» »

Iščem "crimping tool"

Iščem "crimping tool"

subby ::

Pozdravljeni,

potreboval bi nekaj takšnega za zaključevanje pci-e ter mb kablov pa si trenutno ne morem privoščiti naročanja iz mdpc-x

zdaj me pa zanima, a imamo v naši preljubi Sloveniji na voljo kakšno cenejšo alternativo tega orodja, ali pa če si ga kdo lasti za posojo(trenutno potrebujem samo za en 8-pin pci-e kabel)

pred časom sem pri mdpc-x kupil tudi tale pin-remover, kateri mi je žal dotrajal, tako da me zanima tudi, kje pri nas bi lahko kupil alternativo tega
  • spremenil: subby ()

Duhec ::

Ne vem, če se ti splača kupovat za samo en konektor. Conrad ima klešče z različnimi nastavki, je pa takoj 80Eur.
http://www.conrad.si/Stiskalne-kle%26sc...
Jaz sem molex in podobe stvari demontiral vedno na roke. Zelo tanek ploščati izvijač (ali tanka pinceta) s katerim sem tisti repek ali dva lepo zapognil nazaj, da sem lahko potegnil žico s pušo vred ven iz plastike.
Nov konektor sem lepo ročno nasadil na oguljen kabel (še prej dal gor bužirko/termoskrčko), tako, da je izolacija kabla bila na koncu zadnjega dela kovinske puše, nato sem repka stisni z majhnimi špičastimi/koničastimi klešči in vedno polotal, da je bil spoj kot se zagre.
Repka/zatiča, ki držita potem kabel v konektorju pa sem s šivanko (je zelo malo placa) lepo zakrivil nazaj in vstavil v konektor.
http://blackbird.si/

GALINTECH ::

subby je izjavil:

Pozdravljeni,

potreboval bi nekaj takšnega za zaključevanje pci-e ter mb kablov pa si trenutno ne morem privoščiti naročanja iz mdpc-x

zdaj me pa zanima, a imamo v naši preljubi Sloveniji na voljo kakšno cenejšo alternativo tega orodja, ali pa če si ga kdo lasti za posojo(trenutno potrebujem samo za en 8-pin pci-e kabel)

pred časom sem pri mdpc-x kupil tudi tale pin-remover, kateri mi je žal dotrajal, tako da me zanima tudi, kje pri nas bi lahko kupil alternativo tega

Alternativa pin removerja je sponka za papir (ne tista ki jo zaklamfaš pač pa pripneš)
Raztegneš sponko ter sploščiš oba dela s kladivom .. voila

subby ::

Ja saj to sem že vse probaval, vendar ni nobena alternativa tako učinkovita, še posebej če rabiš razkopat nekaj napajalcev.
Kot kaže bom moral res pri mdpc naročit spet.

GALINTECH ::

subby je izjavil:

Ja saj to sem že vse probaval, vendar ni nobena alternativa tako učinkovita, še posebej če rabiš razkopat nekaj napajalcev.
Kot kaže bom moral res pri mdpc naročit spet.

E22 si že poskusil?

subby ::

nisem še slišal za njih
vidim da pa sprejemajo ltc, tako da bi znalo bit uporabno

Ribič ::

Jaz se tudi zanimam za podobne crimping klešče. Kaj pa na ebay-u nimajo nič pametnega?
Obstajajo tisti pini z 2.54mm razmikom, potem so pa še neki manjši z 2.0mm razmikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY cable sleeving

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151578 (1031) AlienRR
»

mdpc-x bužirke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263742 (3061) d0rK
»

Rezanje stranice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
335751 (4546) klinker
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212656 (10590) s51as
»

Modding Lian Li PC-7 (worklog)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211464 (847) Mare3

Več podobnih tem