» »

Nov telefon, razočaran nad nokio E6

Nov telefon, razočaran nad nokio E6

lolipop2 ::

Veliko tem je že o tem, a bi rad nekaj odgovorov na specifična vprašanja

Uporabljam Nokio E6, ki je s posodobitvijo na Belle postala zelo neuporabna. Music player ne deluje, kameraj je tako ali tako slaba, brez fokusa...baterijo je začelo z novim SW pobirati in to, da so aplikacije boge, me tudi moti. Kakorkoli.... potrebno bo v nakup novega aparata.

Koliko bi bil pripravljen dati...hmm, cca 300€ ali preko mobitela na obroke

Kaj potrebujem:
- velikost ne večja, kot E6
- zmogljivost baterije
- naj ne bo symbian :)
- dobra kamera
- wifi-bluetooth

ali priporočate Windows phone ali naj vzamem android? Apple mi je verjetno cenovno nedosegljiv. Rad pa bi, da vse dela, tak kot treba in da ne bom čez leto spet norel zaradi bugov.

Hvala za pomoč

darkolord ::

Windows Phone. Lumie so super.

hojnikb ::

moto g..
#brezpodpisa

lolipop2 ::

Lumie so velike :-/

Zheegec ::

Pa Lumie imajo po pričevanjih precej slabo baterijo, že standby dosti pobere. Vzemi kakšen Moto G ja.

AndreAS ::

Zdravo,

+1 Za Motorola Moto G

hunter01 ::

Jaz sem tudi s svojim Moto G zelo zadovoljen, ampak iskreno lahko rečem, da je najšibkejši člen tega telefon kamera. Ob odlični svetlobi so sicer slike ok, ampak čim manjka svetlobe, kvaliteta strmo pade. Če ti je kamera zelo pomembna, mogoče to ni pravi telefon zate. Meni je kamera na telefonu bolj namenjena "ujemanju trenutkov" kot pa kvalitetni fotografiji zato mi je zadosti =)

Vseeno se mi zdi best performance/price v tem rangu!

lolipop2 ::

Baterija me ji kar pomembna, kamera pa tudi. razlog, da E6 menjavam. E6 ima sicer video OK, ampak sam fotič je pa slab.

Uff... dileme dileme. Kaj pa, če bi iFon 4S vzel? Bi še padel v ta rang cene.

Mi je škoda, da je toliko izbire. Včasih si vzel nokio 3310 in ni bilo takšnih problemov. :D

Hayabusa ::

lolipop2 je izjavil:

Lumie so velike :-/

in težke.

hunter01 ::

Moto G je brez vezave iz Amazona s poštnino vred 185€ bil ob izidu. To je 8Gb verzija + 20 funtov za 16Gb verzijo.

Ne vem kakšen iPhone boš dobil za tak denar, verjetno tudi rabljenega ne? :)

pe3c ::

Nexus 5 iz tujine, malenkost vec kot 300 EUR.

lolipop2 je izjavil:


Uff... dileme dileme. Kaj pa, če bi iFon 4S vzel? Bi še padel v ta rang cene.


Ja tudi iPhone 4S bi bil, iz tujine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

klinker ::

V tem cenovnem rangu iPhone 4S zmaga. Fotkic, mikrofon, zvocnik, zaslon, video...vse to je nad povprecjem.
Ze moj Nexus 4 je burek ko je treba kaj pofotkat ali posnet, ob malo slabsi svetlobi, kaj sele MotoG, ipd. Zvocnik je z en drek, mic pa tudi hitro zaklipa ce snemas na kakem koncertu, ipd.
Mogoce se Lumia 920 kot alternativa, ceprav kar sem sam poskusu, je 4s boljsi tudi od te.
Pri Androidu zal rabis se kaj dodat. Npr. rabljen LG G2 se dobi za okoli 350€, kateri je kar super fon. Sem se lih par dni nazaj igrackal z njim in moram rect da razen SWja je zadeva zelo zelo dobra. SGS4 se npr. skrije v vseh pogledih.
Zal imajo dobre kamere le top shit foni, tej pa stanejo.

