» »

Najugodnejša predplačniška MasterCard

Najugodnejša predplačniška MasterCard

l0wc4 ::

dev ::

Sem si hotel ustvarit račun na finance.si, da bi prebral članek pa jim zgleda ne dela. PrntScr?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

l0wc4 ::

Upam, da se bo videlo.

 Finance in N26

Finance in N26



[img]http://shrani.si/f/3d/BQ/1eQj1UGa/finan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l0wc4 ()

dev ::

Se vidi hvala!
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

CyberPunk ::

free2dark je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

free2dark je izjavil:

Ali je za predplačniško Viso pri NKBM edini strošek 10€ ob izdaji za 4leta? Ni nobenih mesečnih/letnih stroškov za vodenje računa?
Moraš imeti pri njih že TRR račun?

Ne rabiš računa pri njih, strošek je samo 10€ na 4 leta.

Rekli so, da moram imeti odprt TRR račun pri njih. Mogoče je sprememba?

Odprejo ti brezplacni racun, ki sluzi samo kot posrednik za prenos denarja na Visa racun (prenese se avtomatsko, ce je uporabljen pravi sklic, sicer se je potrebno oglasiti v poslovalnici). Preko browserja imas vpogled v Viso, ne pa tudi ta racun, pa tudi placevati ne mores poloznic, na primer.

Nesta ::

Kdo uporablja Revolut? Kaj vse omogoča.

Hvala

BuDi79 ::

Nesta je izjavil:

Kdo uporablja Revolut? Kaj vse omogoča.

Hvala
Uporabo MasterCard debit card (pri 99% ponudnikov, eni ga prepoznajo kot redit card, kar je lahko zoprno), menjave valut, dvig na bankomatu, uporabo kot brezstično plačilno sredstvo londonskega javnega prevoza, pregled porabe po vrsti storitve ki je bila plačana, prenos denarja med uporabniki Revoluta z "enim klikom", SEPA bančna nakazila.

Red_Mamba ::

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kdo uporablja Revolut? Kaj vse omogoča.

Hvala
Uporabo MasterCard debit card (pri 99% ponudnikov, eni ga prepoznajo kot redit card, kar je lahko zoprno), menjave valut, dvig na bankomatu, uporabo kot brezstično plačilno sredstvo londonskega javnega prevoza, pregled porabe po vrsti storitve ki je bila plačana, prenos denarja med uporabniki Revoluta z "enim klikom", SEPA bančna nakazila.


po novem so brezsticne? 8-O
moja je se brez. Imam jo pa ze skoraj eno leto.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

BuDi79 ::

Red_Mamba je izjavil:

po novem so brezsticne? 8-O
moja je se brez. Imam jo pa ze skoraj eno leto.

Jaz jo imam tudi skoraj eno leto in je od začetka brezstična.
Mi je opcija še najbolj pravi prišla na londonskem mestnem prevozu (kjer nujno potrebuješ UK issued contactless card)
So pa šele sedaj uvedli da lahko brezstičnost tudi varnostno izklopiš.

Belcebub ::

Kako vpišete referenco pri nakazilu (Top-Up) na Revolut Account?
Reference Calculator mi doda RF70 pred samo referenco (8 številk) in zato moram vedno pisat na njiv help desk, ker nakazilo ne gre avtomatsko skozi, ampak ga morajo poiskat in mi šele nato dodajo sredstva na račun.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

BuDi79 ::

Belcebub je izjavil:

Kako vpišete referenco pri nakazilu (Top-Up) na Revolut Account?
Reference Calculator mi doda RF70 pred samo referenco (8 številk) in zato moram vedno pisat na njiv help desk, ker nakazilo ne gre avtomatsko skozi, ampak ga morajo poiskat in mi šele nato dodajo sredstva na račun.
Pozabi na referenco, ker je na zahodu načeloma ne uporabljajo (kljub temu da je specificirana). Referenca je v UK (Nemčiji pa še kje drugje) kar lepo namen plačila, kjer ni treba nič kalkulirat.
Revolut se polni prek "namena", dodatno kot opcijo lahko kodo vneseš še še kot referenco nalogodajalca, kjer tudi ni treba nič računat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

wired ::

BuDi79 je izjavil:

Belcebub je izjavil:

