» »

Kako nakazati, da se ti mudi?

Kako nakazati, da se ti mudi?

Temo vidijo: vsi

toms ::

Ob klicu na intervencijo se prostovoljni gasilci pripeljejo v gasilski dom s svojimi civilnimi vozili.
Večinoma je to vožnja po naselju.
Ni toliko problem hitrost vožnje kakor to, da drugi vozniki ne odstopijo prednosti.
Kadar je kolona na glavni cesti skozi vas, imajo nekateri težave priti pravočasno do gasilskega doma.
Kadar kolona stoji, bi morali vozniki pustiti križišča prosta, ne pa da se nabijajo odbijač do odbijača.

Engineer_ ::

Glugy je izjavil:

Jaz če ne kršim predpisov ne bom nekomu dajal proste poti da krši predpise. Če že naj sam tok stegne po gasu da me prehiti, jaz bom pač vozil normalno. Ni moj problem da on hoče drgač vozit kot je bilo predviden da se voz, je njegov in more on pač si zrihtat to kršitev ne pa da ga jz pr temu še podpiram pa se mu umikam.


In če mu v avtu umira nekdo, on pa bi rad pohitel v bolnico? Ali pa mu žena rojeva?

Egoist si.

Upam, da bo to nekoč doletelo tebe in ti privoščim, da se ti nihče ne umakne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

driver_x ::

Glugy je izjavil:

Jaz če ne kršim predpisov ne bom nekomu dajal proste poti da krši predpise. Če že naj sam tok stegne po gasu da me prehiti, jaz bom pač vozil normalno. Ni moj problem da on hoče drgač vozit kot je bilo predviden da se voz, je njegov in more on pač si zrihtat to kršitev ne pa da ga jz pr temu še podpiram pa se mu umikam.


Če so trije v koloni za teboj kršiš predpise s tem, ko se ne umakneš. Sploh pa nisi poklican, da odločaš ali bo tisti za teboj kršil predpise ali ne. Ali imaš mogoče avto opremljen z radarskim merilcem hitrosti, tako kot ga imajo policaj za po AC?

Mavrik ::

Engineer_ je izjavil:

Glugy je izjavil:

Jaz če ne kršim predpisov ne bom nekomu dajal proste poti da krši predpise. Če že naj sam tok stegne po gasu da me prehiti, jaz bom pač vozil normalno. Ni moj problem da on hoče drgač vozit kot je bilo predviden da se voz, je njegov in more on pač si zrihtat to kršitev ne pa da ga jz pr temu še podpiram pa se mu umikam.


In če mu v avtu umira nekdo, on pa bi rad pohitel v bolnico? Ali pa mu žena rojeva?

Egoist si.

Upam, da bo to nekoč doletelo tebe in ti privoščim, da se ti nihče ne umakne.


Zelo zanimivo na cesti je predvsem, koliko ljudi med nujno vožnjo pozabi rojevajočo ženo / bolanega otroka doma.
The truth is rarely pure and never simple.

driver_x ::

Engineer_ je izjavil:


In če mu v avtu umira nekdo, on pa bi rad pohitel v bolnico? Ali pa mu žena rojeva?


Kaj potem! Najpomembneje je, da se ne rani njegov ponos s tem, ko ga nekdo prehiti.

Engineer_ ::

Mavrik je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Glugy je izjavil:

Jaz če ne kršim predpisov ne bom nekomu dajal proste poti da krši predpise. Če že naj sam tok stegne po gasu da me prehiti, jaz bom pač vozil normalno. Ni moj problem da on hoče drgač vozit kot je bilo predviden da se voz, je njegov in more on pač si zrihtat to kršitev ne pa da ga jz pr temu še podpiram pa se mu umikam.


In če mu v avtu umira nekdo, on pa bi rad pohitel v bolnico? Ali pa mu žena rojeva?

Egoist si.

Upam, da bo to nekoč doletelo tebe in ti privoščim, da se ti nihče ne umakne.


Zelo zanimivo na cesti je predvsem, koliko ljudi med nujno vožnjo pozabi rojevajočo ženo / bolanega otroka doma.



