» »

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi

«
1
2

myriad ::

Pozdravljeni!

Zdaj ne vem, če tale tema spada pod temo Bitcoin/Litecoin ali ne, ampak glede na to da ima pravne posledice sem se odločil ustvariti novo temo.

Da začnem. 28. februarja me je prek strani LitecoinLocal kontaktirala neka oseba in vzpostavila z mano "trade". Stran deluje na princip, da se v zameno za denar kupcu pošlje določena vsota litecoin-ov (v nadaljevanju LTC). Torej, možnosti plačila je več, sam sem imel pod možnost plačila samo SEPA nakazilo. Torej, ti, kot prodajalec moraš sprva "fund-at" escrow service, ki te tvoje LTC drži v "mreži", dokler ti kupec ne nakaže prej dogovorjenega denarja. Ko so v escrow servicu, ne moraš preklicati trada, ker bi tako lahko kdorkoli oškodoval kupca. In ko prodajalec potrdi plačilo, te LTC-je lahko samo sprosti, se pravi proda oz. pošlje kupcu. In tako je potekal trade, ki se je začel 28. februarja in končal 4. marca.

V petek me je pa banka klicala, da je bila transakcija opravljena z ilegalnimi sredstvi in nekim fake-voucherjem. Nisem razumel točno, kaj se mi je hotlo povedati. In da se moram v roku dveh dneh zglasiti na banki, da podpišem avtorizacijo preklicanja transakcije. Torej, še sam nevem kaj so hoteli povedati, lahko pa sklepam. Ko je kupec prejel LTC-je, je šel na banko in želel preklicati transakcijo. (kupec je iz Nemčije btw.) Ta banka je kontaktirala mojo in ta mene da se pokažem na banki.

Imam možnost, ali zavrnem ali pa potrdim transakcijo. Brez pomisleka jo mislim zavrniti, saj je menjava potekala korektno in pošteno. Sumim da se je kupec v to menjavo spustil z že vnaprej zlimi nameni. Problem nastane v temu, ker bom moral argumentirati zakaj hočem zavrniti transakcijo.

Tisti, ki ste sledili kriptovalutam, veste da večina ljudi še ne pozna, kaj šele uporablja kriptovalute. Banke so samosvoj problem, ker so z uporabo kriptovalut efektivno brez posla in mi že zaradi tega lahko delajo probleme. Tretji problem pa je, če naj bi tega človeka prijavil na policijo. Sam ne vem kako potekajo teli mednarodni incidenti. Res ne vem.

Še ena možnost pa je, čeprav majhna, da se je nekdo polastil tujega bančnega računa in prek tega računa nakazal denar in zdaj pravi lastnik terja nazaj. Pravni zakonik omenja pogodbe, kjer prodajalec ni pravi lastnik stvari, katero se prodaja. Tam se pač prodajalca kaznuje. Kaj pa je z menjavo, kjer prodajalec proda kupcu in kupec kupi z nezakonitimi sredstvi? Kaj pa potem?

Do jutri mam čas in približno sem si že osnoval izjavo, ampak me zanimajo vaši vtisi. Vsi komentarji dobrodošli.
  • spremenilo: myriad ()

francek1 ::

Evo moj "odtis"...Ti si v celotnem poslu deloval zakonito, zato na tvojem mestu ne odstopaj od transakcije. S potencialnimi kriminalnimi dejanji pa naj se ukvarja nemška Kripo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

myriad ::

Popravljeno ;). Ampak, recimo da se spravi me ovadit. A nimam boljše možnosti da grem jaz prvi na policijo in ga prijavim? Ker z malo iskanja sem dobil še nekoga, sicer iz Nizozemske, ki ga je ista oseba oškodovala, oz. isti user. Problem pa je, ker ima ta isti user VSAJ dva različna bančna računa pod različnimi imeni. Tukaj se šele začne mešati sranje.

technolog ::

O kaki vsoti je govora?

Večja ko je, več se ti splača vložit pravnih sredstev v to, da dobiš ta denar. Drugič pa bolj pazljivo.

Hayabusa ::

Torej, še sam nevem kaj so hoteli povedati, lahko pa sklepam. Ko je kupec prejel LTC-je, je šel na banko in želel preklicati transakcijo. (kupec je iz Nemčije btw.) Ta banka je kontaktirala mojo in ta mene da se pokažem na banki.

