» »

Vodni blok EK-MCW, še dober?

Vodni blok EK-MCW, še dober?

KuhaR ::

Pozdravljeni. Po dolgih letih sem se odločil, da bi spet vodno hladil računalnik. Doma imam en star vodni blok EK-MCW iz leta 2006. Zanima me, če bi z novejšim blokom kaj več pridobil, oz. ali se splača le tega zamenjati? Hladil bi pa AMD Fx 8350 in GPU. Crpalka je Iwaki, hladilnika pa sta 1x240 in 1x140.

KuhaR ::

Nobenih izkušenj?

Dr_M ::

Blok je hud, jest ga se vedno uporabljam za i5 3570k, pred tem phenom II x6 ipd. Ni neke blazne razlike v primerjave z novejsimi.

galu ::

Ma ja, blok bo v redu. Moderni so sicer vsekakor boljši, ampak je čist odvisno od posameznika, ali je pripravljen dati 50€ za par K razlike, ali ne.

Kar se pa pumpe tiče... je namenjena za akvarij? Glede na to, da nameniš imeti 2 bloka in 2 radiatorja, je to že kar nekaj upora... nekaj, česar akvarijke naj ne bi obvladovale tako dobro, kot prave WC pumpe. Anyway, probat ni greh, IMO bo vseeno spodobno delalo. Lahko pa si še sam pogledaš npr. head pressure vrednost svoje in drugih namenskih pump, za primerjavo.

P.S. rad bi hladil CPU in GPU, omenil si pa le en blok. Drugega nameravaš kupiti?
Tako to gre.

KuhaR ::

Iwaki je bila v času mojega vodnega hlajenja (1998-2007) sveti gral med črpalkami. To so japonske industrijske črpalke :) ne nekakšne plastične igrače. Konkretno moja da 1140l/h pretoka do 3.4m višine. Za grafo imam EK-VGA Supremacy. Hvala za odgovor.

Janac ::

EK-MCW mam za grafo, izjemno nizke temeprature...

KuhaR ::

Pa se malo zgodovine. Oba bloka sta domače izdelave. Desni blok je hladil procesor celeron 300A na Slot1 podnožju davnega leta 1999. Levi pa je kasneje hladil durone in athlone. Pri koncu pa je končal na grafični kartici.
 bloka

bloka


 bloka 2

bloka 2


 Celeron 300a

Celeron 300a



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moje "cheap" vodno hlajenje, nasveti...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304543 (3385) Janac
»

Zračno? Vodno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
687738 (6651) Galaxy
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353032 (2443) MasterMiG
»

Blok za GF6800 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1157725 (5182) bajker
»

Vodno tole nucam pa nobenga druzga (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
553892 (3080) Keyser Soze

Več podobnih tem