» »

Oguljufali so me za 600 EUR !

Oguljufali so me za 600 EUR !

1 2
3
»

romsakzan ::

A vi se še kar kregate ? Danes sem odšel na policijo in me sprva niso hoteli jemati resno ampak ko sem jim obrazložil zadevo so mi odgovorili da se z virtualnimi stvarmi ne obadajo. Tako da mislim da sem zaključil. Steam pa neverjamem da bo kaj naredil saj sem scammerju teoretično podaril nožek skozi steam trade sistema. Lekcija za življenje. Hvala bogu da sem nožek dobil iz tiste škatle ne pa da bi ga kupil na merketu in zanj dal 600 EUR. Hvala za pomoč in malo smeha.

sandmodnigga ::

V bistvu so se ti Policajci lepo zlagali. Imajo za to namensko enoto. Se en razlog zakaj ne hodis po informacije k modrim.

Magic1 ::

Kaj pa ve en policaj bogu za nogo, kaj ima vse policija na voljo. Je verjetno kje še kak policaj, ki ne zna meila poslat.
Magic

Ciklamen ::

Magic1 pomoje jih je dosti ki ne znajo maila poslat :D

romsakzan, nauči se iz te lekcije, v življenju te bodo dostikrat poizkusili nategnit :) Verjamem da boli, še posebej toliko denarja za mladega fanta, ampak jebat ga :)
- End of the Post ->

m0LN4r ::

Alien123 je izjavil:

kaj ste pametni u pm .. Streetracer ti pa si tak majmun. Torej če bi ti kupil eurojackpot za 2,20€, pa bi zadel 50 milijonov in bi naprimer izgubil tale listek, bi si rekel "eh, saj pa sem dal samo drobiž za njega" ?

Hja, dokler nisi dvignu dnara si zgubu samo listek xD
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

ahac ::

m0LN4r je izjavil:

Alien123 je izjavil:

kaj ste pametni u pm .. Streetracer ti pa si tak majmun. Torej če bi ti kupil eurojackpot za 2,20EUR, pa bi zadel 50 milijonov in bi naprimer izgubil tale listek, bi si rekel "eh, saj pa sem dal samo drobiž za njega" ?

Hja, dokler nisi dvignu dnara si zgubu samo listek xD


Ja, ampak za ta listek lahko dobiš 50 miljonov.
Lahko bi ga tudi naprej prodal za skoraj 50 miljonov. Torej je taka tudi njegova vrednost na trgu...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Jerry000 ::

Veš tist filing, ko OP napiše svoj problem, pol pa slo-tech-ouci temo zatrollajo na polno :D xD xD

m0LN4r ::

ahac je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Alien123 je izjavil:

kaj ste pametni u pm .. Streetracer ti pa si tak majmun. Torej če bi ti kupil eurojackpot za 2,20EUR, pa bi zadel 50 milijonov in bi naprimer izgubil tale listek, bi si rekel "eh, saj pa sem dal samo drobiž za njega" ?

Hja, dokler nisi dvignu dnara si zgubu samo listek xD


Ja, ampak za ta listek lahko dobiš 50 miljonov.
Lahko bi ga tudi naprej prodal za skoraj 50 miljonov. Torej je taka tudi njegova vrednost na trgu...

Ne.
On je ta listek poslal po posti kot "gift" (steam gift = darilo ) in po ustnem dogovoru se zmenil, da dobi v zameno drug listek v podobni vrednosti.
Ta s kom je skenil virtualni "ustni" deal na lepe oke mu je za ekranom pokazal sredinca.
On tega sredinca ni vidu, zdaj je pa zalosten k je "giftal" listek
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sandmodnigga ::

ahac je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Alien123 je izjavil:

kaj ste pametni u pm .. Streetracer ti pa si tak majmun. Torej če bi ti kupil eurojackpot za 2,20EUR, pa bi zadel 50 milijonov in bi naprimer izgubil tale listek, bi si rekel "eh, saj pa sem dal samo drobiž za njega" ?

Hja, dokler nisi dvignu dnara si zgubu samo listek xD


Ja, ampak za ta listek lahko dobiš 50 miljonov.
Lahko bi ga tudi naprej prodal za skoraj 50 miljonov. Torej je taka tudi njegova vrednost na trgu...