Imam možnost, ali zavrnem ali pa potrdim transakcijo. Brez pomisleka jo mislim zavrniti, saj je menjava potekala korektno in pošteno. Sumim da se je kupec v to menjavo spustil z že vnaprej zlimi nameni. Problem nastane v temu, ker bom moral argumentirati zakaj hočem zavrniti transakcijo.

Torej ti njemu ltc, on tebi na trr ?

Zakaj bi zavrnil transakcijo (njegovo trr plačilo) ? On tebi ltc ne bo vrnil.

myriad ::

Govora je v tisočaku evrov. Vem da ni nobenega razloga zakaj bi podpisal in posledično sprejel avtorizacijo, ker LTC-jev zagotovo ne bi več videl, ampak moram napisati izjavo da se bo vedelo pri čem smo. Tukaj ni le JAZ-ON pod vprašajem, temveč tudi odnos moje banke do mene in odnos bank med seboj. Da ne omenjam napada na moj ime, okolja ipd.

Jah, lesson learned. Account sem umaknil iz trade-anja, zapret ga pa ne morem. Od sedaj sem striktno samo še na borzah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: myriad ()

McNato ::

Mogoče ti je pa plačal z ukradeno kartico in se je pravi lastnik pritožil?

myriad ::

Ne vem če SEPA nakazila tako potekajo... Čeprav še sam ne vem, kako potekajo.

technolog ::

Podobna fora je tista s čeki.

Ko ti od nekoga nekaj kupiš, potem se pa dogovorita, da razveljavita transakcijo. Ti daš njemu stvar nazaj, on ti da pa ček. Ti ga ves vesel neseš skeširat v banko in denar dejansko dobiš. Čez par mesecev banka ugotovi, da je ček ukraden in te terja.

Prelepi bančni sistem :/

p.s.: Kolikor so meni rekli, SEPA transkacije niso reverzibilne.

Zgodovina sprememb…

myriad ::

Naj bi bile, vendar le s privolitvijo lastnika računa.

fosil ::

Tukaj pravijo takole
SEPA bo res omogočala preklic že plačanih obveznosti na način, kot ste zapisali. Reklamacija bo možna v 13 mesecih po plačilu. Denar bo vrnjen na račun plačnika brez utemeljitve, morebitni pravni postopek pa bo potekal neodvisno od tega.
Tako je!

stb ::

fosil je izjavil:

Tukaj pravijo takole
SEPA bo res omogočala preklic že plačanih obveznosti na način, kot ste zapisali. Reklamacija bo možna v 13 mesecih po plačilu. Denar bo vrnjen na račun plačnika brez utemeljitve, morebitni pravni postopek pa bo potekal neodvisno od tega.

Mislim, da je tu govora o SEPA direktnih bremenitvah.

SeMiNeSanja ::

Ne podpišeš ničesar, pa naj te baraba toži, če te upa.

Pri nemcih te direktne bremenitve niso tako zaščitene kot pri nas in se tam neredko zlorabljajo za takšne goljufije, saj ni potrebna nobena avtorizacija.

Na banki razloži stvari tako kot so. Če nimata podpisanega medsebojnega sporazuma o SEPA bremenitvah, se mi zdi, da ne bo prišel mimo tožbe (razen če ti podpišeš avtorizacijo).
Bi ga pa rad videl goljufa, ki bi si upal iti v tožbo....

Vsekakor si na banki pusti stvari razložiti toliko časa, dokler ne boš razumel vsega do zadnje pikice.
Pa naj ti pojasnijo, če naj greš podati ovadbo na policijo, ali bodo to storili oni.

Tilen ::

Tej zgodbi nekaj manjka. Zakaj ne bi potrdil SEPA transakcije, če je vse čisto? Sploh ne vem zakaj bi moral ti karkoli potrjevati? Kakšno izjavo? Kdo te je klical iz banke? Zakaj bi banki sploh moral razlagati zgodbo okrog kovancev? Banka se naj ukvarja s transakcijo in kritjem, ostalo pa naj prepusti ustreznim službam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Furbo ::

myriad je izjavil:

Imam možnost, ali zavrnem ali pa potrdim transakcijo. Brez pomisleka jo mislim zavrniti, saj je menjava potekala korektno in pošteno. Sumim da se je kupec v to menjavo spustil z že vnaprej zlimi nameni. Problem nastane v temu, ker bom moral argumentirati zakaj hočem zavrniti transakcijo.


Argumentiraj pač tako, kot si tukaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

Ne razumem zakaj bi preklical transakcijo, on je tebi nakazal denar, ti pa bi to zavrnil?
Tako je!

myriad ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ne podpišeš ničesar, pa naj te baraba toži, če te upa.

