» »

Kako nakazati, da se ti mudi?

Kako nakazati, da se ti mudi?

Temo vidijo: vsi

m0LN4r ::

M-XXXX je izjavil:

bluefish je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Nisem po tem spraševal.
Omenil si divjanje. Torej je odgovor preprost, ne.

V temle trenutku s to izjavo, si mogoče ubil v Sloveniji 10 ljudi. Preprečil pa si malo slabe volje, malo živčnosti med vozniki ter mogoče kakšno buško na avtu.

No jaz se ne strinjam s tabo. Sicer to ne pomeni, da imaš ti prav, ali pa jaz. Imava pač različne mnenja. Realnost pa je taka, kot je: da bodo v tem primeru gasilci divjali na intervencije, ker se "splača in je vredno".

Nebi rajši gasilci drugje šparal na času? Hitrejše obveščanje, točnejši podatki o lokaciji, hitreje ven iz gostilne itn.?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

M-XXXX ::

Mavrik je izjavil:

Ej... tudi vozniki rešilcev in ostalih vozil ne smejo spravljat drugih v nevarnost ko vozijo s prižganimi lučmi (posledično tudi kazensko odgovarjajo v primeru nesreče). FYI.

Absolutno. Ampak ravno v tem govorim. Rezultat je jasen: več dobrih stvari prinese kot slabih.

PS: malo offtopic glede kazenskega dela: a ni glede tega že enkrat debata tekla, da sicer odgovorni so ampak za njih ni predvidenih sankcij?

Nebi rajši gasilci drugje šparal na času? Hitrejše obveščanje, točnejši podatki o lokaciji, hitreje ven iz gostilne itn.?

No zdaj pa v vsej svoji slavi in pameti razloži kako bodo gasilci vplivali na hitrost obveščanja? Ali pa lokacije? Iz gostilne pa planejo isto sekundo kot se jim oglasi pager/telefon. Kje so po tvoji logiki možnosti hitrejšega izvoza?

PS: če se kdo sprašuje: ne nisem gasilec:D Ampak dobro poznam njihovo delovanje.

Oberyn ::

Za vas mladce:

Ti vozi hitro, jaz bom še hitreje,
saj v avto dal sem dušo in denar,
in prav do jeter jeza me pogreje,
če kdo pred mano prazni rezervoar.

Ti vozi divje, jaz bom še bolj divje,
in goltal grozo, da bo guma šla,
da bom z asfalta zletel med sočivje,
in iz solate gledal svod neba.

Ti vozi divje, jaz bom neulovljivo,
da bo v cikcaku šlo kot blisk, kot veter,
in pet minut pred tabo pil bom pivo,
pa če ga točil bo sam sveti Peter.

A ni ljubka?
Nimam pojma, od kje mi tole, ampak zdajle sem jo po ene 30 letih gladko zdiktiral iz spomina. Če nisem šef!

Glugy ::

veš kaj vozniki reševalcev se s temi situacijami srečujejo dnevni, normalno da bodo bl sposobni k ostali k se s tem srečajo 2x v lajfu. Oni imajo sireno in s tem se ve da so na nujni vožnji, da niso samo divjaki. Zato tud manj ogrožajo ker ljudje vedo da je dobre razlog za tem. Poleg tega imajo pa še natrenirane reševalce s seboj k so se za ravnanje z poškodovanimi/nezdravimi ljudmi šolali. Bodo pa ja vedl več kot ti k tega nisi imel.

Laiki se preveč cente pa se imate za preveč pomembne. Le čevlje sodi naj kopitar. Reševalci imajo nek namen. Niso sami sebi namen. Če bi lahko kar vsak bil reševalc voznik k bi imel 5 min časa potem ne bi prišli nikamor. Moraš pokazat neko usposobljenost sej oni tud ne bojo kr vsazga vzel ane. Zihr te mal preizkusjo predn ti dajo službo.

bluefish ::

M-XXXX je izjavil:

PS: malo offtopic glede kazenskega dela: a ni glede tega že enkrat debata tekla, da sicer odgovorni so ampak za njih ni predvidenih sankcij?
Tisto velja za intervencijska vozila, pa še to ne v prav vseh situacijah. Nikakor pa ne za recimo gasilca, ki z lastnim avtom drvi na kraj.

M-XXXX ::

bluefish je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

PS: malo offtopic glede kazenskega dela: a ni glede tega že enkrat debata tekla, da sicer odgovorni so ampak za njih ni predvidenih sankcij?
Tisto velja za intervencijska vozila, pa še to ne v prav vseh situacijah. Nikakor pa ne za recimo gasilca, ki z lastnim avtom drvi na kraj.

