» »

Moje "cheap" vodno hlajenje, nasveti...

Moje "cheap" vodno hlajenje, nasveti...

Assass1n ::

Tukaj bi predstavil moje poceni (50€) vodno hlajenje, trenutne je še v fazi izdelave, pa bi rabil nasvet ali dva, kako vse skupaj najbolje izkoristim, ker je to moj prvi loop, sem pa o tem veliko prebral in spremljam overclock.net kako in kaj se sestavi in kako se trg tega spreminja.
Izgleda nekako takole



Tukaj je sestavljeno za test, moram še očistit radiator in vse povezat malo drugače. Črpalka je potopna, stara, zato jo moram imeti v posodici v kateri je destilirana voda potem pa iz radiatorja notri pride drugi konec cevi. To bom zamenjal iz črpalko katero sem naročil na ebay.
http://www.ebay.com/itm/12V-DC-Micro-Br... dal sem 14€ pretok je isti kot na trenutni, vendar se mi zdi, da je bolj boga.
Imam tudi EK rezervar katerega bom kasneje dodal.
Komponente so:
i5 4670k @4200 1.135v v prime so temperature 60C po jedru, fani niso full on, imam 2 120mm katera pihata iz notranjosti ohišja proti ven pod radiatorjem.
Asus Z87 Pro
8gb Kingston 1600 rama
Sapphire 7870xt na katero bi tudi namestil blok ter jo dal na vodo( v prihodnosti)
120gb ssd
1tb za storage
CX750
...

Komponente vodnega hlajenja so stare 5+ let blok je EK MCW se mi zdi da je tole nikelj, to je iz leta 2005. Modoficirali smo pritrditev, da je tako kot je treba, nič napol, da lahko odpade :)
Bi z menjavo le tega kaj veliko pridobil, nebi šel v velike stroške gleda sem naprimer tole
http://www.ebay.com/itm/171026070094?ss...
Sem odprt tudi za ponudbe na ZS
Potem sem videl še poceni radiator kateri bi pasal zadaj kjer je izpuh, bi se splačalo dodati?
http://www.ebay.com/itm/170900712317?ss...
Ko bi dodal GPU je ta skoraj obvezen! Kako je z pretokom bi ga kaj omejih...črpalka je vrjetno dovolj močna, res ni "bohvekaj" ampak zanjo res nebi dal 80€ kot so top :8)

Zaekrat je to vse kar sem mislil vprašat, odprt sem za predloge kako bi iz tega izstisnil 100%, bilo je ugodno in proti prejšnemu freezer i30 sem pridobil 10C z tem da se je tisto drlo na polno pri 70C tole je pa milina ;) . Se splača kupit tisto srebrno zadevo (coil) za v rezervar da pobira neke bakterije? Trenutje je destilirana voda brez vsega.

Hvala in lep dan
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

TOP ::

V destilirano vodo se doda antifriz 10% to je vse.Z menjavo bloka ne bi pridobil nič.

Janac ::

Cestitam za improvizacijo!

Jaz sem si januarja sestavil loop iz 360mm rad-a, supreme ltx bloka in eno combo pumpo/res iz ebaya za 15eur. Vse skupaj sem dal 70-80eur vkljucno z fittingi in tem.

Za pumpo vzami raje kombinacijo resa in pumpe. Tisti radiator, ki si ga linkal sem tudi sam imel in ga nato prodal ker je iz aluminija. Ce imas v loopu razlicne kovine npr. cu in alu pride do korozije(propadanje gradiva).

Tisti blok je pa zanimiv. Imam trenutno na isti grafi kot tvoji Ek new wave blok mislim da iz leta 2004, ohranjen je kot nov. in super sede :)

galu ::

Vodno hlajenje je, če navijaš, ena izmed najboljših investicij in ti kasneje ni žal tistih 200EUR, ki jih zapraviš za konkreten loop. Največji strošek je pač pumpa (kot si rekel, cirka 80EUR) ampak takšna pumpa ti tudi omogoča svobodo pri upgrejdanju. 5 (kvalitetnih) elementov v bloku ni noben problem za tako pumpo.