Pri nemcih te direktne bremenitve niso tako zaščitene kot pri nas in se tam neredko zlorabljajo za takšne goljufije, saj ni potrebna nobena avtorizacija.

Na banki razloži stvari tako kot so. Če nimata podpisanega medsebojnega sporazuma o SEPA bremenitvah, se mi zdi, da ne bo prišel mimo tožbe (razen če ti podpišeš avtorizacijo).
Bi ga pa rad videl goljufa, ki bi si upal iti v tožbo....

Vsekakor si na banki pusti stvari razložiti toliko časa, dokler ne boš razumel vsega do zadnje pikice.
Pa naj ti pojasnijo, če naj greš podati ovadbo na policijo, ali bodo to storili oni.


Sem razmišljal glede prijave na policijo ja, ampak na banki mi bodo najverjetneje odvrnili v stilu "to se nas nič ne tiče, važno da smo ugotovili sceno pri transakciji". Sploh nevem kako naj bi potekala ovadba SLO-NEM.

@Tilen
Ne potrjujem transakcije, ampak moram podpisati če se strinjam ali ne da se sredstva vrne prejšnemu lastniku. Verjetno ker jih je on prijavil kot nelegalna ali bilo kaj. Izjavo pa pišem oz. je napisana zato da lahko na banki razčistim, to pa lahko nardim le če povem zgodbo. Ne verjamem da je tako lahko kot "Sklenila sva pogodbo, razveljavitev transakcije ni možna."

Hayabusa ::

Ne potrjujem transakcije, ampak moram podpisati če se strinjam ali ne da se sredstva vrne prejšnemu lastniku. Verjetno ker jih je on prijavil kot nelegalna ali bilo kaj

Doesnt make sense...
Kupec bi šel sam sebe prijavljati, da je njegovo nakazilo nelegalno ? V kakem smislu nelegalno ?

solatko ::

Kupec ni dobil tistega, kar je plačal in ukrepa tako kot lahko.
Delo krepa človeka

Tilen ::

Zakaj se pa strinjaš, da mu sredstva vrnejo, če ga nisi ogoljufal?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

myriad ::

Nisem vedel da pišem take nesmisle.

V glavnem, jutri grem na banko da povem, da denarja NE BOM vrnil (ker imam na izbiro, ali ga vrnem ali pa ne), zato ker je KUPEC LTC-jev preklical SEPA nakazilo, katerega je nakazal MENI na račun. Upam da je zdaj razumljivo :/

Invictus ::

Kot je bilo že večkrat tukaj napisano, tudi z moje strani, če moraš kupcu financirati nakup, je to nateg ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Pozanimaj se na banki za kaj ge. nikakor nisi dolžan, da karkoli podpišeš. Ravno tako zoper tebe (če vse napisano drž) nima kupec za karkoli vlagat ovadbe. Ti povej na banki, da je nakazilo posledica kupoprodajne pogodbe med tabo in kupcem, ter da si ti izpolnil pogodbena določila in ne dovoliš, da se denar vrne. Več kot to nima banko kaj zanimat.

Ti bodo pa na banki tudi znali več povedat zakaj je do nastale situacije prišlo. Zgolj to, da se je on premislil in hoče preklicat tranzakcijo ni dovolj, da bi se banka v to spustila. Sepa nakazila so načeloma nereverzibilna. Če gre za nakazilo iz ilegalnih virov in ne vem kaj, potem to zagotovo ni samo to, da se je kupec premislil in hoče preklicat naročilo. Lahko gre za to, da je kupec na primer posloval z ukradenim denarjem.

Še enkrat pa niti ti dolžan ničesar ka tako podpisat. Naj ti pojasnijo za kaj gre, dajo papirje potem se pa posvetuj z odvetnikom, če ne bo šlo drugače.

MaterVola ::

Konec koncev o tem obvesti tudi escrow service, ki je vse skupaj sploh izpeljala.