GabrieLeo ::

Dodaš 50-60€ in imaš iphone 5. Odličen deal.

Mesar ::

Resno? Ne se hecat in koliko časa drži baterija pri iPhone4 in 5? Glede, na to, da je napisal, da mu je to pomembno.
Your turn to burn!

GabrieLeo ::

Okj okj dobro. Sem pozabil da eni nimajo časa polnit telefona med tem ko spijo. Baterija za 2 tedna torej.
Samsung galaxy xcover 2. Pa še s traktorjem lahko čez njega pelješ!

Mesar ::

Kdo nima časa polnit mobitela ko spi? Jaz nimam volje polnit mobitela ko spim pa še to skrb imeti. Pa skoz morem kable sabo vlačit kakorkoli grem... to pol več ni mobitel ampak stacinarc.

Pa večina iPhone ownerjev če na kar vsi ki jih jaz poznam imajo polnilec še v avtu in vedno nosijo sabo še polnilec..
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

klinker ::

Mesar je izjavil:

Resno? Ne se hecat in koliko časa drži baterija pri iPhone4 in 5? Glede, na to, da je napisal, da mu je to pomembno.


Enako kot na vseh boljsih smartphone-ih. 1-2dni, odvisno od uporabe.
Necakinji 5s skoraj 3dni, ker pac ne spila igric, ceprav je pa stalno na netu al pa muziko poslusa.
Cigli od 5-6" imajo plac za mocnejso baterijo, ja, pa vseeno. Ce ga konzumiras kot se zagre je vec kot 2 dni utopija na prav vsakem smartphone-u.
Zanimivo kako vsi poznate neke Apple ownerje z ne vem kakimi ekstra potrebami. Vsaj 8 frendov si lasti iPhone-a, pa za razliko od mene noben nima dodatnih polnilcev, ipd. Sej ga imam tudi jst bolj kot ne za rezervo, ko uporabljam GPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mesar ::

In telefon uporabljaš koliko dnevno? Od "nas" se pričakuje dosegljivost 24/7... pa klici redno letijo, če je kakšno sranje pa se delavnik lahko bp zavleče dokler problem ni rešen, dobesedno. In mislim, da pričakovati da mi bo mobitel delal brez polnjenja ob neki normalni uporabi 48 ur je vsej tisti minimum, ki ga lahko pričakujem za tak denar, se ti ne zdi?

Aja pa da nebo pomote tudi tisti, ki imajo Samsunge in HTCje niso nič na boljšem, od oke ma 30% folka v pisarnah skoz telefone na polnilcih... kaj mi bo to? Po kakem letu, dveh je pa še samo slabše...

Držijo se še samo kakšne stare nokije, sam pač symbian je že zastaran... čeprav, maš gor opero, support za exchange, garmina, osnovne zadeve za delo še vedno laufajo.
Your turn to burn!

klinker ::

Tu se pa vsekakor strinjam. Ampak ce ravno cel dan ne visis na spletu in ga imas vsaj med delom samo za klice, mail sync ipd, zdrzi vsaj 18h bp.
Zadevo si se malo nastavis glede na svoje potrebe, ter izkljucis nepotrebne zadeve in imas 24h zagarantiranih.
Ne vem no, ampak kar jst vidim v svoji okolici vsi foni zdrzijo do vecera brez panike, vsaj tej ta boljsi ala iPhone, LG G2, SGS4, moj N4, itd.
Od moje SGS2 pa ze kar malo pesa, ja. Okoli 18, 19h ze joce, pa ga uporablja precej manj kot jst, samo je verjetno tudi baterija ze out. Kar sem pa sam opazu, sta SGS4 in sploh LG G2 med najboljsimi tu.
Aja, pa tudi sam uporabljam svojega kar precej med sluzbo, samo se mi takrat se najmanj prazne, ker izkljucno govorim in kak mail posljem. Surfanje na mobilnem omrezju ga pa kar lepo zacne praznit. Drugace wifi, sync 4ih mailov, bt itd vedno vklopljeni in imam sedaj se 30% baterije. Zvecer ko grem spat ga priklopim in je. Mi je ze prislo v navado to in ne rabim posebej mislit na to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Zheegec ::

vzameš Nexus4 ali Nexus5 pa na mizo en wireless polnilec in ga pač vedno ko si v pisarni prisloniš gor. zadeva rešena. edino nexus4 ima povprečno kamero, nexus 5 pa povprečen speaker, ampak glede na ceno to ni problem.

lolipop2 ::

GabrieLeo:
Dodaš 50-60EUR in imaš iphone 5. Odličen deal.

