» »

Bivša noče vrniti stvari. Kaj narediti?

Bivša noče vrniti stvari. Kaj narediti?

«
1
2

mihec94 ::

Živjo.

Pred nekaj časa sem se razšel s punco, ki me je celi čas varala in na koncu menjala za drugega. Nimava več stika ampak hočem, da mi vrne stvari. Rekel sem ji miljonkrat, da mi jih naj vrne ampak se mi enostavno posmehuje. Imam eno varijanto, da povem njeni mami, da mi jih naj pošlje. Sam bi šel po njih ampak živi zelo daleč stran od mene. Skupaj sva bila, ko sva bila še v istem študentskem.

Torej mislite, da je dobra ideja, da povem njeni mami? Gre se za telefon in nekaj kosov oblačil vse skupaj v vrednosti nekje 300€. Enostavno nočem, da ima nekaj mojega. Saj pa ima drugega in njej naj kupuje!

Hvala za nasvet!
  • predlagal izbris: hojnikb ()

s6c-gEL ::

113, odtujitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Tarzan ::

Če si se dobro razumel z njenimi starši mogoče tista z njeno mamo sploh ni slaba ideja. Hkrati lahko še kakšno rečeš z njimi in se dostojno posloviš, če drugega ne, bi jim lahko bila sposobna servirati povsem drugačno resnico in te okriviti za vse kar je botrovalo razpadu veze.

mihec94 ::

Tarzan je izjavil:

Če si se dobro razumel z njenimi starši mogoče tista z njeno mamo sploh ni slaba ideja. Hkrati lahko še kakšno rečeš z njimi in se dostojno posloviš, če drugega ne, bi jim lahko bila sposobna servirati povsem drugačno resnico in te okriviti za vse kar je botrovalo razpadu veze.


Ja to je problem, da se je ona zlagala doma, da je kao izpadla žrtev.

vostok_1 ::

Temu se reče kraja in daj ji jasno vedeti, da se tako ne dela. Metod pa imaš nekaj. do nje vsekakor boš moral it tako ali drugače.

Pšenični ::

mihec94 je izjavil:

Živjo.

Pred nekaj časa sem se razšel s punco, ki me je celi čas varala in na koncu menjala za drugega. Nimava več stika ampak hočem, da mi vrne stvari. Rekel sem ji miljonkrat, da mi jih naj vrne ampak se mi enostavno posmehuje. Imam eno varijanto, da povem njeni mami, da mi jih naj pošlje. Sam bi šel po njih ampak živi zelo daleč stran od mene. Skupaj sva bila, ko sva bila še v istem študentskem.

Torej mislite, da je dobra ideja, da povem njeni mami? Gre se za telefon in nekaj kosov oblačil vse skupaj v vrednosti nekje 300EUR. Enostavno nočem, da ima nekaj mojega. Saj pa ima drugega in njej naj kupuje!

Hvala za nasvet!



Sam ti dam nasvet.

Pusti vse skupaj, pozabi. Vsota 300 evrov je smešno majhna, kaže na to da jo nisi še prebolel.

Tko je v življenu, tud so take punce. Uživa ko jo kličeš in prosiš, naj ti vrne, uživa, kaj ve, da jo imaš verjetno še rad.


Torej moj nasvet glede na tole majhno vsoto, obrni se in pojdi svojo pot. Pusti jo in najdi svoj notranji mir. OK?

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

Policijo pokliči, kot je že nekdo predlagal, nobenih mamic. Imaš pravico, hitro bo rešeno.

