» »

Prekoračitev meje kazenskih točk

Prekoračitev meje kazenskih točk

1 2
3
4

shadeX ::

12 mesecih.

Massacra ::

[D]emon je izjavil:

Mislim, da se tema lahko zaklene. friendbreez samo joka kako je bogi ker je sel gobezdati policajem nazaj, je pa ze prej lepo navedel, da v 12 letih ni nasel casa opraviti tistih par uric, ki so mu bile nalozene. Neresnost do konca, skratka.


Daj miska ne serji in se v rit zaleti ustvarjalcem najbolj grobe zakonodaje s podrocja CP v Evropi.

Povej mi, zakaj imajo Avstrijci 3x milejse kazni za iste prekrske, a obenem manj nesrec in nasploh prekrskov?

Ja, v Avstriji policaji ne sedijo v grmovju in cakajo na slucajno prehitrovozece "bogu za hrbtom". Tam preganjajo Bavcarje, Lipice, Janse, Kucane ipd. Pri nas so pa zlizani z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Massacra ::

Še nagradno vprašanje za vse "pametne" tukaj: kaj je narobe v tej zgodbi?

https://www.dnevnik.si/1042748783/kroni...

Aston_11 ::

Massacra je izjavil:

Povej mi, zakaj imajo Avstrijci 3x milejse kazni za iste prekrske, a obenem manj nesrec in nasploh prekrskov?
Imajo manj pametnjakovičev in gobezdal po cestah?

Relanium ::

Moje mnenje glede kazni je pač tako, da ga skoraj zagotovo ni voznika, ki bi bil dosti pozoren, vztrajen in trden, da bi se 100% vozil po omejitvah, in da ga ostali udeleženci nebi dosti sprovocirali s svojim blendanjem in trobljenjem tam, kjer drugi želijo prekoračiti hitrosti.
Recimo nekaj jih vozi vsaj 90-95% po omejitvi, nekateri pač dosti manj. Zdaj pa več si na cesti in nižji procent imaš, hitrej ga boš najebal in nabral točke.

So pa tudi policaji včasih tisti, ki nastavijo kake limanice, ker morajo izpolniti normo. Točno poznajo ceste v svojem kraju in odseke, kjer marsikdo ni pozoren in včasih to izkoriščajo.
Ne bom zdaj pameten kje in kako, ker nisem za to pooblaščen, ampak po mojih 15 letih na cesti z vsemi mogočimi kategorijami so me tudi zadnjič dobili na eno banalno. Obvoznica znotraj naselja, za vsakim križiščem tabla 70 in ravno tam kjer se cesta razširi v dvopasovnico in ni bilo več table 70 so me čakali v temi.
72.6 oz. 68km/h s 5km toleranco - 250EUR + 3KT.
(v strahu razmišljam, kaj bi bilo če bi šel še 3km več)
Ok priznam zajeb, ker sem šel točno gledat nazaj kako so omejitve, ampak bolj me je zmotilo njuno obnašanje.
Pa nimam ponavadi problemov se pogovarjat s policaji (včasih še tudi kako rečemo), ampak tam se je pa tako zelo odrezavo pogovarjal, da mi je bilo takoj jasno, da ima zelo slab dan.

Jebiga, statistično je še vedno boljše takemu policaju ne gobezdat nazaj.
In statistično je tudi še vedno boljše se čimbolje držat predpisov kolikor je le mogoče in ne biti na cesti, če to ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

cleanac ::

Massacra je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Mislim, da se tema lahko zaklene. friendbreez samo joka kako je bogi ker je sel gobezdati policajem nazaj, je pa ze prej lepo navedel, da v 12 letih ni nasel casa opraviti tistih par uric, ki so mu bile nalozene. Neresnost do konca, skratka.


Daj miska ne serji in se v rit zaleti ustvarjalcem najbolj grobe zakonodaje s podrocja CP v Evropi.

Povej mi, zakaj imajo Avstrijci 3x milejse kazni za iste prekrske, a obenem manj nesrec in nasploh prekrskov?

Ja, v Avstriji policaji ne sedijo v grmovju in cakajo na slucajno prehitrovozece "bogu za hrbtom". Tam preganjajo Bavcarje, Lipice, Janse, Kucane ipd. Pri nas so pa zlizani z njimi.

Koliko je 3x manj od, recimo, 250€? A se da v A kaj služiti s prekrški?

solatko ::

cleanac - To je res, za prekršek, ki ga pri nas plačaš vsakih nekaj let 250€, boš v A, D plačal 30-40€, razlika je samo v tem, da boš tam plačal za skoraj vsak prekršek, pri nas pa na nekaj let ali nekateri (mislim sebe osebno) nikoli.

Boš pa veliko bolj segel v denarnico v tujini, če boš zaradi prekrška, povzročil prometno nesrečo, si pri nas veliko na boljšem, saj si v tujini, če nisi dobro zavarovan, hitro ob nekaj 10k€, pri nas pa morda kak k€.