Kako vpišete referenco pri nakazilu (Top-Up) na Revolut Account?
Reference Calculator mi doda RF70 pred samo referenco (8 številk) in zato moram vedno pisat na njiv help desk, ker nakazilo ne gre avtomatsko skozi, ampak ga morajo poiskat in mi šele nato dodajo sredstva na račun.
Pozabi na referenco, ker je na zahodu načeloma ne uporabljajo (kljub temu da je specificirana). Referenca je v UK (Nemčiji pa še kje drugje) kar lepo namen plačila, kjer ni treba nič kalkulirat.
Revolut se polni prek "namena", dodatno kot opcijo lahko kodo vneseš še še kot referenco nalogodajalca, kjer tudi ni treba nič računat.

Pri meni tudi vnos cifre v namen ni pomagal, sem jih kontaktiral, slikal transakcijo v spletni banki in v naslednjem trenutku mi so dodali sredstva.

TekO ::

Red_Mamba je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kdo uporablja Revolut? Kaj vse omogoča.

Hvala
Uporabo MasterCard debit card (pri 99% ponudnikov, eni ga prepoznajo kot redit card, kar je lahko zoprno), menjave valut, dvig na bankomatu, uporabo kot brezstično plačilno sredstvo londonskega javnega prevoza, pregled porabe po vrsti storitve ki je bila plačana, prenos denarja med uporabniki Revoluta z "enim klikom", SEPA bančna nakazila.


po novem so brezsticne? 8-O
moja je se brez. Imam jo pa ze skoraj eno leto.


Ja, so ze nekaj casa contactless. Na zacetku so imeli samo sticne, prehitra sva bila :)

Drugace pa bo potrebno malce pazljivosti glede fee-jev, sedaj so se ze kar posteno razsirili in bodo bili malo manj "price friendly". Decembra so ze znizali limit za mesecni dvig na 200 funtov, zgleda, da bojo zaceli zaracunavati za izdajanje nove (prve) kartice etc..
Ideas are bulletproof.

OvCa77 ::

TekO je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kdo uporablja Revolut? Kaj vse omogoča.

Hvala
Uporabo MasterCard debit card (pri 99% ponudnikov, eni ga prepoznajo kot redit card, kar je lahko zoprno), menjave valut, dvig na bankomatu, uporabo kot brezstično plačilno sredstvo londonskega javnega prevoza, pregled porabe po vrsti storitve ki je bila plačana, prenos denarja med uporabniki Revoluta z "enim klikom", SEPA bančna nakazila.


po novem so brezsticne? 8-O
moja je se brez. Imam jo pa ze skoraj eno leto.


Ja, so ze nekaj casa contactless. Na zacetku so imeli samo sticne, prehitra sva bila :)

Drugace pa bo potrebno malce pazljivosti glede fee-jev, sedaj so se ze kar posteno razsirili in bodo bili malo manj "price friendly". Decembra so ze znizali limit za mesecni dvig na 200 funtov, zgleda, da bojo zaceli zaracunavati za izdajanje nove (prve) kartice etc..

so že začeli zaračunavat fizične kartice
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

CyberPunk ::

OvCa77 je izjavil:

so že začeli zaračunavat fizične kartice

Revolut? Kdaj, koliko, niso nic objavili?
Saj Neteller ima tudi ze nekaj let objavljeno, da so zdaj kartice po 10 EUR, pa mi je niso niti enkrat se zaracunali (odgovorili so, da ce je aktivnost, potem ne zaracunajo, samo izgleda, da je to njihova "diskrecijska" dobra volja - za neaktivnost imajo namrec druge feeje).

OvCa77 ::

CyberPunk je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

so že začeli zaračunavat fizične kartice

Revolut? Kdaj, koliko, niso nic objavili?
Saj Neteller ima tudi ze nekaj let objavljeno, da so zdaj kartice po 10 EUR, pa mi je niso niti enkrat se zaracunali (odgovorili so, da ce je aktivnost, potem ne zaracunajo, samo izgleda, da je to njihova "diskrecijska" dobra volja - za neaktivnost imajo namrec druge feeje).

Poglej pod faq/cards
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

polpo ::

CyberPunk je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

so že začeli zaračunavat fizične kartice

Revolut? Kdaj, koliko, niso nic objavili?
Saj Neteller ima tudi ze nekaj let objavljeno, da so zdaj kartice po 10 EUR, pa mi je niso niti enkrat se zaracunali (odgovorili so, da ce je aktivnost, potem ne zaracunajo, samo izgleda, da je to njihova "diskrecijska" dobra volja - za neaktivnost imajo namrec druge feeje).