Machete ::

Meni so na ebayu plačevali z pohekanimi paypal accounti. Poslal sem samo 1LTC potem pa sem videl da nekaj ne štima in jih nisem več. Samo označeval sem da je poslano 8-)
No na koncu vseh postopkov so seveda terjali od mene nazaj vse zneske. Je šlo pa za 200€ v seštevku in paypal, kar je seveda druga zgodba. Ampak mogoče podobnost da so banke teh ljudi, ki so jim pohekali račune, na koncu terjale nazaj od mene kot prodajalca, ki je te zneske dobival. Sicer sem bil samo ob 1 ltc, ampak povem izkušnjo samo v vednost..

myriad ::

Z banke so mi poslali dobljeno zahtevo. V njej piše sledeče:

Payment is based upon a forged voucher. Our client did not authorize the above mentioned transaction. Please consider our payment as null and void and kindly return us funds. In addition, please furnish us full name and adress of the beneficiary. Please confirm us actions taken. Kind regards, Investigations SOME GUY


Razen polomljene angleščine nevem kaj naj rečem. A je to nekdo drug plačal preko njegovega bančnega računa?

Aston_11 ::

Razumeti je, kot da je bremenitev bila v škodo tretjega, ki s tem nima nič, nategun, ki bi moral plačati, pa ni plačal. Case for Kripo, prijavitelj bi moral biti OP...

Hayabusa ::

Forged voucher je neke vrste dobropis/darilni bon.
Kako lahko z njim opraviš sepa plačilo ?

myriad ::

Hja, to naj se pa nemško banko vpraša. Bom postavil vprašanje čez par ur na banki. Bolj me zanima zakaj hoče nemška banka moje osebne podatke?

inb4 I get sued

Hayabusa ::

Bolj me zanima zakaj hoče nemška banka moje osebne podatke?

Tvoje podatke že imajo, ime, priimek, naslov, številka trr-ja - da so ti lahko nakazali EUREUR.

Naj ti kupec vrne ltc-je, potem lahko zavrneš transakcijo.


Pred tem se je uporabljao fake čeke, sedaj kot kaže voucherje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

myriad ::

Zakaj pa zahtevajo te podatke če jih že imajo?

Hayabusa ::

No idea, to moraš rešiti z banko.

Si dal prej omenjene osebne podatke kupcu ?

Lonsarg ::

Drugič preveri, da si res dobil SEPA nakazilo preden potrdiš prodajo...

V spletni banki se da lepo videt, če je SEPA nakazilo, ali pa kaj drugega čudnega kot tale voucher v tem primeru, ki sploh nisem vedel da obstaja.

myriad ::

Ja, osebne podatke sem moral posredovati kupcu, saj drugače ne more izpeljati transakcije. Čudno drugače, da jih ni posredoval banki. Drugače pa je SEPA transfer, oz. UPN/SEPA, koda namena je bila pa CASH, se pravi prenos sredstev iz ene banke na drugo.

mojca ::

Prosim fotokopiraj/fotografiraj/skeniraj dokument, ki ti ga bodo dali na banki. Lahko pokriješ osebne podatke - samo toliko, da bo videti preostanek obrazca.

Jaz bi nemški banki kot odgovor na poziv po pošiljanju tvojih osebnih podatkov odpisala, naj prosim pošljejo tebi osebne podatke tistega, ki želi od tebe na ilegalen način izterjati denar nazaj po tem, ko je že prejel izdelek v vrednosti nakazila. Tvoje podatke pa dobijo takoj, ko ti pokažejo sodni nalog.

Tilen ::

Zakaj bi sploh ti nemški banki karkoli posredoval? Naj kontaktirajo banko prejemnika pri nas in sprožijo ustrezne postopke. Tisti investigations guy je pa itak nateg. Sploh ne vem kako se ti da s tem ukvarjat. Denarja ne daš, dokler zahteve niso skladne z našo zakonodajo in konec.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Ales ::

Tale omenjeni "voucher" po moje nima nobene veze s samim SEPA plačilom. Čisto možno je, da trdi da ni dobil litecoina in da je bil prevaran... A ta escrow service daje njemu kak voucher, s katerim potem prevzame litecoin?

V vsakem primeru mi je vse skupaj zelo čudno in kar bi jaz zahteval od moje banke je, da ne posreduje nikakšnih dodatnih podatkov tretjim osebam brez sodnega naloga in hkrati bi zahteval, da SEPA plačilo ostane tako kot je. Hkrati bi jih prosil, da te takoj obveščajo o katerihkoli nadaljnjih dogodkih v zvezi s tem primerom.

Hkrati bi podal kazensko ovadbo proti neznani osebi pri naši policiji ter jim dal vse podatke, vključno z osebnimi podatki kupca. Od tukaj naprej se ukvarjajo oni. če se seveda bodo. To, kako poteka postopek Slo-De te nima kaj skrbet, to je njihovo delo, ne tvoje.

