» »

Moč wifi signala

Moč wifi signala

noob96 ::

Imam siolov modem/router in se mi zdi da ima zelo slab doseg. Kaj priporočate range extendor ali en nov router? katerega?

 Rdeča krivulja-antasi--> izmerjeno v isti sobi kot je router

Rdeča krivulja-antasi--> izmerjeno v isti sobi kot je router



 Rdeča krivulja (antasi)---> izmirjeno v sesednji sobi od routerja (1 stena)

Rdeča krivulja (antasi)---> izmirjeno v sesednji sobi od routerja (1 stena)

blackbfm ::

najbolje dodaten router, pa da oba povežeš s kablom

budget varjanta je tplink 1043nd..sam če maš visoko hitrost optiko, potem bo treba dat precej več če boš želel koristit hitrost

noob96 ::

hitrost neta mam 15/2 tako da to ne bi smel biti problem
pa je tale router best buy za to ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

blackbfm ::

kul..pol s tem tplinkom ne boš nič falil

noob96 ::

zdej pa mal bol kompleksno vprašanje. Na siolov modem imam prikljopljen siol box, 3 računalnike.
Če ta tp link povežem iz siolovega modema preko kabla v drugo sobo in tam priklopim tp link na računalnik, ter ga uporabljam tudi brezžično. bom moral spreminjati kakšne nastavitve da se 2 brezžični omrežji ne bosta motili med sabo (siolovo in tplinkovo) ali se avtomatsko prepoznata? lahko siolov router še naprej uporabljam kot router?

Prilagam še skico kot pojasnitev vprašanja. da bi povezavo z računalnikom 3 uporabil kot kabel od modema do novega ruterja in potem nanj priklopil računalnik 3 in ga ob enem uporabljal kot dodatno wifi točko

Qcube ::

Bi bilo dobro da sta na wifija različnih kanalih. Drugače pa imam nekaj podobnega narejeno, dva routerja.

npr.
192.168.1.1 prvi glavni router ki se povezuje v internet, ročno izbran kanal za wifi.
192.168.1.2 drugi. Kabel vključen v navaden port(ne WAN). Izklopiš DHCP, nastavljen enak SSID in geslo kot prvi router, ročno izbran kanal.

Tako naj bi "teoretično" naprava npr. telefon se povezal(preklapljal) na router z boljšim signalom, v praksi pa mogoče ne :)

noob96 ::

eno vprašanje. kako pa dostopa do nastavitev vsakega ruterja posebaj, če imam v omrežju 2 routerja?
ker če v brskalnik napišem 192.168.1.1 mi bo verjetno odprlo nastavitve samo enega..?

boogie_xlr ::

napišeš v brskalnik 192.168.1.2 in ti odpre od drugega

lonewolf_ ::

Jaz sem nabavo ta tplink, tastari linksys wrt54gl pa flashno z dd-wrt in boosta signal, pa imam na laptopu zaradi tega signal po celotnem nadstropju.

Druga opcija je pa mogoče, da kupiš močnejše antene ali pa wifi boosterje.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

noob96 ::

samo en problem. obstajata 2 ta tp linka pod istim imenom..? katerega vzeti?

http://www.mlacom.si/brezzicni-usmerjev...

ali

https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema...

BorutK-73 ::

noob96 je izjavil:

samo en problem. obstajata 2 ta tp linka pod istim imenom..? katerega vzeti?

http://www.mlacom.si/brezzicni-usmerjev...

ali

https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema...

Prvi (modri) je nova verzija (v2), beli je pa stari model.

noob96 ::

se pravi novega? ali so kakšno problemi in je za moje potrebe boljši starejši?

lonewolf_ ::

jaz imam temnega, 5min sem porabil za nastavitve preko računalnika. Edino kar me moti je to da so antene moči 3dB, na starem sem imel 5dB in je kar opazna razlika.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Jst ::

Joj, samo TP-Linka ne. Ne bom rekel, da so vsi izdelki crap, ampak tisti, od moje sestrične, tudi z najnovejšim firmware (izdan letos), dela slabo/čudno. Drugo srečanje pri kolegu, enako. Prenosnik ne more spraviti, da bi se pogovarjal z TPLink-om na 5GHz, čeprav je edini na mreži. Dela, če izklopiš enkripcijo (!!!), drugače pa samo na 2.4GHz.

Čeprav za oba routerja na ddwrt strani piše, da sta podprta, pri obeh ne dela WAN, torej internet. Računalniki v mreži nimajo dostopa, pa sem probal vse kar je možno. Kao ne dobi DHCP IP naslova od modema (SIOL, T-2) na dd-wrt.

Jaz bi raje dal malo več denarja, pa kupil kaj drugega. Saj vem, da ne morejo biti tako slabi, ampak očitno sta tista dva, različna modela, alergična, če sem jaz v bližini.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

Čeprav za oba routerja na ddwrt strani piše, da sta podprta, pri obeh ne dela WAN, torej internet


to je bug v bootloaderju, obstaja workaround za to..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

noob96 ::

kupl se wert54gl nanj namestil tomato, na siolovem ruterju sm pustil vse isto kot je bilo samo wifi se izklopil, na wrtju pa sm izklopil dhcp, adress sem nastavil na 192.168.1.2., lan kabel iz siolovega modeda pa sem vštekal v lan port na wrtju, in ne v wan. poleg tega sem na wrt prikljčil še en pc. na siolovem uterju pa sta ostala pc in tv

kul, ali lahko še kaj spremeniM?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725608 (6474) fpopla87
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167060 (31953) hojnikb
»

Internetna povezava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575483 (4454) BK5
»

Povezava router na router?!

Oddelek: Omrežja in internet
5802 (679) Saso_C
»

Router

Oddelek: Kaj kupiti
171694 (1006) hojnikb

Več podobnih tem