GabrieLeo: kje pa se dobi za 50-60EUR več iphone 5-ka?


OK, da še razjasnim, koliko uporabe bo:
telefon je prižgan cel dan, nekaj klicev, nekajkrat na internet, ne bom igral iger. Kakšen mail bi rad poslal tu in tam, pa občasno bom potreboval navigacijo.

Bi iphone 4 ali 5 (če bi ga dobil tako ugodno, kot pravi GabrieLeo zdržal vsaj dva cela dneva?

Mesar: Kdo nima časa polnit mobitela ko spi?

Mesar:
čez noč pa ne morem polniti, ker imam na telefonu budilko in mora biti ob postelji. V spalnici pa nimam vtikačev :-/

lolipop2 ::

Aja še to glede uporabe: vsak dan cca 2 uri poslušam glasbo na telefonu (mp3). Tudi pomembno, da ima spodoben predvajalnik itd.

mirancar ::

koliko bi zdržali iphoni (mi isto diši 4s) ob taki uporabi: 0 interneta (vse povezave do podatkov na OFF), 0 igrc, malo klicanja, enepar sms-ov na dan, mal navigacije, 5 minut svetilke, 2 fotki, 1h muzke, skratka ogromen idle time

koliko ti drži e6?

lolipop2 ::

e6 zdrži vsaj 5 dni ali še več. to je edina stvar, ki je dobra. Vse ostalo je obup. Vem, da s kakim iphonom ali androidom tega ne bo, a bi vsaj dva-tri dni, da drži

Formula 1 ::

Lumia 720 potem. Solidna kamera, dobra baterija, vredu zaslon, navigacija zaenkrat zastonj za regijo, z posodobitvijo na WP 8.1 bo zastonj za vse države. 512 MB RAMa ne bo problem ker ne igraš igric.

klinker ::

Kot vem imajo Lumie malo problem med "spanjem".
Kamera je lahko komu ql, dejansko pa se od 920ke ni tako dobra kot na iPhone 4S. Tudi zvocnik je definitivno najboljse zasnovan na iPhone-ih in niti HTC One ne zvuci tako dobro kot iPhone. Imamo oba pri hisi One in 5S, pa je sicer One glasnejsi, samo kaj ko pa zvuci ogabno napram 5S in tudi 4S, na katerih je zvok presenetljivo dober. Sicer pa tudi Macbooki zvucijo odlicno. Tudi mikrofon. Frend s 4S snemal v gavioliju sredi plesisca in se slisi posnetek miloreceno super.
Overall je iPhone pac odlicen produkt v vseh pogledih.

darkolord ::

Sam softver je slab.

Zheegec ::

iPhone je odličen v vseh pogledih, samo za ceno 4S dobiš novega Nexusa5 z bistveno bistveno boljšim ekranom, boljšo baterijo, več fičerji in boljšim fotkičem. potem se mora pa pač vsak sam odločiti, kaj bi raje.
Fotkič od Lumie 920 in pa iPhone 5 sta zelo podobna, samo je vseeno na Lumiji boljši, kolikor sem direktno primerjal.

klinker ::

Alien. Fotkic od N5 nima za burek napram temu na iPhone. Ko je svetloba vredu mogoce, ob slabsih pogojih pa pogorijo vsi Androidi na celi crti.
Ekran je na N5 boljsi v cem, stevilkah? Si poskusu gledat diagonalno pod kotom na N5? Res da ga tako nikoli ne gledas pa vseeno. Spreminja odtenke za salo. Pa ne trdim da je zaslon slab, ker ze na N4 mi je zaslon ql.
Ne vem no, imam obcutek da gledas bolj kot ne samo stevilke in ne prakso.
In kot si reku, je iPhone odlicen v vseh pogledih, ne pa samo v tem in onem.