To pa seveda, gasilec ki se pelje na intervencijo je seveda čisto navaden udeleženec, se razume. Vprašanje je bilo čisto splošno.

one too many ::

Glugy je izjavil:

Oprosti ampak če je urgentna situacija se pokliče reševalca ne pa divja po cesti. Zato imamo reševalce, to je njihova služba njihov poklic. Imajo izdatno izobraževanje in vadbo za urgentne vožnje, imajo sireno torej imajo nekaj s čimer pokažejo da niso samo divjaki ampak dejansko grejo reševat življenja.

Ti nisi imel usposabljanja za urgentne vožnje, nisi imel treninga, nimaš sirene in če boš kot kura letal okol pa čeprav boš hotu reševat boš po vrh vsega še svoje življenje tvegal pa ne samo svojga ampak tud življenje soudeležencev v prometu. To ni tko nedolžna zadeva. Men se pa zdi egoistično da tvegaš življenja udeležencev v prometu zato ker si prepričan da boš junak in sam znal bolje pomagat kot pa tisti k so profesionalci za take situacije.


Podpis.
Večina jih je pozabila, da so ob CPP izpitu opravljali še enega, preden so šli na glavno vožnjo.
S prevozom večino nujnih stanj samo poslabšaš (prekladanje, napačen položaj, divja vožnja, težko spremljaš stanje). Kaj če bi prvo pravilno nudili prvo pomoč? Kri, kri, v avta pa v bolnico! Pa kakšen WC papir čez rano (tako so nudil prvo pomoč sošolcu v OŠ!).
Na CPP stalno gledamo in se sklicujemo, a ne, kdaj smo pa nazadnje prevetrili znanje prve pomoči?
Če je pa situacija tako slaba, se je pa veliko bolje posloviti v naročju (čakajoč pomoč!) kot pa pozabljen na zadnjem sedežu, medtem ko voznik bemti čez počasnega voznika.

Engineer_ ::

m0LN4r je izjavil:

Lahko pa počakaš na prehitevanje 5 metrov za njim, al maš tak velik ego, da to moraš pokazat na 0.5m razdalje?
Naj se vidi naj se ve kdo je frajer?


kdo je rekel da imam 0.5 metra varnostne? citiraj me.

ne zagovarjam tega. Zagovarjam pa da če vidiš da ima nekdo vse štiri utripalke, kar nakazuje da je nekaj narobe, da se mu umakneš kot kulturen človek, ne pa da mu ne pustiš da te prehiti kot da si neka čudna opica.

Morate pač biti frajerji in morate nastavljat svojo slvoensko rit, da vas ja ne bi kdo prehitel. Zato pa imamo toliko nesreč v tej državi... Vsi bedaki milsijo da imajo prav, nihče se nikoli ne umakne, vsi vedno izsiljujejo. beda od bede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

MIHAc27 ::

Jaz bom rekel po pameti. Če je sam na cesti, ni naselje in je urgentna zadeva.. naj pelje gasilec 200kmh če lahko.
Če so pa ovinki, mokra cesta,......bo pa verjetno že po omejitvi teško peljat.

Saj z hitro vožnjo nekaj na času pridobiš, a redko kdaj toliko, da se pozna.

Engineer_ ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz bom rekel po pameti. Če je sam na cesti, ni naselje in je urgentna zadeva.. naj pelje gasilec 200kmh če lahko.
Če so pa ovinki, mokra cesta,......bo pa verjetno že po omejitvi teško peljat.

Saj z hitro vožnjo nekaj na času pridobiš, a redko kdaj toliko, da se pozna.


kaj je tu debata koliko pridobiš ali kako nakazati da se mudi in kako reagirati če vidiš da nekdo nakazuje da se mu mudi?

bluefish je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

PS: malo offtopic glede kazenskega dela: a ni glede tega že enkrat debata tekla, da sicer odgovorni so ampak za njih ni predvidenih sankcij?
Tisto velja za intervencijska vozila, pa še to ne v prav vseh situacijah. Nikakor pa ne za recimo gasilca, ki z lastnim avtom drvi na kraj.


sodnik slo-techa je povečal penis, zdaj sodi že na cesti, kjer nima pojma kaj dela. Malo ti manjka pa boš šel lahko za politika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

sodnik slo-techa je povečal penis, zdaj sodi že na cesti, kjer nima pojma kaj dela.
Kaj točno te moti?

