» »

Bankomat limit

Bankomat limit

kodsiti1 ::

Zanima me če je limit koliko € lahko dvigneš največ na bankomatu v enem kosu ali je limit samo na kartici?

vorantz ::

limit je samo na kartici oz kolkr dnarja je v bankomatu
kolko maš ta limit pa boš sam vedel oz tvoja banka

eric_cartman ::

limit je samo na kartici oz kolkr dnarja je v bankomatu


Kolkor jst vem je limit na bankomatu. Mislm, da ti več kot 500 EUR ne pusti dvignt. Za večje denarje morš jit na banko dvignit dnar.

Zgodovina sprememb…

reeves ::

Na SKB je dnevni limit dviga na bankomatu. Lahko dvigneš vse naenkrat ali postopoma. Ob polnoči se limit resetira. Ne spomnim se koliko je privzet, lahko ga pa povečaš.

Apple ::

Živijo,

višina dnevnega limita dviga gotovine na bankomatu je odvisna od tipa računa (produkta), ki ga imaš, npr. osnovni račun, klasični račun, študentski račun, zlati račun.

Če so bankomati offline, potem imajo nek svoj limit. Ko so spet online, se syncajo... Tko da pazi :)
LP, Apple

UNIVERZUM ::

Pri plačilu z kartico je limit tvoje stanje na računu, pri dvigu na bankomatu pa je običajno dnevni limit, ki se, kot so že povedali resetira ob polnoči. Limit dnevnega dviga na bankomatu lahko spremeniš z vlogo v svoji poslovalnici, seveda ti bo banka to tudi zaračunala v enkratnem znesku (pač nekaj evrov, pozanimaj se).

Običajno je višina dnevnega limita dviga navedena na izpisku, ki ga dobiš vsak mesec, je pa seveda odvisno od banke ali ima naveden podatek na izpisku.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

korenje3 ::

za večji limit se lahko tudi zmeniš z banko. tam pogledajo tvoje redne prihodke ipd...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BorutK-73 ::

Celjska banka normalni račun - 400€ na dan.

borut_p ::

nlb omejen na 400 ali 450€

kixs ::

UNIVERZUM je izjavil:

Pri plačilu z kartico je limit tvoje stanje na računu, pri dvigu na bankomatu pa je običajno dnevni limit, ki se, kot so že povedali resetira ob polnoči. Limit dnevnega dviga na bankomatu lahko spremeniš z vlogo v svoji poslovalnici, seveda ti bo banka to tudi zaračunala v enkratnem znesku (pač nekaj evrov, pozanimaj se).

Običajno je višina dnevnega limita dviga navedena na izpisku, ki ga dobiš vsak mesec, je pa seveda odvisno od banke ali ima naveden podatek na izpisku.


Verjetno je odvisno od banke. Pred leti sem zelel placati nekaj cez jurja in ni slo. Potem sem se na svoji banki pozanimal in je bilo receno, da je nastavljen limit (se pa zdej ne spomnem ali sem bil se na NLB ali ne).

šernk ::

Limit je nastavljen tako za dvig kot za plačilo s kartico.

NKBM ima za študenstki račun 200/80 prednastavljeno, za navadni pa mislim da je 200/120. Lahko pa te limite po želji spremeniš.

limit bankomata je pa odvisen od denarja, ki ga ima v sebi. Včasih se zgodi da mu zmanjkuje denarja pa ti ne pusti dvignit več kot 50€ naenkrat, drugič se zgodi da mu zmanjka bankovcev po 10 pa ti ne pusti dvignit 70€ recimo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ToniT ::

borut_p je izjavil:

nlb omejen na 400 ali 450€


Običajno je pri NLB omejitev višina sredstev na računu - mislim da ima limit dviga samo študentski račun (oz. tisti za otroke...)

Isotropic ::

kaj pa gorenjska banka?

Malajlo ::

Me pa res zanima, kdaj pa še rabiš enormne količine gotovine, če ni ravno za mamile ali pa plačilo umora? POS terminali so na vsakem vogalu, denar pa kar z mobilcem nakažeš. Meni znese z 20€ max v denarnici preživeti cel teden. Za ostalo je pa plastika.

marvin42 ::

Malajlo: že plačilo običajne malice je dosti bolj praktično z gotovino. Pustim denar na mizi in grem. Če pa plačam s kartico, se moram pa pri blagajni v vrsto postavit.
Mostly Harmless

Kac ::

Na banki se dogovoriš za dnevni limit. To je limit denarja ki ga je mogoče pokurit v enem dnevu. Neglede na način porabe. (bankomat, kartično poslovanje). Toliko denarja lahko tudi dvigneš na bankomatu. Če dvigneš dnevni limit ta dan s kartico ne boš mogel več plačevati. Če pokuriš dnevni limit s kartičnim poslovanjem, ti bankomat isti dan ne bo dal denarja. Oziroma ti bo dal toliko, kolikor je do dnevnega limita ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kac ()

branc ::

Pri NLB je tako: lahko dvigneš toliko denarja, kolikor ti dopušča tip računa, ki ga imaš, in sicer:
- osnovni (mislim, da) 200 €
- študentski 200 €/dan (morda 300€).
- klasični 300 €/dan
- zlati 700 €/dan
- platinasti (nekaj tisoč €/dan).

