» »

Excel printanje PDF datotek

Excel printanje PDF datotek

JankoK ::

Živjo, mene pa zanima če je kako možno direktno printanje PDF datotek iz Excela ?
Recimo da imam 3 pdf datoteke hyperlinkane v excel in namesto da bi v excelu kliknil "odpri" in v adobe readerju printal, bi imel že direktno tak "hyperlink print" v excelu ki bi to naredil namesto mene in bi pri kliku print v odzadju direktno odprl pdf datoteko ter jo sprintal z enim klikom ?

Je kakšna takšna stvar sploh možna ?

Se že vnaprej zahvaljujem za vse odgovore!

Machete ::

PDFcreator namesti in potem po potrebi ga imaš izbranega kot printer device.
Glede hiperlinka pa nevem.. tole zgoraj je vbistvu samo en klik več.

JankoK ::

Narobe sva se razumela, oziroma jaz sem napisal malce narobe. Torej imam excel datoteko v kateri so napisane neke vrednosti recimo v prvem stolpcu je vrednost 3 in zraven te vrednosti je hyperlink do pdf datoteke katera se bo sprintala 3x. Zdaj moram odpret pdf datoteko ročno z klikom "odpri" nato pa "print" v adobe readerju.

Kar bi rad naredil je direkten gumb v excelu "printaj" namesto "odpri" ki bi mi sprintal pdf datoteko brez ročnega odpiranja adobe readerja, kot nek link od excela do adobe reader print gumba. Upam da se zdaj bolj razumeva. Je takšna stvar sploh mogoča ali sem prisiljen iz excela odpirati vsak pdf dokument posebaj ter ročno vsakega printati v adobe readerju ?

prtenjam ::

Direktno v Excelu ne bo šlo, lahko pa vam to naredi makro.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

JankoK ::

Se mi je zdelo ker sem že kar precej stvari preizkusil. So makroti v ekscelu dokaj enostavni ali je potrebno ogromno časa in učenja da mi tole rata skupaj uredit ?

111111111111 ::

Tole bi ti znalo pomagat: klik

JankoK ::

Super najdba hvala, sicer se zdajle trudim skupaj skombinirat tiste macrote v moj excel pa mi nikakor noče delovat, no bom probaval pa kakšen tutorial pogledal. Hvala!

JankoK ::

A je mogoče tukaj kdo ki tole stvar obvlada ? Kodo imam vendar je nikakor neznam povezat z PDF datotekami, Macro z printerjem pa je povezan.

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Če podrobneje opišete kaj potrebujete vam lahko pošljem ponudbo za izdelavo.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

JankoK ::

Še vedno nisem uspel rešiti te težave, nikakor mi ne uspe združiti kode z mojim excelom, je kdo ki mi je pripravljen pomagat ? Dobi za plato piva ker nimam več idej kaj naredit.

111111111111 ::

Mogoče informacija o verziji excela, ki ga imaš?

111111111111 ::

Drugače pa sem ravno potestiral in zadeva deluje tako kot je avtor opisal. Avtomatsko natisne dokument na privzeti tiskalnik in pusti odprt adobe.

JankoK ::

Imam 2010 verzijo excela, ja tista zadeva/koda deluje, sem jo tudi sam testiral, problem nastane ker mi zmanjka znanja da bi tisto stvar povezal v moj excel in v moje gumbe. Sicer je verjetno enostavno vendar mi nikakor ne uspe združiti brez errorja.

111111111111 ::

Pripopaj excel pa bomo videli kaj lahko naredimo. :)

JankoK ::

Ti bom poslal na ZS da ti še opišem kaj bi sploh rad dosegel in zakaj to delam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje priponk preko elektronske pošte - kateri format?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81139 (999) BorutK-73
»

Nadgradnja softvera in zato problemi s šumniki

Oddelek: Operacijski sistemi
172723 (2415) zeutrino
»

izvoz podatkov iz excela in worda v pdf datoteko

Oddelek: Pomoč in nasveti
81563 (1507) T-Mac
»

Office 12 bo podpiral PDF

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
305763 (4082) amigo_no1
»

Kateri Adobe Acrobat ?

Oddelek: Programska oprema
131907 (1782) iso2000

Več podobnih tem