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

sodnik slo-techa je povečal penis, zdaj sodi že na cesti, kjer nima pojma kaj dela.
Kaj točno te moti?


to, da si drzneš soditi kdo te lahko prehiti in kdo ne, mahaš s svojim tičem in cviliš da oni te pa že ne bodo prehiteli ker ti pa voziš po predpisih. Ego višji od Triglava.

Moje stališče je enostavno. Ni važno zakaj hiti. Lahko je divjak, lahko hiti zato ker ima nujen primer. nevem. vem pa to, da če se umaknme, gre nevarnost MIMO MENE, zaradi česar sem jaz in vsi okoli mene VARNI. štekaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Utk ::

MA nehajte s temi krvavečimi na zadnjih sedežih. Meni je recimo že parkrat v križišču prišel po levem ali desnem pasu in mi pomahal, da ga spustim naprej, ker se mu mudi, pa sem seveda še zmeraj ga spustil, čeprav mu ni kri špricala po zadnji šipi.
Imaš pa seveda tudi idiote, ki te nič ne vprašajo in se zrinejo pred tabo, čeprav se jim čisto nikamur ne mudi, s takimi pa nimaš kaj.
Če se nekdo vozi za tabo je pa čisto ista stvar. A se bo komu k***c skrajšal, če na kakšni ravnini ne bo opalil po gasu, pa tudi če samo do 90? Že to je marsikje preveč, da bi te lahko prehitel, po ovinkih pa spet 60, ker je samo ta hitrost še "varna".

sheeshkar ::

Torej, če povzamem razmišljanje nekaterih v tej temi, smo debili tisti, ki se držimo prometnih prepisov in se ne prilagajamo divjakom? In očitno je večina divjakov na nujni vožnji, ker jim vsakodnevno umirajo družinski člani, imajo žene, ki rojevajo, ali pa so prostovoljni gasilci (brez sirene in lučk). Fantastično! Nič čudnega, da imamo toliko prometnih nesreč, ki se končajo s smrtjo.

Engineer_ ::

sheeshkar je izjavil:

Torej, če povzamem razmišljanje nekaterih v tej temi, smo debili tisti, ki se držimo prometnih prepisov in se ne prilagajamo divjakom? In očitno je večina divjakov na nujni vožnji, ker jim vsakodnevno umirajo družinski člani, imajo žene, ki rojevajo, ali pa so prostovoljni gasilci (brez sirene in lučk). Fantastično! Nič čudnega, da imamo toliko prometnih nesreč, ki se končajo s smrtjo.


ja, ker s tem ogrožate sebe in vse okoli sebe. Če bi ga spustil naprej, bi nevarnost minila. štekaš? ali pa je to že kvantna fizika zate?

Ni čudno da imamo toliko nesreč, ko je toliko debilov na cesti. Pizda, potem pa se nekdo pripelje nasproti in ta debil bo prehiteval v škarje, KER SE TI nisi hotel umakniti. Dojami to!!! Pa ni važno zakaj se mu mudi, TI se nisi hotel umakniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

to, da si drzneš soditi kdo te lahko prehiti in kdo ne, mahaš s svojim tičem in cviliš da oni te pa že ne bodo prehiteli ker ti pa voziš po predpisih. Ego višji od Triglava.
Daj, malo glej, kaj sploh citiraš. Šlo se je za splošno omembo glede pravilnika o vožnji intervencijskih vozil. Od kje si ti ven privlekel mojega tiča, je pa znano samo tebi.

TheJack ::

Lokalne ceste: Počakam, da prideva do dela, kjer je mogoče prehiteti, upočasnim in se umaknem kar se da na desno. Če gre za rešilca na nujni vožnji, se umaknem/ustavim takoj, ko je to mogoče varno storiti.

Avtocesta/obvoznica: Umaknem se na vozni pas. Tega pa NE naredim takrat, ko sta oba pasova polna (npr. petek popoldne na ljubljanski obvoznici) in je torej kolona tudi na prehitevalnem pasu. Zakaj bi menjal pasove, če sta oba nabito polna? Kaj boš pridobil, če me prehitiš, če je pred mano petdeset avtomobilov? Boš vozil dva centimetra za vsakim, piskal in blendal, dokler se ti vsak posebej ne umakne? Itak da boš, ne? Kajti iz službe se mudi le tebi, drugi pa morajo lepo voziti 80 km/h in manj po voznem pasu, da bo lahko prehitevalni pas prazen le zate in za tvojega beemveja, ne?

