» »

Otok vir

Otok vir

«
1
2

ko_mar ::

A je že bil kdo na otoku vvru? In če je kdo bil naj mi pove kako je kajtam glede plaž in tako.
Hvala
  • polepsalo: STASI ()

IgorGrozni ::

Bil konec novembra 2005. Najlepša ( malo nasmetena>:D ) ˝plaža˝ je pri svetilniku, le pešačiti je treba cca. 700 m. Plaže okoli otoka in v notranjem zalivu so bile na pogled znosne, prehodi v vodo so O.K. Pesek.Porasle skale. Na dnu ni ježkov. Nekaj rib. Izven sezone malo gostiln. V sezoni so vse hiše gostilne. Znosen burek. Dovolj trgovin.
Premalo otoka za MB, prepusto za jogging.

Trenutno ! Izven sezone.


V sezoni (po besedah domačinov)se preseli na Vir bližnji Zadar in pol HR. 6-10 x več ˝prebivalcev˝ je na otoku. 50 % stavb je novogradenj ( 2-3 leta) in jih je ogromno.

V sezoni ne priporočam.

Zgodovina sprememb…

ko_mar ::

Pol ni preveč lepao al kako ker mi gremo med sezono in nevem no

Thomas ::

A to je tam, kjer je tisti ločni most?

Mau je čudno tam, za moj okus.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

STASI ::

Bil sem tam lani in mi ni nč preveč všeč. Pred tem sem tja prišel iz Murtarja in je bilo tam dosti bolje. Bojda imajo na Viru probleme s komarji.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

AndrejS ::

Na hrvaskem ni lepih plaz!

bobby ::

Bl, razočaran,..
to je otok za penzjoniste!
sej med sezono je dost folka tm sam ni pa nič konkretnega se ne dogaja.

v glavnem, mene ne vidjo več tm.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gzibret ::

Usrana voda, polno blata (mulja) in kanalizacije. Odsvetujem.
Vse je za neki dobr!

perci ::

namesto na vir pejt raj na vis - je malo dlje ampak jebiga - se splaca

kixs ::

AndrejS:

ne vem kaj je za tebe lepa plaza... meni se drugace dopade na Krku - Baska (glavna plaza in tudi manjse proti Veli Luki). Pic1 Plaze!

Pa tudi Zrce na Pagu (Novalja) je cool, se posebej zaradi vzdusja - PARTYYYY :D ;)

Drugace so pa res prevec kamnite ali pa prevec zbetonirane...

lp

Thomas ::

> namesto na vir pejt raj na vis

Samo ena črka razlike, pa še ta je takoj naslednja po abecedi. Tako da res ni kej premišljevat glede tega.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

heh na hrvaškm je polno lepih plaž, sam je treba znat plavat, al pa celo čoln met
ena izmed najlepših plaž, kar sem jih videl, je v Lubenicah (cres), sam kaj ko morš iz mesta do plaže it 500m peš - po hribu navzdol in normalno potem plezat v hrib nazaj :)
drgač pa baška rulz
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

AFAIR ... bi morala na Viru stati jedrska elektrarna. Sestrica Krškega, s polovičnim SLO deležem.

Well ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kixs ::

Thomas: od kje si pa to pobral?

Sestrca JE Krsko bi morala stati v blizini zdajsne centrale, vendar na HR ozemlju!

lp

Thomas ::

Hja ... motiš se.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ToniT ::

Thomas ima prav! Ker niso zgradili NE, so zemljo razprodali in potem so vsaj na prvem delu otoka (pri mostu) gradili "gdje tko stigne". Bil sem enkrat na Viru, dobil apartma dobesedno 4m stran od betonarne (stroja za mešanje) in sem takoj drugi dan odšel naprej na Hvar.
Malo sem si ogledal tisto naselje in plaže - prava katastrofa (drobno ostro kamenje, nobene sence itd).
Pravijo pa, da je na drugem delu otoka ("zunanjem") veliko boljše. Mene na Viru ne bodo več videli letovati - en dan je bil dovolj.

IgorGrozni ::

Jaz sem novembra streljal ribe, no ja, meril ribe in grešil:| . Ciplji, in ciplji in ciplji, ...pic ( velik) ...in to je bilo to.

Rajši skale, kot mivka. Je vsaj kaj za v lonec dat>:D

Je pa ˝čuden˝ (pol)otok, res.