Glugy ::

Jz bi pa iz principa zahteval svoje stvari nazaj. Al prek policije al pa bi šel direkt k njej domov pa bi ji rekel da sm pršu po svoje stvari in pač če mi ne bi odobrila vstopa bi lepo poklical policijo pa povedal kaj se je zgodil.

radmannsdorf ::

baje se za take primere policijo pokliče. sem slišal za en primer.

poweroff ::

Samo v info. Policija bo verjetno hotela kaka dokazila o lastništvu. Najverjetneje te bodo napotili na zasebno tožbo...
sudo poweroff

hojnikb ::

Ker se očitno nekonvecionalne rešiteve ne tolerirajo na tem forumu:\, raje pozabi na celo stvar. Si boš prihranil čas in denar :)
#brezpodpisa

korenje3 ::

nagobčnik je izjavil:

Policijo pokliči, kot je že nekdo predlagal, nobenih mamic. Imaš pravico, hitro bo rešeno.


zakaj bi klical policijo? če ji je dal te stvari, so potem njene.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Phantomeye ::

korenje3 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Policijo pokliči, kot je že nekdo predlagal, nobenih mamic. Imaš pravico, hitro bo rešeno.


zakaj bi klical policijo? če ji je dal te stvari, so potem njene.


če si ti moja punca, pa pri tebi pustim par stvari, da mi jih ni treba vsakič vlačit s sabo, ne pomeni, da sem ti te stvari dal.

ramiz?! ::

Čakej, ti bi rad nazaj SVOJE stvari in se ti ne da v avto usest in it po njih? Sam bi ti jih vrgel v smeti po enem tednu, če jih nebi pobral iz moje hiše. Zakaj bi ti morala ona pripeljat ali poslat stvari, če so stvari tvoje? Druga stvar je, da se ti pripelješ tja in ti jih noče izročit, ali te ne spusti v hišo ali kaj podobnega.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

Looooooka ::

Sam bi šel po njih ampak živi zelo daleč stran od mene. Skupaj sva bila, ko sva bila še v istem študentskem.

Sam boš moral iti po njih.
Definitivno ni njena naloga, da tebi vrača stvari.
Pokliči in vprašaj kdaj lahko prideš po njih.
Če teži reči, da boš šel na policijo.
Če nisi nič naredil greš lahko do staršev in razloziš situacijo. Povej za varanje, za konec in da nočeš delat dodatnih problemov s policijo in tožbo pa če lahko hčerki razložijo kako se odrasla oseba sooči s koncem.
Če ti rečeta, da se ju ne tiče...POLICIJA.
Težko bo razložila, da so moška oblačila njena a ne?
Čeprav osebno bi šel lepo na in čez vrata, pobral svoje stvari...pa naj pol ona kliče policijo.
Kazen ne bo visoka ona se bo pa do konca življenja naučila, da se ne splača bit pameten.

Tezaab ::

Looooooka je izjavil:


[snip]
Čeprav osebno bi šel lepo na in čez vrata, pobral svoje stvari...pa naj pol ona kliče policijo.
Kazen ne bo visoka ona se bo pa do konca življenja naučila, da se ne splača bit pameten.

To se lahko tretira kot vdor v stanovanje. Tudi ce ima ona njegove stvari, ne more kar tako vstopit in jih pobrat.

Matako ::

Pusti vse skupaj. Kot je rekel nekdo ob ločitvi "pustil sem ji bajto - vredno je bilo vsakega centa".
/\/\.K.

#000000 ::

Mah, brez veze, če ni neka vrednost bijest pustil vse skup, namreč drek bolj mešaš bolj smrdi.

je pa res da moški zarad ponosa delajo svašta, tudi ubijajo ipd.

ampak za rešit ponot na tak način je prvič prepozno, drugič izjemno neumno !!!

Zdej ne vem za kaj točno gre, ampak jest nisem še od nobene zahteval daril ali kar sem ji dal nazaj, in ni pogojev da bi to naredil ali sprejel četudi mi sama vztrajala da vrne.

recimo predzadnji poročni prstan sem prodal na bolhi, naslednji bo šel če bo treba na ebay (better price) slike gredo isti dan v peč negativi enako, razen v enem primeru (mama otroka) kjer ne moreš bit pizdun do svojega otroka, je pa res da z leti se z bivšimi (kjer so otroci) čezdalje bolje razumeš.

