» »

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika

«
1
2

Tadys ::

Pozdravljeni zanima me če bi mi lahko kdo povedal kaj več o teh Prestigio pametnih telefon kako se obnesejo kateri vse ima radio brez uporabe slušalk.Imam namen kupiti enega od teh štirih modelov http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef..., http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef..., http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef..., http://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/l..., ne vem pa kateri ponuja več kateri manj in kateri model ima dober procesor je boljši to mislim gps,exel,world,power point,flash,java, play via radio, poslušanje radia preko internet ter kaj vse se lahko na telefon da naložiti,če bi mi lahko kdo podal kakšno informacijo glede teh štirih modelov in kako dobro zdržijo baterije. kupujem pa namreč telefon v rangu 150€.

Matek ::

Od cheap smartphoneov se drži preizkušenih stvari - na Androidu Motorola Moto G, na Windows Phone pa Nokia Lumia 520 ali 620. Vse omenjeno je pod 150 EUR (ne vem pa, če ravno v BigBangu). O Prestigiotu ne vem prav dosti, ampak znamko nasploh pa odsvetujem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tadys ::

Telefon Motorola Moto G se mi zdi malo predrag,niti ne gledam telefonov, ki bi presegli ceno 150€.

Dosan ::

Ko boš tistega za pod 150€ vrgel stran ker tisto ali ono ne bo delalo ali bo delalo super počasi boš videl kaj je res predrago. Matek ti je dal super nasvet, če želiš neko spodobno, poceni in kvalitetno stvar. Če pa ti je tistih 30€ preveč za dobro uporabniško izkušnjo....

Lahko pa počakaš do srede, ko bo Motorola oznanila še cenejši Moto E, ki bo najbrž tudi precej hitro na voljo na amazon.co.uk

Matek ::

8 GB verzija Moto G se najde pod 150 EUR, če imaš srečo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bluefish ::

Eh, Lumia 520 je za začetnika povsem solidna izbira. Iz Nemčije skupaj s poštnino že za manj kot 120EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Tadys ::

Kako pa je kej z garancijo vsem tem ali se da pri nas uveljavljati garancijo ali ne.Niti kej preveč ne zaupam nakupom iz tujine.Če pa imaste vi kakšno dobro izkušnjo gledetega pa mi le svetujte.

bluefish ::

Nokia ima evropsko garancijo in z uveljavljanjem pri nas ni problema.

Tadys ::

Pa je možno imeti na tej Nokiji android ali ne.Mislim se more telefon rootat da lahko potem imam to gor.

bluefish ::

Ne, Nokia ima Windows Phone. Če želiš Android, potem je v tem cenovnem rangu Moto G res edina smiselna izbira.

Tadys ::

Aha se pravi da LG Optimus l5II ter HTC Desire 300 in 310 odvsetujete.

bluefish ::

Desire 300 na prvi pogled sicer ni slab, vendar v mnogih testih grajajo odzivnost sistema.

Tadys ::

Aha

Tadys ::

Kaji meni se drugače dopadeta ti trije modeli LG Optimus L5II in pa HTC 300 zelo dopadeta pa rootaš lahko potem fon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tadys ()

bluefish ::

Saj rootaš lahko skorajda vsakega, samo je važno, kaj se skriva pod pokrovom aka. strojni del.

PrihajaNodi ::

vzemi lumio. Katerokoli 520, 620, 920. Telefon dela, nobenih problemov. Imamo doma 3. Poskusi.

Tadys ::

Nisem preveč navdušen nam Windows Phone 8 raje bi imel android.

shadeX ::

Jaz bi kupil HTC Desire 500 ter dodal še 40€ več.

Dosan ::

4GB storage je absolutno premalo - uporabniku je na voljo samo 1GB, tudi če vse seliš na SD card se zelo hitro zafila, 8GB je res minimum za vsak telefon, z ali brez sd slota.

hojnikb ::

Mah kak HTC, vzami Moto G iz tujine. Vse ostalo je v tem cenovnem okvirju šala..
#brezpodpisa

Tadys ::

Tak mi deluje kot, da ti modeli HTC DESIRE 300,310 in LG Optimus l5 II niso najbolj zanesljivi mislim niso za nekoga ki si za poskušino kupuje telefon če vsi samo to Motorolo Moto G in pa Nokia Lumia priporočate.

Dosan ::

Moto G je edini Android za katerega so se res posvetili in naredili telefon ki je sorazmerno poceni in še vedno zelo dobro dela, vsi ostali so neke podhranjene verzije brez vizije in so tam samo zato da se štanca nekaj poceni, za dejanski real life performance pa vsem dol visi.

eatinggrin ::

@Tadys

Videti je, da ti je nekdo spral glavo s tem da če telefon rootaš rata superluksuzna časovno-potovalna naprava.
Ni res. Tisti tvoji prestigioti, pa HTCjčki za male pare, kaj šele tisti LG so kot stara in skrhana žaga proti novodobnim motorkam (Motorola G).

