» »

YouTube škoduje prodaji glasbenih albumov

1 2 3
4
»

techfreak :) ::

Tudi ce bi imel dostop do komunikacij ter nacin za vpogled v SSL podatkovne tokove (ter drugace nacine za sifriranje povezav) je se vseeno precej nacinov da skrijes dejansko vsebino.

YouTube ima vgrajen Content ID sistem, ki primerja zvok iz nalozenih videov z zbirko skladb vseh moznih zalozb, vendar lahko kaj takega deluje le zaradi tega, ker mora biti zvok v nesifrirani obliki ter v poznanem formatu (mp3, aac, ogg, ...). Pri deljenju datotek med uporabniki se uporablja razlicne tehnologije/nacine sifriranja, skrivanja, prenosa skladb in kakrsni koli sistem bi bil neuporaben.

[D]emon ::

See previous reply. :) Se popolnoma strinjam s tvojim odgovorom.

Primerjanje tega z nadzorom prometa na javni povrsini pa je mesanje hrusk, sport v katerem so doloceni osebki iz te teme zelo dobri.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nekikr ::

In kaj vam govorim? Da je enostavno nemogoče kaznovati digitalne tatove, zato se avtorski ceh poslužuje druge metode: obdavči vsako napravo in medij za reproduciranje. Tako digitalno krajo plačujemo vsi, ne glede na to kdo krade in kdo ne. In precej trapasto je, da potem rečeš, hja, avtori so krivi, kaj pa ne poskrbijo za pregon tatov...ker dejansko ne morejo. Hofer pa lahko, enostavno in precej poceni.

[D]emon ::

Kraja fizicnega predmeta in kopiranje digitalnih vsebin se ne moreta enaciti. Ce imas pretrdo betico, da bi to razumel, ti pac ne morem pomagati. Hvala lepa.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

digitalcek ::

marS je izjavil:

hm "Ne, NE SMEŠ gledat in poslušat nekatere fotke, videe in glasbo, če ne plačaš." pa saj takih ne gledam in ne poslušam :))
mimogrede: ali se ti ne zdi to nekoliko absurdno?


Ne. ne zdi se mi absurdno.
Greš po cesti in ena kaže joške (pustimo sedaj, da s tem krši zakon o JRM).
Na vsak način jo lahko pogledaš, tako njo, kot njene joške. Za gledanje (okoli sebe) na javnem mestu ne more biti nihče kaznovan.

Poskusi jo posneti... Če bo zraven njen tip, greš takoj na urgenco (razen če nisi Chuck Noris), ker se nekako razume, da ne ona ne on tega ne želita. NE DOVOLI-ta! Torej: lahko gledaš, ne smeš pa posneti!

Poslušaj pa posneti in nato posnetek uplodati na splet. In na nekem forumu opozarjati na posnetek, tako, da ga bo dolpotegnilo 10.000 Slovencev.
Če bo proti tebi sodni pregon, ti 5-10.000 evrov kazni ne uide. Ne zaradi njene avtorske pravice (saj jo nima), ampak zato, ker se nekatere stvari NE SME uploadati, še manj deliti celemu svetu.
Čeprav jih je bilo možno videti na javnem mestu...

Gre za načelno zadevo: nekaj se sme, kaj drugega se NE sme.
VSE SE PAČ NE SME... Ne glede, da imate s tem (ne smeti) mlajši velike probleme...

boolsheat ::

[D]emon je izjavil:

Kraja fizicnega predmeta in kopiranje digitalnih vsebin se ne moreta enaciti. Ce imas pretrdo betico, da bi to razumel, ti pac ne morem pomagati. Hvala lepa.


Recimo ukradeš CD kjer je posneta neka pesem in ukradeš mp3 kjer je zapisana ista pesem. Kakšna je razlika? Avtor/založba so na isti izgubi ti pa na istem profitu.

[D]emon ::

Ce ukrades CD, ima izgubo trgovec, ki mora kriti izgubo dobavitelju, ki mora kriti izgubo zalozbi.