Sosed je prevzel kolegu ženo, prišla je ločitev, čez 2 leti, je bil sosed na istem, ker jo je uporabil njegov sošolec iz osnovne, in poba pojamra "jebemtiš a s vidu kako me je zaj" sem reku ja jebiga ovce so za šišanje, "kako mislš" ja kako došla tako otišla, komšo moj taka je to igra.

Ziga Dolhar ::

Policija ni pristojna, da bi kakorkoli "ugotavljala", čigave so stvari v stanovanju in ex nalagala, da jih vrne.
https://dolhar.si/

Yossarian ::

Ubogaj Tarzana, šele nato bolj drastično.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ttommy ::

A sem samo jaz razumel, da bi on rad nazaj stvari, ki ji jih je dal? Potem ni smešen samo OP, ampak vsi, ki mu svetujete.
Gamer

Yossarian ::

ttommy je izjavil:

A sem samo jaz razumel, da bi on rad nazaj stvari, ki ji jih je dal?


Če je Mihec mislil to, imaš prav. Kar je dano, je v zemljo zakopano.
Če pa ima tam svoj telefon, potem pa so nasveti kar na mestu, saj zato pa je napisal to temo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

RejZoR ::

Eni mate pa težave z razumevanjem. Kje je kej reku, da ji je PUSTIL stvari? Če bi jih, verjetno ne bi tle pisal in bi si sam pri sebi mislil, sem ji pač dal, pa nej ima. Tip se je razšel z bejbo in je nekaj njegovih stvari ostalo pri njej, ki jih hoče nazaj. Ne vem kaj tle ni razumljivega?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

noraguta ::

greš pa vzameš. če si prpa pa pustiš simpl. 113 je predraga reč, da bi si jih lohk prvošču.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MeGreat ::

Kdo pa pušča telefon pri punci ?? :)

shadeX ::

Citiram OP-ja

Nimava več stika ampak hočem, da mi vrne stvari.


Gre se za telefon in nekaj kosov oblačil vse skupaj v vrednosti nekje 300€. Enostavno nočem, da ima nekaj mojega. Saj pa ima drugega in njej naj kupuje!


Najprej sem mislil da se gre za OP-jeve stvari ampak se mi dozdeva da so to stvari ki jih je OP punci dal. Nikjer ni napisal da so to njegove stvari ampak so bile lahko komot podarjene.

Enostavno nočem, da ima nekaj mojega.


S tem je lahko pač mislil nekaj kar ji je on dal.

Saj pa ima drugega in njej naj kupuje!


Meni se zdi to kot ljubosumje. Pač OP ne more preboleti punce.

In on the top of it:


MeGreat je izjavil:

Kdo pa pušča telefon pri punci ?? :)


Noben. lol..

Zgleda da so to res podarjene stvari.

V tem primeru naj OP pusti vse na miru. Kar ti nekaj nekomu daš, je njegovo. To ni sposoja. "Ja zdej pa imej dokler ne bova končala" :)

Yossarian ::

RejZoR je izjavil:

Eni mate pa težave z razumevanjem. Kje je kej reku, da ji je PUSTIL stvari? Če bi jih, verjetno ne bi tle pisal in bi si sam pri sebi mislil, sem ji pač dal, pa nej ima. Tip se je razšel z bejbo in je nekaj njegovih stvari ostalo pri njej, ki jih hoče nazaj. Ne vem kaj tle ni razumljivega?


Če dobro prebereš, bi videl, da je napisal nejasno:

Nimava več stika ampak hočem, da mi vrne stvari.
Enostavno nočem, da ima nekaj mojega. Saj pa ima drugega in njej naj kupuje!

Iz tega bi lahko celo sklepal, da ima ttommy prav. Imaš mogoče ti težave z razumevanjem? Sicer pa naj pove Mihec sam, to je edino prav.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Starodavni ::

Samo v vednost, tisti Mihec94 se je registriral včeraj (30.4.2014) in do danes ni še nič odgovoril.

TROLL tema ali kaj?

shadeX ::

TROLL tema ali kaj?


To se pa itak ve kadar začne "nov" uporabnik odpirat take teme. Ve se da je to en ki ima preveč časa in slo-tech dobro pozna :) Nikoli nisem razumel zakaj bi nek random človek registriral račun na slo-tech zato da bi spraševal take vprašanja.