Ko sem preizkušal Moto G sem opazil, da deluje veliko hitreje kot moj Galaxy S4 in skoraj hitreje kot bivši Nexus 4.
Ne prerekaj se z ljudmi na forumi in ne vsiljuj svojega nerazgledanega mnenja, če nimaš pojma kaj hočeš.
Ljudje so ti ponudili bang for you buck telefone (520, MotoG), ti pa kar še blebečeš o rootu in telefonih, ki imajo specifikacije kot mid-rangi iz leta 2011.

Ali odštej tistih 50€ pa kupi telefon kot se spodobi, ali pa se zgražaj nad svojo trmo, ko boš čakal da se sistem odzove ob kakšnem nujnem klicu...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tadys ()

Tadys ::

A li bi mi lahko kdo samo to povedal kako je z garancijo pri tej Motoroli Moto G če jo kupim pri amazon ali se da potem tudi pri nas uveljavljati garancijo.

Formula 1 ::

Ni garancije pri nas.

MaticKregar ::

Vzami rabljen htc desire x.

hojnikb ::

mah ta desire ne pride blizu moto g..
#brezpodpisa

mat11 ::

Tadys je izjavil:

Pa je možno imeti na tej Nokiji android ali ne.Mislim se more telefon rootat da lahko potem imam to gor.


Nokia IMA android telefon, NOkia X model, ima sicer svoj android, ki pa z dodatkom Google play dela kot navadni, imaš pa tudi že rome da lahko daš gor čisti Android.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

PrihajaNodi ::

hojnikb je izjavil:

mah ta desire ne pride blizu moto g..



Lumia 620 pa ima recimo 100x boljšo kamero kot moto g, ima brezpodatkovno glasovno vodeno navigacijo za cel svet...Res pa je da nima 8 jedrnega procesorja, miljavžnt megapikslov, miljavžnt neuporabnih aplikacij...Ampak, hej je pač windows, ki dela tako kot je potrebno.

Nisem imel še moto g v roki vendar to kar sem imel v roki od androida je bil skret. Šlo je pa večinoma za sonyeve višje in srednje modele.

Ljudje so ti ponudili bang for you buck telefone (520, MotoG), ti pa kar še blebečeš o rootu in telefonih, ki imajo specifikacije kot mid-rangi iz leta 2011.


Točno tako. Nekateri bi za 100€ radi imeli telefon vreden 500€ ali 600€.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

PrihajaNodi je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mah ta desire ne pride blizu moto g..



Lumia 620 pa ima recimo 100x boljšo kamero kot moto g, ima brezpodatkovno glasovno vodeno navigacijo za cel svet...Res pa je da nima 8 jedrnega procesorja, miljavžnt megapikslov, miljavžnt neuporabnih aplikacij...Ampak, hej je pač windows, ki dela tako kot je potrebno.

Nisem imel še moto g v roki vendar to kar sem imel v roki od androida je bil skret. Šlo je pa večinoma za sonyeve višje in srednje modele.

Kaj točno ima lumia 620 veze z desire X ?! 8-O

Sicer pa.. če kupuješ budget telefon, potem je imo na prvem mestu odzivnost sistem in potem vse ostalo. Razn če maš hud fetiš na fotoaparat, ampak dober fotoaparat in 150€ pač negre skupaj.

Dejstvo je, da je moto G top nakup v tem segmentu (vsaj kar se tiče androidnežov) in glede na to, da uporablja bolj ali manj gol android (praktično aosp) je stvar res odzivna za hardware.
#brezpodpisa

RejZoR ::

Hm, če Moto G res lahko dobiš za 150 EUR je res huda zadeva. Ampak nekako dvomim, da boš tak kit dobil za dobesedno drobiž...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

budget telefon dobis pod 100eur
motog je ze orng telefon

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

budget telefon dobis pod 100eur
motog je ze orng telefon

Dobiš ga že, ampak brand name telefoni za tolk denarja so bolj ali manj žalost. Kitajca pa dobiš že kr ok za tak denar.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

brand name pa budget tudi ne gre skupaj
pa se brand name, ne obstaja samo lg, samsung,....
ampak tudi jiuyu,zte,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

brand name pa budget tudi ne gre skupaj
pa se brand name, ne obstaja samo lg, samsung,....
ampak tudi jiuyu,zte,
...

Razloži to nekomu, ki je slišal samo za samsung (in mogoče za lg in htc) :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

to je samo overpriced brand name

PrihajaNodi ::

Kaj točno ima lumia 620 veze z desire X ?!


Samo to da je Lumia za svojo ceno top šit zadeva. Pa nisem nek fanatik, ampak zadeva preprosto deluje out of the box. Nobenih nasranih FB. aplikacij že v štartu.


Sicer pa.. če kupuješ budget telefon, potem je imo na prvem mestu odzivnost sistem in potem vse ostalo. Razn če maš hud fetiš na fotoaparat, ampak dober fotoaparat in 150€ pač negre skupaj.



To vse ima Nokia.

Dejstvo je, da je moto G top nakup v tem segmentu (vsaj kar se tiče androidnežov) in glede na to, da uporablja bolj ali manj gol android (praktično aosp) je stvar res odzivna za hardware.