Kako da niso? Če zaženeš app te vpraša, če želiš sprejet pogoje zdaj so še "tri različni" -> https://revolut.com/terms
Od 20 februarja pa bodo imeli vsi enake..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Nesta ::

BuDi79 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kdo uporablja Revolut? Kaj vse omogoča.

Hvala
Uporabo MasterCard debit card (pri 99% ponudnikov, eni ga prepoznajo kot redit card, kar je lahko zoprno), menjave valut, dvig na bankomatu, uporabo kot brezstično plačilno sredstvo londonskega javnega prevoza, pregled porabe po vrsti storitve ki je bila plačana, prenos denarja med uporabniki Revoluta z "enim klikom", SEPA bančna nakazila.


Ena stvar mi se ni cist jasna. Jest ko si nakamen prek vise(bancnke kartice) z Top-up recimo 100€. Ali mi banka odseteje kaj provizije. Prvic sem si nakazal 20€ pa na izpisku nisem zasledil nobene provizije, ceprav mi je kolega zatrjeval da naj bi blo neki provizijer, ce pa prek bancnega nakazila das gor pa ni nic provizije. Kako je s tem?

Hvala ;)

Ales ::

Provizijo za vplačilo s kartico bi lahko računal Revolut, ne banka. Pa je ne, vsaj zaenkrat...

Red_Mamba ::

sem narocil 2. kartico. Sedaj lahko imas 2 aktivni hkrati, kar je super.
Pa se nova bo brezsticna :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Nesta ::

Red_Mamba je izjavil:

sem narocil 2. kartico. Sedaj lahko imas 2 aktivni hkrati, kar je super.
Pa se nova bo brezsticna :D


Koliko pa stane druga kvartica?

modelno1 ::

6€.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Nesta ::

modelno1 je izjavil:

6EUR.


Aha se pravi isto ko prva.

Je kaka razlika ali je samo fora da eno das loh zeni oz mas eno v avtu eno doma? :) Se iz obeh trga iz istega racuna verjetno ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

matobeli ::

Kako pa ponavadi polnete Revolut? Preko UPN, preko druge bančne? Vas UPN stane več kot za navadno položnico? Če prek druge kreditne, ali je kaj provizije (na strani kartice s katero se polne)?

Jerry000 ::

Jaz preko Visa Electron polnim. Baje je z UPN malo komplikacij, ker imamo mi SI56 spredaj. Baje moraš vsakič ko narediš prenos obvestiti support

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

wired ::

matobeli je izjavil:

Kako pa ponavadi polnete Revolut? Preko UPN, preko druge bančne? Vas UPN stane več kot za navadno položnico? Če prek druge kreditne, ali je kaj provizije (na strani kartice s katero se polne)?

Jaz polnim preko UPN, stane me 0,4€. Čez par dni pač napišeš supportu, kje so pare in priložiš screenshot transakcije.

Nesta ::

Jaz pa kar preko appa na telefonu si nazakam iz Vise. Nic provizije in takoj mas denar gor...

wired ::

Nesta je izjavil:

Jaz pa kar preko appa na telefonu si nazakam iz Vise. Nic provizije in takoj mas denar gor...

A iz Vise ni provizije? Ker meni iz MasterCard-a vzame 1%.

Nesta ::

wired je izjavil:

Nesta je izjavil:

Jaz pa kar preko appa na telefonu si nazakam iz Vise. Nic provizije in takoj mas denar gor...

A iz Vise ni provizije? Ker meni iz MasterCard-a vzame 1%.


na zadnjem bancnem izpisu ni bilo? Meni je kolega rekel da je 1% iz Mastercarda. Tko da nevem. Ocitno ni nic iz Vise?

matobeli ::

wired je izjavil:

matobeli je izjavil:

Kako pa ponavadi polnete Revolut? Preko UPN, preko druge bančne? Vas UPN stane več kot za navadno položnico? Če prek druge kreditne, ali je kaj provizije (na strani kartice s katero se polne)?

Jaz polnim preko UPN, stane me 0,4€. Čez par dni pač napišeš supportu, kje so pare in priložiš screenshot transakcije.


