» »

Gaming pc build

Gaming pc build

Lupus ::

Zdravo vsi skupaj,

kupujem novi namizni pc. Tukaj je config.
Uporabljal bi za vsakdanje, gaming in malo video editing :D.

Zanima me ali je build v redu oz. ali bi morebiti moral kaj zamenjati/nadgraditi/dodati/celo odvzeti (da prihranim mogoče :D).

Hvala za feedback in lep pozdrav.

Silvo ::

Ok je..edino kaki boljši hladilnik od tovarniškega za K procesor bi predlagal.
Silvo

kozmy ::

Če ti je važen gaming, vzami procesor i5 4670k, za razliko pa vzami grafično r9 290..

klkkkkkkkkkk ::

menjaj GTX 760 - ni vredna svojega denarja
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Hayabusa ::

Mobo menjaj če misliš navijati (ASRock Z87 Extreme4/6 ali ASUS MAXIMUS VI HERO http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/... ) + dodaj macho hr-02 rev. a ali mugen 4 cooler, menjaj hdd za WD Blue 1TB 64MB [WD10EZEX], xfx 550 bo dovolj če misliš imeti samo 1 grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

NightHawk ::

Lupus je izjavil:

Zdravo vsi skupaj,

kupujem novi namizni pc. Tukaj je config.
Uporabljal bi za vsakdanje, gaming in malo video editing :D.

Zanima me ali je build v redu oz. ali bi morebiti moral kaj zamenjati/nadgraditi/dodati/celo odvzeti (da prihranim mogoče :D).

Hvala za feedback in lep pozdrav.



Če boš bolj na "gaming" in manj na video editing, potem mejaj grafično za nvidia 770 in procesor za i5 4670k
Če pa boš več na video editing pa naj bo tako kot je. Ampak plato bi pa lahko dal kakšen razred višje.
Napajalnik je 550W dovolj, 650W že več kot preveč, 750W pa neumnost.

Zgodovina sprememb…

Lupus ::

Zdravo, hvala za vse predloge.
Videl sem par pripomb glede matične. Če bi vzel boljšo, kaj se v cenovnem rangu do 160€ še najbolj splača? (gledal sem MSI Z87-GD65 gaming vs MSI Z87 MPower SP)

Se za ohišje splača vzeti kaj cenejšega, dražjega ali je vseeno? (npr. Sharkoon T9 Green vs cooler master vs corsair vengeance c70)

Če bi teoretično vzel gtx770 4 gb. Katero izmed različnih tipov priporočate (wind force, phantom, herculeZ itd.)?

Lep pozdrav.

Siddh ::

Windforce


Hayabusa ::

MSI Z87-GD65 je celih 22 eur cenejša od asus maximus vi hero c2 (mlacom), ki je na vseh testih hitrejša plošča (link zgoraj).

Za 130 eur je ASRock Z87 Extreme4 soliden nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Lupus ::

Zdravo,

najprej hvala Hayabusi in vsem ostalim za nasvete. Par stvari sem sedaj spremenil.D. Takšen je trenutni konfig. Vse skupaj bi potem prišlo 1400€. (za ohišje nimam pojma če se res splača, ampak zgleda lepo :P).

Bi zdaj štimalo? Eno grafično pa bom eventuelno še dokupil čez kakšni dve leti.

Lep pozdrav.

klkkkkkkkkkk ::

build je TOP - malo naviješ CPu in kupiš nov GPU čez 2-3 leta :)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

kozmy ::

Grafično menjaj za gtx770, tistih 4gb nima kaj dosti pomeni..

dxx ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

build je TOP - malo naviješ CPu in kupiš nov GPU čez 2-3 leta :)

Ti sploh bereš teme na katere odgovarjaš?Namreč malo prej si rekel da 760 ni vredna svojega denarja.

Drugače je config zelo dober in uravnotežen,čeprav za gaming in samo gaming bi rajši vzel GTX770 in i5 4670k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

klkkkkkkkkkk ::

dxx je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

build je TOP - malo naviješ CPu in kupiš nov GPU čez 2-3 leta :)

Ti sploh bereš teme na katere odgovarjaš?Namreč malo prej si rekel da 760 ni vredna svojega denarja.