Ce skopiras mp3, ima originalni lastnik se vedno mp3.

digitalcek je izjavil:

(pustimo sedaj, da s tem krši zakon o JRM)


Citat prosim.

digitalcek je izjavil:

Poskusi jo posneti...


Se je ze dogajalo.


digitalcek je izjavil:

Poslušaj pa posneti in nato posnetek uplodati na splet. In na nekem forumu opozarjati na posnetek, tako, da ga bo dolpotegnilo 10.000 Slovencev.


Se je ze zgodilo. Afera Taja pred leti.


digitalcek je izjavil:

Če bo proti tebi sodni pregon


Ga ne bo. Kot ga ni bilo v zgoraj navedenem primeru.


digitalcek je izjavil:

ampak zato, ker se nekatere stvari NE SME uploadati, še manj deliti celemu svetu


Pridiga starec, ki po forumih isce mlada dekleta za poziranje za "eroticno fotografijo."
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

boolsheat ::

[D]emon je izjavil:

Ce ukrades CD, ima izgubo trgovec, ki mora kriti izgubo dobavitelju, ki mora kriti izgubo zalozbi.

Ce skopiras mp3, ima originalni lastnik se vedno mp3.



Ne vem kjer si zdaj našel posrednike? Če jih že omenjaš jih uporabi pri obeh primerih.

Amazon kupi licenco za 100.000 mp3-jev komada. Komad se ne prodaja, ker po netu letijo zastonj ukradeni mp3ji, amazon mora pa vseeno plačati. Vidiš, isto.

Drugi komentar je pa skrajno skrajno neumen. Tudi v primeru CDja ima lastnik še vedno audio posnetek, ampak kaj mu to pomaga, če je CD ukraden in od njega nima prihodka?

CD je tako kot mp3 samo medij, predmet kraje je pa avtorsko delo - isto v obeh primerih.

[D]emon ::

Amazon ne zakupi vnaprej dolocenega stevila mp3jev. Amazon od vsake prodaje nameni zalozbi par centov, vecino pa zadrzi zase. Tako kot iTunes. Da od tega originalni izvajalec dobi misji klinac je jasno vsem.


Oziroma da karikiram. Ker primerjas CD z MP3. Ce jaz tebe ubijem, te nagacim, in te dam na steno...tvoji starsi tebe nimajo vec. Ce pa te slikam, in dam na steno tvojo sliko, pa te tvoji starsi obdrzijo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

digitalcek ::

[D]emon je izjavil:


digitalcek je izjavil:

ampak zato, ker se nekatere stvari NE SME uploadati, še manj deliti celemu svetu

Pridiga starec, ki po forumih isce mlada dekleta za poziranje za "eroticno fotografijo."


Iščejo jih tudi mladi mulci, ki bodo čez 35 let - starci. Da se delajo frajerje, ko uploadajo fotke kakšne bejbe na splet. Oni te fotke seveda uploadajo brez njenega vedenja, pristanka.

Mi lahko linkaš, do katerega leta sme posameznik/državljan fotografirati dekleta "za erotično fotografijo", pri katerih letih pa mu to postane prepovedano?

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Demon - predmet kraje je avtorsko delo in ne medij - medij ima zanemarljivo vrednost, zato je primerjava z ubojem čisti nesmisel. Saj sem napisal, tudi v primeru kraje CDja ima avtor/lastnik še vedno izvorni posnetek.


Primerjava z ubojem gre samo, če me enkrat ubiješ z nožem, enkrat pa s pištolo kjer je orožje medij izvedbe dejanja.

Zgodovina sprememb…

marS ::

zakaj si z radia smem posneti nekaj, streama z youtube pa ne?
pa ne me je***!
...no more heroes...
https://ilbis.com/

ahac ::

[D]emon je izjavil:

Ce jaz tebe ubijem, te nagacim, in te dam na steno...tvoji starsi tebe nimajo vec. Ce pa te slikam, in dam na steno tvojo sliko, pa te tvoji starsi obdrzijo.


