» »

Kamera - fotoaparat

Kamera - fotoaparat

Grizzly ::

Kupujem kamero oz. fotoaparat z možnostjo snemanja videoposnetkov. Poleg snemanja raznih domačih posnetkov (za spomine), ga nameravam uporabiti tudi za snemanje igranja na različne glasbene inštrumente (harmonika, kitara, sintesajzer) za potrebe poučevanja... zato mi je pomembno, da ima slika primerno ločljivost (da ni kockasta in "blurana" - kakor pri web kamerah) in da je posnetek tekoč (brez štekanja, zaostajanja zvoka za sliko ali obratno). Zvok pa mora biti čist (čim bolj naraven zvok, brez kakšnih nepotrebnih šumov). Skratka videoposnetki naj bodo taki, da jih bo tudi čez nekaj let še vedno lepo gledati, saj je vsak videoposnetek hkrati tudi spomin.

Da si boste lažje predstavljali... kupujem stvar, ki je zmožna narediti take videoposnetke:
-
-
-
-
-

Kupujem preko spletnih trgovin (mimovrste, enaA ipd.) in sem pripravljen odšteti do 400 EUR... če me prepričate, da je nakup vreden svojega denarja, lahko odštejem še kak evro več. Kaj priporočate?
  • spremenil: Grizzly ()

Cruz ::

Mogoče raje vprašaj tukaj: Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

bluefish ::

Tile posnetki niso baš nek presežek kar se tiče kvalitete slike in zvoka. Skratka, to zmore večina aparatov, ki so nekje v tvojem budgetu. Bolj kot za video je torej vprašanje, kaj pričakuješ od fotografij in kaj boš fotkal.

korenje3 ::

te fotoaparati so nek presežek, ker za predzadnji posnetek rabiš iso6400.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

freesty ::

Pa za 400eur dobis Canon 650D z leco. Bo odlicno snemal kot tudi slikal, za zvok pa se dokupis mikrofon in si zmagal.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Grizzly ::

Kar se tiče fotografij imam pa naslednja pričakovanja: čim večja resolucija (da ne bo čez par let, ko se bo resolucija še zvečala, slika čisto majhna), slika naj bo kolikor-toliko kakovostna tudi v drugačnih razmerah (manj svetlobe), ne bi bilo slabo imeti tudi kakšen stabilizator slike ali kako bi temu rekel (da ne bo slika motna). Prav bi prišla še kakšna dodatna funkcija, ki jo sedaj imajo fotoaparati in bi čez par let lahko bila že stalnica (se ne spoznam na fotoaparate in kamere).

mambli ::

Sam sem si za te namene kupil Canon EOS 7d. Snema super. Samo boš pa rabil še stojalo, dodatno luč, mikrofon in še kakšen objektiv.

Grizzly ::

mambli je izjavil:

Sam sem si za te namene kupil Canon EOS 7d. Snema super. Samo boš pa rabil še stojalo, dodatno luč, mikrofon in še kakšen objektiv.


Glede objektivov sem se nekaj že pozanimal. Kako pa je z mikrofonom - kakšen mora biti? Verjetno tisti za par evrov odpade. Na kaj moram paziti pri nakupu mikrofona in koliko bom moral za to odšteti?

bluefish ::

Rode ima kar solidne. Glede na ceno dokaj hvalijo model VideoMic in druščino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači snemalni studio

Oddelek: Loža
123192 (646) midiboss
»

Fotoaparat - priporočilo za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
695576 (3981) BRBR
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276088 (5471) schurda
»

Nakup fotoaparata ali kamere?

Oddelek: Kaj kupiti
295357 (4707) grinhorn33
»

Canon predstavil nov DSLR-fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
549062 (7092) MrStein

Več podobnih tem