Vožnja po lokalnih cesta je sicer ena jeba jebasta. Ker se po eni taki vozim vsak dan v službo (in jo torej dobro poznam), mi, moram ponižno priznati, včasih res poči živc. Razumem, da osemdesetletni ata po njej ne zmore voziti več kot 50 ali 60 km/h. Ampak on ni problem. Problem so vozniki, ki po ovinkih vozijo 60 km/h (omejitev: 90 km/h), po ravnini, kjer bi jih bilo mogoče prehiteti, pa pospešijo na 100 km/h ali več. Po ravni cesti ga zna tudi opica tiščati, ne? Take ljudi je pravzaprav nemogoče prehiteti in si obsojen na vožnjo za njimi, tj. po ovinkih 60 km/h. Takim jaz pravim pičke (sam pri sebi, seveda).

Druga "zanimivost" so ljudje (ponavadi vozijo rana dostavna vozila, kombije ali tovornjake), ki stalno vozijo z enako hitrostjo. Po ovinkih 70, po ravnem 70, čez naselje 70, povsod 70. Včasih tako pride do komične situacije, ko takega človeka izven naselja prehitim, nakar me v naselju (kjer jaz vozim 50) dohiti in mi ves začuden in besen piska in blenda, češ, prej si me prehiteval, sedaj pa tlele petdeset voziš, koji kurac?! Zabavno, ni kaj. Takim ljudem jaz pravim norci (sam pri sebi, seveda).
Bonis nocet, qui malis parcit.

jype ::

Jaz sem enkrat v življenju bil na "nujni vožnji" in razen varnostnih utripalk (vseh štirih žmigovcov, če kdo ne razume prvega izraza) in obilne uporabe hupe (ki je sicer nikoli ne uporabim) ni bilo potrebno nikomur nič gestikulirati, niti se ni nihče poskušal jit prostovoljnega prometnega policista, da bi me oviral - vsi so se lepo umaknili.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

to, da si drzneš soditi kdo te lahko prehiti in kdo ne, mahaš s svojim tičem in cviliš da oni te pa že ne bodo prehiteli ker ti pa voziš po predpisih. Ego višji od Triglava.
Daj, malo glej, kaj sploh citiraš. Šlo se je za splošno omembo glede pravilnika o vožnji intervencijskih vozil. Od kje si ti ven privlekel mojega tiča, je pa znano samo tebi.



ves čas sodiš da ne smejo prehitevati ker so divjaki. zanikaš to ali pa se boš delal bedaka?

jype je izjavil:

Jaz sem enkrat v življenju bil na "nujni vožnji" in razen varnostnih utripalk (vseh štirih žmigovcov, če kdo ne razume prvega izraza) in obilne uporabe hupe (ki je sicer nikoli ne uporabim) ni bilo potrebno nikomur nič gestikulirati, niti se ni nihče poskušal jit prostovoljnega prometnega policista, da bi me oviral - vsi so se lepo umaknili.


pohvalno, očitno nihče ni bil član slo-techa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

ves čas sodiš da ne smejo prehitevati ker so divjaki. zanikaš to ali pa se boš delal bedaka?
Bralno razumevanje je očitno na psu.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

ves čas sodiš da ne smejo prehitevati ker so divjaki. zanikaš to ali pa se boš delal bedaka?
Bralno razumevanje je očitno na psu.

dokaži.

bluefish ::

The proof is in the pudding.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Če se nekomu tako mudi, da je pripravljen kršiti vse možne predpise in spravljati v nevarnost tako sebe kot druge, naj raje pokliče eno od nujnih služb.


ampak umaknil pa se ne boš a? prevelik penis?

TheJack je izjavil:

Lokalne ceste: Počakam, da prideva do dela, kjer je mogoče prehiteti, upočasnim in se umaknem kar se da na desno. Če gre za rešilca na nujni vožnji, se umaknem/ustavim takoj, ko je to mogoče varno storiti.

Avtocesta/obvoznica: Umaknem se na vozni pas. Tega pa NE naredim takrat, ko sta oba pasova polna (npr. petek popoldne na ljubljanski obvoznici) in je torej kolona tudi na prehitevalnem pasu. Zakaj bi menjal pasove, če sta oba nabito polna? Kaj boš pridobil, če me prehitiš, če je pred mano petdeset avtomobilov? Boš vozil dva centimetra za vsakim, piskal in blendal, dokler se ti vsak posebej ne umakne? Itak da boš, ne? Kajti iz službe se mudi le tebi, drugi pa morajo lepo voziti 80 km/h in manj po voznem pasu, da bo lahko prehitevalni pas prazen le zate in za tvojega beemveja, ne?