AndrejS ::

Vir je bil res "rezerviran" za JE . Ko so plani padli v vodo pa se celoten otok na črno zazidali in se začeli igrati turizem. Vir nima niti svojega vodovoda, tako da vodo vozijo s cisternami. Dražjo vodo ko kupiš bolj čisto zgleda >:D Na Vir se splača it če imaš čoln, drugače pa so plaže značilno hrvaške - ostro kamenje

ko_mar ::

KOLIKO BI OCENILI OD 1-10:
PLAŽE
VODO
SAM OTOK
SAM PROSIM NE PRETIRAVAT :) :))

gzibret ::

Plaže - 5
Voda - 0
Otok - 2
Vse je za neki dobr!

STASI ::

plaže-4
voda-4
otok-2
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zlatko1 ::

Plaže - 2
Voda - 4
Otok - 1

Raje si premisli in ga speči kam drugam. Mi smo otok zapustili po 3 dneh, ker je mrtvilo! Tam smo bili septembra. Avgusta sem pa bil na Kreti...0:)

Thomas ::

Sem zašel med šofiranjem na Vir, bil tam pol ure, ter se izdatno čudil, kako je lahko kje v Dalmaciji tako grdo.

Čeprav moram reči, da poznam še ene par skoraj primerljivo grdih točk na Jadranu in drugje. (Sem izjemen naravni talent za iskanje takih scenografij.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

balocom ::

Mene hrvatje že dolgo niso videli in nikol več se tam dol prikažem>:D . Raj grem v grčijo, kjer je na vsaki plaži tuš, ležalniki, ponekod pa kr trava (taka zelena, mehka, pokošena , ...)>:D >:D , vse lepo urjeno. Res pa je da je pr nih normano met nočitev z zajtrkom, večarja se pa zunej, kar pa mičkeno stane.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

gzibret ::

> Čeprav moram reči, da poznam še ene par skoraj primerljivo grdih točk na Jadranu in drugje. (Sem izjemen naravni talent za iskanje takih scenografij.)

Thomas - a si bil v Pločah >:D
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Ja, ja! Pa na Reki imajo ene par spotov, da se reče, okoli ladjedelnice.

Zelo grdo je tudi ponekod na jugu Hvara - ne morš verjet. Okol Plomina tudi ni ravno lepo.

Pa eno "smetišče" blizu Dubrovnika je tudi lepo. Tam so odkrili Jadranskega tjulna, ko so že mislili, da je že izumrl. Samo ni. Je šel v uno svinjarijo.

Tudi v Istri se kaj najde.

Se je pa treba zavedat, da so to blagodejne zadeve za življenje v morju, kot kup gnoja na polju, za repo in krompir!

Sploh tam, kjer je kakšna nemarna ladjedelnica ali odlagališče starih ladij. Tam lahko deficitarno železo lepo pronica v morje in bogati plankton in posledično vse.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Zelo lepa obala je tudi na jugozahodu Dugega otoka >:D One skale so ful mehke, ker je nastlano s po pol metra smetmi, zmešano z morsko travo.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Smeti blagodejno vplivajo na morski živež, ker tja nobeden noče. Ni hotelov in apartmajskih naselij v okolici kakih 5 km (v peš dometu).

Še bolj blagodejno na naravo učinkujejo minska polja. Videl v Bosni.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Čaki, da svinjarija pride v modo! Kot je recimo prišel retro stil pa še druge neumnosti že tud. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Še bolj blagodejno na naravo učinkujejo minska polja. Videl v Bosni.

Jest pa na Koreji. Sicer po NGC TV, ampak vseeno ;). V obmejnem zaminiranem področju živi ogromno enih živali. Nekateri divji prašiči sicer skačejo po treh nogah, ker jim je četrto odnesla protipehotna mina, ampak overall je pa plus zanje. Tudi je kakšna lisica preživela zimo, zaradi tistega pršuta.

Čisto biološko gledano, je svinjarija blagoslov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

Zelo lepa obala je tudi na jugozahodu Dugega otoka

a ni tam kao naravni park telaščica?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gzibret ::

Eh bumbar - mislil sem severozahod Dugega otoka. Na jugu ni (toliko) smeti, ker so klifi.
Vse je za neki dobr!