Vse prometno razvite države se zavedajo, da se napake dogajajo, zato hočejo s politiko stalnega nadzora, zmanjšati število napak, izločiti iz prometa osebke, ki obnašanju v prometu niso kos (in nimajo namena ob tem tega osebka še spravit na beraško palico, v kolikor ni že socialni problem, kar je pri nas večina voznikov), vse za manjše število prometnih nesreč in število poškodovanih in mrtvih. Oni prometnih kazni nimajo za polnenje praznega proračuna, temveč za vzgojo in prepričevanje neprilagojenih in za promet nevarnih oseb.

Zaradi take politike imajo tudi iz leta v leto manj nesreč in tudi krivulje poškodovanih in mrtvih, jim praviloma padajo iz leta v leto.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

Massacra je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Mislim, da se tema lahko zaklene. friendbreez samo joka kako je bogi ker je sel gobezdati policajem nazaj, je pa ze prej lepo navedel, da v 12 letih ni nasel casa opraviti tistih par uric, ki so mu bile nalozene. Neresnost do konca, skratka.


Daj miska ne serji in se v rit zaleti ustvarjalcem najbolj grobe zakonodaje s podrocja CP v Evropi.

Povej mi, zakaj imajo Avstrijci 3x milejse kazni za iste prekrske, a obenem manj nesrec in nasploh prekrskov?

Ja, v Avstriji policaji ne sedijo v grmovju in cakajo na slucajno prehitrovozece "bogu za hrbtom". Tam preganjajo Bavcarje, Lipice, Janse, Kucane ipd. Pri nas so pa zlizani z njimi.


Bodi vesel da v Švici ne živiš. Kaj bi bilo da bu res druga švica postali... si ne morem mislit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Pithlit ::

imagodei je izjavil:

Tako da, izgovorom o "jojmene, pa ravno danes ste me dobili ko sem peljal 100 čez naselje, drugače tega res ne počnem" enostavno ne verjamem.

Ampak meni se je ravno to zgodilo, res... prisežem (ker mi GPS tko lepo zateženo piska vedno ko grem nad omejitev, pa pol pač upočasnim). 70 sicer. Se mi je mudilo pa sem malo preveč pritisnila za krožnem (Vrhnika, tam ko sta Hofer in Lidl...) skozi Sinjo Gorico. Čisto klasično so se direkt za znakom za konec naselja skrivali (parking za avtotehno). Jebiga, my bad. Sem se zahvalila in čez kak dan plačala.

Mi je blo pa hecno ko me je nazaj grede taista policistka v Vrhniki s službenim avtom izsilila ko je skozi rdečo zapeljala... brez lučk, da ne bo pomote.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Massacra je izjavil:

Povej mi, zakaj imajo Avstrijci 3x milejse kazni za iste prekrske, a obenem manj nesrec in nasploh prekrskov?

Zato ker tam boš hitro plačal tudi 3x več prekrškov kot pri nas... pa si na istem. No, nisi... ker v resnici jih boš v Avstriji plačal kakih 15 v istem času kot boš pri nas enega (ob enakem stilu vožnje).

Aja, pa v Avstriji nobenemu ne pade na kraj pameti jezikat policistom... ker plačajo precej več kot tukaj (pa precej bolj hitro se ti kaj zgodi med jezikanjem). Enako velja za več ali manj vso preostalo EU (pa druge državice). Probaj kakšno zinit med postopkom v Italiji...
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:


Mi je blo pa hecno ko me je nazaj grede taista policistka v Vrhniki s službenim avtom izsilila ko je skozi rdečo zapeljala... brez lučk, da ne bo pomote.


Pithlit. Še dobro, da si pravilno reagirala. Če si sploh. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

scipascapa ::

imagodei: zakaj misliš, da pijana vožnja ni KD? zato, ker bi že tako polni zapori bili še bolj. Pa država dobi manj denarja.
V glavnem politike boli organ.

scipascapa ::

Pa še nekaj ne razumem, tok veliko je prometa in gužve pri nas, razdalje kratke....kam hudiča se vam mudi, ko nič ne prihraniš no. Povečaš porabo bencina, obrabo avtomobila in ogrožaš sebe in ostale, ZAKAJ?

Pithlit ::

Mare2 je izjavil:

Pithlit. Še dobro, da si pravilno reagirala. Če si sploh. :)

Ma... nisem. Nikoli ne čakam na zeleno v nizkem štartu. Raj pustim da sveti sekundico preden speljem (ravno za te primere ko kekci mislijo da rumena pomeni "dej stisni gas preden bo rdeča!" - in skozi križišče letijo pri rdeči). Pa levo in desno gledam ko en majmun praktično v vsakem malo večjem križišču... nikol se ne ve kdaj bo kdo kaj falil (nalašč ali ne). Ne da se mi jezit na folk ki počne neumnosti... sploh če lahko sama preprečim še večjo neumnost. Si pač mislim svoje in grem naprej.
Life is as complicated as we make it...