A ni za to med over forum?

:)

RejZoR ::

shadeX je izjavil:

TROLL tema ali kaj?


To se pa itak ve kadar začne "nov" uporabnik odpirat take teme. Ve se da je to en ki ima preveč časa in slo-tech dobro pozna :) Nikoli nisem razumel zakaj bi nek random človek registriral račun na slo-tech zato da bi spraševal take vprašanja.

A ni za to med over forum?

:)


Ko bi videl kam vse se folk registrira zato da vpraša neko X stvar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

vorantz ::

Starodavni je izjavil:

Samo v vednost, tisti Mihec94 se je registriral včeraj (30.4.2014) in do danes ni še nič odgovoril.

TROLL tema ali kaj?


Post je napisal okoli petih včeraj
Včeraj so se kuriil kresovi, folk je bil na veselicah, pilo se je itd

Mislim, da je dost velika šansa, da OP okreva

Starodavni ::

podobno temo sem že videl in OP ni bil gor drugič, samo odprl temo in nato poniknil ko kafra.

Isto bo tudi s tem.

Glugy ::

Kje ste zdej pravniki? kaj zakon prav za take primere?

solatko ::

Darila večje vrednosti se ob razvezi vrne, darila manjših pa ne. Če je vse skupaj vredno cca 300€, ni čudno, da ga je varala. Toliko moja žena porabi za kozmetiko in kavice na mesec.;(.

Je pa res, da v zvezah, kjer je punca moja, ni nič njenega, torej mi mora vse vrniti - balkan sindrom.:)
Delo krepa človeka

mzakelj ::

sam sem 10 let v zvezi pa nisem nikoli punci dal darila za 300€ , dvomim da sva se skupaj obdarila, eden drugega skupaj za 300€ v 10 letih. Cena ni nič če ni iz srca podarjeno.

Mehmed ::

Glugy je izjavil:

kaj zakon prav za take primere?

Zatajitev

208. člen

(1) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki mu je zaupana, se kaznuje z zaporom do dveh let.

(2) Če je vrednost zatajene stvari majhna in si je storilec hotel prilastiti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.

(3) Če stori dejanje iz prvega odstavka tega člena skrbnik, se kaznuje z zaporom do treh let.

(4) Če je zatajena stvar posebnega kulturnega pomena ali naravna vrednota ali če je zatajena stvar velike vrednosti in si je storilec hotel prilastiti tako stvar ali stvar take vrednosti, se kaznuje z zaporom do petih let.

(5) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki jo je našel ali je do nje po naključju prišel, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(6) Pregon za dejanje iz prvega, drugega in petega odstavka tega člena se začne na predlog.

Okapi ::

Enkrat za spremembo ima telebanc čisto prav. Čimprej pozabi na vse skupaj. In bodi srečen, da se nisi poročil z njo, ker bi bil potem po ločitvi še ob bistveno več kot 300 evrov.>:D

O.

Yacked2 ::

Tudi jaz to razumem, da je OP svoji bivši podaril telefon (verjetno ji je dal svojega starega). Vse je razvidno iz stavka: sedaj ima drugega naj ji on sedaj kupuje. Če nekomu nekaj podariš je potem to njenegovo. Tako da ti svetujem, da jo čim prej preboliš. Srečno!
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Mehmed ::

Yacked2 je izjavil:

Če nekomu nekaj podariš je potem to njenegovo.


Itak, kar je dano je v zlato jamo zakopano ane.

Samo da za odrasle ni cisto tako ane.

shadeX ::

solatko je izjavil:

Darila večje vrednosti se ob razvezi vrne, darila manjših pa ne. Če je vse skupaj vredno cca 300€, ni čudno, da ga je varala. Toliko moja žena porabi za kozmetiko in kavice na mesec.;(.


Saj ti se zavedaš da je lahko OP še "otrok", brez svojega dohodka, kajne?

bluefish ::

Mehmed je izjavil:

Itak, kar je dano je v zlato jamo zakopano ane.

