» »

Se Geforce FX 5200 sploh splaca??

Se Geforce FX 5200 sploh splaca??

jureus ::

Zanima me ce se Geforce FX 5200 sploh splaca kupit. Kajti na nekem testu sem prebral, da je nekje v rangu z radeonom 9100 oz 9000 ( ki sta pa malce cenejsa kot novi FX).:\

ripmork ::

geforce fx 5200 -so podn.prebral sm si opis pred kakšnim tednom na eni strani
(ce se bom spomnu bom pol objavu)kjer je grafa dobila oceno okol 40%...
zakaj se vprašamo?
ker ti pri tej grafi nič ne pomaga podpora direct x9,kajti grafa je tako šibka da ti bo vse štekal pa če maš najnovejši procesor,da ne izgubljamo besed o tem kdaj šele pridejo
prve igre,ki bojo podpirale dx9
----ko pridejo bo fx 5200 sam še za v smeti...
če kupuješ za mal keša rajš kup radeončka 9100 ki ima odlično razmerje cena/zmogljivost
-si boš keš za nadaljne posodobitve prišparal:D

-če kupuješ za mal del cajta grafo odtrgi še mal keša pa kup kakšnega r9500/9500pro
(se splača če hočeš imeti res lepo gafiko za vsaj leto in pol:D )

skratka stran od fx 5200 k je podn
(pa da ne b kdo mislu da sm proti NVIDII ampak konkurenca je trda:\ )

Dr_M ::

jah ce bo po taki ceni kot jo obljubljajo (cca 100$), je dost uredu, ce pa bo drazja se pa sigurno ne splaca.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrX ::

-če kupuješ za mal del cajta grafo odtrgi še mal keša pa kup kakšnega r9500/9500pro


odtrgi rajš en velik kup dnarja, ne pa mal keša!

OBELIKS ::

heh ripmork ne tako nepristransko o geforcih. dejstvo je, da tudi radeoni niso tekli ravno najbolje ob testih ki so bili pred uradno prodajo, potem pa so odpravili napako ali dve ter uredili gonilnike. tako da je za rahlo za počakat z raznimi 9000 in 9100.

ripmork ::

no,priznam da sem bil malo preveč zavzet pri radeonih,....:D
res je,da bodo geforci pokazali svojo pravo moč šele s pravimi gonilniki,to pa bomo
videli v kakšnem mesecu ali še malo kasneje...to je redna praksa z novimi modeli grafičnih
kartic,toda v teh dveh mesecih,ko se bo iz teleta rodil močan bik pri NVIDII bodo pri
ATI-ju zopet že korak naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

jureus ::

Ma ze slucajno gdo to grafo doma?
Ker me zanima kak v resnici deluje, pri kaksnem domacinu.:D Ce je boljsa od 9100, bi se se nekak splacalo kupit za 29k.

morphling1 ::

Navadne 5200 se NE splača kupovat, mogoče ultro, za 39k bo kmalu na voljo 4200 od Leateka 128 MB 100x boljša izbira.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Oblivion ::

Mene zanima naslednje. V Italiji sm vidu ABIT FX5200 DT NV34 128Mb DDR Tv-Out DVI 8X za 115€. A ste se vedno mnenja, da je ta kartica tako zelo boga? Je boljsi kot Radeon 9100 ? Me zelo zanima, zato bi prosil za kaksen odgovor. Hvala

boštjan ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Oblivion ::

Ja, ce pogledam vse teste (jst jih nism mogu dobt) HVALA BOSTJAN je ta kartica popolna polomija, tko da bo kr Radeon 9100 boljsa izbira.
Hvala.

OBELIKS ::

heh za 27k SIT kolkor za njo hočejo pri taipanu mislim da je geforce fx boljša izbira. sicer ni ultra, je pa v istem rangu kot je bil gf 2 mx, ki pa je še vedno ena bolj razširjenih grafikulj.

