» »

Apple kupil Beats za tri milijarde dolarjev

Apple kupil Beats za tri milijarde dolarjev

Reuters - Apple je resnično kupil podjetje Beats, kot se je špekuliralo že v začetku meseca. Zanj bodo odšteli tri milijarde dolarjev, kar je največji prevzem v Applovi zgodovini. Doslej so največ odšteli dobrih 400 milijonov dolarjev za podjetje NeXT, ki so ga kupili leta 1996 (realno je ta številka 600-800 milijonov današnjih dolarjev). Apple bo 2,6 milijarde dolarjev plačal v denarju, preostanek pa v lastnih delnicah. Prevzem Beatsa bo dokončan do oktobra.

Beats je znan predvsem kot proizvajalec slušalk in zvočnikov ter kot ponudnik storitve Beats Music, ki je glavni razlog za prevzem. Podjetje, ki sta ga leta 2008 ustanovila Jimmy Iovine in Dr. Dre, ponuja namreč predvajanje glasbe prek interneta (streaming), kar je po besedah Applovega izvršnega direktorja prihodnost. Iovine in Dr. Dre bosta ostala v podjetju tudi po prevzemu, kar bo pomagalo pri sklepanju dogovorov z založniki. Kot je povedal Tim Cook, je med Silicijevo dolino in Los Angelesom velikanski zid, kar bodo poskušali premostiti. Apple sicer že ima svoj iTunes Radio, a ta ni niti slučajno tako popularen kot Spotify in Pandora, zato z nakupom Beatsa poskušajo po desni dohiteti konkurenco.

16 komentarjev

BlackMaX ::

Dr. Dre is loaded.

Sam mu je pa ratal, znamko postavit na noge. :)

Phantomeye ::

BlackMaX je izjavil:

Dr. Dre is loaded.

Sam mu je pa ratal, znamko postavit na noge. :)


prvi hip-hop miljarder.

BlackMaX ::

Phantomeye je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Dr. Dre is loaded.

Sam mu je pa ratal, znamko postavit na noge. :)


prvi hip-hop miljarder.


Točno tako. Jay Z in P.Diddy sta imela svoje borbe za top mesto in Jay je že nekaj časa kazal prevlado ampak, zdaj ni več debate :)

Shuli ::

Phantomeye je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Dr. Dre is loaded.

Sam mu je pa ratal, znamko postavit na noge. :)


prvi hip-hop miljarder.

Je najbogatejši rapper, ni pa še miljarder. :)

Eugenus ::

Apple sicer že ima svoj iTunes Radio, a ta ni niti slučajno tako popularen kot Spotify in Pandora, zato z nakupom Beatsa poskušajo po desni dohiteti konkurenco.


dej dej... tak ne bo ratal

subby ::

Zadnjič sem na redditu opazil prav zanimivo sliko na to temo...

smash ::

kaj jim to pomaga če ni goveje muske

alexa-lol ::

Shuli je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Dr. Dre is loaded.

Sam mu je pa ratal, znamko postavit na noge. :)


prvi hip-hop miljarder.

Je najbogatejši rapper, ni pa še miljarder. :)


To je res bolano da si merijo kurce.. kdo ma več denarja. Sej vem da so odraščal v revnih soseskah sam zdej ko so dobil par 100mio bi se pa lahko civiliziral.

Sicer je pa to itak kontra produktivno ker vedno pride nekdo, ki ima še več...
 Co-founder skalda PIMCO - upravljajo 1 910 miljard $

Co-founder skalda PIMCO - upravljajo 1 910 miljard $


 Jamie Dimon - CEO JP MOrgan Chase - upravljajo 1 100 miljard $

Jamie Dimon - CEO JP MOrgan Chase - upravljajo 1 100 miljard $



V primerjavi z omenjenima tipoma so Dr.Dre, P.Diddy in JayZ samo mušice ki se zaletavajo v steklo.

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

Mene bolj zanima kaj bo z nadaljnim sodelovanjem beats audio in HTCjem.

alexa-lol ::

MrNighthawk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bo z nadaljnim sodelovanjem beats audio in HTCjem.


Ja to je konc če je HTC prodal svoj delež.

Nummy ::

Apple sicer že ima svoj iTunes Radio, a ta ni niti slučajno tako popularen kot Spotify in Pandora, zato z nakupom Beatsa poskušajo po desni dohiteti konkurenco.


-naj dajo njihov service na voljo povsod, ne samo US only.
-naj dajo gor res VSO muzko, ne da greš potem na določen service in pol muzke manjka, večinoma zaradi kakih butastih licenc...
-naj naredijo dober program za PC/MAC in ostale prenosne naprave. Spotify ima zelo všečen app za namizne računalnike.
-???
-...profit!!!...

Spock83 ::

MrNighthawk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bo z nadaljnim sodelovanjem beats audio in HTCjem.


Itak so bila jajca. Vsaj na mojem HTC One X. Res samo bass se poveča, ko se glasba predvaja.

boolsheat ::

MrNighthawk je izjavil:

Mene bolj zanima kaj bo z nadaljnim sodelovanjem beats audio in HTCjem.


So že pred pol leta skenslali Beats (prodali svoj delež za nekajkrat manj kot je sedaj Apple plačal) in se osredotočili na svojo znamko Boomsound, ki je bila že na lanskem njihovem top telefonu Htc One in je tudi v novem M8, oba telefona imata daleč najboljše zvočnike.

lopov ::

Tretji "solastnik" Beats je will.i.am od Black Eyed Peas, ni mi sicer znano kolikšen je njegov delež, a najbrž ni majhen. Je omenjeno na njegovi strani (http://will.i.am/about):

will.i.am is a founding shareholder in Beats Electronics, the creators of Beats by Dre™ headphones.


Za spremembo malo bolj inteligenten intervju (za razliko Drejevega izpada na youtube :P)

http://www.cnbc.com/id/101718310 (en posnetek je še na dnu strani)

mtosev ::

meni tole ni preveč logična poteza.zakaj niso kupili kakšno bolj zanimivo podjetje?
stel v prazno?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Nummy ::

mtosev je izjavil:

meni tole ni preveč logična poteza.zakaj niso kupili kakšno bolj zanimivo podjetje?
stel v prazno?

Kot že miljonkrat rečeno: kupili so zaradi storitve oz. streaming-a, ne zaradi slušalk. Še bolj logična poteza bi bila, da bi apple kupil spotify, potem pa bi verjetno imeli taglavni monopol na trgu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple kupil Shazam

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
196011 (4284) next3steps
»

Google kupil Songzo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
156680 (5338) LJ4L
»

Apple kupil Beats za tri milijarde dolarjev

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
169985 (7715) Nummy
»

Apple pred največjim prevzemom - Beats (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5419476 (16120) rkobarov
»

HTC-jevo lastništvo v Beats je končano

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
1211766 (5949) Nikec3

Več podobnih tem