Tear_DR0P ::

ja u panteri (ja za vse metalce dost poznano ime) je pa res na kupe smeti
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

A tam živijo divji panterji, al kaj? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

leinad ::

Pyr0Beast ::

Kako smo se mi mel lepo na barbarigi. Obala je res ++, domačini so prijazni kot vedno, v apartmaju imaš seveda hladilnik, v spalnici !;((, telefizija full lovi, pa komarjev ni skoraj nč. /sarcasm off
Idealne počitnice, če želite koga poslat na lj-polje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Khalila ::

Bila na severu otoka Vira. Manjše skale v vodi, obala delno zabetonirana. Voda čista. Na obali ni sence. Veliko, veliko apartmajev po celem otoku. Ena promenada s trgovinicami za sprehode zvečer (Najbolje se je kar odpraviti v Zadar). (Ko sem bila so imeli pri supermarketu Cirkus - za otroke ogled živali). Športnih objektov nisem zasledila.

Oxford ::

@Thomas: Tudi je kakšna lisica preživela zimo, zaradi tistega pršuta. He, he.

Moj slogan za dopust: "Najboljši dopust je 'ne-hrvaški' dopust." Torej Vir, Vis, Pag, Rab in ostalo kamenje, kar diši po zemljepisni širini južno od Jožka Jorasa ... odpade.

gzibret ::

Kam pa pol hodiš na morje? Na Aljasko? Kamčatko?
Vse je za neki dobr!

Oxford ::

gzibret - upam, da nisi prešprical zemljepisa v osnovni šoli. Jadransko morje je zelo, zelo majhen del sveta, kjer lahko preživiš dopust. Seveda, če si lahko to privoščiš.:\

balocom ::

Grčija
Rula>:D . Primerjaj cene med GR in hr, sicer ne ob istem času, ampak, je pa le podobno. Res pa mau več stane, ampak, ni take razlike, se pa splača. Res pa je, da se na počitnce odpraveš v lj, oziroma na brnik.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

OldSkul ::

Hahaha, recimo Rab ima Rajsko plažo, kjer je sama mivka. Problem so edino čolni, ki so privezani v vodi ter mivka, ki se popoldne dvigne. Najboljš se je kopat v kasnem dopoldnevu.

perci ::

Tista "rajska" plaža je za en kurc. Rabis cel dopoldne, da prides do globine, kjer lahko zaplavas.

Pyr0Beast ::

Mej je blo prov fajn :P
Cel dopoldne? Prehodiš 20m, pa se na hrbet vležeš in plavaš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mati ::

Rajska plaža je daleč od tega, da bi bila rajska. Pa tista oljnata trava, ki raste ven iz vode. Fuj...

Če bi kdo rad videl rajsko plažo naj poišče Sahara beach na Krfu.

gzibret ::

> gzibret - upam, da nisi prešprical zemljepisa v osnovni šoli. Jadransko morje je zelo, zelo majhen del sveta, kjer lahko preživiš dopust. Seveda, če si lahko to privoščiš.

Ja, se strinjam. Samo je malo uporabnih plaž severno od Joška Jorasa (v bistvu slaba četrtina planeta, pa še ta četrtina je bolj ali manj premrzla za kopanje). Vse, kar je uporabno, je južneje.
Vse je za neki dobr!

perci ::

Če bi kdo rad videl rajsko plažo naj poišče Sahara beach na Krfu

Pa da ne bo kdo res mislu, da je ta plaža pa ne vem kaj.:) Je pa bolša od une na Rabu, se strinjam.

Ima pa rab na drugi strani par lušnih plaž in kristalno čisto vodo.

OldSkul ::

Men je pa čist ok. Pač dopoldne res rabiš več časa, da prideš do prave globine, pa me to nič ne moti. Je pa res, da je na Rabu še precej obal, ki so zelo dobre.
Je pa popoldne res za en qurac voda. Polno trave in ostale umazanije. Res se moraš dopoldne kopat, popoldne je beda.

ko_mar ::

Kakšen se vam pa zdi Murter???8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ko_mar ()

perci ::

Murter je super. Še posebej una stran, ki gleda na Kornate. Polno majhnih otočkov, tko da če maš eno solidno gumico je zakon. Men je tam super ribe strelat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428426 (2057) Pithlit
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928760 (26081) maco-maco
»

Obmorsko dopustovanje z majhnim otrokom

Oddelek: Loža
3412747 (11794) l0g1t3ch
»

Dobri avtokampi na Hrvaškem in v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5957676 (27911) shinko
»

plaže

Oddelek: Loža
285040 (4431) Ziga Dolhar

Več podobnih tem