Vožnja po lokalnih cesta je sicer ena jeba jebasta. Ker se po eni taki vozim vsak dan v službo (in jo torej dobro poznam), mi, moram ponižno priznati, včasih res poči živc. Razumem, da osemdesetletni ata po njej ne zmore voziti več kot 50 ali 60 km/h. Ampak on ni problem. Problem so vozniki, ki po ovinkih vozijo 60 km/h (omejitev: 90 km/h), po ravnini, kjer bi jih bilo mogoče prehiteti, pa pospešijo na 100 km/h ali več. Po ravni cesti ga zna tudi opica tiščati, ne? Take ljudi je pravzaprav nemogoče prehiteti in si obsojen na vožnjo za njimi, tj. po ovinkih 60 km/h. Takim jaz pravim pičke (sam pri sebi, seveda).

Druga "zanimivost" so ljudje (ponavadi vozijo rana dostavna vozila, kombije ali tovornjake), ki stalno vozijo z enako hitrostjo. Po ovinkih 70, po ravnem 70, čez naselje 70, povsod 70. Včasih tako pride do komične situacije, ko takega človeka izven naselja prehitim, nakar me v naselju (kjer jaz vozim 50) dohiti in mi ves začuden in besen piska in blenda, češ, prej si me prehiteval, sedaj pa tlele petdeset voziš, koji kurac?! Zabavno, ni kaj. Takim ljudem jaz pravim norci (sam pri sebi, seveda).



perfektno. zdaj pa počakaj da te slo-tehovci napadejo da se nimaš kaj umikat ;)

bluefish je izjavil:

The proof is in the pudding.


waw, zelo pričakovan odgovor slo-tech admina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

ampak umaknil pa se ne boš a? prevelik penis?
Bom. Ko in če bo varno zame.

Pismu, zdaj se pa že ponavljam.

jype ::

Engineer_> ampak umaknil pa se ne boš a? prevelik penis?

Ne, ampak jaz se nisem nikomur približal na nekaj centimetrov, čeprav se mi je mudilo - z varnostno razdaljo sem počakal, da so se lahko umaknili.

Peljal sem itak samo do avtocestnega uvoza, kjer smo počakali reševalno vozilo, ki je že bilo na poti.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

ampak umaknil pa se ne boš a? prevelik penis?
Bom. Ko in če bo varno zame.

Pismu, zdaj se pa že ponavljam.


zakaj zate ni varno?

jype je izjavil:

Engineer_> ampak umaknil pa se ne boš a? prevelik penis?

Ne, ampak jaz se nisem nikomur približal na nekaj centimetrov, čeprav se mi je mudilo - z varnostno razdaljo sem počakal, da so se lahko umaknili.

Peljal sem itak samo do avtocestnega uvoza, kjer smo počakali reševalno vozilo, ki je že bilo na poti.


ja, saj tako vožnjo zagovarjam jaz, pa sem bil obtožen za divjaka. wtf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Malajlo ::

Hja, jaz sem moral pred leti sestro res čimprej spravit na urgenco, ker je (očitno lahko tudi kasneje) postala alergična na osje pike. Telefonov takrat nismo imeli po žepih, sem pa uspel priti na urgenco v zadnji minuti, je že precej sopla.
Z vsemi štirimi smerniki, pa še blendal sem kolikor sem mogel, se je na zadnjem semaforju domačin odločil, da ga pač s twingotom ne bom prehitel. Pa sva šla na polno. Vštric. Upam, da mu je bilo žal, ko je videl, da sem zapeljal direkt pred vhod urgence...

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

zakaj zate ni varno?
Ozka ali neravna ali nepregledna ali... cesta.

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

zakaj zate ni varno?
Ozka ali neravna ali nepregledna ali... cesta.


Če je ozka te niti ne bo mogel prehiteti.

Če ni ravna tako in tako vsi vozijo počasi.

Če je nepregledna pa se res prosim ne ustavljaj, da ne bo kak kreten priletu vate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

sheeshkar ::

Engineer_ je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Torej, če povzamem razmišljanje nekaterih v tej temi, smo debili tisti, ki se držimo prometnih prepisov in se ne prilagajamo divjakom? In očitno je večina divjakov na nujni vožnji, ker jim vsakodnevno umirajo družinski člani, imajo žene, ki rojevajo, ali pa so prostovoljni gasilci (brez sirene in lučk). Fantastično! Nič čudnega, da imamo toliko prometnih nesreč, ki se končajo s smrtjo.


ja, ker s tem ogrožate sebe in vse okoli sebe. Če bi ga spustil naprej, bi nevarnost minila. štekaš? ali pa je to že kvantna fizika zate?

Ni čudno da imamo toliko nesreč, ko je toliko debilov na cesti. Pizda, potem pa se nekdo pripelje nasproti in ta debil bo prehiteval v škarje, KER SE TI nisi hotel umakniti. Dojami to!!! Pa ni važno zakaj se mu mudi, TI se nisi hotel umakniti.