Ampak v primeru nadaljnjih postopkov s strani te osebe se mi zdi, da bi pravočasna kazenska ovadba s tvoje strani bila dober korak.

fosil ::

Če je nemška banka sprejela ponarejen voucher in nakazala denar, potem so oni zajebal in naj oni nosijo posledice.
Tako je!

myriad ::

Okej, prišel nazaj z banke. Obrazca nisem dobil, ker naj bi s pisno izjavo v bistvu zanikal vrnitev sredstev. Za osebne podatke mi je bilo pa rečeno, da se jih pošlje skupaj s sredstvi nazaj, če bi se že odločil poslati sredstva nazaj, ker kakor mi je bilo razloženo, je nemška banka nakazala naši denar, ta pa meni potem na račun. S kazensko ovadbo pa še odlašujem, čeprav se zavedam da bi bil pravi korak. A dobim kako policijsko kartoteko ali podobno? A so možni obiski na dom? Nočem se še bolj izpostavljati, kakor sem se že.

Čeprav ne, prek escrowa ne dobiš nikakršnega voucherja. Ubistvu je samo garant, da kupec dobi to, kar je plačal. Tukaj je opisano v detajlih pod "internet escrow".

Also, v izjavi je bilo napisano, da v primeru nepooblaščenega vstopa v njegov bančni račun, prek katerega je bilo nakazilo nakazano, to globoko obžalujem ampak zaradi kupnoprodajne pogodbe sam nisem nič kriv, ker sem izpolnil pogoje in naj za to posledice nosi tako lastnik bančnega računa kot banka sama.

jype ::

myriad> A dobim kako policijsko kartoteko ali podobno? A so možni obiski na dom? Nočem se še bolj izpostavljati, kakor sem se že.

Bolje je, da ti prijaviš, kot da kdo tebe (ker potem pa lahko dobiš kartoteko).

Če si nakazal coine potem je v verigi transakcija, s katero si ti posel s tvoje strani zaključil.

Hayabusa ::

A dobim kako policijsko kartoteko ali podobno?

Zaradi prijave sigurno ne.

St235 ::

S kazensko ovadbo pa še odlašujem, čeprav se zavedam da bi bil pravi korak. A dobim kako policijsko kartoteko ali podobno? A so možni obiski na dom? Nočem se še bolj izpostavljati, kakor sem se že.


V bistvu v tej fazi niti nimaš kaj prijavit. Ti si coine prodal, denar si dobil. Sedaj neka banka zahteva, da denar vrneš na kar si odgovoril, da denarja ne misliš vračat, ker si ti opravil svoje pogodbene obveznosti. Tukaj zaenkrat ni še nikjer nikakršnega kaznivega dejanja, ki bi ga lahko prijavil.

jype ::

Je pa poskus kaznivega dejanja goljufije.

Hayabusa ::

S strani prodajalca je jaz ne vidim, kvečjemu kupca.
On je svoje obveznosti do kupca izpolnil.

jype ::

Ja, ampak če kupec po prejemu storitve poskuša nazaj izterjati plačan znesek, je to goljufija.

St235 ::

goljufija je, če to počne naklepno z namenom ogoljufanja prodajalca.

Če pa je na kupčevi strani dejansko šlo za to, da je nekdo zlorabil njegov bančni račun pa njegova zahteva niti pod razno ni goljufija. Ne pravi, da je upravičen do vrnitve denarja, samo na podlagi napisanega niti približno ni dovolj za kakršnokoli prijavo policiji.

mojca ::

St235 je izjavil:

Če pa je na kupčevi strani dejansko šlo za to, da je nekdo zlorabil njegov bančni račun

Potem to ni kupec, s katerim je imel OP opravka, pač pa žrtev goljufije, ki je ostala brez denarja.


Ko sem pred leti v Nemčiji nekaj malega delala, je organizator vsem sodelujočim (približno stotim osebam) iz bančnega računa pomotoma odtegnil denar, namesto da bi ga nakazal. To so sicer v nekaj dneh popravili in nazaj nakazali dvojni znesek (kar so nam dolgovali + kar so pomotoma vzeli), se mi je zdelo pa še kar hecno, da je to sploh mogoče. Če imajo še vedno tako "napreden" bančni sistem, se ne bi čudila, če lahko oseba X (novi lastnik litecoinov) dvigne stredstva iz računa osebe Y (ničhudegasluteči lastnik računa) in jih nakaže osebi Z (v tem primeru myriad). Tudi če gre za ta scenarij, je oseba X še vedno goljuf.