Čeprav si velepomembni admin na slo-techu, na žalost ne moreš vedeti zakaj se nekomu mudi ;) In nisi sodnik, ki bil lahko nekomu sodil da nečesa ne sme narediti ;) Čeprav si velepomembni admin na slo-techu, kjer veselo sodiš ;)

In če ga je babica klicala, da je padla po stopnicah, pa se mu mudi domov ji pomagati? Povej mi, kako tvoj velezmožni um ve, da se točno njemu pa res ne mudi, da samo divja?

driver_x je izjavil:

Engineer_ je izjavil:


In če mu v avtu umira nekdo, on pa bi rad pohitel v bolnico? Ali pa mu žena rojeva?


Kaj potem! Najpomembneje je, da se ne rani njegov ponos s tem, ko ga nekdo prehiti.


Kaj šele, da bi se kulturno umaknil. Stavim da je umsko na takšnem nivoju, da še na gas pritisne ko ga hoče nekdo prehiteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Če se nekomu tako mudi, da je pripravljen kršiti vse možne predpise in spravljati v nevarnost tako sebe kot druge, naj raje pokliče eno od nujnih služb.

driver_x ::

Mavrik je izjavil:



Zelo zanimivo na cesti je predvsem, koliko ljudi med nujno vožnjo pozabi rojevajočo ženo / bolanega otroka doma.


Razlog, zakaj se nekomu mudi ali želi biti hitrejši, se tebe ne tiče. Kulturen voznik tistega zadaj spusti predse (ko to lahko varno stori), zakrknjen egoist pa še uživa pri tem, da ga zadržuje za seboj, morda sicer podzavestno ve, da ravna napak in potem svoje ravnanje opravičuje s tem, da vozi po predpisih.
Sicer se ne nanaša neposredno na temo, pa vendar: sosed je voznik reševalnega vozila in pravi, da precej ljudi ne spoštuje niti modrih luči in kljub temu peljejo po svoje. Najbrž po predpisih.

šernk ::

90 po števcu ni in nikoli ne bo kršenje predpisov! Še 95 po števcu ni in nikoli ne bo kršenje predpisov, več pa že je na meji če smo že pametni, pri mojem avtu še 100 ni kršenje prepisov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Če se nekomu tako mudi, da je pripravljen kršiti vse možne predpise in spravljati v nevarnost tako sebe kot druge, naj raje pokliče eno od nujnih služb.


ne spravlja nikogar v nevarnost s prehitevanjem. Če pa ti misliš da v nevarnost spravi nekoga zato ker vozi 100, da bi prej prišel pomagati, pa si zrel za obisk kakšnega od psiholoških zdravnikov.

Obenem pa TI kot tak, čeprav si velepomembni admin z najdaljših spolnim udom slo-techa, nimaš _nobene_ pravice soditi kdo kaj sme in kaj ne sme na cesti ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Mavrik ::

driver_x je izjavil:



Razlog, zakaj se nekomu mudi ali želi biti hitrejši, se tebe ne tiče. Kulturen voznik tistega zadaj spusti predse (ko to lahko varno stori), zakrknjen egoist pa še uživa pri tem, da ga zadržuje za seboj, morda sicer podzavestno ve, da ravna napak in potem svoje ravnanje opravičuje s tem, da vozi po predpisih.
Sicer se ne nanaša neposredno na temo, pa vendar: sosed je voznik reševalnega vozila in pravi, da precej ljudi ne spoštuje niti modrih luči in kljub temu peljejo po svoje. Najbrž po predpisih.


Saj je vredu no. Samo pač ne uporabljati takih debilnih argumentov, ko nam je vsem jasno da se večini ljudi "mudi" preprosto zato ker hočejo voziti hitreje. Dokler ne spravljajo mene in moje družine v nevarnost z vožnjo z 1m varnostne razdalje mi milorečeno dol visi zakaj me prehitevajo. Samo ne pa, lepo prosim, tule nekih svetnikov igrati z padlimi babicami no.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

m0LN4r ::

Za te stvari je tale tema že bila ustvarjena: Arogantnost, egoizem in nevarnost, kako ukrepati

Da dodam današnji dogodek, ki sem ga videl kot mimoidoči. Delavec je pobiral stožce na cesti in sta označila cesto primerno z oznako 40 in delo na cesti.
Prileti mim en frajer, pa mu drug delavec kaže naj upočasni, valda če pa mu drug sodelavec na sredini ceste stožce pobira.
Pa se frajerčker ustav in začne tulit: "Pa kaj boš ti tle mahu, kdo si ti, a si policaj al kva!" Šalta v prvo pa po gasu mim unga ko stožce pobira.

