» »

Ah ta frišni install

Ah ta frišni install

Tr0n ::

A ni dober občutek, ko so Winsi čisto na svežo instalirani, disk spucan, vsi najnovejši gonilniki nameščeni in zadeve laufajo kot po maslu? :D

Ah, ja... :)

bosstjann ::

je

Kako pogosto pa to delaš?
Koliko časa pa to delaš?

BaRtMaN ::

Zelo... sem opravil isto pred kakim tednom. Samo ne vem, kateri firewall bi dal gor...
Sem pršu na idejo, da bi odprl temo, kateri programi so za folk nujni.

Tr0n ::

bosstjann: Od kar uporabljam XPje, zelo redko. Sem moral na nov disk preselit zadevo, drugace tak nebi.

bosstjann ::

jest predlaga onim k to večkrat delajo, da nardijo backup sliko z norton ghostam pa k se ti neda formatrat c: sam iz backup particije obnoviš zadevo pa maš brez mučenja v 15-20 min čiste vinse z drajverji in nujnimi programi naložene

Tr0n ::

Ja, tudi. Ampak jaz raje to manualno naredim. Imam potem boljsi obcutek, da je res vse tak, kot mora bit :).

bosstjann ::

men se je to včasih dal dej pa nemaram 2 uri metat stran

(ok pri menjavi hardwera se cajt najde da preizkusiš zadevo)

zile ::

Da ti ni treba med instalacijo biti "babysitting", si lahko narediš posebno disketo. Na Winxp cdju je direktorij Support -->Tools --->deploy.cab. Greš enkrat skozi postopek in si nastaviš vse nastavitve, ki bi jih sicer moral med instalacijo vpisovat.

darh ::

no.. jest mam fresh install z večino nujnikov (UE in Photoshop ;D) gor v pol ure pa še malo :)

Ponavadi se lotim tega takrat, ko mi "All programs" v Start menuju zapolni en stolpec in se loti naslednjega (na 1280x1024 ;)) -- bo treba enkrat te dni :)
Excuses are useless! Results are priceless!

undefined ::

TrOn, a spet? :D

RamOne ::

Kako pa meile prenesete na novo instalacijo pa favoritse?

Al se jih pac znebite in jih pozalvate?
too tought to die!

undefined ::

> Kako pa meile prenesete na novo instalacijo pa favoritse?

Z "izvozom" in shranjevanjem določenih map?:)

Tr0n ::

Jaz uporabljam Genie Soft Outlook Express Backup v6.0. Hitro in enostavno shrani in restora vse maila vkljucno s datotekami, address book etc...

RamOne ::

Ja dobro za favoritse to mi je slo, samo vedno sem imel probleme z outlook expresom da sem si meile backup-iral...
too tought to die!

dr.J ::

'Laufam' linux pa ni nobene potrebe po novi inštalaciji. Vedno dela hitro in stabilno. Edino varnostne popravke je treba sproti gor tlačiti. Tako da se mi nekateri kar smilite...

Glede dodatnih programov: ko katerega rabiš, ga daj gor. Ne pa zato, ker ga ma kak frend tudi inštaliranega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

undefined ::

> Edino varnostne popravke je treba sproti gor tlačiti. Tako da se mi nekateri kar smilite...

Vi pa meni, ko se morate skoz s temi popravki ubadat. Meni v Win2k se ni treba, razen vsake pol leta, ko izide nov SP. ;)

dr.J ::

> Meni v Win2k se ni treba, razen vsake pol leta, ko izide nov SP. ;)

Kakor hočeš. Ali za hotfixe še nisi slišal? (ali kakor se že pač reče sprotnim popravkom za windowse).

Tr0n ::

Jaz tudi samo SP namestim in zadeva resena. Zdaj bi naj kmalu XP SP2 prispel, saj ima baje SP1 en nasty bug, ki povzroci pocasnejse delovanje nekaterih programov.

Programs Run Slower After You Install Windows XP SP1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj windows update ne dela v enem koraku?

Oddelek: Operacijski sistemi
143526 (3086) fosil
»

Vista SP2 na voljo za prenos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5811195 (8576) Tim Burton
»

Oživljanje starih računalnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
456166 (4086) krneki0001
»

xp sp1 1106 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554671 (3358) Paramedic
»

10 vasih zelja za winse (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
603519 (2772) ABX

Več podobnih tem