Samo da za odrasle ni cisto tako ane.
Kako ne? A darila se lahko kar tako zahteva nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nagobčnik ::

Jst sem najprej razumu, da je svoje stvari hranil pri njej, pa ker je bil vmes tud telefon se mi ne bi zdelo težko dokazat lastništva.

Zdj vidim, da je mogoče šlo za v preteklosti podarjene stvari, pa je to zdaj prizadet ego in foušija. Daril se ne jemlje nazaj, s takimi forami se ti bo režala policija, bivša in njena mat še bolj kot zdaj, verjetno se ti že zdaj zarad tega (upravičeno).

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

V bistvu knjigovodsko gledano gre za neko menjavo.

Tip je pi*ko rental in kot del deala ji je pustil nekaj dobrin.

Ni se spuščal v to a ji je telefon tudi rental ali dal, ker se telefon itak tako hitro amortizira, da bo izgubil veliko večino vrednosti, ko bo moral kupiti novega, tako da pri predvidenem izteku obdobja deala to itak ne bi bilo pomembno, ker bi vrednost zadeve itak moral knjigovodsko gledano odpisati zaradi amortizacije.

Vendar je bil deal odpovedan pred koncem obračunskega obdobja in telefon je še vreden nekaj.

Vse se zdestilira potem na papirje. Ali imaš torej papirje, ki dokazujejo da je telefon tvoj ?

Zdaj za drugos stran nisem čisto ziher. Če nimaš papirjev o dogovornem dostopu do pi*ke ali te lahko toži za zlorabo ( nasilništvo, posilstvo ) itd ?

Mehmed ::

bluefish je izjavil:

Kako ne? A darila se lahko kar tako zahteva nazaj?

Ne kar tako. Ce se znajdes v financni stiski, ce se ti rodi otrok ali pa ce je druga stran zelo nehvalezna, lahko zahtevas darilo nazaj. Opu to ne pomaga veliko, samo povem, da ne bo folk mislu kako je vsaka podarjena stvar zdej brezpogojno njihova za vse vecne case. Ker ni res. Tisto z zlato jamo je fraza za otroke.

Brane22 je izjavil:


Vendar je bil deal odpovedan pred koncem obračunskega obdobja in telefon je še vreden nekaj.


Plus to, da je on pricakoval ekskluzivo, dobil pa souporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

Brane22 ::

V bistvu precej stara fora z "dvojček" sistemom, na katero je svojčas folk nategoval PTT.

Naročiš telefon v smislu linije zase, pa te na eno linijo obesijo s sosedom.

BTW, a dela na Telekomu ?

nagobčnik ::

Mehmed, dej prilep še zakonodajo za vračanje daril, če se ti ljub. Ali bi to naj bilo tisto zgoraj o zatajitvi?

Mehmed ::

nagobčnik ::

hvala

WizmoTo ::

Predvidevam, da se boš obesil na 540. člen 1. odstavek. V tem primeru veliko sreče pri zafrustrirani sodnici, ki se je nihče noče dotakniti niti s polžem na koncu palice. Me pa zanima, kakšen dokaz se pri tem upošteva ? Ne, v bistvu me ne, ker tako nimaš za burek. Požri izgubo, pa bodi srečen, da si znebil prasice tako poceni.

Oberyn ::

Pošlji ji po pošti vrtnice in bonboniero. Tako boš onega drugega namočil, stalno mu bo težila, poglej, drugi mi vrtnice pošiljajo, ti pa nič, nisi pozoren do mene, ne maraš me... Uničil mu boš življenje. Ušel bo. Tako boš še njo namočil. Zloben načrt!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se po bontonu sme prodati darilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
656469 (3995) Furbo
»

Oguljufali so me za 600 EUR ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13521621 (16259) m0LN4r
»

Problemi v druzini.

Oddelek: Loža
499943 (8105) Vikking
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331288 (29448) Okapi

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123796 (19347) Gandalfar

Več podobnih tem