Aha, torej s tem ko se vozimo po predpisih, ogrožamo varnost vseh udeležencev v prometu? Si to upaš razlagati policistu?

Mimogrede, če me divjak želi prehiteti, me lahko brez problema (ko je to možno), ker se še nikoli nisem nikomur nastavljal ali mu zanalašč križal pot (to bi bilo kršenje prometnih predpisov in s tem bi bil še večji kreten kot tisti divjak). Če se mi pa zalepi na rit nekje, kjer ni možno prehitevanje in jaz vozim po predpisih, on pa pričakuje, da se bom zaradi njega ustavljal na avtobusni postaji ali ob robu ceste, potem me pa prav malo briga zanj in njegove probleme.

Engineer_ ::

in če pride za zato z vsemi prokletimi štirimi utripalkami, o čemer je debata že 3 strani na tem forumu?!? kaj ljudje ne znajo brat ali kaj.

Vprašanje je torej zelo enostavno. PO 3 straneh sklepam, da slo-tehovci ne veste kaj storiti v trenutku ko se mudi, niti ne znate oceniti kdaj se nekomu dejansko res mudi. Kaj se kdo od vas sploh dejansko vozi po cestah, ali vsi samo vlak in bus uporabljate?

Pa povejte, kako nakazati da se mudi, da je življenjska nevarnost ali bilokaj, tako da bo vaša kraljeva rit to opazila in se odzvala primerno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

thramos ::

Engineer_ je izjavil:


ja, ker s tem ogrožate sebe in vse okoli sebe. Če bi ga spustil naprej, bi nevarnost minila. štekaš? ali pa je to že kvantna fizika zate?

Ni čudno da imamo toliko nesreč, ko je toliko debilov na cesti. Pizda, potem pa se nekdo pripelje nasproti in ta debil bo prehiteval v škarje, KER SE TI nisi hotel umakniti. Dojami to!!! Pa ni važno zakaj se mu mudi, TI se nisi hotel umakniti.


Če on ne bi divjal, potem do nevarnosti sploh ne bi prišlo. Ogroženost sebe in okolice prihaja predvsem od divjaka. Upravičeno lahko pričakuje, da se mu ljudje, ker vozijo po predpisih, ne bodo umikali in je posledično povsem sam odgovoren za dogajanje.

Engineer_ je izjavil:


Pa povejte, kako nakazati da se mudi, da je življenjska nevarnost ali bilokaj, tako da bo vaša kraljeva rit to opazila in se odzvala primerno?


Nakažeš tako, da pokličeš ustrezno službo (policija, rešilci, gasilci).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Engineer_ ::

Seveda, ko pa imajo po 1 rešilec za razdaljo 50 km. Ti pa boš tam čakal 2 uri, ko pa imaš do bolnice 10 minut vožnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

m0LN4r ::


ja, ker s tem ogrožate sebe in vse okoli sebe. Če bi ga spustil naprej, bi nevarnost minila. štekaš? ali pa je to že kvantna fizika zate?


Ne mine, samo prestavi se za naslednji avto, kolesarja, pešča naprej.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Engineer_ ::

seveda mine, ti in tvoji najbližji v avtu niso več v nevarnosti ;)

ali pa misliš da si šerif in lahko delaš red na cesti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

thramos ::

Engineer_ je izjavil:

Seveda, ko pa imajo po 1 rešilec za razdaljo 50 km. Ti pa boš tam čakal 2 uri, ko pa imaš do bolnice 10 minut vožnje.


Potem se po predpisih odpelji v bolnico in pri tem (še bolj) ne ogrožaj še ostalih.

ali pa misliš da si šerif in lahko delaš red na cesti?


S tem misliš divjaka, ki pričakuje, da se mu bodo ostali umikali?

m0LN4r ::

Sicer pa lej, prinas na občinski cesti se nemoreš umaknit razen, če se ustaviš. Zakaj pa se moraš ustavit mi ni jasno. Saj ne ogrožam nobenega.
Varnostno razdaljo je DOLŽAN, držati tisti, ki se vozi za naslednjim vozilom in ne obratno al?

Ti pa nis šerif potemtakem, da me prisiliš, da se ustvaim na neki ovinkasti občinski cesti v rovtah na hribu, ker se tebi mudi v štacuno po čike, ker bo zaprla?

Ok šerif, štekam.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

sheeshkar ::

Engineer_ je izjavil:

in če pride za zato z vsemi prokletimi štirimi utripalkami, o čemer je debata že 3 strani na tem forumu?!? kaj ljudje ne znajo brat ali kaj.