Tako kot Nokia.

trnvpeti ::

PrihajaNodi je izjavil:


Samo to da je Lumia za svojo ceno top šit zadeva.

to je se ena stopnja visje od overpriced
baterija in 512mb v 520 za 180eur recimo pove vse

bluefish ::

180€? 100€ pa res.

PrihajaNodi ::

180EUR? Na Petrolu ga dobiš za 140EUR. Na bolhi pa novega za 80EUR Kaj tu ni jasno. Windows če do zdaj nisi uspel dojeti ne potrebuje 8 jedrnega procesorja in 2gb rama. Dela tekoče s tem kar ima. Da ne omenjam da bodo zadevo posodabljali vsaj 3 leta.

Poleg tega imaš uradnega serviserja Teleray v Sloveniji, ki zadeve popravi odlično in brez komplikacij. Ne, ne delam reklame, se je pa kolegu že zgodilo in so mu zamenjali baterijo. Kar pa moto g nima, in je potrebno pošiljati zadeve v Nemčijo.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

PrihajaNodi je izjavil:

180€? Na Petrolu ga dobiš za 140€. Na bolhu pa novega za 80€ Kaj tu ni jasno. Windows če do zdaj nisi uspel dojeti ne potrebuje 8 jedrnega procesorja in 2gb rama. Dela tekoče s tem kar ima. Da ne omenjam da bodo zadevo posodabljali vsaj 3 leta.

Te bom vprašal čez 3 leta :)

Pač, kar se tiče androidnežov, je moto g top.
Seveda so pa windows phone druga liga (slabši hardware za isto odzivnost -- manjša cena), ampak mislim, da je OP jasno povedal, da WP noče
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

bluefish je izjavil:

180€? 100€ pa res.

tudi ce je cena 100(link?) je trajanje baterije zeloo slaba

PrihajaNodi je izjavil:

180EUR? Na bolhi pa novega za 80EUR Kaj tu ni jasno.

tole je dobra referenca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

hojnikb ::

PrihajaNodi je izjavil:

180EUR? Na Petrolu ga dobiš za 140EUR. Na bolhi pa novega za 80EUR Kaj tu ni jasno. Windows če do zdaj nisi uspel dojeti ne potrebuje 8 jedrnega procesorja in 2gb rama. Dela tekoče s tem kar ima. Da ne omenjam da bodo zadevo posodabljali vsaj 3 leta.

Poleg tega imaš uradnega serviserja Teleray v Sloveniji, ki zadeve popravi odlično in brez komplikacij. Ne, ne delam reklame, se je pa kolegu že zgodilo in so mu zamenjali baterijo. Kar pa moto g nima, in je potrebno pošiljati zadeve v Nemčijo.

In kak problem je nekaj poslat v DE ?
#brezpodpisa

bluefish ::

http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

Ja, baterija je švoh, o teh ni dvoma. Glede na ciljno publiko pa pravzaprav zadošča za dan ali dva zmerne uporabe.

trnvpeti ::

PrihajaNodi je izjavil:

Windows če do zdaj nisi uspel dojeti ne potrebuje 8 jedrnega procesorja in 2gb rama. Dela tekoče s tem kar ima.

nihce ni omenil 2G
tudi android dela zelo dobro z 512

PrihajaNodi ::

Te bom vprašal čez 3 leta :)


Ga sploh ne bom posodabljal, ker ni potrebe in mi deluje perfektno.


Seveda so pa windows phone druga liga (slabši hardware za isto odzivnost -- manjša cena), ampak mislim, da je OP jasno povedal, da WP noče


Mah žalostno je ko se človek odloči na podlagi reklam ne pa lastnih izkušenj. Ker ima večina android se to smatra za top šit OS. Sam pa mislim da je še ios boljši. Kot rečeno, pa moto g ali pa nexusa še nisem stestriral, ki sta najbolj hvaljena med androidi.

hojnikb ::

Škoda, ko se moto g ne prodaja pri nas :'(
#brezpodpisa

bluefish ::

Đizs, saj ni potrebe po flejmanju. Pač, če človek želi Android, tudi prav. Moto G je povsem soliden telefon.

PrihajaNodi ::

In kak problem je nekaj poslat v DE ?


Ja je proble, če pride do komplikacij imaš dodatne stroške. Kdo pa bo plačeval poštnino...Meni se ne da hecat s tem, če pa kdo želi pa go for it.

tudi ce je cena 100(link?) je trajanje baterije zeloo slaba


Pobrskaj malo. Baterijo pa ima bojda dobro samo z1 compact.

bluefish je izjavil:

Đizs, saj ni potrebe po flejmanju. Pač, če človek želi Android, tudi prav. Moto G je povsem soliden telefon.



Imaš prav. Pač mojih 5 centov, odločitev je pa njegova.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

ja seveda je prednost, da imas garancijo in servis v sloveniji
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511421 (7731) Leko
»

Moto G (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
651158006 (48552) c00L3r
»

kateri telefon

Oddelek: Kaj kupiti
142033 (1707) Egidij88
»

Telefon za 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
519068 (7896) PrihajaNodi
»

Nokia lumia ali Samsung galaxy

Oddelek: Mobilne tehnologije
224135 (3555) MatH

Več podobnih tem