» »

Kateri Adobe Acrobat ?

Kateri Adobe Acrobat ?

JOKER ::

Zanima me, ker pač še nikoli nisem potreboval Adobe Acrobat-a, katerega naj uporabim. Zanima me ali s tem ko naložiš omenjen program lahko .pdf datoteke samo prebiraš, ali je možno z njim tudi ustvariti lasten .pdf dokument.
Potreboval bi takšnega, ki ima obe funkciji. In ker se na omenjen program ne spoznam bi želel, da predlagate katerega oziroma kakšnega uporabljate tisti, ki imate to stvar naloženo.
Mogoče je smešno, ampak enostavno nisem imel potrebe po tem programu, sedaj pa bi rabil ampak ne vem kakšnega glede da je tega več vrst. Ne bi pa rad nekaj brezveze inštaliral pa potem spraševal. Hvala za pojasnila in predloge.
Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

pitbul ::

Res je da imaš dva programa.

Adobe Reader (trenutno je verzija 6) je le za pregledovanje .pdf datotek in je za kolikor toliko resno surfanje po netu nujno potreben, ker je večina dokumetnacije v tej obliki. Adobe reader je brezplačen in ga dobiš na http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html

Adobe Acrobat 6 pa je orodje s pomočjo katerega pa .pdf datoteke lahko tudi sam kreiraš in je plačljiv, tako da ga boš moral od nekje downloadati in najti ustrezen crack. generiranje pa je dokaj enostavno. Inštalirati PDF writer pod tiskalnike in ko imaš dokument pripravljen, ga enostavno stiskaš v pdf namesto na klasični tiskalnik.

JOKER ::

Pitbul : hvala za obrazložitev. Prav nekaj takega sem hotel vedeti.
Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

ThinMan ::

Lahko pa seveda uberes cenejso pot in naložiš OpenOffice.org, ki ima podporo kreiranju .PDF datotek.

Če potrebuješ .PDF datoteke samo za pisarniške programe (word, excel, ...) bi ti priporočal OpenOffice.org, ki ga ne rabiš plačat za uporabo, v obratnem primeru pa vsekakor Adobe Acrobat 6.



LP,

FLADÉ

dr.J ::

Tvorba pdf dokumentov je seveda možna tudi brez uporabe Adobe Acrobata iz že dolgo pred nastankom OOja.

Ena varianta je OO, kakor je omenjeno zgoraj.

Druga varianta je tvorba pdf on-line na Adobejevi spletni strani. (nisem probal)

Tretja je pa uporaba Ghostscripta.
Gre za free oz. open source program, ki zna delati s PostScript datotekami in jih pretvoriti v pdf format. V Windowsih enopstavno inštaliraš en super-duper postscript printer (ki ga seveda nimaš) in nato tiskaš s tem printerjem v datoteko, ki je tipa postscript. (čeprav največktar dobi še končnico prn :\ ). Potem to ps datoteko prebereš z ghostviewom (ta kliše ghostscript) in izvoziš v pdf. Na ta način lahko ustvariš pdf -je iz vseh programov, ne le iz OO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

JOKER ::

@ Dr.J
Mater ej, kako se akompliciano sliši. Hvala za nasvet.
Moram povdarit, da sem ves Google obdelal, ampak nikjer Adobe Acrobata 6 za dopotegnit. Niti Trial verzijo. :( Samo Adobe Acrobat Reader, kar pa po vaših komentarjih sodeč ne gre delat .pdf dokumentov.
Saj so te druge varijante, ki jih omenjate tud vredu, ampak zgleda kot da b šel "okrog riti v žep" , zaaj ne bi šel direktno.
Dejstvo je, da ne zakompliciram zdevo ter jo rešim na gospodski ziroma na čist bolj simpl način. Hvala vsem . Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Gandalfar ::

polno verzijo Adobe Acrobat dobis v trgovini. Na slo-techu pa je glede na Pravila prepovedano povprasevati po tem kje se dobiti nelagalno verzijo.

Zal...

JOKER ::

@ Gandalfar

Narobe si me razumel. Nisem vprašal nikogar kje se da dolpotegnit, temveč sem sam napisal, da sem pač iskal tud Trial verzijo.
Razumem in seveda poznam ter se strinjam s pravili.
Mi je pa žal, če je moj post zgledal tako .
Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

Gandalfar ::

hm.. sem videl taksna navodila v tej temi ..

ceprav se clovek vprasa o tvojem iskanju .. ;-)

JOKER ::

Ja saj se je men tudi takšna stran na Google odprla, ampak vsepovsod bi moral dajat podatke, kar pa mi ne diši preveč, sploh pa na tujih straneh.
Hvala Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

dr.J ::

joker, ne se hecat - kaj sem tako zakompliciranega napisal?

Namestiš dva majhna programa in en printer pa lahko takoj delaš pdfje. Zgleda, da bom moral en howto s skrenšoti napisat.

JOKER ::

Dr.J , ta moja pripomba ali bolje rečeno komentar ni letel na tebe osebno, ampak na postopek, ki je zame v tem pogledu ker še tega nisem delal totalno zakompliciran - ni pa rečeno. Z malo volje se vse nardi.
Za tebe, ki pa obvladaš to kar si napisal je pa full simpl.
Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

blblb ::

Ja saj se je men tudi takšna stran na Google odprla, ampak vsepovsod bi moral dajat podatke, kar pa mi ne diši preveč, sploh pa na tujih straneh.


Sej nikjer ne pise da MORAS dati pravilne osebne podatke. Sploh za ime in priimek. Za email je dobro ce imas za take primere kaksnega pri kaksnem zastonjskem ponudniku po moznosti takega ki nima tvojega pravega imena notri (ime.priimek@).

Je pa dobro da das veljaven email, ker se zna zgoditi da bos na njega dobil link za dolpoteg programa ali pa aktivacijski link.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

iso2000 ::

Za tvorbo pdf-jev uporabi tole: PDF_Creator.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PDF Reader & Editor

Oddelek: Programska oprema
205239 (4680) Loki
»

Office 12 bo podpiral PDF

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
305759 (4078) amigo_no1
»

Acrobat Reader 5.0

Oddelek: Programska oprema
151748 (1569) Highlag
»

.doc v .pdf

Oddelek: Programska oprema
102698 (2453) 2tiLen
»

Program za urejanje PDF datotek!

Oddelek: Programska oprema
88692 (8568) jetam

Več podobnih tem