» »

Kupovanje preko amazon.de

Kupovanje preko amazon.de

ne_kdo ::

lep pozdrav
na amazon.de sem gledal tale izdelek link
ker ne poznam načina kupovanja preko amazon bi prosil za pomoč. ali je plačevanje preko paypal tako kot ne ebay-u?

hvala
lp

techfreak :) ::

Kolikor vem podpirajo samo kreditne kartice.

KoMar- ::

Amazon ne podpira PayPala, samo direktno plačevanje s karticami.

Vprašaj, kaj te še zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

ne_kdo ::

to pa mi ni najbolj všeč

KoMar- ::

Zakaj? Saj so zaupanja vredni.

ne_kdo ::

ja in kako potem plačujem.
lahko mi še potem poveš glede one druge teme ko sem napisal

lp

KoMar- ::

Preberi, kaj je napisal techfreak :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

St235 ::

Registriraš se na amazon, vneseš podatke o plačilni kartici in plačaš. To je to. amazon je vsekakor zaupanja vredna firma in se ti ni treba bat za zlorabo kartice.

ne_kdo ::

no to me je zanimalo
hvala @lakotnik29

lp

Bias ::

Sem predvsem eBay potrošnik... zatorej povprašujem. Se da amazon.de brati v angleščini? So artikli na amazon.de in amazon.com enaki (hm, s tem mislim, kot na eBayu ko "listam" po artiklih iz celega sveta ne glede na to ali ga iščem na eBay.de/ie/com itd.).

KoMar- ::

Ne, niso enaki artikli. Dejansko je amazon.com ameriški, amazon.co.uk in amazon.de pa evropska in torej brez carine.

Bias ::

aha Torej je vsak za sebe. Glede carine pa poznam zadevo. Thanks!

techfreak :) ::

Bias je izjavil:

aha Torej je vsak za sebe. Glede carine pa poznam zadevo. Thanks!

Glede carine moraš paziti, da se izdelek dejansko nahaja v EU, ker je kar veliko prodajalcev, ki pošiljajo iz npr. Kitajske.

Bias ::

techfreak :) je izjavil:

Bias je izjavil:

aha Torej je vsak za sebe. Glede carine pa poznam zadevo. Thanks!

Glede carine moraš paziti, da se izdelek dejansko nahaja v EU, ker je kar veliko prodajalcev, ki pošiljajo iz npr. Kitajske.


ja sej kupujem vsaj nekajkrat na mesec iz eBaya, tako da sem glede carine previden. Sam amazona pa še nisem osvojil...bom pa danes mal pregledal, če je kaj zame, da se spet mal dnarja znebim :S ;)

St235 ::

amazon vedno pošilja iz carisnkega območja v katerem je trgovina in se ne rabiš bat različnih trgovcev. Če nekaj kupiš v amazon.de potem je 100% poslani iz nemčije in ne bo carine. Edino za amazon.com se včasih zgodi da pošljejo preko nemškega skladišča in se dostikrat zgodi, da potem ne carinijo.

sloxl8 ::

Pa kar moraš pri amazon.de še pazit je, da je programska oprema večinoma v nemščini, zato moraš biti previden pri izbiri izdelka (če želiš npr. angleške Windowse).

KTr1sk ::

Na amazonu sem gledal Crucial RealSSD C300 64GB
http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B...
in naročil kjer je druga podstavka torej za
EUR 104,39, piše Amazon.de Verk?ufer-Information, kar mislim da je ok

Kadar nekaj iščemo je treba biti pozorni, ker nisem vedel da tudi druge spletne trgovine imajo na amazonu oglase, tud hoh.de itd...
http://www.amazon.de/Crucial-RealSSD-C3...
EUR 102,50
+ EUR 0,00Versandkosten

Ko sem naročeval sem napisal samo priimek v naslovu za pošiljanju, brez da je bil zraven ime mi je vseeno prijelo in sem dobil email od amazona..."Vielen Dank für Ihre Bestellung,..."
tako da zgleda da bo ok?
Je pa čudno da bo iz nemčije pošiljalo se tako dolgo..piše mi
"Lieferung 1 von 1
Versand in Kürze
voraussichtliches Versanddatum: 21. Februar 2011,
Lieferung voraussichtlich: 1. M?rz 2011 - 17. M?rz 2011"
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

xteakwondox ::

tudi sam imam vprašanje glede amazona in sicer me zanima ko imajo nekatere rabljene izdele(gebrauch) kakšni so dejansko ti izdelki in ali to pridejo direkt iz trgovine ali jih pošiljajo posamezniki?

techfreak :) ::

Je pa čudno da bo iz nemčije pošiljalo se tako dolgo..piše mi
"Lieferung 1 von 1
Versand in Kürze
voraussichtliches Versanddatum: 21. Februar 2011,
Lieferung voraussichtlich: 1. M?rz 2011 - 17. M?rz 2011"

Ga imajo na zalogi? Ti datumi (vsaj za Slovenijo) so ponavadi zelo pesimistični. Pri meni je nazadnje pisalo, da bi naj dobil v treh tednih, v resnici sem pa dobil že čez 3 dni.

