» »

FID in trofazni elektromotor

FID in trofazni elektromotor

lovro535 ::

Zanima me če bi vrglo ven fid ker trofazni elektomotrji nimajo nule ampak samo tri faze in zemljo potem bi praviloma moglo vržt fid ven ali ne.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ne. Če je motor OK (navitje ne prebija), potem iz motorja v ozemljitveni vodnik ne steče noben tok....

LP

Jože

SaXsIm ::

FID ne meri toka, ki teče po ozemljitvenem vodniku. On samo primerja, če je sumand prihajajočega toka in odhajajočega toka v vsakem trenutku enak 0. V kolikor ni, se spremeni magnetno polje v okolici vodnikov, ki je v primeru da je vse ok 0, in v tuljavici se pojavi inducirana napetost, ki požene tok še skozi eno tuljavo, ki je povezana s stikalom, ki odklopi vodnike.

V primeru, ki ga ima OP, ga verjetno zanima, kako to funkcionira brez nevtralnega vodnika. Povsem enako, tudi po faznih vodnikih tok priteka in odteka.

Prosim, da me popravite, če narobe razumem oz. sem narobe razložil.

LP
SaXsIm

lovro535 ::

to me je zanimalo ja.A če pa bi elektromotor prebil bi pa fid vrglo normalno ven.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

toms ::

Če imaš kak star že slab FID, se lahko zgodi, da se izklopi zaradi zagonskih tokov pri vklopu motorja.
Drugače pa FID ti ne bo nič pomagal, če ni ohišje motorja povezano z ozemljitvijo.

mirator ::

SaXsIm je izjavil:

FID ne meri toka, ki teče po ozemljitvenem vodniku. On samo primerja, če je sumand prihajajočega toka in odhajajočega toka v vsakem trenutku enak 0. V kolikor ni, se spremeni magnetno polje v okolici vodnikov, ki je v primeru da je vse ok 0, in v tuljavici se pojavi inducirana napetost, ki požene tok še skozi eno tuljavo, ki je povezana s stikalom, ki odklopi vodnike.

V primeru, ki ga ima OP, ga verjetno zanima, kako to funkcionira brez nevtralnega vodnika. Povsem enako, tudi po faznih vodnikih tok priteka in odteka.

Prosim, da me popravite, če narobe razumem oz. sem narobe razložil.

LP

Čisto v redu razlaga, za laike mogoče celo preobširna. Bistvo je, da FID zazna koliko toka teče v eno smer in koliko v drugo. Če teče v obe smeri enako, FID ne bo izklopil, če pa je razlika večja od deklariranega diferenčnega toka (v primeru da nekje pride do stika faznega ali pa tudi nevtralnega vodnika na kovinsko ohišje) pa bo izklopil. Zaradi tega tudi ne deluje pri kratkih stikih med dvema fazama ali med fazo in nulo ( oz. nevtralnim vodnikom). Takrat mora pregoreti varovalka oz. izklopiti ali zaščitno stikalo ali inštalacijski odklopnik. Tako je tudi pri trifaznem motorju v vezavi trikot, ki ne potrebuje nule. Takoj ko pa bo ena faza prišla v dotik s kovinskim ohišjem pa vsota tokov skozi FID ne bo več nič (ker del toka ne bo stekel skozi tuljavo v FIDU temveč preko ozemljenega ohišja) in bo izklopil. V bistvu FID ni nič drugega kot tokovni transformator. Če n.pr.: s tokovnimi kleščami objamete nek kabel, bo instrument vedno pokazal ničlo, ker je pač vsota tokov vedno nič. Nikoli ne more steči v eno smer več toka kot v drugo, lahko pa gre povratni tok po drugi poti kot je predvideno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja fid stikala (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9130864 (4037) mirator
»

Izklo FID ob nevihtah

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
274709 (3959) c3p0
»

Izklop fida med nevihto (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6517843 (15350) lovro535v2
»

Kako priključim FID

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2415156 (14625) LordTado
»

Priklop KZS

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2713743 (13355) telexdell

Več podobnih tem