Tako pač je.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

ne spravlja nikogar v nevarnost s prehitevanjem. Če pa ti misliš da v nevarnost spravi nekoga zato ker vozi 100, da bi prej prišel pomagati, pa si zrel za obisk kakšnega od psiholoških zdravnikov.
Črna kronika te demantira.

Engineer_ ::

Mavrik je izjavil:

driver_x je izjavil:

Mavrik je izjavil:



Zelo zanimivo na cesti je predvsem, koliko ljudi med nujno vožnjo pozabi rojevajočo ženo / bolanega otroka doma.


Razlog, zakaj se nekomu mudi ali želi biti hitrejši, se tebe ne tiče. Kulturen voznik tistega zadaj spusti predse (ko to lahko varno stori), zakrknjen egoist pa še uživa pri tem, da ga zadržuje za seboj, morda sicer podzavestno ve, da ravna napak in potem svoje ravnanje opravičuje s tem, da vozi po predpisih.
Sicer se ne nanaša neposredno na temo, pa vendar: sosed je voznik reševalnega vozila in pravi, da precej ljudi ne spoštuje niti modrih luči in kljub temu peljejo po svoje. Najbrž po predpisih.


Saj je vredu no, samo pač ne uporabljati takih debilnih argumentov, ko nam je vsem jasno da se večini ljudi "mudi" preprosto zato ker hočejo voziti hitreje.


Večina internet uporablja za dolvleko piratiziranih vsebin. Torej naj odklopimo vsem internet? Imaš še kak debilen argument?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

Obenem pa TI kot tak, čeprav si velepomembni admin z najdaljših spolnim udom slo-techa, nimaš _nobene_ pravice soditi kdo kaj sme in kaj ne sme na cesti ;)
Vsekakor, za to imamo CPP in policijo.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

ne spravlja nikogar v nevarnost s prehitevanjem. Če pa ti misliš da v nevarnost spravi nekoga zato ker vozi 100, da bi prej prišel pomagati, pa si zrel za obisk kakšnega od psiholoških zdravnikov.
Črna kronika te demantira.


neprilagojena hitrost ni avtomatično hitrost nad omejitev ;) to je lahko že 50 kmh na poledeneli cesti ;) res si veleum, kot sem predvideval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

neprilagojena hitrost ni avtomatično hitrost nad omejitev ;)
Res je. Ampak omejitev je omejitev.

Mavrik ::

šernk je izjavil:

90 po števcu ni in nikoli ne bo kršenje predpisov! Še 95 po števcu ni in nikoli ne bo kršenje predpisov, več pa že je na meji če smo že pametni, pri mojem avtu še 100 ni kršenje prepisov.


Ne zmišljuj si no.
The truth is rarely pure and never simple.

Engineer_ ::

95 po števcu res ni kršenje predpisov, saj noben avto ne kaže 100% natančno na števcu, vsi kažejo več.

Ko odšteješ napako števca in še tistih nekaj kmh, ki se odbijejo zaradi napake radarja, si s 95 kmh po števcu krepko pod omejitvijo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Mavrik ::

Engineer_ je izjavil:


Večina internet uporablja za dolvleko piratiziranih vsebin. Torej naj odklopimo vsem internet? Imaš še kak debilen argument?


Ni mi jasno kaj si hotel s tem povedati. Oz. niti mi ni jasno kaj točno si ti uspel prebrati v mojem sporočilu - tvoj odgovor nima smisla.
The truth is rarely pure and never simple.

Engineer_ ::

Engineer_ je izjavil:

Saj je vredu no, samo pač ne uporabljati takih debilnih argumentov, ko nam je vsem jasno da se večini ljudi "mudi" preprosto zato ker hočejo voziti hitreje.


Večina internet uporablja za dolvleko piratiziranih vsebin. Torej naj odklopimo vsem internet? Imaš še kak debilen argument? Ali pa boš še naprej tako debilno posploševal.


posploševanje is a bitch ;)

Če se danes veliko mulcov drogira to pomeni da se vsi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

m0LN4r ::


Večina internet uporablja za dolvleko piratiziranih vsebin. Torej naj odklopimo vsem internet? Imaš še kak debilen argument?

Verjetno to da od dolvleke filmov umirajo nedolžni ljudje na cesti in ob njej.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Engineer_ ::

m0LN4r je izjavil:


Večina internet uporablja za dolvleko piratiziranih vsebin. Torej naj odklopimo vsem internet? Imaš še kak debilen argument?