Drugače je config zelo dober in uravnotežen,čeprav za gamingin samo gamng bi rajši vzel GTX770 in i5 4670k



Če bi teoretično vzel gtx770 4 gb. Katero izmed različnih tipov priporočate (wind force, phantom, herculeZ itd.)?


saj je napisal da bo vzel GTX 770
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

dxx ::

"Če bi teoretično vzel gtx770 4 gb. Katero izmed različnih tipov priporočate (wind force, phantom, herculeZ itd.)?"
Nisem razumel tega da je s tem stavkom spremenil build.Ker je rekel teoretično:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

klkkkkkkkkkk ::

dxx je izjavil:

"Če bi teoretično vzel gtx770 4 gb. Katero izmed različnih tipov priporočate (wind force, phantom, herculeZ itd.)?"
Nisem razumel tega da je s tem stavkom spremenil build.Ker je rekel teoretično:D


potem mu je še predlagal ...

Saj je vseeno in ja GTX 760 ni vredna svojega denarja - vendar če rabi cuda oz. hoče nvidio pa je omejen na budget (mu bolje pripročam GTx 660 ali GTX 750Ti) vseeno je njegova odločitev. Ostalo je pa TOP.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

Brias ::

dxx je izjavil:

"Če bi teoretično vzel gtx770 4 gb. Katero izmed različnih tipov priporočate (wind force, phantom, herculeZ itd.)?"
Nisem razumel tega da je s tem stavkom spremenil build.Ker je rekel teoretično:D



ce bi teoreticno delal tvoj build, bi vzel MSI 2gb gtx770 in razliko v ceni do 4gb dal v corsair H100i vodno hlajenje ...

ze pri i5 je ogromna razlika do kam prides z zrakom pri K-ju, pri i7 pa se vecja ...


Crucial M500 SSD 240GB [CT240M500SSD1]
vzel bi ta SSD za 25 eur manj ... EVO ima boost samo do 12GB, od tam naprej je enako hiter kot m500 ( s to razliko da ima FLASH na M500 3* daljso pricakovano zivljensko dobo ... )

XFX Pro Series Full Wired Edition (Bronze) 550W [P1-550S-XXB9]
20 eur lahko privarcujes pri tem, brez moralca :)

edino kar lahko je da gres na boljsi EFF standard PSUja ( seasonic G-550 gold 108eur, ali enermax platimax 600 135eur )

komp ti tudi z sintetiko ne bo zrl prek 400w ... ( OC na 4600mhz, vodno, poleg se en klasicen disk ... ... ... ) edino ce bos med sintetiko pekel DVD, potem ti zna zreti 430w :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

hojnikb ::

Brias je izjavil:

dxx je izjavil:

"Če bi teoretično vzel gtx770 4 gb. Katero izmed različnih tipov priporočate (wind force, phantom, herculeZ itd.)?"
Nisem razumel tega da je s tem stavkom spremenil build.Ker je rekel teoretično:D



ce bi teoreticno delal tvoj build, bi vzel MSI 2gb gtx770 in razliko v ceni do 4gb dal v corsair H100i vodno hlajenje ...

ze pri i5 je ogromna razlika do kam prides z zrakom pri K-ju, pri i7 pa se vecja ...


Crucial M500 SSD 240GB [CT240M500SSD1]
vzel bi ta SSD za 25 eur manj ... EVO ima boost samo do 12GB, od tam naprej je enako hiter kot m500 ( s to razliko da ima FLASH na M500 3* daljso pricakovano zivljensko dobo ... )

XFX Pro Series Full Wired Edition (Bronze) 550W [P1-550S-XXB9]
20 eur lahko privarcujes pri tem, brez moralca :)

edino kar lahko je da gres na boljsi EFF standard PSUja ( seasonic G-550 gold 108eur, ali enermax platimax 600 135eur )

komp ti tudi z sintetiko ne bo zrl prek 400w ... ( OC na 4600mhz, vodno, poleg se en klasicen disk ... ... ... ) edino ce bos med sintetiko pekel DVD, potem ti zna zreti 430w :)

nažalost se tukaj motiš, ker evo (vsaj 120g) ima boost samo prvih 3GB, potem pa spet počasen kot m500 (dokler se buffer ne sprazne). To pa zato, ker je rezerviranga 9GB TLCja, ki ima 3 bite na celico v SLC ki ima 1bit na celico (9/3 = 3GB)...
#brezpodpisa

Brias ::

@hojnik

ma ja zeznil sem ...

cache-a ima 250gb malo vec kot 120gb ( 512mb ) .... 12gb buffer pa je prisoten pri 1tb evo-tu ( in 1gb cache-a )

hojnikb ::

da nebo zmed okol tega..
Samsung SSD 840 EVO DRAM
120GB 250GB 500GB 750GB 1TB
DRAM Size 256MB LPDDR2-1066 512MB LPDDR2-1066 512MB LPDDR2-1066 1GB LPDDR2-1066 1GB LPDDR2-1066