Bojda se da nastaviti tudi dnevni limit V OKVIRU obstoječega limita/razpoložljivih sredstev na osebnem računu.

Furbo ::

Malajlo je izjavil:

Me pa res zanima, kdaj pa še rabiš enormne količine gotovine, če ni ravno za mamile ali pa plačilo umora? POS terminali so na vsakem vogalu, denar pa kar z mobilcem nakažeš. Meni znese z 20€ max v denarnici preživeti cel teden. Za ostalo je pa plastika.


Kartice so facebook za denar.
Ko bo prišlo do kakega izpada mreže bankomatov ali interneta, boš imel pa veliko zabave za tistih 20€ v denarnici.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ajrina ::

Vse piše na strani bank. NLB klasični račun je do 450 EUR dnevno.

branc ::

Ajrina je izjavil:

Vse piše na strani bank. NLB klasični račun je do 450 EUR dnevno.



Res je.

http://www.nlb.si/klasicni-racun

korenje3 ::

na mojem klasičnem računu imam 300€ limita.
Razpoložljivo stanje:
140.381,30 EUR
Zadržana sredstva:
5,90 EUR
Znesek limita:
300,00 EUR
Datum poteka limita:
Ni podatka
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

de199 ::

odvisno od banke in bankomata...
Na visa electron Abanka sem si nastavil dnevni limit na 2000 za bankomat.. (braz kakšnih dokazil o dohodkih...)
Sevda pa še nisem našel bankomata, ki bi hitel izplačati 2000EUR :)

kixs ::

korenje3 je izjavil:

na mojem klasičnem računu imam 300€ limita.
Razpoložljivo stanje:
140.381,30 EUR
Zadržana sredstva:
5,90 EUR
Znesek limita:
300,00 EUR
Datum poteka limita:
Ni podatka


Nice :))

Sicer pa tebi kaze koliko imas dovoljenega limita v minus. Tu pa je govora o dnevnem limitu pri dvigovanju gotovine iz bankomata.

mcgeek ::

Pri NLB imam privzeto 700€/dan.
Če želim, lahko brez problemov znižam ta znesek, oz. zvišam po dogovoru z banko.

kodsiti1 ::

Ja recimo če ima kartica limit 2500€ pa verjetno iz bankomata vseeno nemoraš kar 2500e dvignit..... je neka omejitev verjetno tudi na bankomatu

mcgeek ::

Limit dnevnega dviga na bankomatu je ločen od vseh ostalih limitov na računu ali kartici in je stvar pogodbe oz. dogovora z banko.

bzp ::

Bankomati imajo tudi en fizični limit, koliko bankovcev lahko spravi v režo brez zatikanja. Tukej ne pomaga noben dnevni limit in ostali dogovori z banko.

ToniT ::

bzp je izjavil:

Bankomati imajo tudi en fizični limit, koliko bankovcev lahko spravi v režo brez zatikanja. Tukej ne pomaga noben dnevni limit in ostali dogovori z banko.

Potem pa pač večkrat dvigneš denar na istem bankomatu....

kixs ::

Se o teh limitih na bankomatih pogovarjamo, kot da vsak dviguje ne vem kaksne zneske. Ne vem, ce sem kdaj dvignil vec kot 320€. V 99% pa 10 ali 20€.

Smurf ::

kixs je izjavil:

Se o teh limitih na bankomatih pogovarjamo, kot da vsak dviguje ne vem kaksne zneske. Ne vem, ce sem kdaj dvignil vec kot 320€. V 99% pa 10 ali 20€.

Jaz pa recimo ne vem, ce sem v zivljenju ze kdaj dvignil samo 10 ali 20€ (no res je, da tudi 300€+ sila redko), niti ne vidim razloga zakaj bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

kixs ::

Vecinoma placujem vse s placilno kartico. Gotovine imam zato le minimum.

Kac ::

Limit na bankomatu je za moj račun omejen z dnevnim limitom. Oziroma dnevni limit minus dnevna podaba s kartico. Pride dan ko je treba na banko če imaš dnevni limit 300€.

Malajlo ::

Res, zakaj bi rabil več kot 100 EUR gotovine, razen za mamile? Ampak prav nikoli se mi ni zgodilo, da sem bil primoran plačati z gotovino take obscene zneske.
Sicer pa, če izgubiš/ti ukradejo denarnico, si s karticami bolj malo pomaga (ker jih lahko takoj blokiraš, preden zmikavt uspe do eBaya), tistih 300+ EUR gotovine pa lahko takoj pozabiš. Grem raje večkrat na bankomat. Da me lahko organi pregona tako lažje najdejo, me ne skrbi. Zaenkrat :))

lonewolf_ ::

Na pbs dijaškem mam trenutno 120€ se mi zdi, drugače pa mislim, da lahko dobim max 300€/24ur