Malajlo ::

Kaj pa naj, če se z bemfo po magistrali vozi 70? Valjda prehitiš.

scipascapa ::

Točno tako, hehe, komaj čakam, da kak Slovenček jezika italijanskemu kopsu haha...to bi bilo spet jokanja na liveleaku :P

Naša vlada načrtno dela tako, ona ne želi, da se folk nauči in navadi voziti po CPP, ker potem pade manj cekinov v njihove đepove.

Pithlit ::

scipascapa je izjavil:

ZAKAJ?

Zato. A misliš da bo mogoče bolje ko/če boš vedel za razlog zakaj nekdo vozi 100 namesto 90? Mogoče mu pa paše. Pa ma kak evro viška za policiste. Nima smisla se spraševat takih stvari. Mogoče mu pa žena na zadnjem zicu rojeva.

Malajlo je izjavil:

Kaj pa naj, če se z bemfo po magistrali vozi 70? Valjda prehitiš.

Če lahko varno prehitiš... seveda. Če ne se pa zadaj voziš... saj ne bo konec sveta.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Malajlo ::

Če žena rojeva na zadnjem zicu, bodo policaji po vsej verjetnosti pred tabo z lučkami delali prostor. Ali sem pa naiven ;).
Sem že parkrat na urgenco peljal nad omejitvami, če situacija ni bila za čakati. In vsakič sem upal, da srečam kako partuljo.
Pike nabiješ res lahko samo zaradi objestnosti. Prehitra vožnja, alkohol. Oboje je potrebno sankcionirati.

NooB ::

Ko prebiram vse te izgovore "voznikov" me obdaja občutek, da sistem pri nas deluje. Bravo.
LP, JAZ

solatko ::

Noben problem nebi bil, če bi bile kontrole prometa tam, kjer je to potrebno (črne točke), bi človek še naivno mislil, da hoče država zmanjšat število težkih prometnih nesreč, tako pa se postavijo tam, kjer nikogar ne ogrožaš (lep primer je Roška, kjre že desetletja ni bilo težje nesreče), pa Zaloška, Litijska,...... z zglednim razgledom in butasto postavljeno omejitvijo.
Na drugi strani pa velja na Topniški omejitev 60 in na vsakih nekaj metrov uvoz, križišče, šolske poti.
Kdo bi vedu, o čem razmišljajo naši "prometni" strokovnjaki.

Večino pešcev in kolesarjev, ki so končali svoje življenje predčasno, bi lahko bili živi, če bi se zavedali, da je lažje ustavit korak, kot nekaj ton težko vozilo in bi se pred prečkanjem ceste prepričali samo to, ali jih je voznik sploh opazil, oziroma, ima sploh namen, pred prehodom ali izven, vozilo ustavit ali toliko zmanjšat hitrost, da bi šli lahko varno čez.
Drug primer, da hodijo izven naselja v čim svetlejših oblačilih, po levem robu v smeri hoje.

Res je večinoma so bili v teh primerih krivi vozniki, zaradi napak, objestnosti, neznanja ali kar tako, vendar je ravno pešec tisti, ki se lahko ustavi na mestu, samo dovolj mu mora biti v zavest zapisana, osebna varnost.

Ljudje, ki karkoli delamo, tudi grešimo, vsi pa imajo možnost, te naše napake ali kaznovati, umiriti ali pa težke posledice preprečiti, ravno tako, kot to lahko poizkušamo sami, vedno sicer ne gre, večinoma pa.
Delo krepa človeka

cleanac ::

solatko je izjavil:

cleanac - To je res, za prekršek, ki ga pri nas plačaš vsakih nekaj let 250€, boš v A, D plačal 30-40€, razlika je samo v tem, da boš tam plačal za skoraj vsak prekršek, pri nas pa na nekaj let ali nekateri (mislim sebe osebno) nikoli.

Jaz vem kakšne so kazni v Avstriji, če na pa si pogledam. Letelo je na trditev 3x manj od 250€, verjetno pa je mislil tretjino. Skratka...želel sem malo ponagajati avtorju, ti pa si vskočil :).

KraitPay ::

Lahko potrdim, ker sem bil pred 14 dnevi v Ikei v Avstriji in smo šli po stari cesti. Cestnih kontrol je bilo ob 9h zjutraj za naše razmere ogromno. Skrivali so se pa tako dobro, da si jih zagotovo videl prepozno.

Se mi je zdelo dobro, ko me je nekdo z MB registracijo prehiteval, pred naseljem. No čez 200m so ga lepo ustavili. Pa so stali točno za znakom, na celo privat cesti, za okrasnim grmovjem v barvi avtomobila. Sem si mislil, sedaj pa nisi več v SLO, bo treba malo počasneje.
No vmes me je dohitel in potem tudi prehitel. Kaj češ. Pač smo na balkanu. Če greš v avto ne piješ in ne kadiš prepovedanih substanc. Pa ne zaradi policije, ampak zaradi drugih. Ampak to dopovedati Francu, je malo bolj težko. Če dela bo tudi pil in pika.

