» »

Ali je kdo že kupoval na www.amazon.com

Ali je kdo že kupoval na www.amazon.com

janko771 ::

Pozdravljeni
odpiram to temo zato, ker nism je še nikjer na nobenmu forumu zasledil o tej spletni trgovini.
Namreč kupujem dslr fotoaprat sony SLT a77 v Slovenji pri uvzniku pride samo ohišje slabih 1100 eur, na amazon.com pride pa slabih 800 dolarjev, (580 Eur), šel sem pogledat tudi nemški amazon.com kjer pa stane 760 eur za vse cene je free ship, zdej me pa zanima če naročim izdelek iz amazon.com imam še kakršnekoli dajatve ?? in katero plačilno kartico potrebujem sm bol frišn na teh tujih trgovinah aparat te znamke bom pa zato vzel ker mam 5 objektivov.
hvala za pomoč
lp
jest

shadeX ::

Iz amazon.com boš plačal še 22% davka na dano ceno.

bluefish ::

Zastonj poštnina je le znotraj ZDA. Na skupno ceno izdelka ter poštnine potem pride še DDV (+ carina?). Tako je na koncu zadeva dražja kot ob naročilu iz ene od evropskih trgovin.
Finta je tudi, da imajo številne firme regionalno garancijo. V primeru težav, sicer malo-verjetnih, bi tako moral pošiljati aparat nazaj.

janko771 ::

jah če bi na amazon.de kupil kar je še zmerej bistveno cenejše velja evropska garancija, ki jo lahko uveljavlaš povsod tud v slo
ko sem kupu v sloveniji dva tamron objektiva sem garancijo kar na njihovi strani potrdil samo serijsko in št model vpisal pa dal svoje podatke in so mi poslali garancijski list ki sem si ga sam natisnil :)
jest

zee ::

narcil sesalec Roomba iz ZDA. S postnino in carino je bil se vedno pol cenejsi od lokalne (singapurske) ponudbe.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c00L3r ::

Naroči raje iz amazon.de

DaDeDi ::

Mene pa zanima, ali je možno, da greš v USA v nek motel/hostel, in naročiš prek amazon.com na naslov motela? Ker če npr. izdelek, ki pri nam stane 1000 evrov, pri njim stane 750$, se ti v primeru, da se to da narediti, splača iti tja že pri nakupu 2 izdelkov.

Machete ::

Daj malo razčleni to tvojo matematiko po postavkah. Da vidimo tvojo računico konkretno.
Pa ne pozabi pod zadnjo alinejo dodati možnost carinjenja na Brniku.

mitja73 ::

DaDeDi je izjavil:

Mene pa zanima, ali je možno, da greš v USA v nek motel/hostel, in naročiš prek amazon.com na naslov motela? Ker če npr. izdelek, ki pri nam stane 1000 evrov, pri njim stane 750$, se ti v primeru, da se to da narediti, splača iti tja že pri nakupu 2 izdelkov.


Ja, dostavljajo v hotele.

DaDeDi ::

Machete je izjavil:

Daj malo razčleni to tvojo matematiko po postavkah. Da vidimo tvojo računico konkretno.
Pa ne pozabi pod zadnjo alinejo dodati možnost carinjenja na Brniku.


-kupiš 2 izdelka za 750 dolarjev (2x550 evrov), ki na amazon.co.uk staneta vsak po 1000 evrov. S tem prihraniš 900 evrov, s katerimi si z lahkoto plačaš letalo do Floride iz Munchna (500 evrov), stroški do Munchna in nazaj so 100 evrov, 14-dnevna nočitev v Orlandu je 200 evrov za 14 dni.

Dobro, s tem ravno ne profitiraš, lahko pa to gledaš kot brezplačne počitnice, če bi izdelka kupil v vsakem primeru.

Za carino ne vem natančno, kako gre, do zdaj še nisem videl da bi komu težili na letališču. Vem pa, da je možno. Ali lahko poveš več o tem?

nejcek74 ::

- Ja, naceloma je mozno dostavljati v hotel, bi pa to preveril ob rezervaciji hotela. Americani so vecinoma zelo usluzni do gostov. Moj znanec je to ze storil.
- Brnik: nasi cariniki na Brniku se vedno precej radi kontrolirajo*, cim vidijo da nekdo pride iz EU, sploh leti iz ZDA in Singapurja so na udaru. Ce nimas vezanega leta (kupis locene karte) na Brnik te nima kaj skrbeti, ker ne more vedeti. Ce se bos sel cheap varianto se te to verejtno niti ne tice, ker bos letel z Dunaja/Muenchna itd.

*To mi je razlagal carinik na Brniku, ki je pregledoval mojo zgubljeno prtljago iz Argentine, ki so mi jo koncno dostavili v Slovenijo. Ces da prasci turisti vlacijo argentinsko govedino. Se dobro, da sem jo sam imel v rocni prtljagi in mi italijani niso delali nobenih problemov.

janko771 ::

http://www.amazon.de/Sony-SLT-A77V-SLR-...
zanima me samo tole še kolk me bi še stala dodatno poštnina ker tale fotkič v acs sony stane 1100 eur
zakaj ima 2 ceni ?? http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_2...
ne znam nemško sj garancija itak ni problem je evropska
drgač je pa tko ene stvari so pa gor celo dražje kot pr nas recimo objektiv tamron 150 600 mm je gor dražji kot pr beseničarju je pa večina robe gor cenjše
lp
jest

bluefish ::

Prva je najnižja cena novega, druga pa za rabljenega.

Thunder wave ::

Pa pri prvem najcenejšem objektiva ni poleg, torej je treba še to prištet (edino če ga že maš).

Formula 1 ::

janko771 je izjavil:

http://www.amazon.de/Sony-SLT-A77V-SLR-...
zanima me samo tole še kolk me bi še stala dodatno poštnina ker tale fotkič v acs sony stane 1100 eur
zakaj ima 2 ceni ?? http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_2...
ne znam nemško sj garancija itak ni problem je evropska
drgač je pa tko ene stvari so pa gor celo dražje kot pr nas recimo objektiv tamron 150 600 mm je gor dražji kot pr beseničarju je pa večina robe gor cenjše
lp

Meni napiše da je poštnina 14 € torej vseskupaj 801€ .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303326191 (3780) Furbo
»

Nakup slušalk za filme in glasbo

Oddelek: Kaj kupiti
111072 (882) starboi
»

Kupovanje preko amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
3820667 (12893) bluefish
»

Playstation 3 wireless stere hadphones

Oddelek: Pomoč in nasveti
172552 (2462) opeter

Več podobnih tem