Samsung SSD 840 EVO TurboWrite Buffer Size vs. Capacity
120GB 250GB 500GB 750GB 1TB
TurboWrite Buffer Size 3GB 3GB 6GB 9GB 12GB


Logično je, da imajo večji modeli več cachea + rabijo več rama za redirection tabele..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Lupus ::

Zdravo,
ker vidim, da ste res vsi mnenja, da je gtx770 boljša za ta build, sem jo dodal. (to pomeni, da bo verjetno potrebno še malo počakati z nakupom in zaslužiti :P). Nad vodnim sem malo skeptičen sem pa sem vzel Noctua NH-C12P SE14.
Build.

Kaj pravite?

Lep pozdrav.

P.S. Torej sta ssd-ja identična, zgolj da je eden na začetku (prvih par gb) malo hitrejši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lupus ()

Hayabusa ::

Ssd, kot so ti že pisali zgoraj.

klkkkkkkkkkk ::

i7 4770K je vroč oz. zelo vroč.
Odvisno je od tebe in od čipa (loterija) ... če si že dal 1400€ za celoten build, daj še tistih 70-80€ za zelo dober air cooler
NZXT Havik 140
Noctua NH-D14
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

dxx ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

dxx je izjavil:

"Če bi teoretično vzel gtx770 4 gb. Katero izmed različnih tipov priporočate (wind force, phantom, herculeZ itd.)?"
Nisem razumel tega da je s tem stavkom spremenil build.Ker je rekel teoretično:D


potem mu je še predlagal ...

Saj je vseeno in ja GTX 760 ni vredna svojega denarja - vendar če rabi cuda oz. hoče nvidio pa je omejen na budget (mu bolje pripročam GTx 660 ali GTX 750Ti) vseeno je njegova odločitev. Ostalo je pa TOP.

Tukaj nisem nikomur nič predlagal, le tebi sem dal "kajlo" Flyingbee, edino kar sem naredil narobe je, da, tega stavka nisem "citiral" ampak samo copy paste-al. Ravno zato ker nikjer ni povedal da se je odločil da bo vzel 4 GB verzijo, ampak je rekel, če bi se "teoretično" odločil, kaj bi vzel.
Tako prosim, da se tudi vidva; Brias in hojnikb , ne spotikata v to napako, ker je bil v bistvu post namenjen čebelici, ki tako rad zagovarja neke čudne rešitve, rad gleda narazličnejše teste, itd...

klkkkkkkkkkk ::

Nič nisi dal "kajle" meni - samo iz muhe si naredil slona :)
Nič nisem rekel, da si ti kaj predlagal...

Lupus :: 10. mar 2014, 21:25:04citiraj
#
Zdravo, hvala za vse predloge.
Videl sem par pripomb glede matične. Če bi vzel boljšo, kaj se v cenovnem rangu do 160EUR še najbolj splača? (gledal sem MSI Z87-GD65 gaming vs MSI Z87 MPower SP)

Se za ohišje splača vzeti kaj cenejšega, dražjega ali je vseeno? (npr. Sharkoon T9 Green vs cooler master vs corsair vengeance c70)

Če bi teoretično vzel gtx770 4 gb. Katero izmed različnih tipov priporočate (wind force, phantom, herculeZ itd.)?

Lep pozdrav.
Siddh :: 10. mar 2014, 21:27:31citiraj
#
Windforce


Poleg tega, ko sem rekel : "Build je TOP! - sem mislil, vse ostalo razen grafične :) Tudi GTX 770 4Gb se za gaming nesplač kupiti (imaš R9 290 4Gb za 30-40EUR več) vendar rabi cudo.

@Lupus
prej sem ti priporočil, da vzameš boljši hladilnik. Še nekaj bi rad dodal napjalniki XFX 550W bo več kot preveč. Poleg tega, nove grafične bodo prinesle večji P/W in ostajale nekje na 250W TDP-ja tako, da z i7 + 250W TDP GPu je XFX 550W dovolj. Teh 20EUR lahko daš v CPU cooler :)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

vseeno ti priporočam tole
http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Lupus ::

Zdravo vsem skupaj,

tukaj je zadnji build. Sem še moral dodatno zaslužiti, ampak mislim, da se bo splačalo.

