» »

Zvočna kartica

Zvočna kartica

Blisk ::

Mene zanima če kdo ve, da ne rabim preveč raziskovat, kaj je bolje
Creative SB Audigy2 ZS Audio [A800]

Ali pa tist SB, ki je že na matični plošči od M2N-E to je
C-Media CM6501 Like Sound Devic

obe imata možnost 7.1 zvoka

Če je isto sranje pol ne rabim posebi zvočne kartice met v mašini.
Obe hkrati se itak ne da uporabljat!

dukenukem ::

audigy je boljši 100%:D sam majo pa najbolj glupe gonilnike :D

xabre ::

že soundblaster live! 5.1 je boljši od integrirane zadeve.

Blisk ::

Ok, sej to sem tudi jaz slišal, da so zvočne boljše od integriranih zadev, sam tale zvočna je stara cca 2 leti, medtem ko tale integrirana je pa nova zadeva, zato me je zanimalo.

kixs ::

xabre:

že soundblaster live! 5.1 je boljši od integrirane zadeve.


in kje ti to slisis oz. kje je prednost dedicated zvocne pred integrirano?

Js je namrec ne vidim(slisim)!?

LP

pinx ::

Soundblaster Live! 5.1 puši proti nVidiinemu Soundstormu. Precej.

VASkO ::

Popravek na tvojo trditev Blisk. Obe kartici se čisto lepo da uporabljat. Sam uporabljam dve zvočni kartici, integrirano - filmi, muzika, TV in pa Audigy2ZS, na katerega imam priklopljene 5.1 slusalke za igre.

Daj notri obe, pa se itak v programih lahko zbere, preko katere zvocne naj posilajo zvok.

Blisk ::

Ok, sej poanta mojega vprašanja je bila ta, ali naj uporabljam tudi Audigy2ZS ali ne, ali naj omenjeno integrirano zvočno kartico, ker pač Audigy mi zaseda en PCI slot, ker pač nimam nobenga več, bi le to kartico dal ven, če seveda je isto ali uporabljam eno ali drugo, če ni potem bom vsekakor raje uporabljal Audigy.

xabre ::

Sem imel plato s soundstormom in moram reči, da je bil še najboljši zvok, bolši od sb.
Potem sem imel dve plati z alc in c media zvočno, pa je SB Live! boljši. Ni drastične razlike, je pa zvok bolj čist, lepši.

Pa to je priklopljeno na ene povprečne zvočnike (z-640), tako da bi bila razlika z bolj kvalitetnimi verjetno še večja.

dukenukem ::

ene plate od msija majo gor integriran audigy 2 ,to je ql :D se strinjam, da je bil soundstorm najboljši integriran zvok na platah ,škoda ,da je nvidia nehala delat soundstorm :( menda so pravice predrage za plačat ,za dolby digital live :\

SaXsIm ::

Blisk, a moramo mi povedati tvojim ušesom katera zvočna se lepše sliši?
SaXsIm

zcetrt ::

Tako je. Če imaš obe kartici v računalniku, prosi prijatelja/sestro/mamo/dobro šolanega psa naj ti predvaja nek komad enkrat z eno zvočno kartico, preklopi, in z drugo, kdaj ne preklopi itd, ne da bi ti vedel, kdaj je preklopil in kam je preklopil. Poslušaj petkrat. In če boš vedno povedal, da je bil zvok boljši z isto kartico, veš, katero obdržati. Če pa ne boš ločil pol tiča, pa izberi integrirano.

Če boš pa kdaj potreboval PCI slot, bo paa izbira spet lahka.
4.

Blisk ::

Ma z poslušanjem dvomim da bi kaj slišal, ma pa SB velik softwera poleg, ki ga integrirana nima.
Zaenkrat bom pustil tako, če bom rabil slo, bom pa dal SB ven.

kixs ::

Ce se z glasbo ne ukvarjas vsaj amatersko (s tem ne mislim, da poslusas MP3-je), ti je integrirana vec kot dovolj! Res pa ne sme imeti suma!

Res pa imajo dolocene zvocne dodatne zmoznosti (EAX, Aurel... - tudi integrirane!). Vse je odvisno od potreb in zelja. Navadno pa placamo vec, ceprav tistih nekaj vec funkcij ne rabimo niti 5%.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: zvočna kartica, da ali ne?

Oddelek: Novice / Ankete
373785 (3194) sidd
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202241 (1659) Fatboyslim
»

soundstorm vs. audigy 2 ZS

Oddelek: Strojna oprema
462195 (1372) igor0203
»

Katera zvočna?

Oddelek: Kaj kupiti
101018 (868) kikicar
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597895 (6690) matjash

Več podobnih tem