» »

10 vasih zelja za winse

10 vasih zelja za winse

1
2
»

roscha ::

Več ali manj se glede zahtev strinjam z BojlerTM, ampak vse skup kar si naštel že imamo. No ne ravno v wintendu, pač pa v *NIX sistemih. Torej uporabljaj to. (Jaz že..)

Andrej: kaj je pa v XPjih pri user rightsih toliko boljšega kot v Linuxu recimo. Razsvetli me...

Andrej: v linuxu so VSI pisci programov "3rd party:D " pa gajbice ni potrebno non-stop rebootat. Khm!

by!

CaqKa ::

zaradi tega ker linux community prisili pisce dotičnih progijev da napisejo tak da se ni potrebno resetirat... pri winsih pač ms nič ne reče. torej je po eni strani ms vseeno kriv... to sem že kdaj predlagal da bi morali bit winsi tak da samo ko JAZ rečem da se lahko restartajo/shutdownajo/hibernirajo to tudi storijo.. 3rd party progijem bi to moralo bit popolnoma nedopustljivo... andrej mogoče veš kakšen registry ki bi to omogočal? da resimo spremeniš ime fajla.. kot je recimo bil trik pri onem logoff.exe da sem ga preimenoval in pol 'zlobna koda™' skripte niso več znale odlogirat?

Uporabnik ::

to kar je ze sergej reku, enostaven prenos komplet nastavitev (vseh - outlook , sistemske,..) na nov, na novo instaliran OS

pac neki zlo enostavnega, tko da lahk brez bojazni instaleram nov OS ali reinstalerm OS

andrej ::

roscha: v NT sistemih (NT, w2k, XP) lahko nastavljas permisne za vsakega uporabnika posebej ter za poljubno stevilo skupin hkrati. Lahko recem:
skupina 1, read
skupina 2, read, write
skupina 3, Read&Execute
Skupina 4, Full Control
Skupina 5, List Folder content
uporabnik 1, Modify
Owner, Full Control

Lahko pa gremo se bolj podrobno recimo:
Traverse Folder, List Folder, Read Attributes, Create Files, Create Folder, Delete, Delete Subfolders and File, Write Attributes, Write Extended Attributes.

Kot vidi je ta model bolj fleksibilen in lahko nastavis ven, ter za vec skupin hkrati.

CaqKa: ne vem ce razumem tisto o spreminjanju imena datoteke...

CaqKa ::

andrej eden zadnjih exploitov je bil ta da so ti lahko kr nekak z ukazom v htmlju odprli explorera in ti prikazali vsebino tvojega kompa ali pa recimo ona hudičevska je bila da so ti zagnali logoff.exe in so te odlogirali.. tisti problem si lahko rešil tak da si logoff.exe preimenoval (ok exploita s tem nisi rešil, problem odlogiranja pa) no mene pa zanima ce se programi ko recejo tak zaj bom restarto masino, tudi sklicujejo recimo na kaksen shutdown.exe ? rad bi samo da programom onemogočim da restartajo komp, tak da ga lahko samo jaz preko start menija ali pa taskmanagera

andrej ::

nope, brez posebnih sandboxov tega ne mores. Ce se ti neka skripta zazene v tvojem IE lahko se izvaja pod tvojim uporabniskim imenom in lahko naredi vse kar lahko naredis tudi ti.
Pri IE lahko te zadeve omilis s pomocjo security zones, kjer lahko izklopis skripte, itd.

CaqKa ::

pa mene nea zdaj za ie zanima.. mene zanima za instalacijske programe ki na koncu instalacije kar sami od sebe resetirajo...

andrej ::

v XP-jih v vecini programov ne rabis resetirat, tudi ce program to zahteva. To dela - preverjeno. Ne dela samo za programe, ki za svoje delovanje potrebujejo posebne gonilnike - za te je potreben reset.

CaqKa ::

'Ne dela samo za programe, ki za svoje delovanje potrebujejo posebne gonilnike - za te je potreben reset.'

te pa prosim povem kak jim preprečim to početje?.. pa ne mi se enkrat pisat zaj že tretjič nekaj za brezveze... hočem samo odgovor kako preprečim programom to početje torej tako, da lahko samo jaz izklopim ko grem preko menija start ali pa taskmanagera

ABX ::

Hmm, probaj inštalirat programe z user-jem kateri nima pravice ugašanja mešine.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

andrej: nekaj sem se spomnil, upam le da kdo ni že omenil, ker vsega nisem prebral.

En template kateri bi zakleni vse NTFS permissione navadnim userjem.
Trenutno ko postavim nov sistem moram z svojo check listo zapirat vse diske. Hudo moteče.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420176 (3815) jedateruk
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42199076 (81021) techfreak :)
»

Prvi koraki po Windows Visti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14913220 (8267) 64202
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462239 (1742) ToniT

Več podobnih tem