Uf, par dni 8-O

Nesta:
katero Viso pa uporabljaš?

Nesta ::

matobeli je izjavil:

wired je izjavil:

matobeli je izjavil:

Kako pa ponavadi polnete Revolut? Preko UPN, preko druge bančne? Vas UPN stane več kot za navadno položnico? Če prek druge kreditne, ali je kaj provizije (na strani kartice s katero se polne)?

Jaz polnim preko UPN, stane me 0,4€. Čez par dni pač napišeš supportu, kje so pare in priložiš screenshot transakcije.


Uf, par dni 8-O

Nesta:
katero Viso pa uporabljaš?



SKB

Ales ::

Z debetne kartice ni provizije, s kreditne je 1%.

Preko UPN gre za navaden SEPA nalog znotraj EU, stane torej po ceniku vaše banke, kot vsak drug, s strani Revoluta ni provizije.

Pri UPN se sklic vpiše pod namen. Pri SKB gre lepo skozi in ni potrebno posebej kontaktirati nikogar, Revoult zazna nakazilo.

Red_Mamba ::

Nesta je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

sem narocil 2. kartico. Sedaj lahko imas 2 aktivni hkrati, kar je super.
Pa se nova bo brezsticna :D


Koliko pa stane druga kvartica?


Jaz sem placal 10GBP :D
5GBP plastika, 5GBP postnina

Ales je izjavil:

Z debetne kartice ni provizije, s kreditne je 1%.

Preko UPN gre za navaden SEPA nalog znotraj EU, stane torej po ceniku vaše banke, kot vsak drug, s strani Revoluta ni provizije.

Pri UPN se sklic vpiše pod namen. Pri SKB gre lepo skozi in ni potrebno posebej kontaktirati nikogar, Revoult zazna nakazilo.


Revolut dela na IBAN-u. Se pravi bodo v kratkem na voljo tekoci racuni vezani na kartico. Predvidevam, da bo takrat lazje z nakazili.
Niso se pa se zjasnili ce bodo tudi v US na voljo IBAN racuni.

Se vedno pa cakam, da lasnirajo revolut za business. Ker odkar je ABanka odpovedala sodelovanje z mano cakam, da odprem virtualno banko namesto teh pijavk v SLovenistanu
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

A kdo pozna tole:
https://n26.com

ali

https://www.imaginecurve.com/

Kako se obnese?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Nesta ::

Ali je možno prek Revoluta plačat UPN?

Hvala

modelno1 ::

Ne. To ni bančni račun, le MC.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

jype ::

Jerry000> A kdo pozna tole:

Če v nekaj mesecih ne bom imel večjih težav kjerkoli po EU, bom N26 začel uporabljati kot primarno banko. Ker je praktično zastonj (do 5 evrov na leto pri moji trenutni uporabi, v primerjavi z 250 evri na leto za SKB in malce nad 150 evri na leto za DH).

BlaY0 ::

@Jerry000: Razlika med tema dvema je v tem, da ima N26 že nekaj časa v bistvu status prave banke, Curve je pa samo "finančni servis". To drugo ni nujno slabo... odvisno kaj zares potrebuješ.

Kaj ::

To NLB predplačniško Mastercard kartico (registrirano) lahko povežem s paypal računom al more bit una navadna mastercard kartica? (do zdaj sem imel povezano z Viso Electron od Abanke). Z navadnim osebnim računom pa verjetno ne morem povezati s paypalom ne? :) Hvala

c0ck4m0u53 ::

jype je izjavil:

Jerry000> A kdo pozna tole:

Če v nekaj mesecih ne bom imel večjih težav kjerkoli po EU, bom N26 začel uporabljati kot primarno banko. Ker je praktično zastonj (do 5 evrov na leto pri moji trenutni uporabi, v primerjavi z 250 evri na leto za SKB in malce nad 150 evri na leto za DH).


Jure, a imaš mogoče namen plačevati tudi položnice preko N26? Zanima me zato, ker imam trenutno primarni bančni račun pri Sparkasse in bodo s 3. aprilom začeli zaračunavati provizijo pri plačilu UPN v višini 0,21EUR. Sicer bi naj po zagotovilih osebne bančnice še vedno ponujali možnost brezplačnih prvih 3 oz 4 UPN plačil v mesecu, samo ni še čisto 100%, da bo to tudi končni dogovor.