Verjetno to da od dolvleke filmov umirajo nedolžni ljudje na cesti in ob njej.


Nihče ne bi umrl, če nekdo vozi 80kmh in bi spustil naprej človeka ki bi rad vozil 90 ;) Tako pa je tisti zadaj živčen, se mu mudi, tisti spredej pa ima prevelik ego in nastane prometna nesreča ;)

bluefish ::

Ja, samo nesreča nastane zaradi tistega zadaj.

Mavrik ::

Engineer_ je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Saj je vredu no, samo pač ne uporabljati takih debilnih argumentov, ko nam je vsem jasno da se večini ljudi "mudi" preprosto zato ker hočejo voziti hitreje.


Večina internet uporablja za dolvleko piratiziranih vsebin. Torej naj odklopimo vsem internet? Imaš še kak debilen argument? Ali pa boš še naprej tako debilno posploševal.


posploševanje is a bitch ;)

Če se danes veliko mulcov drogira to pomeni da se vsi?


Tvoj point še vedno ni jasen. Kakšno odklapljanje z interneta? O čem ti sploh govoriš? Daj razloži mi prosim kako si moje sporočilo razumel, ker pač res mi ni jasno kako prideš od prehitevanja na cesti do tega, da mi podtikaš odklapljanje z interneta.
The truth is rarely pure and never simple.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Ja, samo nesreča nastane zaradi tistega zadaj.


ni nujno. Saj si sodeloval v tej temi. Jasno si videl da obstajajo debili, ki ne pustijo da jih kdo prehiti. Se spravi nekdo prehitevat in oni pritisnejo na gas itd ;)

mihec87 ::

Engineer_ je izjavil:

bluefish je izjavil:

Če se nekomu tako mudi, da je pripravljen kršiti vse možne predpise in spravljati v nevarnost tako sebe kot druge, naj raje pokliče eno od nujnih služb.


ne spravlja nikogar v nevarnost s prehitevanjem. Če pa ti misliš da v nevarnost spravi nekoga zato ker vozi 100, da bi prej prišel pomagati, pa si zrel za obisk kakšnega od psiholoških zdravnikov.

Obenem pa TI kot tak, čeprav si velepomembni admin z najdaljših spolnim udom slo-techa, nimaš _nobene_ pravice soditi kdo kaj sme in kaj ne sme na cesti ;)

Brezglavo norenje po cesti in prehitevanje v škarje,izsiljevanje itd. je vse prej kot neogrožanje in na koncu se zna zgodit da sploh ne bo prišel na pomoč ker bo počakal v grabnu itd.. če bo sreča sam če ne bo še koga/več vzel sabo..

Počni na cesti kar te je volja ob enem spoštuj tudi druge udeležence saj cesta ni samo zate čeprav se ti mudi...

Veš včasih je bolje prit na cilj malo bolj pozno kot pa sploh ne..

Engineer_ ::

kdo je omenjal prehitevanje v škarje?

citiraj me.

Imeti vklopljene vse štiri smernike in pričakovati kulturen umik, da boš čimprej prišel do cilja ne ogroža nikogar. To kar si opisal ti pa je čisto nekaj drugega.

Da pa bi rad prišel do bolnice in imaš pred sabo ljubljančana ki je šel na izlet in vozi 60 po ravnini ter stiska na gas ko želiš prehiteti pa je recept za nesrečo ja.

Mavrik je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Saj je vredu no, samo pač ne uporabljati takih debilnih argumentov, ko nam je vsem jasno da se večini ljudi "mudi" preprosto zato ker hočejo voziti hitreje.


Večina internet uporablja za dolvleko piratiziranih vsebin. Torej naj odklopimo vsem internet? Imaš še kak debilen argument? Ali pa boš še naprej tako debilno posploševal.


posploševanje is a bitch ;)

Če se danes veliko mulcov drogira to pomeni da se vsi?


Tvoj point še vedno ni jasen. Kakšno odklapljanje z interneta? O čem ti sploh govoriš? Daj razloži mi prosim kako si moje sporočilo razumel, ker pač res mi ni jasno kako prideš od prehitevanja na cesti do tega, da mi podtikaš odklapljanje z interneta.



point je jasen. posploševanje je bolano, ampak več od slo-tech admina niti ne pričakujem. Dokaz je to, da ne dojameš enostavnega primera kako bedno je tvoje posloševanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Glugy ::

Oprosti ampak če je urgentna situacija se pokliče reševalca ne pa divja po cesti. Zato imamo reševalce, to je njihova služba njihov poklic. Imajo izdatno izobraževanje in vadbo za urgentne vožnje, imajo sireno torej imajo nekaj s čimer pokažejo da niso samo divjaki ampak dejansko grejo reševat življenja.