Tale listek je en kurac vreden. Približno 2.25 EUR. Njemu so spizdli nagrado in ne srečke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Alien123 ()

St235 ::

Tomas 33 je izjavil:

Tako po zakonu, kaj zares, je druga :))

Link na članek v Delu


In kje točno si tukaj našel 15%?

poweroff ::

romsakzan je izjavil:

A vi se še kar kregate ? Danes sem odšel na policijo in me sprva niso hoteli jemati resno ampak ko sem jim obrazložil zadevo so mi odgovorili da se z virtualnimi stvarmi ne obadajo. Tako da mislim da sem zaključil. Steam pa neverjamem da bo kaj naredil saj sem scammerju teoretično podaril nožek skozi steam trade sistema. Lekcija za življenje. Hvala bogu da sem nožek dobil iz tiste škatle ne pa da bi ga kupil na merketu in zanj dal 600 EUR. Hvala za pomoč in malo smeha.

Čakaj malo. To pa policija ne bi smel narediti. Ne glede na to ali je stvar virtualna ali ne, je vprašanje samo - ali si ti za to plačal realen denar? Ali si bil realno finančno oškodovan in za koliko?

Jaz te igrice ne poznam, zato me zanima - ali bi za prodajo tega virtualnega izdelka na svoj račun dobil dejanskih 600 EUR ali ne?

Če da, mi piši na ZS...
sudo poweroff

KraitPay ::

Joj ste vsi pametni. Sem že na prvi strani povedal, da policija ne bo naredila nič. Ne da se mi pisat zakaj in citirat interne zakone, gre se za to, da če ni bilo smrti/pranja denarja, ne bo nič.

KraitPay ::

No mogoče samo ena zanimivost. Kolegovi punci so v trgovini iz mize ukradli telefon (delala je kot prodajalka). Ko je preverila kamere, je ugotovila, kdaj se je to zgodilo.
Smrklja je s pomočjo mame ukradla telefon višjega cenovnega razreda, policiji je pregledala posnetek in ugotovila da ne vedo kdo to je in je bilo za njih rešeno.
No ker je bila trmasta se je spommnila, da je gospa celo nekaj kupila in s pomočjo "kartice zvestobe" izvedela mamine podatke.
Ko je šla na policijo so ji govorili o lastni varnosti, kako se to ne dela in da so za to oni tam. Povedala jim je nazaj, da ima VSE samo do nje morajo. No po pregovarjanju je policist le popustil in po 1 mesecu so pripravili dokumente in odšli na tisti naslov. No smrklja je telefon že preprodala, tako da ga ni imela več v lasti.

Kolegica se je zmenila gotovina ali nov telefon. Smrklja je poskusila še eno foro, da vzame telefon iz naročnine in ji ga da. No kolegica ni bila zato. Polcija je dejala da naj se odločita, kako bo vrnila lastnino. Kolegica novega telefona ni hotla, ker bi jo lahko nategnila, tako da nebi plačevala za telefon. Ona pa ni hotela dati gotovine.

No in še danes po 5letih je ostalo samo pri besedah. Policisti pa na našo žalost ne stroji popolnoma NIČ. Če se nebi zorganizirala sama, nebi bilo NIČ.

Alien123 ::

sandmodnigga je izjavil:

ahac je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Alien123 je izjavil:

kaj ste pametni u pm .. Streetracer ti pa si tak majmun. Torej če bi ti kupil eurojackpot za 2,20EUR, pa bi zadel 50 milijonov in bi naprimer izgubil tale listek, bi si rekel "eh, saj pa sem dal samo drobiž za njega" ?

Hja, dokler nisi dvignu dnara si zgubu samo listek xD


Ja, ampak za ta listek lahko dobiš 50 miljonov.
Lahko bi ga tudi naprej prodal za skoraj 50 miljonov. Torej je taka tudi njegova vrednost na trgu...

Tale listek je en kurac vreden. Približno 2.25 EUR. Njemu so spizdli nagrado in ne srečke.


Ne kapiras

r3dkv1c4 ::

shadeX je izjavil:

Pri 11 letih dvomim da bi vse tole razumel. :)

Od kje pa tebi podatek, da je mulo star 11 let?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Magic1 ::

KraitPay je izjavil:

No mogoče samo ena zanimivost. Kolegovi punci so v trgovini iz mize ukradli telefon (delala je kot prodajalka). Ko je preverila kamere, je ugotovila, kdaj se je to zgodilo.
Smrklja je s pomočjo mame ukradla telefon višjega cenovnega razreda, policiji je pregledala posnetek in ugotovila da ne vedo kdo to je in je bilo za njih rešeno.
No ker je bila trmasta se je spommnila, da je gospa celo nekaj kupila in s pomočjo "kartice zvestobe" izvedela mamine podatke.
Ko je šla na policijo so ji govorili o lastni varnosti, kako se to ne dela in da so za to oni tam. Povedala jim je nazaj, da ima VSE samo do nje morajo. No po pregovarjanju je policist le popustil in po 1 mesecu so pripravili dokumente in odšli na tisti naslov. No smrklja je telefon že preprodala, tako da ga ni imela več v lasti.