Godf4ther ::

šernk je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ce smo cisto odkriti, 3/4 voznikov in voznic ni za na cesto z vozilom.


Po čem to sklepaš?


vsi ki niso sposobni peljati po omejitvah ob jasnem dnevu, vsi ki niso sposobni pravilno se vključiti v krožno, kaj šele pravilno voziti v njemu, vsi ki spadajo v klub 60 (omejitev 90...oni 60, omejitev 50 oni 60, omejitev 30 oni 60), vsi ki se niso sposobni umaknit ko za njimi nastane kolona vozil, vsi ki vozijo z meglenkami ker je najbližja megla 1500km stran, vsi ki niso sposobni počakat 5 sekund da zaviješ levo in gredo mimo tebe čez pločnik, vsi ki niso sposobni počakat 5m za tvojim avtom ko želiš bočno parkirat, vsi ki niso sposobni počakat na naslednjo zeleno luč na semaforju ampak gredo raje skozi rdečo in blokirajo križišče. Gremo naprej lahko naštevat ampak dvomim da ostane 10% ljudi na cesti.

samo glede na slednje kar sem naštel odleti 50% voznikov v LJ, 50% "varnih voznikov", ker vozijo tako varno da padejo v klub 60, 80% mularije pa pobere megla v glavi ko pada dež saj morajo vozit z meglenkami.

ko dodaš zgoraj naštetemu še alkohol in občasno prehitro vožnjo, ter voznike ki so stari več kot 70 let in jih polovica sploh nima spodobnih reakcijskih sposobnosti, vprašanje če bo ostalo na cesti sploh še 10% sedanjih voznikov (ne poznam nikogar, ki 100% izpolnjuje vse kriterije, ki sem jih naštel in tudi sam ne spadam med te)

namenoma sem pa v dva dela razdelil, ker zaradi njih stoji dnevno pol slovenije in je ravno toliko jih živčnih za volanom. Človek, ki je živčen bo pa prej naredil nepremišljeno potezo kot človek, ki je pijan in takšnih se jaz 10x bolj bojim.


+1

Invictus ::

Massacra je izjavil:

V Avstriji bi se za takšen prekršek izven naselja lepo pogovoril s policistom, dobil neko smešno nizko globo (itak so tam 3x manjše) in odpeljal naprej. Pri nas pa 18KT, zdravniški pregled, edukacijske delavnice in še pogojno, če storiš kakšen prekršek za 3KT.

WTF? :8)

Če v Avstriji policaj ugotovi, da ga zajebavaš, tudi ne boš poceni prišel skozi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Tukaj lahko priključiš še pesce, rolkarje, novodobne voznike električnih pripomočkov, kolesarje, voznike 25km/h vozil,.....
Skratka 90%-ov ljudi, nima kaj delat na cestah, pa če vključimo še vse z berglami, invalidskimi vozički,....
Za varnost je najboljše, da vsi ostanejo lepo doma in gledajo ponudbo 200+Tv operaterjev.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Massacra je izjavil:


Ja, v Avstriji policaji ne sedijo v grmovju in cakajo na slucajno prehitrovozece "bogu za hrbtom". Tam preganjajo Bavcarje, Lipice, Janse, Kucane ipd. Pri nas so pa zlizani z njimi.

Seveda sedijo. Ravno tako lovijo prehitre voznike, s tem. Celo bolj pogosto kot naši. Kar redno in ne kampanjsko.

Prometna policija pač ne lovi kriminalcev. Očitno zakonodaja tudi tebi ni jasna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Pa ponavadi so tam, kjer je potrebno zaradi varnosti ali množice kršitev, kar vidijo na kamerah, ki so nameščene skoraj na vseh točkah, kjer so možnosti kršenja predpisov.

Te kamere zadolženi tudi spremljajo in takoj sporočajo patruljam položaje in večje kršitve z registrskimi udeležencev. Zato ne bit presenečeni, ko vas ustavi patrola in vam razloži, da ste ga srali nekaj km nazaj in, da to košta toliko in toliko (zahteva za posnetek, doda še nekajkratno vrednost prekrška).
Delo krepa človeka

kalorijagr ::

Živim v tujini nekaj let. Lahko povem, da mi dekl dvignejo vsi, ki pišejo po obrazcih:

v državi Centralne Evrope x je to boljše, kot v Sloveniji.

Kdor piše take, ali nikoli ni bil v teh državah, ali pa ni nikoli posloval v teh državah. V tem primeru en osebek, ki ga starši niso naučili, kaj pomeni biti odgovoren in kaj pomeni kršitev ter kako jo priznati in se z njo soočiti, sedaj skuša osmešiti državo. UUU, celo firmo bo preselil na Slovaško. Se že tresemo, najverjetne itak spizdi več davka, kot vplača notri. Prijatelj je storil prometni prekršek v Švici in je plačal preko 5000 evrov stroškov skupaj pa ni nikogar poškodoval, ali ubil.
Nekateri bi radi živeli v Nemčiji, imeli pa kazni iz Burkine Faso.