Ti nisi imel usposabljanja za urgentne vožnje, nisi imel treninga, nimaš sirene in če boš kot kura letal okol pa čeprav boš hotu reševat boš po vrh vsega še svoje življenje tvegal pa ne samo svojga ampak tud življenje soudeležencev v prometu. To ni tko nedolžna zadeva. Men se pa zdi egoistično da tvegaš življenja udeležencev v prometu zato ker si prepričan da boš junak in sam znal bolje pomagat kot pa tisti k so profesionalci za take situacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Engineer_ ::

Še posebno ko je vroče poleti, 40 stopinj in dobi tvoja babica neke zdravstvene težave. Boš ustavil in klical pomoč ja.

Zanimivo kako slovenci radi sodijo, mislijo da vse vejo ;)

Da pa bi _ti_ se prilagodil in izboljšal situacijo tako da bi se umaknil pa ne, ane? prevelik ego? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

In potem ti o posploševanju. Po tvoje imajo namreč vsi norčki na zadnjem zicu babice v zadnjih izdihljajih.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

In potem ti o posploševanju. Po tvoje imajo namreč vsi norčki na zadnjem zicu babice v zadnjih izdihljajih.


vsi ne, samo nimam tako dolgega penisa kot admin slo-techa in si ne drznim soditi zakaj se mu mudi, temveč se umaknem.

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

Da pa bi _ti_ se prilagodil in izboljšal situacijo tako da bi se umaknil pa ne, ane? prevelik ego? ;)
Ne, voznik, ki vozi v skladu z veljavnimi predpisi, se nima dolžnosti prilagajati situaciji, kot mu jo želi narekovati napihnjenec vozeč 20cm od zadka.

Mavrik ::

Engineer_ je izjavil:



vsi ne, samo nimam tako dolgega penisa kot admin slo-techa in si ne drznim soditi zakaj se mu mudi, temveč se umaknem.



Si spet zmišljuješ? Oz. ne znaš brati mojih sporočil?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

m0LN4r ::

Pa to, tist keremu se bašeš v rit ve. Mogoč si pa naprintaj na A3 "NUJNO" pa zalepi na havbo, da bo videl prebrat ko boš dovolj blizu.

Če voziš po pravilih, se ti ni treba umikat, razen rešilcu, policiji in gasilcu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

vsi ne, samo nimam tako dolgega penisa kot admin slo-techa in si ne drznim soditi zakaj se mu mudi, temveč se umaknem.
Fino, jaz tudi, vendar takrat, ko je to varno ZAME, ne debila.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Da pa bi _ti_ se prilagodil in izboljšal situacijo tako da bi se umaknil pa ne, ane? prevelik ego? ;)
Ne, voznik, ki vozi v skladu z veljavnimi predpisi, se nima dolžnosti prilagajati situaciji, kot mu jo želi narekovati napihnjenec vozeč 20cm od zadka.


ja ja, ti kar stoj za svojimi predpisi in misli kako si pomemben, ko je tvoj ego neomadeževan ;) Važno da tvoje kraljeve riti ni nihče prehitel

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

vsi ne, samo nimam tako dolgega penisa kot admin slo-techa in si ne drznim soditi zakaj se mu mudi, temveč se umaknem.
Fino, jaz tudi, vendar takrat, ko je to varno ZAME, ne debila.


ne drži. Zate je varno vedno. Samo desni smerokaz daš in upočasniš. Vsak bo razumel da mu s tem daješ prednost in te lahko varno prehiti ;)

samo študent brez avta tega verjetno res ne ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

M-XXXX ::

Oprosti ampak če je urgentna situacija se pokliče reševalca ne pa divja po cesti. Zato imamo reševalce, to je njihova služba njihov poklic. Imajo izdatno izobraževanje in vadbo za urgentne vožnje, imajo sireno torej imajo nekaj s čimer pokažejo da niso samo divjaki ampak dejansko grejo reševat življenja.