Kolegica se je zmenila gotovina ali nov telefon. Smrklja je poskusila še eno foro, da vzame telefon iz naročnine in ji ga da. No kolegica ni bila zato. Polcija je dejala da naj se odločita, kako bo vrnila lastnino. Kolegica novega telefona ni hotla, ker bi jo lahko nategnila, tako da nebi plačevala za telefon. Ona pa ni hotela dati gotovine.

No in še danes po 5letih je ostalo samo pri besedah. Policisti pa na našo žalost ne stroji popolnoma NIČ. Če se nebi zorganizirala sama, nebi bilo NIČ.

Od kdaj je pa policija zadolžena za izterjavo?!? Gre se do mame in zagrozi, da boš šel v tožbo, če ne plača takoj. Dokaze imaš. Ne pa buzerireš policije, da ti iztirjajo denar...

OP, kontaktiraj Mattahai, se mi zdi da on dela na takem področju.
Drugače pa je tako, da se lahko dobi denar za virtualne zadeve, mogoče ne nujno 100% delež, večino pa kar lahko. Sploh zadnje čase, ko igre na veliko ponujajo in-game purchases in gredo cene le teh lahko v 1000$.
Magic

Jerry000 ::

Vete kaj je fora...prej ste se OP-ju smejali ker je tako bedarijo nrdil, zdej se vam pa on na veliko smeji kak magisterij zdaj delate...pomoje je tko že pred dnevi nehu spremlat temo ko ste zatrollali totalno to temo :D. Pa da ne govorim o vaših srečkah xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Thuban ::

romsakzan je izjavil:

A vi se še kar kregate ? Danes sem odšel na policijo in me sprva niso hoteli jemati resno ampak ko sem jim obrazložil zadevo so mi odgovorili da se z virtualnimi stvarmi ne obadajo. Tako da mislim da sem zaključil. Steam pa neverjamem da bo kaj naredil saj sem scammerju teoretično podaril nožek skozi steam trade sistema. Lekcija za življenje. Hvala bogu da sem nožek dobil iz tiste škatle ne pa da bi ga kupil na merketu in zanj dal 600 EUR. Hvala za pomoč in malo smeha.


mah ne sekiraj se. Piši steamu, takoj. Saj imaš kopijo pogovora verjetno, kot dokaz.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Magic1 ::

Sej danes se folk po večini smeje takim zadevam, oziroma joka, ko se jim kaj podobnega zgodi. In podobnih virtualnih problemov bo vedno več, tako da lahko primitivci utihnejo, ker se normalno izobraženi že zdaj smejemo vaši ozkoglednosti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

sandmodnigga ::

Alien123 je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

ahac je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Alien123 je izjavil:

kaj ste pametni u pm .. Streetracer ti pa si tak majmun. Torej če bi ti kupil eurojackpot za 2,20EUR, pa bi zadel 50 milijonov in bi naprimer izgubil tale listek, bi si rekel "eh, saj pa sem dal samo drobiž za njega" ?

Hja, dokler nisi dvignu dnara si zgubu samo listek xD


Ja, ampak za ta listek lahko dobiš 50 miljonov.
Lahko bi ga tudi naprej prodal za skoraj 50 miljonov. Torej je taka tudi njegova vrednost na trgu...

Tale listek je en kurac vreden. Približno 2.25 EUR. Njemu so spizdli nagrado in ne srečke.


Ne kapiras

Jaz zelo dobro kapiram. Ker se valjam v teh krogih. V nasprotju vi nevedneži ne kapirate. Srečka je bil key, denarni sklad je škatla, to dvoje združiš in dobiš random skin vreden 600 eur (ce imas sreco).

poweroff je izjavil:

romsakzan je izjavil:

A vi se še kar kregate ? Danes sem odšel na policijo in me sprva niso hoteli jemati resno ampak ko sem jim obrazložil zadevo so mi odgovorili da se z virtualnimi stvarmi ne obadajo. Tako da mislim da sem zaključil. Steam pa neverjamem da bo kaj naredil saj sem scammerju teoretično podaril nožek skozi steam trade sistema. Lekcija za življenje. Hvala bogu da sem nožek dobil iz tiste škatle ne pa da bi ga kupil na merketu in zanj dal 600 EUR. Hvala za pomoč in malo smeha.