St235 ::

solatko je izjavil:

Pa ponavadi so tam, kjer je potrebno zaradi varnosti ali množice kršitev, kar vidijo na kamerah, ki so nameščene skoraj na vseh točkah, kjer so možnosti kršenja predpisov.

Te kamere zadolženi tudi spremljajo in takoj sporočajo patruljam položaje in večje kršitve z registrskimi udeležencev. Zato ne bit presenečeni, ko vas ustavi patrola in vam razloži, da ste ga srali nekaj km nazaj in, da to košta toliko in toliko (zahteva za posnetek, doda še nekajkratno vrednost prekrška).



daj ne nakaldaj. Pelji se preko korenskega sedla v Hermagor in naprej v Lienz pa jih boš brez težav našel po grmovju kako merijo ob tabli za konec naselja. Oziroma so tako leni, da sedaj stoji stacionarni radar, montiran direktno na nosilce za tablo, ki označuje konec naselja cc 100m za zadnjo hišo, ko se začne gozd. In veselo slika vse, ki ne počakajo točno do table preden pospešijo.

Prometno policija je prometna policija in romanticiranje in poveličevanje tujih policajev je naravnost pomilovanja vredno. Ko take spuščaš se res vprašam ali si svoje kilometre nabral samo s prstom po zemljevidu.

Prav tako za dokazovanje prekrškov veljajo primerljivi standardi in to niso "neke kamere", ki jih tako malo spremljajo. Ravno tako je najmanj idiotska izjava, da te zahteva po dokaznem gradivu karkoli stane. Temeljne človekove pravice določajo, da ima vsak pravico da je seznanjen z vsem kar se ga bremeni v kazenskem ali prekrškovnem postopku in ne tega se ne računa. Lahko pa seveda predložiš kak vir za te tvoje nebuloze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Moj češki prijatelj, preseljen v Švico, je lepo povedal kako je...

Cel kup kamer za merjenje hitrosti. Vsak prekoračen km/h stane 50 CHF. Položnico pošljejo enkrat na mesec. In to njihova pošta. Policija stopi v akcijo šele po pritožbah.

Saj prekrškarji pizdijo, ampak plačajo. Ni tukaj zafrkancij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

scipascapa je izjavil:

imagodei: zakaj misliš, da pijana vožnja ni KD? zato, ker bi že tako polni zapori bili še bolj. Pa država dobi manj denarja.
V glavnem politike boli organ.

Res je, ampak morda bi država prihranila na stroških zdravstva. Intervencije (rešilci, gasilci) stanejo, urgenca stane, rehabilitacija stane, toplice stanejo... Vse to nanese za enega huje poškodovanega veliko več, kot država dobi, če pijano osebo oglobi s 1.200 EUR. In stane več kot nastanitev na Dobu. Če je pa še to preveč, imamo pa tudi hišni arest.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Lakotnik29 - Spet pametuješ in mi pripisuješ besede, ki jih nisem napisla ali pa jih velčeš iz konteksta.
Policije v tujini imajo pravico kaznovanja v razponu od do, po navadi ti določi za prvič najnižjo možno, če pa si pameten in zahtevaš dokazilo, če prav veš, da si prekršek storil, pa to ne gre več tako, saj gre za neutemeljeno zahtevo po dokazu in se to smatra kot nespoštovanje organa, ki te je obravnaval in ti določil neko globo.

Verjemi mi, da so organi prometnih policij po svetu, na take zahteve, silno občutljivi.
Če pa ti je jasno, da je prišlo do pomote s strani PP, pa imaš vsekakor možnost to tudi dokazati in dobil boš tudi adekvatno opravičilo.

Tebi je potrebno, tako kot vsakemu pravniku, tudi v gostinskih debatah vse narisat, podpisat in dokazat, sicer po vaše pač nismo ljudje, ki bi bili vredni kakšne objave.

Ne bom ti omenjal izkušenj prijateljev (če prav sem pisno gradivo videl), ker tega pač ne morem, posebej zate obesit na net.
Je pa res, da ste pravniki dosegli, da se da vsako stvar, s pravim expertom dokazat in vnovčit, tudi če se ni zgodila in vsako, ki se sicer je, dosežete, da se ni.
Seveda zakonodaje pišete pravniki!

