» »

Težave z Logitech z906

Težave z Logitech z906

mamilatus ::

Pozdravljeni,
teden dni nazaj sem nabavil Logitech z906, ki imam priklopljene na Creative Sound Blaster X-fi zunanjo zvočno kartico. Povezane imam z optičnim kablom. Problem nastane, ko v nastavitvah zvočne želim nastaviti oziroma preveriti, kje mora kateri zvočnik stati za 5.1 zvok (kateri levo, desno...). Ko naj bi se oglasil spredaj levo se oglasijo trije naenkrat, enako pri desnem spredaj. Ko bi se moral oglasiti center, oba zadaj in bas pa je vse tiho.
Če povežem zvočnike Genius SW 5.1 5000 pa dela vse normalno.

Mogoče ve kdo kaj bi bilo tu narobe?

Lp

eric_cartman ::

Mislim, da imaš problem v temu, ker imaš na zvočnikih naštiman 4.1 ali pa 2.1 zvok..

Naštimaj na 5.1 oz. 3D na konzoli z906.. Potem pa pojdi v program od zvočne kartice..

Moraš vedeti, da imam jaz totalno iste zvočnike in isto zunanjo zvočno pa mi dela supr..
Spodej na desni pač odpri konzolo od zvočne.. In naštimaj tm potem tudi na 5.1 zvok. Potem pa vklopi tm ko imaš crystalizer pa te fore še surround zvok..

Tako more delati.. Če pa še to ne deluje pa poglej pod nazdorno ploščo in pojdi pod zvočne nastavitve in tam poglej zakaj ti ne špila na vsakem zvočniku posebej..

Upam pa da si prav zvezal vse.

Še to sem pozabil!

Tam kjer imaš surround pa crystalizer pa smart sound itd. Tam moraš naštimati surround na 50 %. To pomeni, da se ti zvok porazdeli po vseh zvočnikih.. Če boš naštimal na 100 bo samo na prednjih dveh oz 0% na zadnjih dveh!

Zgodovina sprememb…

mamilatus ::

Vse štima. Imam na 3D tudi z nastavitvami sem se igral in ne dela. Zvezane imam pravilno, saj sem tudi test dal skozi (5s držal gumb input).

Imaš ti povezane z optičnim kablom ali z 3.5 kabli. Namreč sedaj sem jih povezal še s 3.5. In morem reči da sedaj deluje tako kot mora. Lahko sploh preko optičnega kabla poslušamo 5.1?

Hvala za odgovor!

Lp

eric_cartman ::

Am.. V optičnem kablu je razlika samo ta, da signal prenaša ravno --------------- pri navadnem kablu pa grejo signali cikcak /\/\/\/\.. S tem se izgubi malo kvalitete in mogoče malo glasnosti.. Sicer pa ni drugih razlik..



Sicer pa imam jst optični kabel.. Priključenga mam na zunanji izhod na zvočni.. Ter pod 3. output na z906... Dela tako kot mora in bi moralo tudi pri tebi. Ampak je očitno, da nekaj nisi pravilno zvezal z optičnim kablom.

mamilatus ::

Ne vem kaj bi tukaj lahko zaštrikal. Kako je obrnjen nima veze. Je mogoče zaradi kvalitete kabla? Je znamke Toslink, vem pa da so imeli v Bigbangu na voljo še kabel od drugega proizvajalca in je za isto dolžino stal 13€ med tem ko je ta stal 8€. Ali pa da mogoče kabel ne deluje pravilno. Probal sem ga vklopiti tudi v 4. kanal in je isto.

Lp

eric_cartman ::

nep.. nima to veze...jaz sem dal za kabel 6,3 € pa dela tako kot mora..

mamilatus ::

Čudno res. Nastavil sem vse kot si rekel oz. sem že tudi prej imel dobro nastavljeno, saj sem že prej uporabljal 5.1 na drugih zvočnikih. Ko v nastavitvah kartice kliknem sprednji levi (front left) se uglasijo vsi zvočniki razen sprednji desni in wof.,ko kliknem sprednji desni (front right) se oglasijo desni sprednji in zadnji + center ostalo je tiho in tiho je tudi, kamerkoli drugam kliknem(center, zadnja dva, wof).
Nimam pa nobenega drugega optičnega kabla da bi lahko sprobal, če bi sploh lahko bila tukaj napaka.

Lp

dukenukem ::

zberi izhod spidif optical

mamilatus ::

dukenukem ne razumem. Kje naj izberem spidif optical?

Phoebus ::

eric_cartman je izjavil:

Am.. V optičnem kablu je razlika samo ta, da signal prenaša ravno --------------- pri navadnem kablu pa grejo signali cikcak /\/\/\/\.. S tem se izgubi malo kvalitete in mogoče malo glasnosti.. Sicer pa ni drugih razlik..

