» »

težave pri oveclockanju

težave pri oveclockanju

Freak ::

Poskušal sem ga overclokati brez povečevanja voltaže, tako, da sem mu FSB spremenil na 100. Vse to sem shranil in šel vn uz BIOS-a. Potem pa je kar naenkrat monitor prešel v Power safe mode ( imam nokio 447ZiPlus) in se ni več zbudil. Računalnik sem resetiral vendar se ni nič zgodilo. Po treh poskusih se mi je monitor končno prebudil. Pisalo je da imam Celeron 500, vendar ko se šel v BIOS sem videl, da mi ga je vrglo na 233Mhz(66). Nato sem poskusil multiplayerpovečati iz 6.00 na 6.5. Zgodilo se je enako. Z voltažo pa se ne upam igrat preden ne dobim vašega nasveta!:O:O:O

Tomi ::

Verjetno boš dobil več informacij, če boš namesto ok napisanega "spisa" napisal še ključne podatke, kot je vrsta in frekvenca procesorja, matična, ram, pa še kaj podobnega... Ker čarovniki res nismo, da bi lahko kar tako ugotovili...
Pa "spisa" ne vzami resno:D
metrodusa.blogspot.com

McHregec ::

Če ti piše na zaslonu da maš celeron 500 maš celeron 500 in pol tm ne more pisat 233 ker sploh ne obstajajo celeroni 233. Poleg tega lahko samo dvigneš ali pa zmanjšaš FSB ne moreš spreminjat množilnika tok da si loh v biosu tud daš na 750 tko ku kr jst mal za štos. Važen je samo FSB.

Samson ::

Ce imas celerona 500, verjetno dela na 2v zato lahko dvignes voltazo do 2.2 brez blema....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Freak ::

No tkole:
Procesor: Intel Celeron 500 Mhz PPGA
Plata: ABIT BH6
RAM: 128 MB DIMM
Voltaža: 2v
Pomnožilnik: 6
:8):8)

CCD ::

Pomnožilnik, kaj je pa to? Just kiddin'. Hja, mal bo treba voltažo dvignit. Pa navij do največ mal čez 600 ker sklepam da nimaš aftermarket hladilnika. Verjetno še kište nisi nkol odpru, a? A še vedno iščeš tist štift pod ohišjem?>:D>:D>:D>:D

OZZY ::

Ta celeron ti bo šu do 630-640Mhz. V biosu pa ti vrgel na 266 zato, ker je to varni zagon v biosu. Delal ti pa je še vedno na 500. Ampak na BH6 plati ga boš težko spravil na 83Fsb, kar znese 624Mhz. Tu misli na to, da se ti boota v winse in dela normalno. Verjetbno pa se bo zbudu pri tej ferkvenci ampak bo kje zašteku. No vsaj men je na Bh6 medtem, ko mi je na be6 delu BP. Problem pa je bilo prehitro PCI vodilo (41,5mhz=1/2fsb).

malinavc ::

a maš ti 500Mhz že navitga al je 500 default, ker če je default kak maš lohk pol množilnik 6??
(6x 66Mhz FSB=400 Mhz celeron)?

Al sm že preveč zaspan pa se mi to vse sm zdi???:D:D
...odvisno s katere perspektive gledamo...

glavic ::

malinavc ma prov
mozn da so te v trgovini zajebal ;((
6x66fsb= 400Mhz
6x83fsb= 500Mhz
napisal na racun 500mhz, v resnici 400 navit na 500, in ko si hotel ti se navit ti je zmrznu :D
ne vem probavi ... mozn da to ni
Musselli bizi

Freak ::

A ma moj celeron termalni senzor?:D

OZZY ::

Na BH6 se lahko temperatura proca meri z npe. Motherboard monitorjem.Poglej pod download sekcijo. MIslim pa, da ma tud plata opcijo vidit temperaturo v Biosu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410857 (7195) Spajky
»

PII 400mhz

Oddelek: Navijanje
12882 (765) Mi+j@
»

Navijanje Celerona 400?

Oddelek: Navijanje
211250 (945) McWolf
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231547 (1299) Loki
»

OC C500

Oddelek: Navijanje
71342 (1254) Loki

Več podobnih tem