Hvala vsem za pomoč. Ko dobim, sporočim kako in kaj. :D

Lep pozdrav,
Lupus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lupus ()

klkkkkkkkkkk ::

build je res dober :)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

LikeNothing ::

Ppredlagam ti da kupis maticno plosco s PCijm 3.0 in kaksno cenejso grafiko ala evga 750ti ftw edition in pocakas na naslednjo generacijo graficnih ;)

mihibo5 ::

LikeNothing je izjavil:

kaksno cenejso grafiko ala evga 750ti ftw edition in pocakas na naslednjo generacijo graficnih ;)


Vzemi kar r9 290. Vsekakor ni vredno metait 100€ stran, da boš pozneje kupil novo grafično.

SloBiscuit ::

a je kdo pomislu na CPU bottleneck? :p
luleki, jest mam gtx560ti že 3 leta + pa lohka igram use na high... joj se mi zdi škoda da nism prej teme upazu...
1. Na matični bi lohka pršparu 30€
2. 16GB RAM-a ne rabš (8GB je čist dovol) bi lohka uzeu pol vsaj 8GB z 2400MHz
3. Grafična bi bla dost bolša nVidia (una gtx770) pa ne samo v igranju igric namreč tudi zaradi CUDA core-ov, kar je dobr za editiranje
4. Disk bi raje uzel WD, toshiba ne shiba glih dost :p
5. SSD je brezveze, ker se ti samo komp hitr pržge, če boš pa igrce gor igrou ti bo pa crknu v roku 2 letih će ne prej
6. Za ohišje bi lohka dau 45€ namest 90€ (ne splača se dajat tok za ohišje)
7. optični pogon je kul, pa še to je današnje dni skor brezveze
8. Ste pa šparal na napajalniku (joj), nikol ne šparat na napajalniku! pa greš ga lohka kupt tud za 100€, drgač je pa 650W dost (jest osebno mam 700W v primeru če kupm še eno grafo)
Drgač bi pa lohka iz kje durgje kupoval oz. vsako stvar drugje oz. tam ko je cenejša pa bi še malo več pršparal.
neznanec555

hojnikb ::

luleki, jest mam gtx560ti že 3 leta + pa lohka igram use na high... joj se mi zdi škoda da nism prej teme upazu...

nobody cares

2. 16GB RAM-a ne rabš (8GB je čist dovol) bi lohka uzeu pol vsaj 8GB z 2400MHz

video editing ti hitro poje tudi 16g rama

4. Disk bi raje uzel WD, toshiba ne shiba glih dost :p

bedarija

5. SSD je brezveze, ker se ti samo komp hitr pržge, če boš pa igrce gor igrou ti bo pa crknu v roku 2 letih će ne prej

spet bullshit. Glih ssd mu bo pršu prav.
In daj prenehaj že s temi 2 letim, ker _ni_ res..

6. Za ohišje bi lohka dau 45€ namest 90€ (ne splača se dajat tok za ohišje)

če hočeš kvaliteto, potem se splača. pač ohišja ne menjaš vsako nadgradnjo.

8. Ste pa šparal na napajalniku (joj), nikol ne šparat na napajalniku! pa greš ga lohka kupt tud za 100€, drgač je pa 650W dost (jest osebno mam 700W v primeru če kupm še eno grafo)
Drgač bi pa lohka iz kje durgje kupoval oz. vsako stvar drugje oz. tam ko je cenejša pa bi še malo več pršparal.

kdo je šparu pri napajalcu ? xfx 550w je vrh glave.
#brezpodpisa

SloBiscuit ::

hojnikb je izjavil:

luleki, jest mam gtx560ti že 3 leta + pa lohka igram use na high... joj se mi zdi škoda da nism prej teme upazu...

nobody cares

2. 16GB RAM-a ne rabš (8GB je čist dovol) bi lohka uzeu pol vsaj 8GB z 2400MHz

video editing ti hitro poje tudi 16g rama

4. Disk bi raje uzel WD, toshiba ne shiba glih dost :p

bedarija

5. SSD je brezveze, ker se ti samo komp hitr pržge, če boš pa igrce gor igrou ti bo pa crknu v roku 2 letih će ne prej

spet bullshit. Glih ssd mu bo pršu prav.
In daj prenehaj že s temi 2 letim, ker _ni_ res..

6. Za ohišje bi lohka dau 45€ namest 90€ (ne splača se dajat tok za ohišje)

če hočeš kvaliteto, potem se splača. pač ohišja ne menjaš vsako nadgradnjo.