Če te nekdo posili pa nič ne izgubiš. Torej ni problema?
Če nisi nekaj direktno fizično vzel, še ne pomeni, da mu nisi škodoval.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

boolsheat ::

marS je izjavil:

zakaj si z radia smem posneti nekaj, streama z youtube pa ne?
pa ne me je***!


So preprican da lahko iz radia snemas? Nisem povsem preprican.

[D]emon ::

ahac je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Ce jaz tebe ubijem, te nagacim, in te dam na steno...tvoji starsi tebe nimajo vec. Ce pa te slikam, in dam na steno tvojo sliko, pa te tvoji starsi obdrzijo.


Če te nekdo posili pa nič ne izgubiš. Torej ni problema?
Če nisi nekaj direktno fizično vzel, še ne pomeni, da mu nisi škodoval.


Super. Med jabolka in hruske si ti uspesno primesal se jebeno lubenico.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jupito ::

Kako ni noben prišel na idejo, da lahko enostavno napišeš "rapefic", pa ni nobenega problema?! Razen, da živimo v užaljen-dobroimenstanu, pa je tožba predprogramirana. :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

boolsheat ::

[D]emon, čigava analogija je prava?

[D]emon ::

Moja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ahac ::

Če hočeš primerjavo:

Greš čez stranski vhod v kino in ne plačaš karte / čez ograjo splezaš na koncert / v troli ne uporabiš urbane. Nikomur nisi nič ukradel, vse še ima, brez tebe bi bil na istem, film / band bo takrat še vedno špilal / bus bo še vedno fural, ampak če bi vsi tako počel, potem kmalu ne bi bilo več kina/koncertov/busov.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

boolsheat ::

Izbij si jo iz glave, ker je napačna. Ti avtorsko delo enačiš s predmetom, ampak to ni predmet.


btw, imaš kje link kjer je obrazloženo poslovanje Amazon MP3 servisa?

r3dkv1c4 ::

boolsheat je izjavil:

Izbij si jo iz glave, ker je napačna. Ti avtorsko delo enačiš s predmetom, ampak to ni predmet.


btw, imaš kje link kjer je obrazloženo poslovanje Amazon MP3 servisa?

https://www.amazon.com/gp/help/customer...

čitaj!!!

[D]emon ::

Ampak oni ne dobijo v zakup 1,00,000 mp3jev ki bi se odstevali ob vsakem nakupu. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

joze67 ::

digitalcek je izjavil:


Greš po cesti in ena kaže joške (pustimo sedaj, da s tem krši zakon o JRM).
Na vsak način jo lahko pogledaš, tako njo, kot njene joške. Za gledanje (okoli sebe) na javnem mestu ne more biti nihče kaznovan.

Poskusi jo posneti... Če bo zraven njen tip, greš takoj na urgenco (razen če nisi Chuck Noris), ker se nekako razume, da ne ona ne on tega ne želita. NE DOVOLI-ta! Torej: lahko gledaš, ne smeš pa posneti!

Poslušaj pa posneti in nato posnetek uplodati na splet. In na nekem forumu opozarjati na posnetek, tako, da ga bo dolpotegnilo 10.000 Slovencev.
Če bo proti tebi sodni pregon, ti 5-10.000 evrov kazni ne uide. Ne zaradi njene avtorske pravice (saj jo nima), ampak zato, ker se nekatere stvari NE SME uploadati, še manj deliti celemu svetu.
Čeprav jih je bilo možno videti na javnem mestu...


To si ti zelo po domače predstavljaš. Če "ena" kaže oprsje na javnem mestu, jo seveda smeš slikat. Če misliš drugače, potegni ven zakon in člen, ki to prepoveduje.

Njen tip, ki me bo poslal na urgenco ... bi me mogoče poslal tja tudi brez slikanja, kar tako. In to je edina stvar v tvojem sestavku, ki se res ne sme.

