» »

Router

Router

matejm1994 ::

Zdravo,
do četrtka moram dobiti en router. Torej ga moram nujno naročiti danes/jutri zjutraj.
Rad bi, da je ruter dober in da NUJNO dobro vleče, saj bo internet tudi v sosednji hiši. Trenutni od Siola ne vleče do tja, je pa prejšnji, ki je imel antenco. Torej z novimi boljšimi nebi smelo biti problemov.

Zahteve:
- da dobro lovi (torej zunanja antena, dve, tri)
- se da nastavljati pasovno širino (da se lahko enemu računalniku zagotovi 2 mega prenosa recimo, medtem ko ima drugi ostalo. In če prvi ne uporablja vsega, lahko drugi uporabi tudi ostalo)
- cena do nekje 60€.... max70, če je res res dober.

Kaj predlagate? Jaz sem že nekaj gledal, samo se ne spoznam toliko na to.

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

SeMiNeSanja ::

Zakaj vedno vsi želite vse rešiti z enim routerjem, ki naj bo nevem kakšna mrcina, stal pa naj bi na najmanj ugodni poziciji v hiši....

Vzem en star rabljen WRT54gl, priključi ga preko kabla na točki hiše, ki je najbližja sosednji bajti, nabavi zunanjo panelno antenco in nekaj kabla.

Boš videl, da bo v sosednji bajti signal tak, kot še nikoli. Če boš pa še kakšen alternativni firmware gor dal, pa boš lahko tudi promet omejeval (ali pa daš port na 10Mbps in ga fizično omejiš).

Vse skupaj te bo prišlo 1/4 cene neke 'mrcine', signal pa bo 10x boljši.

Zgodovina sprememb…

matejm1994 ::

@Vesoljc, pa res... nisem videl teme. Lahko nekdo tja prestavi.
@SeMiNeSanja, ruter bo kar na dobri lokaciji. Na točki, kjer se samo skozi okno direkt vidi drugo hišo, tako da to ni problem. In če je delalo z ruterjem od Siola, bo tudi z kakim novim. :)
WRT54gl pa nebi, ker je star? Raje neki novega, pa da raje dela out-of-box vse.

SeMiNeSanja ::

Samo to, da je star, še ne pomeni, da je zanič - vsaj za ta namen, za katerega bi ga ti uporabil - point2point povezavo s sosedom.

Še to ni nujno, da ti bo prej crknil, kot kakšen nov top shit router.
Ekstremnih hitrosti (kar dejansko edino pridobiš z neko novo mrcino), pa na tej relaciji takointako ne potrebuješ.

matejm1994 ::

Ubistvu ga nebi uporabil samo za povezavo z sosedom. Primarno še vedno bi bil namen v naši hiši imeti gor vse računalnike (3). Ti bodo največji porabniki. Ker pa sosed nima interneta, bi ga lahko imel preko mene, kot ga je imel preko nas. In ne potrebuje dosti.

Recimo na mimovrste pravijo tega: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

SeMiNeSanja ::

Kaj je zdaj razlog za nakup novega routerja? Da obstoječega v tvoji hiši ne loviš, oz. ne dela s tako hitrostjo, kot bi si želel? Ali to, da sosed ne lovi signala?

To, kar gledaš ima tri MIMO antene, ki so optimizirane, da najbolje lovijo, ko so postavljene točno tako, kot je to proizvajalec predvidel (optimiziral). Če boš tu natikal gor drugo anteno, ki bi jo usmeril proti sosedu, boš to optimizacijo porušil.

Kje pa imaš tisti stari router, ki si ga imel včasih, pa ga je sosed še lovil? Zakaj ne uporabiš tistega?

Če pa trenutni router gre samo do 150Mbps, ti pa želiš, da bo zadeva nesla 300Mbps in zato kupuješ novega, je to spet druga zgodba. Ampak prosim ne pričakuj, da se bodo prenosi čez njega res podvojili.

matejm1994 ::

Ne, router ki je delal, je crknil. Potemje operater zamenjal router za slabsim, ki ni lovil do tja. Sedaj smo zamenjali operaterja, ki nam ne bo dal ruterja, ampak ga rabimo kupiti. Ta sedanji pac ne pridw v postev. Zato rabim novega.

laguna1 ::

Pozdravljeni

Gledam za routerjem TP-LINK TL-WR1043ND https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik... pa me zanima, ali je to dober nakup in ali ima vsaj soliden doseg. Rabil bi, da tudi čez nadstropje "vleče".