Zgodovina sprememb…

KTr1sk ::

@xteakwondox: za moj artikel sem najedl na amazon.de tudi rabljenega in je bilo samo 4EUR razlike, tako da sem se raje odločil za novega, ker sem bil tudi v dvomih kaj je z njim in če pošlje pravna ali fizična oseba sem se prav tako spraševal, sigurno kdo ve ki je že kupoval rabljeno
@techfreak: Ja ja piše da je na zalogi, sporočim ko bo prišlo, bo fajn če bo prej prišlo :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Danes sem dobil iz amazon.de, naj bi pa dobil od 1.marca do 17 heh, res zanimivo, vem za drugič :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

JoeHunter ::

Jaz bi imel glede amazona.de eno vprašanje. Nekje sem prebral, da je možno plačevati-kupovati tudi z paysafe kartico. Delovalo bi pa nekako tako, da na strani paysafecard kupiš neke vrste vrednostni bon za amazon in pri načinu plačila izbereš vrednostni bon. A ima kdo izkušnje s tako vrsto plačevanja?

Hvala za odgovor

beni ::

Živjo,
rad bi kupil artikel na Amazon.de, vrednost cca. 400€
Predvidevam, da bo poslano iz EU in na ceno ni davka ali celo carine ?
Kje naj to preverim, da potem ne bo kakšnega neljubega presenečenja.
Do sedaj sem kupoval preko eBaya, tam mi je vse jasno, tukaj pa ...


LP
Pojma nimam ...

BALAST ::

Nobenega dodatnega davka ni, plačaš samo poštnino, razen če je izrecno navedeno da je brezplačna.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

neeno ::

Ve kdo kako je z garancijo na računalniške komponente pri amazon.de ?
Nameravam naročiti CPU, RAM, matično in grafično pa me zanima kake so izkušnje (če je kdo že podobno naročal).
Je potrebno kaj posebej paziti (naprimer različni dobavitelji ipd?)

Ima kdo mogoče izkušnje pri naročanju komponent iz tujine na stroške s.p. ? Kako je s prikazovanjem stroškov, je komponente potrebno amortizirati kot računalnik ?

integral15 ::

Kaksna je pa postina kolk stane iz amazon.de ?

Machete ::

8-O
Lepa, stane pa milijon evrov.

Drugače pa ja, odvisno od teže, velikosti, storitve, kurirja itd itd.. se ti ne zdi malo neumno vprašanje?
Zelo podobno kot iz Slovenije v tujino, če gledaš zgolj nacionalno pošto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

integral15 ::

Ja, zdi si mi da je malo neumen odgovor.

Machete ::

Saj veš, neumno vprašanje, neumen odgovor. Pravjo.

ScumbagSteve ::

No torej, na amazonu lahko s svojo predplačniško Viso kupim zadevo (brez posrednika - torej PayPal-a), če dobro razumem?
Ravno gledam en asusov router, ki je za 20eur cenejši tam kot pri nas, pa še brez poštnine...
Scumbag Štefko

Matija82 ::

simreo, jep. Samo glej, da imaš dovolj denarja gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Enron x86 ::

Pozdrav. Mene pa zanima, koliko časa je po navadi naročilo v prvi fazi. V torek zvečer sem nekaj naročil in kmalu za tem prejel e-mail "Bestellbestaetigung". Preden sem naročilo oddal, sem prenesel sredstva na kartico Visa. Potem pa se ni zgodilo nič; denar je še vedno na kartici in od takrat ni bilo nobenega maila več. Označeno je, da je izdelek na zalogi.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

opeter ::

Odvisno. Jaz sem enkrat čakal skoraj en teden, da so zadevo odposlali, pa čeprav je pisalo, da imajo na zalogi ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Janac ::

http://www.amazon.de/Olympus-M-Zuiko-Di...

kakšen trik al je to dejanska cena. Ker je iz EU ni ddv?

bluefish ::

Ja, dejanska cena.

Janac ::

sendajo v eu? kako je s carino po novem? ddv vem da ni.

bluefish ::

Saj je nemška štacuna - ni carine.

Problem je le, da (domnevam) pošiljajo samo znotraj Nemčije:

Dieser Artikel wird, wenn er von Amazon verkauft und versandt wird, nur in folgende Länder versandt: Deutschland

Lahko uporabiš posrednika, pošlješ na dodeljen nemški naslov in potem oni prepošljejo tebi. Za to težo je strošek cca. 10EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

betmen112 ::

Zdravo, tudi sam se odločam za nakup iz amazon.de. Mogoče bo moje vprašanje za koga butasto, ampak še nikoli nisem kupoval preko amazona. Gledal sem tale stol http://www.amazon.de/B%C3%BCrostuhl-Spo.... Sedaj me pa zanima ali ima ta stol amazon dejansko v svojem skladišču ali oni posredijejo to http://www.fk-shop.de/ in oni naprej odpošljejo zadevo. To me skrbi za to, ker sem prebral da ta fk shop dostikrat ne pošlje pravega izdelka ali ga pošlje z veliko zamudo ali pa izdelek sploh ne prispe. In še kakšne imam pravice če izdelka ne dobim oz je poškodovan ali napačen, ali lahko pri amazon.de to potem kako reklamiraš?

Že naprej se vam zahvaljujem za informacije. LP. Martin

bluefish ::

Verkauf und Versand durch FK-Automotive pomeni, da ga pošlje ta firma in ne Amazon. Če pride do težav, lahko urejaš z Amazonom.
Večinoma ima podjetje dobre ocene.

Imajo pa nekaj podobnega tudi trgovci pri nas, nazadnje sem en tak stol videl v Lesnini. Cene se žal ne spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376403 (2687) mtosev
»

Nakup na amazon.com

Oddelek: Kaj kupiti
307740 (660) Steinkauz
»

Amazon.de in carina?

Oddelek: Loža
124692 (4466) Blazz
»

Playstation 3 wireless stere hadphones

Oddelek: Pomoč in nasveti
172497 (2407) opeter

Več podobnih tem