Ko imam sliko in jo objavim - na osnovi česa me bo tožila? Vsako sodišče ji bo razložilo, da se je s tem dejanjem zasebnosti odpovedala (ker je razlika, ali je zgoraj brez na Čopovi v Ljubljani ali na plaži). Če misliš drugače, spet, povej zakon in člen.

boolsheat ::

30 milijonov skladb za 6,90 evrov na mesec - opcija Deezer je na voljo za vse naše naročniške pakete Mobitel in SiOL. ?#?VKorakuZGlasbo?

https://www.facebook.com/TelekomSloveni...

Deezer je sodobna glasbena storitev, ki omogoča iskanje, odkrivanje in poslušanje najljubše glasbe na vašem mobitelu, tablici, spletu ali SiOL TV. Vedno in povsod. Ekskluzivno za naročnike Telekoma Slovenije. Vključen neomejen prenos glasbenih podatkov v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije.

djabi ::

Jaz na YouTube poslušam samo razne "Epic music" serije in to je to. Kvaliteta je (zame) fantastična.

techfreak :) ::

boolsheat je izjavil:

30 milijonov skladb za 6,90 evrov na mesec - opcija Deezer je na voljo za vse naše naročniške pakete Mobitel in SiOL. ?#?VKorakuZGlasbo?

https://www.facebook.com/TelekomSloveni...

Deezer je sodobna glasbena storitev, ki omogoča iskanje, odkrivanje in poslušanje najljubše glasbe na vašem mobitelu, tablici, spletu ali SiOL TV. Vedno in povsod. Ekskluzivno za naročnike Telekoma Slovenije. Vključen neomejen prenos glasbenih podatkov v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije.

Moja opazanja po 2 dneh uporabe:

Mobitel
+ enaka cena kot Deezer Premium preko PayPal/kreditne kartice
+ zastonj prenos podatkov za Deezer

Deezer "aplikacija"
- potrebuje Flash
- je samo v brskalniku (nisem se uspel spraviti tipk na tipkovnico (next, previous, play/pause) v delovanje, kljub neuradnemu Chrome pluginu)
- je po funkcionalnosti precej za Spotifyjem
- radio ima omejitev skipanja pesmi na 6 pesmi/uro, prav tako seeking ni na voljo

Android
- pri "offline mode" mi dolocenih pesmi ni predvajal (ocitno je prislo do napake pri prenosu, ceprav je kazal kot da je prenese + na WiFi je bil nekaj ur povezan med tem casom)
- pri navadnem/online mode nacinu mi dolocenih pesmi ni predvajal (tudi restart aplikacije ni pomagal)

iOS
+ nobenih pripomb :)

Developer
+ Android/iOS SDK
- za vse ostalo je le javascript SDK, ki uporablja Flash (torej nobenega Raspberry Pi ali pa kaj podobnega)

--------------
Ce lahko nekako prides do Spotify Premium (ki je cenovno skoraj enak Deezerju) in ne potrebujes brezplacnega prenosa je to precej boljsa izbira, ker je klient res odlicen, prav tako pa ponuja lazjo navigacijo/iskanje, nima neuporabnih omejitev pri radiu, ter omogoca iskanje med seznami predvajanja sestavljenimi s strani uporabnikov, lahko pa tudi sledis posameznim uporabnikom, ce vidis da imajo podoben okus kot ti.

Za vse ostale pa lahko recem da je Deezer precej boljsi kot torrent strani (osebno mi pa tudi ni do hoardanja skladb, sploh ker uporabljam vec kot 1 napravo), ga bom pa se kaksen dan ali dva preizkusal, ker sem vsekakor biased proti Spotify (ceprav ne nujno brez razloga).

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Mene osebno te spletne zadevscine ne fascinirajo kaj prida. Svojo glasbeno zbirko smatram za zakljuceno. Nekaj komadov imam fav-anih na youtube, to je pa to.

Tako ali tako se pri meni zadnja leta glasba le redkokdaj vrti. Enjoying some silence in the world that never shuts up, that kind of thing.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Založnike skrbi snemanje pretočnih vsebin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17552937 (47720) joze67
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139142 (8266) xmetallic
»

YouTube: letno glasbenim založnikom plačamo milijardo; založniki: premalo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
218987 (7040) FastWIND
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914109 (11441) jype

Več podobnih tem