 5.1 6000 lesene pa sm jih po 1 letu presedlal na logitech z906.Sam zvok ne mores primerjat je logitech bolsa zadeva,ni pa neki presezek za audiofile tako kot je omenil eric_cartman,imam jiz povezane preko zvocne kartice ter opticnega kabla,zadeva deluje bp.Edino smolo sm imel da sm dobil prve z906 s stvarno napako da so se ugašale ob vecji jakosti uveljavu garancijo dobil komplet nove.Uporabljam jih za filme,igre,v glavnem definitivno priporočam za ta denar je to to..

hrustus ::

Fantje hvala za vase odgovore. Danes sem nabavil logitechove zvocnike pa upam da bodo zadostovali. Nevem samo ali jih vezem preko zvocne kartice ali direkt na tv preko opticnega kabla. Zvocna je onboard na asus sabertooth fx 2.0 plati pa bo trebalo sprobat oboje.
Asus sabertooth 990fx r2.0,Amd fx 8350 @4.5ghz,sapphire pulse 5600xt,
ripjaws 16 gb, Samsung evo 500 gb, antec 920 h2o,coller master v 850, zalman z9+

Skyman ::

definitivno bo bols ce priklopis na aftermarket zvocno,je bols ko onboard.

hrustus ::

Na plati imam Realtek(R) ALC892 8-Channel High Definition Audio CODEC in koliko gledam po forumih nebi veliko pridobil z loceno zvocno kartico...razen ce ni kaksna kot je asusova za 200 eur.
Ogledoval sem si asus xonar dx 7.1 za 66 eur pa nevem ce jo je smisleno kupovat.
Asus sabertooth 990fx r2.0,Amd fx 8350 @4.5ghz,sapphire pulse 5600xt,
ripjaws 16 gb, Samsung evo 500 gb, antec 920 h2o,coller master v 850, zalman z9+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hrustus ()

trojnis252 ::

eric_cartman je izjavil:

Tudi jaz imam z906. Sicer so glasni, niso pa nek presežek za audiofile. Genius ima verjetno v kvaliteti mogoče malo manjšo prednost vsaj zaradi lesenih zvočnikov.Leseni zvočniki zvok nekako lepše prenašajo po prostoru.
Vendar pa je potem takoj dilema, ko jih daš malo glasneje in se tale kvaliteta sfiži.

To pa moram priznat, da poganjam sam svoje z906 preko zunanje zvočne kartice Sound Blaster x-fi titanium ter preko S/PDIF kabla in kvaliteta zvoka ostane ista tudi na 90 % glasnosti.

Za filme pa je woofer itak fajn, ker tale kar konkretno zatrese prostor. :)

Zakaj imaš povezane preko optičnega kabla? Potem ti zvočna kartica nič ne koristi, ker zvok samo prenese zvočnikom (v digitalni obliki) in z906 prekodira iz digitalnega signala v analogni, kar bi pa tvoja zvočna naredila dosti bolje (saj to delajo zvočne kartice). Priporočam da probaš priklopiti svoje z906 tudi preko treh kablov (analogni) ne pa optični.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5715907 (12041) 2f4u
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048303 (16797) Matej_K
»

katere zvočnike kupiti

Oddelek: Zvok in slika
164546 (4232) leti123456
»

Zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
141739 (1465) Slayer69
»

Težave z Logitech z906

Oddelek: Zvok in slika
212023 (1756) r3dkv1c4

Več podobnih tem