Zheegec ::

Sem primerjal praktično vse high-end telefone v praksi. Številke na papirju me ne zanimajo. Če želim, lahko zdajle primerjam kakšnih 10 high-end telefonov, ali pa rečem uvoznikom, da mi jih posodi za domov.
Nazadnje sem probal Samsung Galaxy S5 (pre-production sample, ampak je isti, kot končna verzija), če te že zanima in kamero ima res super.
iPhone 5 ima kamero povprečno, 5S ima malenkost boljšo od Nexus 5, ampak dosti slabšo od high-end Lumia telefonov (v slabi svetlobi pa sploh) in še par drugih. Ekran lahko primerjam v živo kadar koli in ja, na N5 je boljši, to tudi lastniki iPhone 5S najprej opazijo, potem pa še večina prizna, da N5 deluje hitreje, razen kamera app se na N5 odpira malenkost dlje (bugfix v obliki Android 4.4.3 prihaja kmalu).

In kot si reku, je iPhone odlicen v vseh pogledih, ne pa samo v tem in onem.

Ja, saj je tudi Nexus 4 odličen, vsi high-end telefoni so odlični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Tadys ::

Pozdravljeni zanima me če bi mi lahko kdo povedal kaj več o teh Prestigio pametnih telefon kako se obnesejo kateri vse ima radio in če je potrebno imeti priključene slušalke za delovanje radia.Imam namen kupiti enega od teh štirih modelov http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef... , http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef..., http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef... ,http://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/l... ne vem pa kateri ponuja več kateri manj in kateri model je boljši to mislim gps,exel,world,power point, play via radio, poslušanje radia preko internet ter kaj vse si lahko na telefoen da naložiti,če bi mi lahko kdo podal kakšno informacijo glede teh štirih modelov in kako dobro zdržijo baterije. kupujem pa namreč telefon v rangu 150€.

lolipop2 ::

Bil sem odsoten zaradi bolezni, se opravičujem. Bi nadaljeval s to temo. Nisem še kupil telefona.

Sem pa pozabil pomemben dejavnik pri izbiri: velikost

Glede na to da imam sedaj Nokio E6, ki je še nekako sprejemljiva, mi večji tel.ne ustrezajo. Ali obstaja kaj v približni velikosti Nokie E6?

Gledal sem Xperio Z1 (Z2?), ki bi morda bila sprejemljiva. Je še kaj podobno "velikega"?

Hvala

GabrieLeo ::

Stran od Xperie in ericsona na splošno. Slaba baterija ter slabi materiali. Če iščeš android izberi samsung, ki ima zdaj precej izbire od
raznih s4, ki je še vedno povsem zadovoljujoča, velikost pa ni nevem kako huda.

mitja73 ::

Sprehodi se do mobiteali ali simobila, vse mobije lahko vzameš v roko in izberi, ne pa da kompliciraš s tako enostavno zadevo x mesecev. Je samo telefon!

fosil ::

lolipop2 je izjavil:

Bil sem odsoten zaradi bolezni, se opravičujem. Bi nadaljeval s to temo. Nisem še kupil telefona.
Sem pa pozabil pomemben dejavnik pri izbiri: velikost
Glede na to da imam sedaj Nokio E6, ki je še nekako sprejemljiva, mi večji tel.ne ustrezajo. Ali obstaja kaj v približni velikosti Nokie E6?
Gledal sem Xperio Z1 (Z2?), ki bi morda bila sprejemljiva. Je še kaj podobno "velikega"?
Hvala

Ne vem kaj si to gledal, ampak xperia z je ogromen telefon, eden največjih.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513259 (9569) Leko
»

Najboljša kamera pri mobilnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513845 (12361) kmegli
»

iphone ali lumia (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
539436 (7476) Lonsarg
»

Kateri pametni telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3611194 (9391) lovro535

Več podobnih tem