Tu maš kr ugodno ceno za zelo dober (si enakega tudi sam lastim, in je fantastičen) VGA blok:
Za CPU ti pa tudi predlagam da kupiš en EK supreme/spremacy/.../, ko bo ga kdo prodajal po ugodni (cca 30EUR) ceni. Pridobil boš na T, pa še pumpa ti bo hvaležna.
Prav tako dodaj še (vsaj) en 240mm radiator, ko boš mel še GPU pod vodo, če nameniš navijati GPU in CPU do mej. Moja dva 240mm radiatorja se kar presenetljivo segrejeta ob navitem 2500K in orenk naviti high-end grafulji. V kolikor ti navijanje ni najbolj pri srcu, je dodaten 120mm dovolj.

Aja, pa v loopu mej zgolj vodo (tbh, ker še najmanj smrdi). Sam sem mel notri že vse mogoče kombinacije, ampak nesnaga se eventuelno vedno nabere.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Assass1n ::

Hvala za nasvete, danes sem loop upgadeal.
Od tega katerega si linkal sem vzel EK Supreme HF blok, pumpo, radiator ter rezervar. Temp so padle za 10C cca :)

Sedaj imam odveč 240mm radiator katerega bom namontiral spredaj ( Janac je iz bakra>:D si me prestrašil). Za vga blok pa bom počakal, ker preveč vlagam v tole kišto, moram za dopust še mal imet :)) Probal bom namontirat tega katerega sem imel na procu ( Janac dej mal poslikaj!!)

Bom poslikal imam spet nekaj na pol, mal za predstavo.

PS imam destilirano vodo, dodal bom zelen antifriz, malo za barvo če ga kje najdem

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

galu ::

Heh, sem ti mislil njegov prvoten oglas linkat, pa sem potem videl da je en že skoraj vse pokupil - zgleda ti. :))

Sam si prav tako lastim DCP 4.0 + res combo, le moj blok je malenkost starejši (ne HF verzija).

P.S. na, še malo branja o hladilnih tekočinah: http://www.overclockers.com/pc-water-co...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

ru7 ::

Pomojem boš moral menjat radiator, sem imel enakega (Airplex Evo 240). Ta radiator je tako restriktiven da se enostavno ne obnese.

Poglej za kakim drugim bolj pretočnim radiatorjem.

Janac ::

Lepo pozdravljeni.

Doma sem našel pumpo Hydor Seltz L30 II. Trenutno imam notr EK DCP 2.2 katera rabi le 12v, tale Hydor pa 230v, iz napajalnika nikjer ne dobimo take napetosti, pa me zanima kako bi lahko čimbolj diskretno napeljal do pumpe tok 230V?

Se sploh splača menjat? Hmax je 2m, premakne pa 1.200l vode na uro.

Vesoljc ::

zunanji napajalni kabel + 12V rele?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Xserces ::

Razdri napajalnik in veči pumpo direktno na vhod. Ampak potem boš mogu ugašat na razdelivcu tako kot računalnik. Ni pa najbolj pametno to XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

Ma sploh ne toč neki hitr...

Eno vprašanje, če je temperatura vode v sistemu pod 10° nad ambientom, je razlog za slabe oz. ne preveč dobre temperature le stik? Ampak je zategnjen blok tak da že vse poka...:D
Testiral sem z 5 pastami, Ceramique, CLU, MX-2, AS5... Torej je lahko kriva samo še slab pretok? Ker očitno se voda le ohlaja...

V sistemu mam DCP 2.2, EK wave, EK Supreme LTX in 3 radiatorje, Airplex EVO 240, EK 120 XT in en za katerega nevem kako se mu reče...

Je DCP 2.2 enostavno prešvoh?

Vesoljc ::

probaj samo z enim radiatorjem.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Janac ::

Sem odstranil 240-ko. Temp proca je v idlu šel za 10 stopinj dol, v loadu se pozna 4 stopinje manj. Glede grafe pa, v idle 10 stopinj dol, ko jo pa s Furmarkom obremenim pa skoč na 60 stopinj, pred tem je šlo na max 46 stopinj.