Pa še nekaj me zanima, kaj se zgodi, če router vsako noč ugasnem (kabel izvlečem iz vtičnice), ali to škodi routerju ali pa ni problema glede tega dejanja. Razlog pa je ta, da je router blizo spalnih prostorov pa ne bi rad, da bi tudi ponoči "seval".

LP

AC_DC ::

Pa še nekaj me zanima, kaj se zgodi, če router vsako noč ugasnem (kabel izvlečem iz vtičnice), ali to škodi routerju ali pa ni problema glede tega dejanja. Razlog pa je ta, da je router blizo spalnih prostorov pa ne bi rad, da bi tudi ponoči "seval".

Telefon tudi ugasneš ?
In bližnjo bazno postajo ?

laguna1 ::

Torej vprašanje ni bilo, ali je to smotrno ali ne, me samo zanima, če to škodi routurju ali ne.

LP

black ice ::

Napačno vprašanje postavljaš. Ni smotrno.

hojnikb ::

Verjemi, sigurno imaš kakšno napravico, ki bolj seva od enega routerja.
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

V routerju se da nastavit cas, kdaj dela. Torej nastavi si urnik, kdaj dela in kdaj ne.

Če pa ne znaš pa kupi za 3 eur stikalno uro in ti bo sama izklapljala komplet router. Pa zakaj se sploh obremenjuješ s tem, če mu kaj škoduje... Prvič je to potrošni material, drugič ti že sama logika pove, da manj ko dela (dlje bo izključen), večja bo življenska doba routerja.
Tomi

hojnikb ::

ni nujno. power cycle je za elektroniko dost stresen...
#brezpodpisa

d4vid ::

Mogoče ravno pod vzglavnikom dojenčka ni pametno imet routerja.

Trenutno ni nobenih konkretnih dokazov o škodljivosti oz. neškodljivosti WiFi signala.

Jaz mam router in modem cca 2m stran od postelje. Kakšnih posebnih težav nisem nikol imel z zdravjem. Pa še prenosnik mi deluje ves čas na mizi (ponoči gre v spanje, to je res), pa telefon imam zraven glave, ko spim. To mislim, da je najslabše, pa še dobrega signala nimam v sobi - večja oddajna moč telefona.

Najmanj škoduješ routerju tako, da nastaviš v nastavitvah, kdaj se wifi izklopi. Ker, vsaj za moje pojme, je router narejen za 24/7 delovanje.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

An, hojnik, ne pretiravaj. Kaj bi lahko potem rekel za zaslone na telefonu, ker so veckrat na dan prizgejo in ugasnejo. Pa jih 99,9 % umre zaradi razbitja, ne zaradi odpovedi zaradi pogostosti vklopov.

Ravno tako tukaj. Prejšnji router mu je crknil, pa ga najbrž ni ugašal. To je potrošni material, če ne crkne sam, ga pa strela uniči.
Tomi

hojnikb ::

An, hojnik, ne pretiravaj. Kaj bi lahko potem rekel za zaslone na telefonu, ker so veckrat na dan prizgejo in ugasnejo. Pa jih 99,9 % umre zaradi razbitja, ne zaradi odpovedi zaradi pogostosti vklopov.


kaj mislis da se celotna elektronika pri izklopu lcdja fizicno izklopi ? ;)


sicer pa ja, to je potrosna roba, fully agree..¸¸
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden problem z internetno povezavo (rabim pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
131358 (1060) Invictus
»

Novo stanovanje, router in Wi-Fi

Oddelek: Pomoč in nasveti
101875 (1680) d4vid
»

Počasen internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
222386 (1918) konspirator
»

Internetna povezava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575480 (4451) BK5
»

Povezava router na router?!

Oddelek: Omrežja in internet
5801 (678) Saso_C

Več podobnih tem