V sloveniji recimo vsaj cca 1/3 vseh intervencij odpade na gasilce (pa jih najbrž več). Od tega jih (od oka) več kot 50% opravijo prostovoljni. Z drugimi besedami se recimo na 1/6 vseh intervencij odpeljejo prostovoljni gasilci z lastnimi avtomobili (seveda divjajo, prehitevajo, gredo po 100km/h čez mesto in podobno). Podpiraš ali ne?

m0LN4r ::

Lahko pa počakaš na prehitevanje 5 metrov za njim, al maš tak velik ego, da to moraš pokazat na 0.5m razdalje?
Naj se vidi naj se ve kdo je frajer?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Oberyn ::

mihec87 je izjavil:

Veš včasih je bolje prit na cilj malo bolj pozno kot pa sploh ne..

Neeee! Pet minut pred tabo pil bom pivo, pa če ga točil bo sam sveti Peter!

bluefish ::

M-XXXX je izjavil:

V sloveniji recimo vsaj cca 1/3 vseh intervencij odpade na gasilce (pa jih najbrž več). Od tega jih (od oka) več kot 50% opravijo prostovoljni. Z drugimi besedami se recimo na 1/6 vseh intervencij odpeljejo prostovoljni gasilci z lastnimi avtomobili (seveda divjajo, prehitevajo, gredo po 100km/h čez mesto in podobno). Podpiraš ali ne?
Če divjajo z lastnimi vozili brez ustreznih oznak, so ravno tako divjaki, ki vsak dan peljejo bolno babico na urgenco.

Mavrik ::

M-XXXX je izjavil:


V sloveniji recimo vsaj cca 1/3 vseh intervencij odpade na gasilce (pa jih najbrž več). Od tega jih (od oka) več kot 50% opravijo prostovoljni. Z drugimi besedami se recimo na 1/6 vseh intervencij odpeljejo prostovoljni gasilci z lastnimi avtomobili (seveda divjajo, prehitevajo, gredo po 100km/h čez mesto in podobno). Podpiraš ali ne?


A res vsi divjajo in morajo divjati? Hitra vožnja ni vedno ista divjanju in mi je zanimivo kako tule enačite hitro vožnjo z nevarno / divjo vožnjo. Ter seveda pomen malo spreminjate tako da ustreza trenutnemu argumentu ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Glugy ::

Engineer_ je izjavil:

Še posebno ko je vroče poleti, 40 stopinj in dobi tvoja babica neke zdravstvene težave. Boš ustavil in klical pomoč ja.

Zanimivo kako slovenci radi sodijo, mislijo da vse vejo ;)

Da pa bi _ti_ se prilagodil in izboljšal situacijo tako da bi se umaknil pa ne, ane? prevelik ego? ;)


In kaj naj nardim če pridem sam pravi čas tja? Jz se nimam za tok sposobnga da bi rekel da bom znal v vsaki situaciji pravilno pomagat. Večkrat ni samo to problem da nisi pravi čas prišel ampak da nisi znal pravilno pomagat. Tud zato marsikdo umre a veš? Ker če nisi natreniran za to si doskrat dost nemočn in ne veš kaj je prov narest.
Men je babica umrla zarad take situacije. Če bi takoj klical reševalca ne pa da bi šli moji sorodniki sami preverjat bi bla zdele še živa. Reševalc ima v večini primerov 15 min da pride na mesto nesreče. Pa še usposobljen je. Torej kaj greš nardit? tvegat še svoje življenje in upat da bo laičnost dovolj dobra za pomoč ? To je zelo pogumno hrabro in lepo da greš tvegat svoje življenje za druzga ampak glej ti si še vedno sam navadn človk nisi vešč takih situacij. Večkrat lahko nardiš več škode kot koristi s tem da takoj ko slišiš da nekaj je ne pokličeš reševalcev. Oni tud sigurno prej vejo kaj nardit k pa en povprečn človk k se lovi: kaj pa zdj narest k sm tle?.
Ni vse v času je tud v kvaliteti.

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

ne drži. Zate je varno vedno. Samo desni smerokaz daš in upočasniš. Vsak bo razumel da mu s tem daješ prednost in te lahko varno prehiti ;)
Ah, točno, razumem. V resnici so divjaki nesposobni pravilnega prehitevanja. Tako raje uporabljajo taktiko limanja na zadek, da jim spredaj vozeči nakaže varno prehitevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

m0LN4r ::

Pa bo babico kap od vožnje. Bravo!
Al pa od sprednje šipe.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

M-XXXX ::

Oprosti ampak če je urgentna situacija se pokliče reševalca ne pa divja po cesti. Zato imamo reševalce, to je njihova služba njihov poklic. Imajo izdatno izobraževanje in vadbo za urgentne vožnje, imajo sireno torej imajo nekaj s čimer pokažejo da niso samo divjaki ampak dejansko grejo reševat življenja.