Janac ::

Proc ma TDP le 35W, grafa pa več in rab bolj ohlajeno vodo oz. hitrejši pretok le-te. Grafa torej v idlu ima manjšo temp, ker je pretok hitrejši, ko se pa ogreje grafa pa proizvede preveč toplote in voda ni dovolj ohlajena.

Vesoljc ::

kaksna je temperatura vode po daljsem burn testu? so radiatorji vroci na otip?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Janac ::

Idle temp vode je 24.7 stopinj. Ambient je 20.3 stopinj.

20 min Intel Burn Testa(Maximum, 10run) in Furmarka(SubHD, 8XAA) Pride GPU temp na 57 stopinj in max CPU temp 51 stopinj.

Temepratura vode je 37.8, radiatorji so komaj mlačni...

Vesoljc ::

glede na to da je voda krepko nad ambientom, je problem v odvajanju toplote iz sistema. si probal z Hydorjem? pa cim vecjo cev ane...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Janac ::

Hydor je mrtev, sem ga prižgal in mogočee pretoč 1l na eno uro :D

Predvidevaš da je pumpa prešvoh?

freesty ::

Kaj pa, ce bi dal se eno pumpo not? Da bi imel 2?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

freesty je izjavil:

Kaj pa, ce bi dal se eno pumpo not? Da bi imel 2?


Možnost je, ampak nisem prepričan da je pumpa prešvoh.

Cevi so premera 17mm, na nektarem delu celo 20mm...

freesty ::

Ja, ce si odstranu radiator pa so sle temperature dol, js sklepam, da nimas dovolj mocnega pretoka.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Jap, jst isto mislim. Temp so šle dol le v idlu, v loadu so po 10 stopinj več...

freesty ::

Ja, ker v loadu je en radiator premal. Torej daj radiator nazaj not pa mocnejso pumpo al pa se eno dodaj.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Sergio4 ::

tudi sam sem se odločil da bom naredu home made water block za eno staro grafično :D
na internetu sem našel dva načina,ki nista težko izvedljiva, in pomoje ne hladita slabo

razmišljal sem med tem
 1

1


in tem
ampak seveda zravnimi temi "črtami" kaj predlagate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sergio4 ()

Janac ::

Ja, probaj. To misliš na CNC narest?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Sergio4 ::

To sem naredu na enem starem računlniku, kar brez radiatorja. Rezultati sobli kar dobri, tako da sem se odloču da bom kar svoj pc pod vodo dal. Imam neke vrste doma narjen cnc. Seveda ni tako natančen itd. Ampak je za silo

Assass1n ::

Pomoje za ceno blokov, rabljenega dobiš za 20€ kakšen EK supreme ali kaj podobnega, jaz ti dam starejšega EK iz bakra za 10€ samo mounting si narediš iz pleksija pa gas.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

M-XXXX ::

Sergio4 je izjavil:

To sem naredu na enem starem računlniku, kar brez radiatorja. Rezultati sobli kar dobri, tako da sem se odloču da bom kar svoj pc pod vodo dal. Imam neke vrste doma narjen cnc. Seveda ni tako natančen itd. Ampak je za silo

Imaš kakšno fotko tegale :)? CNC-ja mislim. Oziroma frezalo najbrž?

Sergio4 ::

dva vodila na katerem je vrtalni storoj :D ma tile EK vga bloki so zeeelo dragi. 60 evrov minimalno

Janac ::

OK, Sem odstranil grafo in en 120mm rad in 240 že prej... temp vode pride do 25 stopinj, ambient je pa 18.5 stopinj.

Temp CPU-ja se pa ni spremenil...

Janac ::

Zdej sem sestavu loop s 2x 120mm radiatorjema. Bil sem cel dan na LAN Partyu in je bla čez cel dan max temp GPU-ja 31°C. Zdej pridem domov pa kr naenkrat 36°C, kje je fora????

Ambient mam doma 17°C, tam pa je bil mogoče stopinjo ali dve manj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153672 (36782) Dr_M
»

pumpa za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
323357 (3096) Sergio4
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811162 (10278) Janac
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312887 (2596) TOP
»

Zračno? Vodno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
687668 (6581) Galaxy

Več podobnih tem