Čakaj malo. To pa policija ne bi smel narediti. Ne glede na to ali je stvar virtualna ali ne, je vprašanje samo - ali si ti za to plačal realen denar? Ali si bil realno finančno oškodovan in za koliko?

Jaz te igrice ne poznam, zato me zanima - ali bi za prodajo tega virtualnega izdelka na svoj račun dobil dejanskih 600 EUR ali ne?

Če da, mi piši na ZS...

Bi dobil. OD 200 do 650 EUR. V čistem kešu na črno pa okrog 200 do 550 eur.

Magic1 je izjavil:

KraitPay je izjavil:

No mogoče samo ena zanimivost. Kolegovi punci so v trgovini iz mize ukradli telefon (delala je kot prodajalka). Ko je preverila kamere, je ugotovila, kdaj se je to zgodilo.
Smrklja je s pomočjo mame ukradla telefon višjega cenovnega razreda, policiji je pregledala posnetek in ugotovila da ne vedo kdo to je in je bilo za njih rešeno.
No ker je bila trmasta se je spommnila, da je gospa celo nekaj kupila in s pomočjo "kartice zvestobe" izvedela mamine podatke.
Ko je šla na policijo so ji govorili o lastni varnosti, kako se to ne dela in da so za to oni tam. Povedala jim je nazaj, da ima VSE samo do nje morajo. No po pregovarjanju je policist le popustil in po 1 mesecu so pripravili dokumente in odšli na tisti naslov. No smrklja je telefon že preprodala, tako da ga ni imela več v lasti.

Kolegica se je zmenila gotovina ali nov telefon. Smrklja je poskusila še eno foro, da vzame telefon iz naročnine in ji ga da. No kolegica ni bila zato. Polcija je dejala da naj se odločita, kako bo vrnila lastnino. Kolegica novega telefona ni hotla, ker bi jo lahko nategnila, tako da nebi plačevala za telefon. Ona pa ni hotela dati gotovine.

No in še danes po 5letih je ostalo samo pri besedah. Policisti pa na našo žalost ne stroji popolnoma NIČ. Če se nebi zorganizirala sama, nebi bilo NIČ.

Od kdaj je pa policija zadolžena za izterjavo?!? Gre se do mame in zagrozi, da boš šel v tožbo, če ne plača takoj. Dokaze imaš. Ne pa buzerireš policije, da ti iztirjajo denar...

OP, kontaktiraj Mattahai, se mi zdi da on dela na takem področju.
Drugače pa je tako, da se lahko dobi denar za virtualne zadeve, mogoče ne nujno 100% delež, večino pa kar lahko. Sploh zadnje čase, ko igre na veliko ponujajo in-game purchases in gredo cene le teh lahko v 20 000$.

Sem te popravil.
Po drugi strani če policajčići ne storijo ničesar, jih ne potrebujemo. Vsaj kakšen nesmiseln napol pismen zapisnik, kot ga storijo ponavadi, se pričakuje.

Thuban je izjavil:

romsakzan je izjavil:

A vi se še kar kregate ? Danes sem odšel na policijo in me sprva niso hoteli jemati resno ampak ko sem jim obrazložil zadevo so mi odgovorili da se z virtualnimi stvarmi ne obadajo. Tako da mislim da sem zaključil. Steam pa neverjamem da bo kaj naredil saj sem scammerju teoretično podaril nožek skozi steam trade sistema. Lekcija za življenje. Hvala bogu da sem nožek dobil iz tiste škatle ne pa da bi ga kupil na merketu in zanj dal 600 EUR. Hvala za pomoč in malo smeha.


mah ne sekiraj se. Piši steamu, takoj. Saj imaš kopijo pogovora verjetno, kot dokaz.

Steam se s tem ne ukvarja več. So uvedli preveč varnostnih mehanizmov.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

sandmonigga.. sorry, ampak ne kapiraš

shadeX ::

r3dkv1c4 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pri 11 letih dvomim da bi vse tole razumel. :)

Od kje pa tebi podatek, da je mulo star 11 let?


Mogoče boš dobil moj post, kadar sem sklepal koliko je star.

m0LN4r ::

OP najboljs, da ga tozis za virtualni noz xD z virtualnim odvetnikom ;P
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Superboyy ::

Ne razumem zakaj bi z nekom barantal. Daš na market in pokasiraš. Potem si pa z unim kešom kupiš druge skine (oz. špile itd.).

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

OP najboljs, da ga tozis za virtualni noz xD z virtualnim odvetnikom ;P


Kaj a ti neuporabljaš tako rečeno virtualnega denarja?

shadeX ::

Očitno ni več idej kaj več povedat, OP se je pa tudi že javil s svojim odgovorom. Ne vem če je sploh še kak smisel nadaljevati ta trollfest.