Car :D
zakaj ljudje pišete in pametujete o stvareh za katere vam je jasno da nimate pojma o pojmu?
preberi si kaj o potovanju optičnega žarka po optičnem kablu :) pa o razliki med analognim in digitalnim... pa o kodiranju... pa... oh, ja... :D

eric_cartman ::

@Phoebus

Potovanje po optičnem kablu:




digitalni in analogni signal



Mogoče sem res narobe razumel zadeve, ker nikoli nisem rekel, da sem strokovnjak za zvok.. Sam sem pač v drugih vodah, kjer mislim, da ti ne veš ničesar.. Pa vseeno se trudim pomagati komu, ki mu nekaj ne štima in na koncu mi vseeno nekako rata, da skoraj vedno najdemo rešitev.. Sam pa sem si pač narobe interpretiral zadevo..

Potem pa se najde take kot si očitno ti, ki pridejo iskat samo pozornost in si bildat svoj ego... O pomaganju (glede na to da smo v temi pomoč) pa ne duha ne sluha.

In tudi če si že podal kritiko na moj odgovor, pa me vsaj popravi in razloži, da bomo vedeli kako se zadevi streže. Oz. da bomo lahko naslednjič prav interpretirali stvari.

Zgodovina sprememb…

mamilatus ::

Sedaj sem v nadzorni plošči/zvok nastavil SPDIF optical za privzeto napravo in morem rečt da stvar mislim da deluje. Če zaženem film posnet v DTS, DD dela 5.1 normalno, na konzoli od zvočnikov pa mi gori lučka DECODE. Med opcijami 3D, 4.1, 2.1 pa ne morem prestavljati. Enako mi gori tudi pri poslušanju glasbe.

Še vedno pa stvar ne deluje v konzoli zvočne kartice. Sedaj se mi sploh nobeden zvočnik ne oglasi. Se komu sanja zakaj? No samo da stvar drugače deluje pri filmih, glasbi... Ampak mi vseeno ni jasno zakaj potem tam nebi.

Lp

Phoebus ::

eric_cartman je izjavil:

@Phoebus
...
In tudi če si že podal kritiko na moj odgovor, pa me vsaj popravi in razloži, da bomo vedeli kako se zadevi streže. Oz. da bomo lahko naslednjič prav interpretirali stvari.

Kot si sam prilepil in je razvidno iz slike, svetloba po optičnem kablu ne potuje naravnost kot si napisal. Slika kvadratnega in sinusnega signala ni slika prenosa (oz. ključna razlika v signalu) v digitalni oz. analogni obliki. Tudi ČE bi svetloba potovala naravnost kot si zapisal, nebi bila zaradi tega kvaliteta prav nič boljša. Še najmanj bi bila pa večja glasnost, ker se zvok zakodira in prenese v digitalni obliki.

Kar sem napisal, "zakaj svetuješ(te) o stvareh o katerih nimate pojma", je točno to kar piše.
Še dobro da imamo braneta in še koga, da pri vprašanjih o "jakem" toku malo prizemlji, drugače bi se fantje ob takih odgovorih smodili :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

mamilatus ::

No ugotovil sem, da mi pri poslušanju glasbe deluje samo 2.1 sistem. Kot sem zgoraj omenil pa ne morem preklapljati med 3D, 4.1, 2.1 .

Madona tole je res neka višja tehnologija :D

Lp

Janac ::

Ja, ker je glasba posneta v 2.1 načinu.

sennheiser ::

Vse je odvisno od posnetka. Filmi ki imajo 5.1 zvok delajo tako, muska pa ne.

mamilatus ::

Se pravi če mam povezano prek optičnega kabla lahko recimo glasbo, ki je posneta v 2.1 poslušam samo tako in nič drugače? Namreč preko analognega se da izbrati opcijo 3D (se pravi delujejo vsi zvčniki) ali vsaj 4.1

Lp

dukenukem ::

potegni si dol ac3 filter ,ter še tam v ac3 nastavitvah zberi spidif optical :D

Janac ::

Opera je surround.

mamilatus ::

Sem si prenesel ac3 filter, ampak karkoli spremenim ko zvočniki igrajo isto... ? Nobene spremembe...

Lp

Janac ::

In kaj bi sploh rad?

r3dkv1c4 ::

on bi rad spremenil posnetek v zvočnikih.....;)

zakompliciral je ze pri izbiri posnetka....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365326 (4448) St235
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475963 (4748) Bearrorist
»

Logitech Z906 + PC + TV

Oddelek: Zvok in slika
9982 (851) faeces
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310535 (9810) T-Majo
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164933 (4262) shark_nm

Več podobnih tem