Ales ::

@mojca, oprosti, ampak tvoja izkušnja je na nivoju navadne čenče. Če ti je neka banka nekaj trgala z računa, namesto nakazala nanj, bi to morala urejati takrat in tam. Da pa zdaj po n letih to preslikavaš na neko čisto x situacijo in ob tem še sklepaš o kvaliteti Nemškega bančnega sistema, je pa malo... ne vem no. Vstavi poljuben pridevnik. Pa brez zamere. :)

V vskaem primeru pa nima nobene niti najmanjše veze s to temo.

mojca ::

Saj sem uredila. Samo še vedno mi ni jasno, kako ti lahko po pomoti naključna oseba dvigne denar iz tvojega računa. Predstavljaj si, da pošlješ svoj PayPal account nekomu, da ti nakaže denar, potem ti pa denar zmanjka na računu. To je očitno pri bankah možno?

In pardon, po novem celotna Evropa podpira SEPA Direct Debit. Tako da smo vsi v istem gnoju, ne samo Nemci, samo da tovrstni scami še niso dovolj razširjeni, da bi ljudje vedeli zanje. Za čeke se ve, da so lahko sumljivi in da boš moral vrniti denar. Za bančna nakazila pa ne. Oziroma: če tebe doleti, moraš vrniti denar, če bi pa sam zahteval, ker te je trgovec ogoljufal, ga pa nikoli več ne boš videl.

Don't trust SEPA payments from Germany, especially not from Hamburg!
http://blog.emsisoft.com/2014/01/20/the...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mojca ::

Prvi link zgoraj iz neznanega razloga ne dobi celotnega URL-ja, zato je potreben ročen copy-paste.

Zanimivo branje. Plačila SEPA je mogoče preklicati v desetih dneh (če želiš varen sistem, moraš enostavno počakati deset dni, da se nihče ne pritoži, pri čemer so za določene transakcije roki še daljši, tja do 13-ih mesecev). Bodisi lastnik računa sproži "chargeback", bodisi je dostop do računa ukraden z ribarjenjem ali z maleware-om. Jaz bi na seznam dodala še "direct debit". Po nemškem zakonu mora banka vrniti denar oškodovanemu. Pri zahtevi po vračilu denarja te lahko banka vpraša za dovoljenje, ni pa to nujno (na linkih: receiving bank MAY request permission from its client in order to return the transfer, it does not HAVE to do so according to the SEPA rulebook). OP je imel srečo.

Ponekod v Evropi (ni jasno, kako je s Slovenijo) ti lahko po takem incidentu blokirajo bančni račun za določen čas, lahko začnejo spremljati aktivnost na tvojem računu (ker se ukvarjaš s pranjem denarja ipd.) Skratka: sumljiv si, ker je ukraden denar pristal na tvojem računu. Nekateri oškodovanci pravijo, da so morali vrniti denar, drugi spet, da jim tega ni bilo treba (so pa oškodovani lastniki bančnih računov v Nemčiji dobili vrnjen denar). Lahko se ti zgodi, da moraš plačati tudi stroške postopka vračanja denarja. Mnogo pa jih je zavoljo tega imelo težave in povsod svetujejo, naj se za poslovanje s kriptovalutami ne uporablja SEPA plačil, ker je s tem preveč težav. Wikipedia omenja primer novinarja, ki je v članek zapisal številko svojega bančnega računa z besedami "vse, kar lahko naredite, je, da mi nakažete denar". Z "direct debit" sistemom je nato nek šaljivec 500 funtov iz njegove računa nakazal za dobrodelne namene.

Replika na nasvet, da za poslovanje s kriptovalutami ni varno uporabljati SEPA plačil: jih je potem sploh varno uporabljati za karkoli drugega? (Pardon, retorično vprašanje. Odgovor je seveda NE.)

Še nekaj linkov:
http://banks-germany.com/how-and-when-t...
http://localbitcoins.blogspot.fi/2013/0...
https://bitcointalk.org/index.php?topic...
https://bitcointalk.org/index.php?topic...
http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment...
Direct debit @ Wikipedia
Direct debit @ Wikipedia
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč Coinbase (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
5611699 (473) tomaz-
»

Obremenitev TRR-ja s strani amazona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10820591 (9522) bastadu
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109503 (37424) Andro457
»

Za napadom v bangladeško centralno banko napad na SWIFT

Oddelek: Novice / Varnost
2613965 (11806) krneki0001
»

Bitcoin znova na zgodovinskem vrhu (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1187155302 (108290) technolog

Več podobnih tem