8. Ste pa šparal na napajalniku (joj), nikol ne šparat na napajalniku! pa greš ga lohka kupt tud za 100€, drgač je pa 650W dost (jest osebno mam 700W v primeru če kupm še eno grafo)
Drgač bi pa lohka iz kje durgje kupoval oz. vsako stvar drugje oz. tam ko je cenejša pa bi še malo več pršparal.

kdo je šparu pri napajalcu ? xfx 550w je vrh glave.


1. nekdo je predlagu 750-ko in pol reku da mal kasnej pa nadgradi, jest pa pravm če je men 560ti zdražala 3 leta pa lohka še use na high igram bo tud 750-ka
2. je res, sam bi pomagal tud če bi bi hitrejši ram
4. wd zdrži in ma manši failure rate
5. IOPS limit je bil (no sej sem ti v prejšni temi pisal)
6. http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o... (za primerjavo, un ma še kup 200mm fan-ov, ki so pa odveč)
8. ja nevem bronze je (http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... 130€ Gold, večji izkoristek je pač)
neznanec555

hojnikb ::

o kakem IOPS limitu sanjaš ti ?
Vsak ssd ima omejen IOPS (predvsem odvisno od krmilnika).

2. je res, sam bi pomagal tud če bi bi hitrejši ram

prej pomaga več rama, kot hitrejši ram..

8. ja nevem bronze je (http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... 130€ Gold, večji izkoristek je pač)

in kaj potem če je bronze ?
kvaliteten je še vedno (seasonic)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klkkkkkkkkkk ::

wait! Si slučajn predlagu GTX 750 TI za komp 900€?... GTX 750 TI je za en drek tako rečen, zakaj? Zato ke AMD pšonuja večliko več za 20€ več R9 270 je boljša v vseh pogledih razen v P/W. A kaj je navečji problem GTX 750 TI to, da ostale komponente kurijo preveč in zato, imaš slab P/W oz. slabši P/W kot sistem z R9 270 (glemo porabo i5 z mATX)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

SloBiscuit ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

wait! Si slučajn predlagu GTX 750 TI za komp 900€?... GTX 750 TI je za en drek tako rečen, zakaj? Zato ke AMD pšonuja večliko več za 20€ več R9 270 je boljša v vseh pogledih razen v P/W. A kaj je navečji problem GTX 750 TI to, da ostale komponente kurijo preveč in zato, imaš slab P/W oz. slabši P/W kot sistem z R9 270 (glemo porabo i5 z mATX)


Nism, lol komp za 900€ pol pa 750-ka xD
Ne samo pravm, da če lohka jest igram z gtx 500 serije po 3 letih na High bo tud 750-ka lohka
neznanec555

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

klkkkkkkkkkk ::

No zdej pa probi igrat BF4, Crysis 3 ali kar koli (Far cry 3) pa uporabi MSAA 4x ali 8x pa povje kolk ti zbije FPS-jev
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

deno113 ::

lp tudi jas rabim pomoče s komponenti...ali tile komponenti pašejo skupaj in ali so dovolj dobri za igranje novih iger....komponenti:

ram:CRUCIAL 8GB DDR3 1600 PC3-12800 CL11
Zvočna kartica:Creative SB ZX,PCIe
SSD:Crucial M500 240GB SSD SATA3 2.5''disk 7mm + 9.5mm adapter
napajalnik:Corsair AX860i
Procesor:INTEL Core i7-4820K 3.7GHz BOX brez hladilnika LGA2011
Grafična Kartica:MSI R9 290 GAMING 4G
Osnovna plošča:GIGABYTE G1.Sniper M5
Ohišje:LC-power Full tower ATX Gaming 973B Fortress_X

hojnikb ::

rahl overkill na nekaterih komponentah (zvočne ne rabiš, pravtako ne 2011 platforme..
#brezpodpisa

djready ::

Kot je že rekel Hojnikb malo je overkill, in zvočne ne rabiš integrerana je dovolj dobra.

Za en eur več se da dobiti CL9
Crucial Ballistix Sport XT 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V - 67,10 EUR
http://www.dinokomp.si/produkt/crucial-...

Processor i5 4670K bi bil čisto dovolj in LGA 1150 matična, če ne misliš iti Crossfire bo kakšen XFX 550w ki je bil večkrat omenjen bi bil čisto dovolj.

