» »

Nastavitev WiFi omrežja

Nastavitev WiFi omrežja

Twixz ::

Pozdravljeni.

Moj brat ima svojo bajto in nima wifija čeprav ima modem za to (Thomson TWG850-4U). Zdaj me pa zanima kako se mu nastavi wireless omrežje, ker drugače meni na mojem Galaxy Note 3 zazna nek WiFi Thom_DP10359 pa se mi zdi da je to iz njegovega modema, a ko vpraša za geslo ni pravo tisto ki je na spodnji strani modema. Ima kdo kaj pojma?

Machete ::

Poinštaliraj namenski program če ga najdeš od modema, spremeni ime wifija (da bo nedvoumno šlo za tvojega), spremeni geslo in mora delat. V bistvu kake velike filozofije ni, in to ponavadi rata tudi babicam.
Verjetno je programska oprema prišla zraven na CDju, če ne jo poloudaj. Vsaj pri ruterjih je tako.
Pa preveri za 200% če ta modem ima WiFi oddajnik, če ne naj kupi ruter. So od 20€ naprej..

Yohan del Sud ::

Stic gugl pravi, da si lastiš router/modem. Se pravi, klasika.

1. V brskalnik iz računalnika kamor si kabelsko priklopljen na ta modem (v vrstico, kamor ponavadi vtipkaš www.nekaj.xyz) napiši 192.168.0.1, ali 192.168.1.1 (poglej, če to tudi piše tam spodaj).
2. Ko te vpraša user in password to pretipkaš od tam spodaj. Naj ugibam: ##blank, admin?
3. Potem šele ugotavljaš kje in kako hudirja se štima geslo za wi-fi.
4. Zato RTFM. Preveri, če si navodila dobil zraven v pisni obliki. Če ne, so z malo sreče dostopna iz upravljalne konzole ruterja. Če še ne gre, gugl.
www.strancar.com

Twixz ::

Okej, preimenoval sem WiFi in je 100% od ruterja/modema ki je priklopljen na bratov kompjuter. Zdaj pa samo ne vem kje se geslo spremeni, ker ko hočem iz telefona connectat, mi napiše težave pri overjanju.:|

Ali je password za wifi shranjen pod "WPA Pre-Shared Key"?

zhorzh ::

Ja, pri WPA preshared Key se vpiše password.
Uporabljaj rajši WPA2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom optika- modem z brezžičnim omrežjem- geslo

Oddelek: Omrežja in internet
3210636 (10317) dxx
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194925 (4128) CyberDuck
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951167 (22917) simone
»

Sinope 568 in wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
2147661 (25083) Spajky
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543312 (18852) imallears

Več podobnih tem