Malajlo je izjavil:

Res, zakaj bi rabil več kot 100 EUR gotovine, razen za mamile? Ampak prav nikoli se mi ni zgodilo, da sem bil primoran plačati z gotovino take obscene zneske.
Sicer pa, če izgubiš/ti ukradejo denarnico, si s karticami bolj malo pomaga (ker jih lahko takoj blokiraš, preden zmikavt uspe do eBaya), tistih 300+ EUR gotovine pa lahko takoj pozabiš. Grem raje večkrat na bankomat. Da me lahko organi pregona tako lažje najdejo, me ne skrbi. Zaenkrat :))



Kaj boš z maestrom na ebayu?? :)) kolk vem ni podpore
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

Malajlo ::

Mnja, imam nekaj kreditnih kartic, te prav lepo delajo na internetih. Se ne spomnim, da bi CVV kodo spraskal.

Luk as ::

Koliko gotovine lahko dnevno dvigne upokojenec na gorenjski banki?

ToniT ::

Vprašaj na banko za konkreten primer. Mislim pa, da imajo 250 Eur dviga in 250 Eur nakupa na dan kot standardno omejitev.

Luk as ::

Na spletni strani ne najdem podatka. Za nekatere druge banke sem našel, da je 150.
Za mamo bom moral it dvignit denar, ker pa to nikdar ni uporabljala, nobeden ne ve koliko je. Smo komaj našli pin.

ToniT ::

Luk as ::

Hvala. Piše za gorenjsko banko do 250€. Čeprav ne vem koliko som to ažurni podatki, ker tudi za klasični osebni račun piše 250 pa je 500.
No kakorkoli 250 je skoraj da sigurno, če ne bomo pa šli dvakrat ali večkrat.

WizzardOfOZ ::

A sploh še kdo sprejema gotovino? Večina hoče kartice ali plačilo po predračunu, samo da se izognejo gotovini, ki je lahko okužena.

showsover ::

Ja, ne vem, kako jemljejo gotovino v trgovinah, verjetno še.
Je pa brezstična kartica veliko bolj covid-safe, sploh, če je znesek do 25 eur (oz. do brezstičnih omejitev).
Špecerije itak ne plačujem z gotovino...
Predračun je tudi ok.

Šimpanz ::

Če kupuješ od lokalnega kmeta je kartica nogo. Isto na tržnici.

louser ::

Seveda gre. Ga po vprašaš po TRRju in izpolniš UPN na telefonu.
Hvala. Piše za gorenjsko banko do 250€. Čeprav ne vem koliko som to ažurni podatki, ker tudi za klasični osebni račun piše 250 pa je 500.
No kakorkoli 250 je skoraj da sigurno, če ne bomo pa šli dvakrat ali večkrat.

Pokliči, saj ne grizejo.

Jaz sem imel recimo limit plačila nastavljen na neomejeno, limit dviga pa na nekaj tisoč eur.

Furbo ::

Jaz sem pri banki koper, pa je bilo neko obvestilo, da so povečali koliko lahko dvigneš v teh dneh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ginekk ::

eric_cartman je izjavil:



Kolkor jst vem je limit na bankomatu. Mislm, da ti več kot 500 EUR ne pusti dvignt. Za večje denarje morš jit na banko dvignit dnar.


Ni res. Nikakor. Če se dogovoriš z banko za recimo 1000 EUR, lahko zlahka toliko dviguješ naenkrat. Preverjeno na vsaj na dveh bankah (Sberbank in DH)

WizzardOfOZ ::

Na vsaki banki se dogovoriš koliko boš imel limit dviga na bankomatu. V osnovni verziji mislim da imajo upokojenci nekje 150 do 250€ dviga, zaposleni pa okoli 450€ dviga, potem se pa ti dogovoriš, če hočeš to povišat.

Luk as ::

Kot sem že zgoraj napisal je za klasičen račun na GB začetni limit za dvig na bankomatu 500€(prej 250).
Pa če bi dobro prebrali se gre za starejšo osebo, ki ni vajena kartic oziroma jih do sedaj sploh ni uporabljala. Kar je najnujnejše ji itak mi nabavimo, toda starejši so navajeni na gotovino in jo hoče imet nekaj doma.
Gotovino pa sprejemajo in jo tudi morajo v vseh prodajalnah.
Je pa itak isto sranje. Tudi preko kartic lahko dobiš virus tako da je to, kako kdo plačuje čist brez veze.

FireSnake ::

Luk as je izjavil:

Koliko gotovine lahko dnevno dvigne upokojenec na gorenjski banki?


Kaj pravijo na banki?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Luk as ::

FireSnake je izjavil:

Luk as je izjavil:

Koliko gotovine lahko dnevno dvigne upokojenec na gorenjski banki?


Kaj pravijo na banki?

500€


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184227 (4652) V-i-p
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109088 (27938) Vetrpiha
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038173 (16329) sbawe64
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452118 (28853) MrStein
»

Dvig gotovine na bankomatu

Oddelek: Loža
228604 (7295) STASI

Več podobnih tem