Ravno o tem, da je skoraj vsaka točka pokrita s kamerami (ne samo s stacionarnimi radarji), tako da vidijo tudi prekrške, ki jih radar ne vidi, policaj, ki te ustavi, pa ve zanj, pozna registrsko in ve koliko te bo oglobil, če boš pride, kaj te pa čaka, če boš pameten in najraje imajo ljudi s pravnim znanjem.
Velikokrat testirano s strani naših pravnih "strokovnjakov". Seveda so bile blagajne v teh državah vesele takih pametovanj in ja, predočeni so bili vsi dokazi, "pravniki" zadovoljni, njihove denarnice pa precej bolj tanke, kot bi bile, če bi držali govorni organ zaprt in mirno plačali kazen, ki so jo zaslužili.

In mimo grede, za prekršek, ki zaradi različnih vzrokov ni zabeležen in ga ni možno dokazati, dobiš samo bolj ali manj krepko pridigo in opozorilo, nikakršnih finančnih zahtev s strani prometnih policij.

Sem zadovoljil tvoj pravniški ego ali ti moram še narisat.
Delo krepa človeka

imagodei ::

solatko je izjavil:

saj gre za neutemeljeno zahtevo po dokazu in se to smatra kot nespoštovanje organa, ki te je obravnaval in ti določil neko globo.

Neutemeljeno zahtevo po dokazu? What?
- Hoc est qui sumus -

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

imagodei je izjavil:

Tako da, izgovorom o "jojmene, pa ravno danes ste me dobili ko sem peljal 100 čez naselje, drugače tega res ne počnem" enostavno ne verjamem.

Ampak meni se je ravno to zgodilo, res... prisežem (ker mi GPS tko lepo zateženo piska vedno ko grem nad omejitev, pa pol pač upočasnim). 70 sicer. Se mi je mudilo pa sem malo preveč pritisnila za krožnem (Vrhnika, tam ko sta Hofer in Lidl...) skozi Sinjo Gorico. Čisto klasično so se direkt za znakom za konec naselja skrivali (parking za avtotehno). Jebiga, my bad. Sem se zahvalila in čez kak dan plačala.

Mi je blo pa hecno ko me je nazaj grede taista policistka v Vrhniki s službenim avtom izsilila ko je skozi rdečo zapeljala... brez lučk, da ne bo pomote.


Za take se pač pokliče na njihovo policijsko postajo in se zateži šefu.

Aston_11 ::

zmaugy je izjavil:

Za take se pač pokliče na njihovo policijsko postajo in se zateži šefu.
Ma ja, tole bi bilo navadno jokanje in tožarjenje šefu. Pa še kdo bo dokazal.

tikitoki ::

Aston_11 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Za take se pač pokliče na njihovo policijsko postajo in se zateži šefu.
Ma ja, tole bi bilo navadno jokanje in tožarjenje šefu. Pa še kdo bo dokazal.


Si mogoce opazil kamere, s katerimi so sedaj opremeljena mnoga krizisca? Ni nobenih problemov z dokazovanjem.

St235 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Spet pametuješ in mi pripisuješ besede, ki jih nisem napisla ali pa jih velčeš iz konteksta.
Policije v tujini imajo pravico kaznovanja v razponu od do, po navadi ti določi za prvič najnižjo možno, če pa si pameten in zahtevaš dokazilo, če prav veš, da si prekršek storil, pa to ne gre več tako, saj gre za neutemeljeno zahtevo po dokazu in se to smatra kot nespoštovanje organa, ki te je obravnaval in ti določil neko globo.

Verjemi mi, da so organi prometnih policij po svetu, na take zahteve, silno občutljivi.
Če pa ti je jasno, da je prišlo do pomote s strani PP, pa imaš vsekakor možnost to tudi dokazati in dobil boš tudi adekvatno opravičilo.

Tebi je potrebno, tako kot vsakemu pravniku, tudi v gostinskih debatah vse narisat, podpisat in dokazat, sicer po vaše pač nismo ljudje, ki bi bili vredni kakšne objave.

Ne bom ti omenjal izkušenj prijateljev (če prav sem pisno gradivo videl), ker tega pač ne morem, posebej zate obesit na net.
Je pa res, da ste pravniki dosegli, da se da vsako stvar, s pravim expertom dokazat in vnovčit, tudi če se ni zgodila in vsako, ki se sicer je, dosežete, da se ni.
Seveda zakonodaje pišete pravniki!

Ravno o tem, da je skoraj vsaka točka pokrita s kamerami (ne samo s stacionarnimi radarji), tako da vidijo tudi prekrške, ki jih radar ne vidi, policaj, ki te ustavi, pa ve zanj, pozna registrsko in ve koliko te bo oglobil, če boš pride, kaj te pa čaka, če boš pameten in najraje imajo ljudi s pravnim znanjem.
Velikokrat testirano s strani naših pravnih "strokovnjakov". Seveda so bile blagajne v teh državah vesele takih pametovanj in ja, predočeni so bili vsi dokazi, "pravniki" zadovoljni, njihove denarnice pa precej bolj tanke, kot bi bile, če bi držali govorni organ zaprt in mirno plačali kazen, ki so jo zaslužili.