Vprašanje je torej zelo enostavno. PO 3 straneh sklepam, da slo-tehovci ne veste kaj storiti v trenutku ko se mudi, niti ne znate oceniti kdaj se nekomu dejansko res mudi. Kaj se kdo od vas sploh dejansko vozi po cestah, ali vsi samo vlak in bus uporabljate?

Pa povejte, kako nakazati da se mudi, da je življenjska nevarnost ali bilokaj, tako da bo vaša kraljeva rit to opazila in se odzvala primerno?


Mislim, da je že jype lepo opisal, kako se ravna v takšnih izjemnih primerih. Vsekakor se tudi takrat poskuša paziti na varnost ostalih udeležencev v prometu. V veliki večini primerov je bolje poklicati reševalne službe, kot sam divjati. Da bodo pa ljudje ocenjevali, komu se "res" mudi in kdo samo divja, je pa malo nerealno pričakovati.

m0LN4r ::

Engineer_ je izjavil:

seveda mine, ti in tvoji najbližji v avtu niso več v nevarnosti ;)

ali pa misliš da si šerif in lahko delaš red na cesti?

Divjak pa ni šerif al? Ne dela reda na cesti al? Skrbi za varnost. Šerif ++ še enkrat.
Jaz pa peljem fotra z odrezanim prstom na urgenco in mava prst v vrečki z ledom. Pa se vozim po predpisih in se ti še naj umaknem?
Naj se ustavm pa zgubim tisto minuto z odrezanim prstom zarad divjaka, ki me rine s ceste.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tarzan ::

Če greš 5kmh pod omejitvijo in ne želiš voziti s tempom, ki bi ti ga narekoval zadaj vozeči, se mu umakneš, bolje, da se sam ugasne nekje daleč spredaj, kot da ga fašeš v rit.

Kulture ni pri nas. Vsak zase ve, koliko lahko vozi, pa če vseeno kdo želi vozit formulo, naj čim prej gre svojo pot.

m0LN4r ::

Tarzan je izjavil:

Če greš 5kmh pod omejitvijo in ne želiš voziti s tempom, ki bi ti ga narekoval zadaj vozeči, se mu umakneš, bolje, da se sam ugasne nekje daleč spredaj, kot da ga fašeš v rit.

Kulture ni pri nas. Vsak zase ve, koliko lahko vozi, pa če vseeno kdo želi vozit formulo, naj čim prej gre svojo pot.

Sej nam v bistvu delajo uslugo s tem da divjajo, pač hitrje umrejo -> manj jih bo -> večja varnost. Hvala :D
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

bluefish ::

Engineer_ je izjavil:

Pa povejte, kako nakazati da se mudi, da je življenjska nevarnost ali bilokaj, tako da bo vaša kraljeva rit to opazila in se odzvala primerno?
Vsekakor ne tako, da se človeku nalimaš za rit, kar je doletelo avtorja teme.

m0LN4r ::

Pa povejte, kako nakazati da se mudi, da je življenjska nevarnost ali bilokaj, tako da bo vaša kraljeva rit to opazila in se odzvala primerno?

Tako da znižaš svoj ego in voziš na varnosti razdalji, dokler ne prideš do primernega odseka kjer ga lahko prehitiš brez tega, da bi njega silil v kakršnokoli nevarno situacijo oz. da mu ti ukazuješ, da se ti mora umaknit, ker ti tako zahtevaš od njega v danem trenutku.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

zenith1 ::

Za tabo vozečemu (ki se mu mudi) nakazeš z desnim smernikom, da naj prehiti in pri tem malo zmanjšaš hitrost. Najbolje da OP vpraša na 113 kako običajen voznik nakaže, da je na nujni vožnji.

Aston_11 ::

Mah, se obremenjujete preveč z unim zadaj in precej bi mu šlo na roko, da bi mu omogočilo, da divja dalje. Sodelujoči pri nadaljevanem prekršku.

pijavka ::

Zmotilo me je predvsem to, da se "moraš" umakniti točno tisti trenutek, ko se pripelje za tabo. Ne glede na to, da se ne moreš zaradi varnosti rahlo umakniti s ceste, še kar naprej trobijo in blendajo - kljub množici nepreglednih ovinkov.

Aston_11 ::

pijavka je izjavil:

Zmotilo me je predvsem to, da se "moraš"
Nič ni "moraš", umakneš se, ko lahko, če hočeš. Sicer pa saj niso nepokretni, bodo že prehiteli.