Ti nisi imel usposabljanja za urgentne vožnje, nisi imel treninga, nimaš sirene in če boš kot kura letal okol pa čeprav boš hotu reševat boš po vrh vsega še svoje življenje tvegal pa ne samo svojga ampak tud življenje soudeležencev v prometu. To ni tko nedolžna zadeva. Men se pa zdi egoistično da tvegaš življenja udeležencev v prometu zato ker si prepričan da boš junak in sam znal bolje pomagat kot pa tisti k so profesionalci za take situacije.

O kakšnem izobraževanju in vadbi ti sanjaš? Vsedeš se v rešilca in pelješ. (no pogoj je, da si tehnik + prijavljen moraš biti pri nekem državnem organu kot voznik reševalnega vozila). Ni pa obvezno ali predpisano NOBENO izobraževanje ali vadba.

Če divjajo z lastnimi vozili brez ustreznih oznak, so ravno tako divjaki, ki vsak dan peljejo bolno babico na urgenco.

Nisem po tem spraševal.

A res vsi divjajo in morajo divjati?

Ne bom rekel, da divjajo vsi jih pa divja najbrž vsaj 95%. Če morajo vsi divjat? Morajo vsi preživet nesrečo požar? Saj v 90% ne bo naredilo 30s nobene razlike, kaj pa ostalih 10%? 5%? 1%? Vprašanje je enostavno, podpirate ali ne?

bluefish ::

M-XXXX je izjavil:

Nisem po tem spraševal.
Omenil si divjanje. Torej je odgovor preprost, ne.

M-XXXX ::

bluefish je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Nisem po tem spraševal.
Omenil si divjanje. Torej je odgovor preprost, ne.

V temle trenutku s to izjavo, si mogoče ubil v Sloveniji 10 ljudi. Preprečil pa si malo slabe volje, malo živčnosti med vozniki ter mogoče kakšno buško na avtu.

No jaz se ne strinjam s tabo. Sicer to ne pomeni, da imaš ti prav, ali pa jaz. Imava pač različne mnenja. Realnost pa je taka, kot je: da bodo v tem primeru gasilci divjali na intervencije, ker se "splača in je vredno".

šernk ::

Ti nisi imel usposabljanja za urgentne vožnje, nisi imel treninga, nimaš sirene in če boš kot kura letal okol pa čeprav boš hotu reševat boš po vrh vsega še svoje življenje tvegal pa ne samo svojga ampak tud življenje soudeležencev v prometu.



a tisti, ki so šli skozi ta usposabljanja imajo na avtih kakšen poseben napis? Lahko v svoji službi dopoldan vozim provido in ker se je ravno na poti iz službe blizu mojega doma nekaj zgodilo kjer lahko pomagam mi bo en pametnjakovič sodil ali sem sposoben voziti hitreje od njega ali ne? Problem niti niso regionalke, problem so manjše lokalne ceste kjer ni šans da boš koga varno prehitel. Ostane ti visenje na hupi, žmiganje, mahanje, un pameten spredaj ti bo vozil pa konstantnih 40 ker je toliko omejitev zaradi ovinkov. Ok vozi 40 ampak če se nekomu mudi se mu umakni, ker nimaš pojma zakaj se mu mudi, ali je sposoben peljati hitreje kot ti in nenazadnje, če se zabije 2km naprej te ne briga, če se zabije pa ko te prehiteva hja...veliko sreče da ostaneš cel.

v info: pri nas precej gasilcev pride na kraj požara z osebnim avtom, ker enostavno nimajo časa čakat da se vsi zberejo. Eden pač rabi do gasilskega doma 5 minut, drugi 25 ali pa je kraj požara celo med gasilskim domom in službo. Pač bolje je en gasilec brez opreme in 2 z opremo, kot pa 2 z opremo in nikogar več.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

Ej... tudi vozniki rešilcev in ostalih vozil ne smejo spravljat drugih v nevarnost ko vozijo s prižganimi lučmi (posledično tudi kazensko odgovarjajo v primeru nesreče). FYI.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121368 (98390) solatko
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24747766 (43161) solatko

Več podobnih tem