In mimo grede, za prekršek, ki zaradi različnih vzrokov ni zabeležen in ga ni možno dokazati, dobiš samo bolj ali manj krepko pridigo in opozorilo, nikakršnih finančnih zahtev s strani prometnih policij.

Sem zadovoljil tvoj pravniški ego ali ti moram še narisat.


Ko boš enkrat v življenju zmožen karkoli več od rekla kazala, ki si ga slišal od namišljenih prijateljev bo to tudi praznik.

krneki0001 ::

Massacra je izjavil:

V Avstriji bi se za takšen prekršek izven naselja lepo pogovoril s policistom, dobil neko smešno nizko globo (itak so tam 3x manjše) in odpeljal naprej. Pri nas pa 18KT, zdravniški pregled, edukacijske delavnice in še pogojno, če storiš kakšen prekršek za 3KT.

WTF? :8)


3x nižje so v avstriji? Od kdaj?
V Celovcu sem za 28km/h prehitro v naselju dobil 34 evrov kazni. Spregledal sem tablo za omejitev, ker so jo reklame za cirkus zakrivale (verjetno zanalašč tako postavljene, ker so samo tujce ustavljal)

V sloveniji za 28km/h preveč v naselju dobiš:
• nad 20 km/h do vključno 30 km/h = 500 EUR + 5 kazenskih točk

zmaugy ::

Aston_11 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Za take se pač pokliče na njihovo policijsko postajo in se zateži šefu.
Ma ja, tole bi bilo navadno jokanje in tožarjenje šefu. Pa še kdo bo dokazal.


Če za nekoga šef večkrat od ljudi sliši, da ga serjejo v prometu, mu bo slej ko prej navil ušesa. In ta bo potem vsestransko malce bolj v stiku z realnostjo, kar je koristno za običajne voznike.

Pa ne more te nekaznovano nekaj prej zafrkavat za banalen prekršek, sam pa potem delat megaštalo na cesti. No go.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

solatko ::

imagodei - Če veš, da si prekršek storil, je zahteva po dokazu, za tistega, ki te obravnava, najmanj neutemeljene, če ne celo čisto podjebavanje.
Nisem napisal nezakonita, temveč brez veze in v vsakem primeru dražja.
Delo krepa človeka

Furbo ::

Massacra je izjavil:

Povej mi, zakaj imajo Avstrijci 3x milejse kazni za iste prekrske, a obenem manj nesrec in nasploh prekrskov?

Ja, v Avstriji policaji ne sedijo v grmovju in cakajo na slucajno prehitrovozece "bogu za hrbtom".

V bistvu točno to počenjo (prežijo nate vsepovsod), zato se pa tam noben ne zajebava.

Pri nas pa je policistov premalo (na terenu, ne pisarniških podgan), ampak ko te pa enkrat na svete cajte dobijo, pa plačaš še za 20 prejšnjih prekrškov. Tedaj se pa vsakemu to zdi osebno in nedojemljivo. Tudi vzgojnega učinka ni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

Massacra je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Mislim, da se tema lahko zaklene. friendbreez samo joka kako je bogi ker je sel gobezdati policajem nazaj, je pa ze prej lepo navedel, da v 12 letih ni nasel casa opraviti tistih par uric, ki so mu bile nalozene. Neresnost do konca, skratka.


Daj miska ne serji in se v rit zaleti ustvarjalcem najbolj grobe zakonodaje s podrocja CP v Evropi.

Povej mi, zakaj imajo Avstrijci 3x milejse kazni za iste prekrske, a obenem manj nesrec in nasploh prekrskov?

Ja, v Avstriji policaji ne sedijo v grmovju in cakajo na slucajno prehitrovozece "bogu za hrbtom". Tam preganjajo Bavcarje, Lipice, Janse, Kucane ipd. Pri nas so pa zlizani z njimi.


Tale "miska" te bo okrog kepe. Ce si ti gobezdac in ne ves kdaj je boljse biti tiho je to tvoj problem. Da so pa vsi drugi krivi za to, ker si ti nesposoben kreten, je pa tipicna slovenceljska fora.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

imagodei ::

solatko je izjavil:

imagodei - Če veš, da si prekršek storil, je zahteva po dokazu, za tistega, ki te obravnava, najmanj neutemeljene, če ne celo čisto podjebavanje.
Nisem napisal nezakonita, temveč brez veze in v vsakem primeru dražja.

Beh, v Sloveniji ni kaznivo, če pobegneš iz zapora. Ne vem zakaj bi bil človek štrafan, če želi pogledat, kakšne dokaze ima "mož postave" dejansko v roki. Celo več, če te policist morda res po zakonu ni dolžan seznaniti z dokazi zoper tebe, je to še vedno ena taka osnova profesionalnega odnosa in kulture.