GrimReaper ::

Sam vedno naredim vse kar je v moji moči, da me oni zadaj čimlažje prehiti. Se pravi najprej desni smernik, nato stopim iz gasa, ko vidim da je že na levem pasu, pa še malo zabremzam. Če ne gre drugače, in če obstaja prostor za umaknit iz ceste, se pač umaknem tja.
Pač na fula bremzat je pa že mal too much, naj si nabavi boljši stroj, če ne gre. Ampak če me mora prehitevat, gre skoraj sigurno za 150KM+ avto, ker imam sam pač 105KM.
Če bi živeli v idealnem svetu, bi bilo seveda enako v obratnem primeru, če bi bil sam tisti hitrejši. Ampak pri nas to ne gre. Zakaj ne?
Lahko imaš ti vklopljen levi smernik. Ampak če ti vozi pred tabo eden 50-60 na cesti kjer je omejitev 90 (ponavadi ovinkasta cesta), pomeni da ni ravno najboljši voznik. In tak tudi ne zna gledat v ogledala in tudi če bi, nima niti malo pojma kaj mora v tem primeru sploh storit. Trobljenje seveda pomaga točno nič, ali še celo negativno.

Drugače pa sam če vidim pred sabo kolono, se umaknem na prvo avtobusno, in počakam da se promet sprazne. Lahko vam iz prve roke povem, da se nobenemu hitremu vozniku dejansko ne mudi, ampak samo nerad vozi za drugimi oz. nerad vozi počasneje kot bi vozil v praznem prometu. Na srečo tukaj kjer se vozim ni toliko prometa, se pa seveda popoldne zabaše takoj ko imaš en avtobus ali tovornjak.
Danes se ti pa ne umakne noben več, ne avtobus, ne tovornjak, ne traktor.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

TheJack ::

Mal sem šel temo brat (ne cele, nisem mazohist) in opazil zaskrbljujoč trend: Kaj se čem jaz norcu umikat, saj vozim po predpisih!!!enena?wtfklicaj!

Jaz mislim drugače. Mene ne zanima, ali drugi vozijo po predpisih ali ne. Tu seveda ne mislim tistih, ki neposredno ogrožajo mene, saj me še kako zanima ravnanje tistega, ki bi npr, počil čelno vame, ker bi prehiteval v škarje. Tu mislim na ljudi, ki npr. prevozijo spuščajoče zapornice na železniškem prehodu. Dalo bi se debatirati, koga tak človek ogroža (bržkone le sebe in sopotnike), ampak jaz nisem policaj, da bi mu piskal, blendal in vozil za njim ter mu mahal (že sem doživel, da so ljudje piskali in blendali človeku, ki je šel čez progo). Prav tako se me nič ne tiče, če nekdo vozi hitreje od omejitve in me želi prehiteti. Nisem policaj, da bi ga ustavil in mu pisal kazni. Nisem "lokalni šerif" in vigilant, tako kot nekateri tukaj, da bi ga "učil" prometnih predpisov na način, da ga ne bi spustil naprej.

Tu ne gre za to, kaj je zakonito in kaj ni. Tu gre za strpno in defenzivno vožnjo in pa, navsezadnje, za common courtesy. Zakaj ne bi spustil nekoga predse, če želi naprej? Mnogokrat se vozim po lokalnih cesticah, ki jih ne poznam. Zato vozim počasi oziorma tako, da lahko avto obvladujem. Vem pa, da se tam vsak dan vozijo domačini, ki cesto dobro poznajo in za katere sem jaz tam počasen in jih oviram. Kaj mene briga, ali vozijo po predpisih ali ne? Če je možno, zapeljem skrajo desno in upočasnim, da me lahko prehitijo. Če to ni možno (nepregledna in ovinkasta cesta), se ustavim in umaknem ob prvi varni priložnosti (avtobusna postaja, itd.). Zakaj se ne bi? Kaj me stane?
Bonis nocet, qui malis parcit.

menjalnik ::

Sam veste česa je pa mene strah? manijakov, recimo vozim 50km/h in se mi čisto za ritjo nalima en idiot nakar se pred mano naredi neka ovira(pes, mačka, srna...) in jaz na polno zabremzam. Un meni v rit in jaz potem nekje na varnem mestu ustavim.

Tisti idiot priteče iz avta in mi začne razbijati po avtu, me zvleče iz avta in me pretepe, ker sem kriv za njegov razbit avto, po možnosti me še ubije8-OMnogim bo smešno, sam glejte na youtube kaj se vse dogaja, ko komu popustijo živci:'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121368 (98390) solatko
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24747765 (43160) solatko

Več podobnih tem