Skratka razmišljam, da bi si na N26 račun nakazal mesečno recimo 500EUR in potem preko N26 plačeval teh 10 UPN mesečno brez provizije. Zasledil sem, da zna bit problem pri knjiženju teh plačil pri slovenskih bankah, ker preostala Evropa ne pozna reference v takšni obliki, kot jo uporabljamo pri nas. To lahko privede do situacije, kjer je potrebno plačila iz tujine poknjižiti ročno in zato zna prit do tega, da določeni ponudniki storitev pošljejo opomin, ker da račun ni bil poravnan.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Kakšni so limiti pri N26 debetni - tej ki je bila do 1.2 zastonj? Je bolj bogo ali lahko npr tudi najameš rentacar z njo, plačaš letalsko?

metalc ::

Kaj je izjavil:

To NLB predplačniško Mastercard kartico (registrirano) lahko povežem s paypal računom al more bit una navadna mastercard kartica? (do zdaj sem imel povezano z Viso Electron od Abanke). Z navadnim osebnim računom pa verjetno ne morem povezati s paypalom ne? :) Hvala


Na Paypal lahko povežeš katerokoli kartico. Pazi samo to, da v trenutku, ko jo vnašaš, ne boš blokiral online transakcij in da bo nekaj malega na računu. Paypal si namreč takoj ob vnosu nove kartice "sposodi" dolar in ga čez nekaj minut vrne, obe transakciji pa kmalu zatem izgineta iz izpiska. Potem še ponoviš vajo in mu za nekaj dni "posodiš" še pribl. evro in pol, da dobiš kodo za potrditev kartice.

Paypal lahko povežeš tudi s TRR, ampak predvidevam, da nanj lahko samo nakazuješ, če imaš kaj na Paypalovem računu.

metalc ::

martincek1 je izjavil:

Kakšni so limiti pri N26 debetni - tej ki je bila do 1.2 zastonj? Je bolj bogo ali lahko npr tudi najameš rentacar z njo, plačaš letalsko?


Sem ravno pogledal na aplikacijo. Mesečni limit za plačila je fiksiran na 20.000€, dnevnega si lahko nastaviš, največ je 5.000€, sicer je pa glavni limit stanje na tvojem računu. Zaenkrat še nisem plačeval letalskih kart ali najemal avta, če pa pogooglaš, se pa najdejo pričevanja, da je slednje delovalo brez problemov.

In mmg., akcijo za zastonj kartico so podaljšali do 1. aprila.

BuDi79 ::

Z Revolutom lahko plačaš UPN... ne vem od kje zgoraj napisanemu da ne moreš.
Transfer > New Bank Account -> To a Business /no fee/

Z N26 lahko plačaš letaksko karto (zakaj je nebi mogel?). Jaz sem letalske karte kupoval s Skrillom, Revolutom in N26, do sedaj nisem imel težav.
- Z N26 ne moreš plačati nekaterih rentacarjev (predvsem ameriških, recimo nemške večinoma lahko tako so se nekateri med testiranjem znašli in v ZDA najeli rentacar prek nemškega ponudnika)
- Ne moreš plačati na nekaterih avtomatskih bencinskih črpalkah, na istih kot ne moreš tam plačevati z Curve, Revolut, Skrill ali Maestro BA - ker potrebujejo prave kreditne kartice (preverjeno LAHKO plačuješ bencin na slovenskih Hofer, Petrol in avsatrijskih JET bencinskih črpalkah)
- Osebno plačujem že nekaj mesecev VSE mesečne položnice z N26 (8-10 kosov) in ni bilo nikjer težav, samo pri nekaterih traja da je račun zaprt do kake tri dni, namesto en dan, če plačaš s slovensko banko - čas je preverjen prek online aplikacij Telemacha, Gen-I, Adriatica in podobnih, pri katerih lahko spremljaš kdaj so zaprte postavke z mesečnih položnic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

BlaY0 ::

BuDi79 je izjavil:

Z Revolutom lahko plačaš UPN... ne vem od kje zgoraj napisanemu da ne moreš.
Transfer > New Bank Account -> To a Business /no fee/

