» »

Zakaj windows update ne dela v enem koraku?

Zakaj windows update ne dela v enem koraku?

CaqKa ::

ravnokar spet na novo inštaliram. tokrat windows 7.
updejti se poinštalirajo.. uporabljam računalnik, namestim office. pojavijo se novi updejti. ok. office je od ms in se popravki distribuirajo preko WU.
restart... nekaj uporabe računalnika, brez nameščanja programske opreme, ampak računalnik zajavka, da je en updejt na voljo...
ok install, restart. Zgodba se ponovi... ok spet install restart. huh, presenečenje zgodba se ponovi... tokrat grem gledat kaj sploh je za update... 2 kritična in 2 manj pomebna. med kritičnimi je sp1 za win7. sem dal da naj samo tega inštalira pa bom videl kaj bo potem.

skratka, čemu more bit ta WU naret da dela v x korakih, namesto samo v enem?

BALAST ::

Ker je manj težav s prilagajanjem. Pa ker se popravki DL med uporabo interneta, tako da izbereš po želji kdaj se restarta.
Najboljša verzija za novo inštalacijo je da si potegneš kar image SP1 verzije Winsov, ki jo ponujajo zastonj prek MS spletne strani.

Looooooka ::

Ker je update b odvisen od update-a a.In ce a-ja ni uspelo instalirati ti b-ja ne bo dalo na voljo.To da instalacija deluje je pa da pac spremeni vse kar mora.Ce je treba restartat se je zihr spremenila kksna knjiznica, ki jo uporablja tok stvari, da bi se kaj sesulo ce jo kar lepo "zamenja".

CaqKa ::

pa ne da je dependencyjev za tolko da morš 5 krat restartat?
pa zakaj mi že v osnovi na prvem updejtu ne ponudi kar sp1?

RejZoR ::

Cel kup popravkov je odvisnih eden od drugega. Sploh varnostni. Če neka verzija nima težav ampak njena nadgradnja pa ima, potem si morajo slediti. Najprej novejša verzija, ker je pač novejša, nato pa pač sledi še hotfix zanjo. Updejtov pa ne združujejo zato ker če bi to počeli bi se lahko zgodilo, da bi določeni uporabniki izpadli iz update streama, česar pa nočemo ne? Pred Service Packi pa so običajno popravki, ki skrbijo, da se stvar sploh naloži pravilno, neke vrste temelji kot pri gradnji hiše če hočeš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Preprosto povedano zato, ker imajo tudi updati svoje update, v drugem koraku tako nalagaš update od updatov in potem v tretjem... :)
Tako je!

CoolBits ::

fosil je izjavil:

Preprosto povedano zato, ker imajo tudi updati svoje update, v drugem koraku tako nalagaš update od updatov in potem v tretjem... :)

To je neumnost... bi v SP1 dali zadnje verzije datotek in ne take, ki še potrebujejo popravke.
Pri OSX imaš combo update, recimo 10.6.7 ki ga lahko naložiš na svežo 10.6.0 in vsebuje vse popravke za nazaj.
En reštart.
Tako bi lahko bilo. :)

fosil ::

Sej je tako. Če takoj po instalaciji naložiš sp1 je vse vključeno v en paket.
Samo on je namesto tega šel nalagat posamezne update, kar zadevo podaljša.
Tako je!

RejZoR ::

Res ne vidim problema. Ko nalagaš pač nafrediš nekaj rebootov več, pol pa je vse normalno kot je bilo vedno prej. Big deal. Če si pameten imaš itaq narejen image Oken z zadnjimi popravki, tko da moraš kasneje nalagat samo tiste, ki jih še ni v imageu. Kar traja bistveno manj časa tud če moraš še vedno naredit kakšen reboot več. Itaq so edini najdlje trajajoči updejti za .NET Framework. Vse ostalo se sname in naloži v parih sekundah, sem pa imel na Visti že ene parkrat kritične posodobitve, kjer reboot sploh ni bil potreben.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zero0ne ::

Ker Microsoft v letu 2011 še vedno uporablja metode za reševanje dependencyjev iz leta 1990.
uname -o

CaqKa ::

RejZoR je izjavil:

Res ne vidim problema. Ko nalagaš pač nafrediš nekaj rebootov več, pol pa je vse normalno kot je bilo vedno prej.

ti imaš očitno preveč časa in te sploh ne moti če tehnologija ne napreduje s časom...

glejte, mene Janez Nova oziroma John Doe en drek brigajo dependency, jaz samo vidim da morem zadevo minimalno 7x restartat in pri tem izgubit nekje dve uri da jo lahko dalje uporabljam.

pa da repliciram gor.. ne nisem jaz šel posameznih updejtov dol vlečt, jaz sem naredil default install, pa je očitno se sam odločil da bo raje naredil posamezne updejte kot pa da bo sp1 začel nalagat.

to je glupost v designu softvera.
pa zakaj neki bi rabil za namestitev sp1 še prej popravke nameščal? naj bo v sp1 vse skupi noter, da zadevo iz bilokaterega stadija zalaufa.

RejZoR ::

Jezst bi se na tem (tvojem) mestu raje vprašal zakaj zaboga vsak dan nalagaš Okna nanovo, da ti odžira toliko časa. Pa za disk imkaging tud še nista slišala a?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

CaqKa je izjavil:

to je glupost v designu softvera.
pa zakaj neki bi rabil za namestitev sp1 še prej popravke nameščal? naj bo v sp1 vse skupi noter, da zadevo iz bilokaterega stadija zalaufa.

U bistvu gre za pebkac problem :)
Če najprej instaliraš sp1 potem ti seveda ni treba predhodno nameščat popravkov, ki so itak že v sp1.
Tako je!

CaqKa ::

RejZoR je izjavil:

Jezst bi se na tem (tvojem) mestu raje vprašal zakaj zaboga vsak dan nalagaš Okna nanovo, da ti odžira toliko časa. Pa za disk imkaging tud še nista slišala a?

ker mi je to služba?!?

fosil je izjavil:

CaqKa je izjavil:

to je glupost v designu softvera.
pa zakaj neki bi rabil za namestitev sp1 še prej popravke nameščal? naj bo v sp1 vse skupi noter, da zadevo iz bilokaterega stadija zalaufa.

U bistvu gre za pebkac problem :)
Če najprej instaliraš sp1 potem ti seveda ni treba predhodno nameščat popravkov, ki so itak že v sp1.

si čist slučajno spregledal da se je windows update sam odločil najprej ponudit updejte in šele potem SP1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

fosil ::

se je windows update sam odločil

Odločitve sprejemaš ti, ne računalnik. Vsaj zaenkrat še ;)

Instalacija windowsev vseeno ni čisto trivialna operacija za povprečnega uporabnika in je zato fino če poznaš nekaj trikov.
Če jih ne, potem se moraš sprijaznit da zadeva traja nekoliko več časa.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 7 update ne dela ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5311891 (9418) konspirator
»

Microsoft v aprilu pripravlja nov rekordni popravni torek

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
369813 (7710) SLO_Matej
»

Win7 - rant time ! (nov laptop) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8110590 (9243) noraguta
»

Izšel prvi servisni paket za Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7724168 (20421) jest10
»

Vista SP2 na voljo za prenos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5811457 (8838) Tim Burton

Več podobnih tem