Eno je, če policistu prijazno izraziš svoje pomisleke, nekaj pa, če mu pametuješ o umerjenosti inštrumenta (ko ti je nameril 75km/h skozi naselje in ko je jasno, da je umerjenost lahko stvar +/-5 km/h ne pa +/-25 km/h).
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

imagodei - Poglej, policist na terenu dobi po vezi obvestilo, da je zeleni golf, LJ-xxxx izsilil prednost pešca, na tem in tem križišču ob tej in tej uri, pa tudi to, da je posnetek na PP.
Policaj te bo ustavil in ti naložil, glede na to, da si tujec iz razpona 10-100EUR, 30EUR globe, ti pa boš pričel pametovat, da tega nisi storil, da hočeš dokaz,......., veš pa, da si ravno ta prekršek storil in bil še vesel, ker ni bilo nobenga policaja blizu. Najmanj, kar se ti bo zgodilo, boš policaju s tem dal znak, da laže.
Po ogledu dokaza, pa te ne bo več kaznoval dotični, temveč osebek, ki je za to zadolžen na PP. Bodi prepričan, da boš ob 100EUR.

Nihče pa ti ne bo dejal, da nimaš pravice zahtevat dokaz.
Samo tvoja pamet ti mora signalizirat, da je policaj, ki te je ustavil, verjetno obveščen na podlagi posnetka kamere, katere nisi opazil, drugače za ta prekršek nebi mogel vedeti.

Za avtomatske posnetke pa te itak ne ustavljajo, saj dobiš pošto in dokaz, pa položnico tudi.

Verjemi, da bi ob podobnem sistemu nadzora, ko bi iz OKC-ja javljali na teren kršitve in bi policisti direktno kasirali globe, bil postopek enak - opis prekrška, kraj, ura in vozilo, dokaz pa bi dobil na postaji in, če bi imeli kazni v razponu, bi tudi plačal več.
Pri nas so kazni določene fiksno in prihaja do takih absurdov, da plačaš za prekratko varnostno razdaljo za 4m ali za vožnjo na odbijaču, enako 400EUR/200EUR.
V tujini pač dobiš globo na podlagi nevarnosti, ki si jo s svojim prekrškom povzročil.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

zmaugy ::

Pri nas pa zaradi nadzora prometa z avtomatskimi radarji le te zvandalizirajo in sprožijo nerede po celi državi.

solatko ::

zmaugy - Kangler je to naredil na način, kot, da bi zaračunal dihanje zraka, pa še privat firma bi kasirala. To pa ne gre.
Saj lahko policiste ali komunalce postavijo k semaforjem, z enako funkcijo in kazni v državno in mestno blagajno, ampak tu je šlo za direktno, avtomatsko pobiranje denarja za privat žepe.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

Zaračunal dihanje zraka? A v Mariboru je vožnja v nasprotju s predpisi ekvivalentna dihanju? Nisem vedel.

scipascapa ::

danes v 1 rundi 3-4 avtomobilov....7 ali 8 cpp prekrškov:

vsi brez luči
3 ali 4 brez smernika v rondoju
2 med vožnjo na telefonu.

v 5 sekundah bi kapnilo nekaj 100€ ali jurja, država pa nič.

Slovenska Policija kaznuje premalo pogosto.

Massacra ::

krneki0001 je izjavil:

Massacra je izjavil:

V Avstriji bi se za takšen prekršek izven naselja lepo pogovoril s policistom, dobil neko smešno nizko globo (itak so tam 3x manjše) in odpeljal naprej. Pri nas pa 18KT, zdravniški pregled, edukacijske delavnice in še pogojno, če storiš kakšen prekršek za 3KT.

WTF? :8)


3x nižje so v avstriji? Od kdaj?
V Celovcu sem za 28km/h prehitro v naselju dobil 34 evrov kazni. Spregledal sem tablo za omejitev, ker so jo reklame za cirkus zakrivale (verjetno zanalašč tako postavljene, ker so samo tujce ustavljal)

V sloveniji za 28km/h preveč v naselju dobiš:
• nad 20 km/h do vključno 30 km/h = 500 EUR + 5 kazenskih točk


Dobra! Skratka celo 13x nizje so lahko od nasih.

Enkrat se mi je v BIH, na koncu avtoceste blizu Sarajeva zgodiilo, da me ustavi policaj in pravi, da sem vozil veliko prevec. Pogledam nstancneje na displej merilnika in vidim, da je razlika v uri cca. 15 min. Sporazumeva se, da mu dam 10KM in grem dalje.

In isto se mi je najbrz zgodilo takrat v Prekmurju: s tem, da se je nek lokalni kombi pred mano peljal vsaj enako hitro. Ustavil pa je mene.

Merjenje brez slike vozila je podvrzeno moznim zlorabam, zato bi to morali prepovedati.

Massacra ::

Aja, v Slo sem ga fajn najebal bi moral ze prej pripisati!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720878 (10199) krneki0001
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716237 (13181) Mare2

Grozi odvzem vozniške (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6718105 (15277) MrBrdo
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018524 (15579) Zajec123
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588663 (71707) darkolord

Več podobnih tem