To ni UPN, to je obični SEPA transfer samo z NRC referenco v polju namena, in takšno nakazilo mora v dosti primerih prejemnik v SLO ročno poknjižiti. Amapk to itak redno knjižijo in ti ne veš ali je bilo poknjiženo avtomatsko ali ročno. Problem bo nastav ko bo enkrat 5000 folka plačevalo položnice za Gen-I prek Revoluta ali N26 ali česa podobnega, ker bo morala teta tam v računovodstvu vse to na roke poknjižiti ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

CyberPunk ::

BuDi79 je izjavil:


- Ne moreš plačati na nekaterih avtomatskih bencinskih črpalkah, na istih kot ne moreš tam plačevati z Curve, Revolut, Skrill ali Maestro BA - ker potrebujejo prave kreditne kartice (preverjeno LAHKO plačuješ bencin na slovenskih Hofer, Petrol in avsatrijskih JET bencinskih črpalkah)

Podobno naj bi bilo pri hotelih. Glede tega me zanima, če kdo ve, ali je to samo v primeru, ko nimaš gor zadostnega stanja, ali pa že apriori zavrne sistem kartico, ko vidi, da ni ta prav "flag"?

BuDi79 ::

BlaY0 je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Z Revolutom lahko plačaš UPN... ne vem od kje zgoraj napisanemu da ne moreš.
Transfer > New Bank Account -> To a Business /no fee/

To ni UPN, to je obični SEPA transfer samo z NRC referenco v polju namena, in takšno nakazilo mora v dosti primerih prejemnik v SLO ročno poknjižiti. Amapk to itak redno knjižijo in ti ne veš ali je bilo poknjiženo avtomatsko ali ročno. Problem bo nastav ko bo enkrat 5000 folka plačevalo položnice za Gen-I prek Revoluta ali N26 ali česa podobnega, ker bo morala teta tam v računovodstvu vse to na roke poknjižiti ;)

Problem bo njihov, ne moj. Sicer sem konkretno geni vprašal če gre pred prvim večjim plačilom (par 100€) pa so rekli da ni problema, da dobijo veliko nakazil iz tujine. enak odgovor je nekdo drug prejel na telemachu in elrktru ljubljana.

c0ck4m0u53 ::

@BuDi79

Odlična novica. Morda še kakšna informacija glede Boba, Telekoma, ter Zavarovalnice Triglav. Drugače bom, pa v ponedeljek poklical na vse 3 omenjene, pa sporočim odziv.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

OvCa77 ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

@BuDi79

Odlična novica. Morda še kakšna informacija glede Boba, Telekoma, ter Zavarovalnice Triglav. Drugače bom, pa v ponedeljek poklical na vse 3 omenjene, pa sporočim odziv.

pa saj bob plačaš kar z mc direktno
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BlaY0 ::

BuDi79 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Z Revolutom lahko plačaš UPN... ne vem od kje zgoraj napisanemu da ne moreš.
Transfer > New Bank Account -> To a Business /no fee/

To ni UPN, to je obični SEPA transfer samo z NRC referenco v polju namena, in takšno nakazilo mora v dosti primerih prejemnik v SLO ročno poknjižiti. Amapk to itak redno knjižijo in ti ne veš ali je bilo poknjiženo avtomatsko ali ročno. Problem bo nastav ko bo enkrat 5000 folka plačevalo položnice za Gen-I prek Revoluta ali N26 ali česa podobnega, ker bo morala teta tam v računovodstvu vse to na roke poknjižiti ;)

Problem bo njihov, ne moj. Sicer sem konkretno geni vprašal če gre pred prvim večjim plačilom (par 100€) pa so rekli da ni problema, da dobijo veliko nakazil iz tujine. enak odgovor je nekdo drug prejel na telemachu in elrktru ljubljana.

Seveda da bo njihov, posledično pa lahko tudi tvoj. Definiraj ta "veliko". Lahko da je za njih ta "veliko" recimo 500 takšnih nakazil na mesec. Ko jih bo enkrat 5000 ali več lahko pride do situacije, ko ne bodo sfolgali ročno vse to pravočasno poknjižiti (recimo da bo teta ki to počne na bolniški) in boš avtomatsko dobil opomin. Potem se boš moral pač pritoževati oziroma klicati tja in pojasnjevati itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139007 (2258) TrumpDonald
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821139 (10231) kuall
»

plačilo z maestro kartico- cvc? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6326768 (25298) Halfdead987

Več podobnih tem