OBELIKS ::

je pa bolje počakat še malo na ultro

morphling1 ::

Bljak, kupi GF4 pa boš 100x bolj zadovoljen, 5600 ultra ima še potencial, 5200 bi pa morala biti okoli 20000 da bi bila vsaj približno zanimiva.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Oblivion ::

Ma najbrz bom odstel kaksen denarcek vec pa kar obicen radon 9500 nabavu, da bo vsaj za malo casa mir. Bojim se da ksn radon 9100 al pa ze sam FX so preslabe izbire oz. bojo trajale se zelo malo casa.

boštjan ::

Če misliš nabavit kartico serij 9500 ,pol ti priporočam 9500pro,ker ostali dve seriji z 64MB in 128MB spomina ne izpolnjujeta pričakovanj.No vsaj 9500 128MB je na začetku, ker se jo je dalo modat v 9700.Tako da te si raje kako 4200 od abita ali leadteka omisli.

Oblivion ::

Ja, radeon 9500 od gigabyte sm vidu za 177€ kar dobis se ivo nazaj je 148€ se pravi 34k sit. Za ta denar pa ne dobis 4200 vsaj kar sm gledal cenike pr mlakomu pa to. Zdej pa res ne vem vec kaj se splaca.

boštjan ::

ne pri nas boš bolj težko 4200 pod 40k dobo,mogoče kaki INNOVISION,a močno odsvetujem nakup te grafe.Ja po kolko pa je 9500pro v italiji?V nemčiji je od 200-210€

Oblivion ::

Sapphire 9500pro je 190€ od herculesa pa kar 244€. Jst pa bi vzel Radeon 9500 of gigabyte, ki stane 148€. Pa se plata je gigabyte, tko da bi najbrz teklo. Sam me je zanimal ksn produkt od Nvidie zato sm vprasal po tem Fx-u, ki se mi ni zdel drag. Radeon 9100 128 rama pa stane 118€ se pravi da je malcek drazji kot Fx. Tko da zdej ne vem kaj nabavt.

boštjan ::

mislim da je gigabytova 9500 ne pro samo 64MB.če maš keš za 9500pro,pol definitivno 9500pro

Dr_M ::

WinFast A280LE GeForce 4 Ti4200-8X 64 MB DDR AGP 36.600,00
taipan.
tole se mi zdi najbolsi nakup. jest vem da bo moja hmal:D :D

BTW. a ni radon en plin?:D :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Oblivion ::

Ja, je samo 64 rama ja, sam mislim da je dovolj za te igre k so in k se bojo prsle to leto. Je pa ta WinFast A280LE GeForce 4 Ti4200-8X 64 MB DDR AGP 36.600,00 hvala Dr_M kr uredu zadevca. Pomagajte mi se odlocit.

Oblivion ::

Kaj pa mogoce to R9200-B3 GIGABYTE ATI RADEON 9200 128MB DDR AGP? Zadevca stane 26k pri taipan. Kaj menite? Bi prekasala GeforceFX al pa GF4?

Dr_M ::

r9200 je r9000 z agp 8x in nic drugega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ripmork ::

verjemite mi,da sem bil sam dolgo v dvomih kero grafo,in potem
ko sem prebral stotine benchmarkov,pa primerjave cen in kakovosti...
sem prišel do sklepa-da je bolš dat mal več keša pa nabavt
radeona 9500pro pa maš super grafo za konkurenčno ceno,pa še dalj cajta boš mel mir....
jst bom kupu r9500pro od saphirea,verjetno v mlacomu
(drugje ga sploh ni za dobit>:D )

Oblivion ::

Zal ni denarja za tako grafo, cene bi si jo takoj nabavu. Tko da si bo treba omislit kaj cenejsega z dobro kvaliteto.

Oblivion ::

No tako, odlocil sem se za WinFast A280LE GeForce 4 Ti4200-8X 128 MB DDR AGP pr taipan-u. Hvala se enkrat Dr_M za nasvet, upam da bo dobra graficna. Vzel sm pa verzijo z 128 rama, ker je za malcek drazja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019661 (12726) Janac
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397956 (6198) js
»

Katero graficno

Oddelek: Kaj kupiti
91367 (1143) Wortex
»

Katerega radeona za 35 čukov?

Oddelek: Kaj kupiti
11963 (755) Tito
»

Hitra odločitev med R 9500 PRO in GF Ti 4200 8X (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644304 (3490) Dr_M

Več podobnih tem