» »

Sicilija

Sicilija

Anney ::

Pozdravljeni,

V septembru planiramo dopust na Siciliji. Zanima me, če je že gdo bil tam in lahko priporoči kaj se splača ogledati, kje so lepe plaže in pa seveda v katerem delu Sicilije je najbolje najeti apartma. (S, J, V, Z). Obvezno bližina obale. Plan je nekako takole, da ko pridemo tja vzamemo rentacar in se podimo po otoku, tam bomo nekje 10-13 dni, gremo pa štirje (dva para).

Torej zanima me:
-Namestitev (kakšne lastne izkušnje in lahko priporoča apartma blizu morja in lepe plaže)
(je mogoče bolje da smo 5 dni nazahodu in nekje 5 dni na vzhodu?)
-Rentacar (Kje in katera agencija)
(naj bo polno zavarovanje brez odbitnih franšiz)
-Kaj se splača ogledati
(povejte lastne izkušnje, na netu je polno vsega, mogoče vse res ni tako zanimivo kot navajajo)

Realman ::

Bil že 3x doli, pa še nisem vsega videl. Kakšen apartma težko priporočam, cena je pa sigurno 50€ naprej za 2 na dan. Julij, avgust tudi 70 naprej. Je pa tega dosti, jaz sem vedno bival po kampih, kjer imajo tudi cenovno dokaj ugodne apartmaje. Rentacar bi vzel vsekakor na tej strani vnaprej:
http://www.billiger-mietwagen.de
Saj greste z letalom?! Obvezno, da je vse zavarovano, pridejo po tebe na letališče, če slučajno niso na letališču.
Kje so najlepše plaže je težko reči, meni je vsekakor bil bolj všeč jugozahodni del. San Vito Capo, Trapani, Agrigento... okolica le teh. Sever, se mi ni zdel nič posebnega. Če pa hočes res super plaže in morje potem pa obvezno na otok Favignana. Ogromno je apartmajev, otok je majhen, tako da z sposojenim kolesom lahko z lahkoto vse plaže obdelaš. Vsekakor je pa celotna Sicilija nekaj posebnega vsaj meni.

Anney ::

Ja smo gledali nekako takole ta del sicilije (jugozahodni), mogoče lahko poveš za kakšen kamp z mobilnimi hišicami, ker na bookingu tega ni veliko, da malo počekiram. Seveda gremo z letalom. Na otok nam ne diši, bi si še kaj pogledali na sami siciliji.

Mogoče še lahko priporočiš na kaj naj bomo pozorni pri rentacarju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Realman ::

Pravih mobilnih hišk, takšne kot so na hrvaškem mislim, da nisem videl veliko. Imajo pa, vsi večji kampi zraven še ponudbo apartmajev. Poglej tu gor:
http://www.camping.it/english/sicilia/ in potem strani od posameznih kampov.
Pri rentanju pač obvezno, da je res vse zavarovano, pa avto kljub temu pred prevzemom dobro pregledat in vse nepravilnosti zapisat v zapisnik.
Če hočes res najlepše plaže, potem tega otoka ne smeš izpustiti. Bil sem že veliko po svetu, ampak tukaj so res neverjetno lepe in neokrnjene plaže, kljub ogromno turistom. Medtem, ko na sami Siciliji ni takšnih plaž.
Poskusi še na strani Airbnb, samo kot sem napisal apartmaji, imajo kar konkretno ceno, medtem ko ostale stvari sploh niso drage.

Anney ::

Sem jih našel, pa še ugodne so.
Hvala za informacije. Če se še kaj spomniš lahko dopišeš. :)

gzibret ::

Na siciliji se gleda vulkane in rimsko/grške razvaline. Če želiš plaže, pejdi raje na Eolske otoke. Na severu sicilije hop na ladjo in si tam. Tam je 100x bolje za poležavat, kot na tavelikem otoku. Pa še avta ne rabiš.
Vse je za neki dobr!

Go-ahead ::

Ima kdo kakšen link do konkretnega ugodnega apartmaja na jugo zahodnem delu Sicilije, in apa mogoče na otoku Favignana.
Hvala

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428599 (2230) Pithlit
»

Kam na morje?

Oddelek: Loža
308363 (3644) mihapc123
»

dopust v sredozemlju

Oddelek: Loža
81618 (1264) pobalinka2
»

[počitnice] Hrvaška - potapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627487 (6518) perci
»

Otok vir (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6126145 (24510) gzibret

Več podobnih tem