Matevz96 ::

Superboyy je izjavil:

Ne razumem zakaj bi z nekom barantal. Daš na market in pokasiraš. Potem si pa z unim kešom kupiš druge skine (oz. špile itd.).


Pri tem bi Valve pobral provizijo.

m0LN4r ::

PredatorX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

OP najboljs, da ga tozis za virtualni noz xD z virtualnim odvetnikom ;P


Kaj a ti neuporabljaš tako rečeno virtualnega denarja?

Seveda ga, ampak samo tistega, ki je na trr preko spletne banke in z kartico, za katero se lepo shrani placilo v arhivu in si ga lahko natisnem ali posljem potrebni instituciji.

DURS in ostali, pa to.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

urli ::

romsakzan je izjavil:

A vi se še kar kregate ? Danes sem odšel na policijo in me sprva niso hoteli jemati resno ampak ko sem jim obrazložil zadevo so mi odgovorili da se z virtualnimi stvarmi ne obadajo. Tako da mislim da sem zaključil. Steam pa neverjamem da bo kaj naredil saj sem scammerju teoretično podaril nožek skozi steam trade sistema. Lekcija za življenje. Hvala bogu da sem nožek dobil iz tiste škatle ne pa da bi ga kupil na merketu in zanj dal 600 EUR. Hvala za pomoč in malo smeha.


Kaj da se ne ukvarjajo z virtualnimi zadevam? So malo prizadeti? V takem primeru bi jaz takoj pisal na info@policija.si (email ne vem, če je pravi, sem ga napisal na pamet, preveri njihovo stran) kjer bi jim zapisal ime in primerk policista (z ostalimi podatki), ki mi je to rekel in od njih zahteval ukrepanje! Ima da se ukvarjajo tudi z internetnimi zadevami! Če ne bi bilo odziva, bi pisal na ministrstvo! In verjemi, da nekje bi se odzvali, ker odgovor, da se oni ne ukvarjajo z virtualnimi zadevami je za moje pojme zrel za disciplinski postopek vseh vpletenih policistov! Plačani so, da se s tem ukvarjajo ali da to predajo tistim, ki se s tem ukvarjajo! Če so nesposobni lenuhi, pa naj se speljejo na zavod!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

PredatorX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

OP najboljs, da ga tozis za virtualni noz xD z virtualnim odvetnikom ;P


Kaj a ti neuporabljaš tako rečeno virtualnega denarja?

Seveda ga, ampak samo tistega, ki je na trr preko spletne banke in z kartico, za katero se lepo shrani placilo v arhivu in si ga lahko natisnem ali posljem potrebni instituciji.

DURS in ostali, pa to.



Ja ko bo teb enkrat nekdo nakazal 400-600€ premalo ... lj brez veze, toži ga z virtualnim odvetnikom.

m0LN4r ::

Ce mi nakaze 400€ premalo in imam arhiv transakcije, ter potrjen racun se nimam kaj dosti za sekirat
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

IL_DIAVOLO ::

Daj prosim vloži zadevo na sodišče, da se bo lahko cela Slovenija smejala :))

[D]emon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Daj prosim vloži zadevo na sodišče, da se bo lahko cela Slovenija smejala :))


Smejali se boste samo tepci, teh je pa tako ali tako nekje 90% drzave. Zato pa imamo banana republiko.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Alien123 ::

jaz se tak ne čudim da bi se smejali, itq smo 20 let za vsemi.. V nekaterih državah je competitive gaming priznan kot šport.. Drugače pa ja, kaj bomo mi v sloveniji to vedli, smo preveč butast narod

garamond ::

Pohvale Matthai-u, da je ponudil pomoč po ZS.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

m0LN4r ::

Alien123 je izjavil:

jaz se tak ne čudim da bi se smejali, itq smo 20 let za vsemi.. V nekaterih državah je competitive gaming priznan kot šport.. Drugače pa ja, kaj bomo mi v sloveniji to vedli, smo preveč butast narod

pr competitive gamingu sem tudi lepo dobil nakazilo na trr, in potrdilo na mail
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

naključno najden denar

Oddelek: Loža
496649 (5041) jusv
»

Nateg preko bolhe. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9417164 (13067) Blum
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5613517 (11105) jozekuch
»

'Najdražja' vojna se dogaja na spletu

Oddelek: Novice / Igre
3113849 (11702) IvoJan
»

Uničen avto, uničen ponos (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11631989 (27053) Dami

Več podobnih tem