» »

dopust v sredozemlju

dopust v sredozemlju

pobalinka2 ::

Živjo.

Torej, s fantom bi septembra šla na eno od naslednjih destinacij: Malta, Ciper, Korzika, Sicilija, Sardinija.
(Za Sicilijo sem že dobila nekaj priporočil, pa bi bila še česa vesela :))

Torej, katero in zakaj priporočate?
Iščeva kombinacijo uživanja na obalah in v morju (plavanje, sončenje, skuterji..), ter raziskovanje otoka s kolesom/rentacar/motorjem ... Torej nekaj mest/arhitekture/meščanov & nekaj morskega uživanja.. Za nekje 14 dni max. (hotel ali apartma - garsonjera)

Je september primeren? Kje bova doživela maximum? S katerega letališča (Ita.)?
Kaj pa cene?
Vsi nasveti in morda kakšni napotki kam in kaj pogledati so več kot dobrodošli :)

Lp, M.

Karaya 52 ::

Hm, tezko bos dobila dober odgovor ker bo vsak svojo otok hvalil. Glede Korzike, izjemna narava, gora sredi morja, en kup divjih plaz, dobro za planinarjenje, kolesarjenje, kulinarika odlicna. Mesta, Bonifacio, pogooglaj. Je pa otok precej divji, popolnoma drugacen kot kaksna Malta. Ce vaju zanimajo rimska arhitekturna je Sicilija obvezna. Sardinija mi ni bila vsec, drugorazredna Korzika. Cipra pa ne poznam, predvidevam da je kot Grcija.

P.S. 14 dni, uf, potem so Malta, Korzika in Sardinija imo premajhni otoki.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Na Kreti me je fasciniral peš spust po njihovi soteski do morja, to bi rad enkrat ponovil.
Korziko sem si zapomnil po kostanju, po katerem diši čisto vse ;)

Karaya 52 ::

Ker so lokalci prevec leni da bi obirali sadje, so pa bili dolzni saditi sadno drevje po nekem starem zakonu. ;(( Mimogrede, crede divjih/domacih prasicev ti vsakih 15 minut krizajo pot. Jp, tudi zivali se jim ne da imeti zaprtih v hlevih.

Meizu ::

Pol je to nekakšna wannabe črna gora al kako :)

Kolega je bil drugače dol v Malti in je rekel, da je kar lušno, še posebej če si bolj zabavljaške narave naj bi bilo klubov tam kar precej.

pobalinka2 ::

No medva isceva manj klubov in festanja in bolj naravo in potepanje :)
hvala :)

freserovski ::

Karaya 52 je izjavil:

Ker so lokalci prevec leni da bi obirali sadje, so pa bili dolzni saditi sadno drevje po nekem starem zakonu. ;(( Mimogrede, crede divjih/domacih prasicev ti vsakih 15 minut krizajo pot. Jp, tudi zivali se jim ne da imeti zaprtih v hlevih.


Zakaj bi pa bili preveč leni, da bi imeli živali zaprte v hlevih?
Pač izkoriščajo neokrnjeno naravo, ki jo je na Korziki veliko, če hočeš uživat v naravi še ti, brez da je na lepih plažah gužva, ti predlagam, da greš drugo leto že junija, oz. letos septembra...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Infinity ::

Sem bil 2 leti nazaj na korziki z lastnim avtom in šotorom, sva šla z mojo za 14 dni okoli otoka, IMO bi rabil še 1 dodaten teden :P Izjemna narava, zlo odprti ljudje, drag bencin in pa super divje plaže :) dala pa sva takrat cca. 1100€ za oba, tukaj je tudi vštet bencin, cestnine čez italijo in trajekt.

pobalinka2 ::

Infinity je izjavil:

Sem bil 2 leti nazaj na korziki z lastnim avtom in šotorom, sva šla z mojo za 14 dni okoli otoka, IMO bi rabil še 1 dodaten teden :P Izjemna narava, zlo odprti ljudje, drag bencin in pa super divje plaže :) dala pa sva takrat cca. 1100€ za oba, tukaj je tudi vštet bencin, cestnine čez italijo in trajekt.


o super. no midva imava sanso zastonj prevoza letalo/trajekti in misliva bolj dol rent a car/bike koristit :)
Upam samo, da bo september primeren, ker nama drugi meseci enostavno ne znesejo.
Zdaj sva izbor skrcila na Malto, Sicilijo in Korziko :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Korzika z avtom

Oddelek: Loža
253550 (2502) WizzardOfOZ
»

Kam Na Dopust (hrvaška odpade)

Oddelek: Loža
265606 (3847) PrihajaNodi
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038611 (28655) ThinkPad
»

Pocitnice do 400€

Oddelek: Loža
346757 (5583) Okapi
»

kam predlagate na dopust

Oddelek: Loža
152080 (1793) Invictus

Več podobnih tem