Tisto ohišje od LCja glede na to da je 88EUR nima pa niti enega ventilatorja vgrajenega... je greedy. Boljše vzeti kak Zalman Z9 plus za 48EUR, ima 4 ventilatorje od tega 3 imajo blue led, regulator hitrosti ventilatorjev za dva ventilatorja, display ki kaže temperaturo v ohišju.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Lupus ::

Zdravo vsem skupaj,
pc je tu in deluje fantastično :D (potrkam po lesu). Če koga zanima glede dinokompa (osebno prva izkušnja). Pripeljali so v prb. 8 dneh z vso embalažo (so ga sestavili), garancija pa na vsak del posebej.

Kar sem poskusil z video editiranjem mi je na vegas šlo neprimerljivo hitreje, igre (ne najbolj zahtevne: batman arkham citiy, crysis ipd) vse na konstantno 60 FPS, hlajenje je super in s priloženimi programi je res super tweakat reči.

Torej, hvala vsem skupaj za konstruktivne pripombe in pomoč. Thread se lahko zapre, kolega deno113 pa mogoče raje naredi novega, da bo bolje vidno vsem skupaj in se mu bo lažje svetovalo :D.

Lep pozdrav
Lupus

torstorm ::

SloBiscuit je izjavil:

hojnikb je izjavil:

luleki, jest mam gtx560ti že 3 leta + pa lohka igram use na high... joj se mi zdi škoda da nism prej teme upazu...

nobody cares

2. 16GB RAM-a ne rabš (8GB je čist dovol) bi lohka uzeu pol vsaj 8GB z 2400MHz

video editing ti hitro poje tudi 16g rama

4. Disk bi raje uzel WD, toshiba ne shiba glih dost :p

bedarija

5. SSD je brezveze, ker se ti samo komp hitr pržge, če boš pa igrce gor igrou ti bo pa crknu v roku 2 letih će ne prej

spet bullshit. Glih ssd mu bo pršu prav.
In daj prenehaj že s temi 2 letim, ker _ni_ res..

6. Za ohišje bi lohka dau 45€ namest 90€ (ne splača se dajat tok za ohišje)

če hočeš kvaliteto, potem se splača. pač ohišja ne menjaš vsako nadgradnjo.

8. Ste pa šparal na napajalniku (joj), nikol ne šparat na napajalniku! pa greš ga lohka kupt tud za 100€, drgač je pa 650W dost (jest osebno mam 700W v primeru če kupm še eno grafo)
Drgač bi pa lohka iz kje durgje kupoval oz. vsako stvar drugje oz. tam ko je cenejša pa bi še malo več pršparal.

kdo je šparu pri napajalcu ? xfx 550w je vrh glave.


1. nekdo je predlagu 750-ko in pol reku da mal kasnej pa nadgradi, jest pa pravm če je men 560ti zdražala 3 leta pa lohka še use na high igram bo tud 750-ka
2. je res, sam bi pomagal tud če bi bi hitrejši ram
4. wd zdrži in ma manši failure rate
5. IOPS limit je bil (no sej sem ti v prejšni temi pisal)
6. http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o... (za primerjavo, un ma še kup 200mm fan-ov, ki so pa odveč)
8. ja nevem bronze je (http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... 130€ Gold, večji izkoristek je pač)



Malo si mimo brcnil...
1.Glede SSD, dostopni časi naredijo sistem 10x bolj odziven kot v uporabi trdega diska. Jaz imam SSD diske v serverju dlje časa in so konkretno obremenjene zadeve pa še noben ni crknil, prej crknejo SATA hdd diski aka WD blue in cheap variante kot SSD, druga zgodba so enterprise SAS trdi diski. Povprečni SSD z MLC celicami zdržijo krepko ćez deklarirano življenjsko dobo, ima jih pa večina 10%+ rezervnih celic.
2.WD kvaliteta je danes na slabem nivoju razen enterpise ali VR edition, drugače bi vzel Seagate(nizja temperatura, za enak denar tisji in hitrejsi, kvaliteta boljsa)
3.XFX napajalnik je super zadeva, skoraj v rangu Seasonica,če kdo ne verjame naj si pogleda načrte sestave... tisti gold itd awardi so bullshit, poraba vseh napajalnikov kateri so grajeni na principu delovanja Seasonica je priblizno enaka, so pa to skoraj vsi razen tistih najbolj cenenih ne.
4.Kvalitetno ohišje je veliko vredno, npr. najslabsa ohisja se zvijajo sama po sebi , kaj se zgodi z matično ploščo in komponentami pri temperaturnih razlikah če se zvija vse. Vse je slabo privijačeno ..vse vibrira... Dobro ohišje enkrat kupiš pa imaš mir, slabo ohišje pa slej ko prej menjaš ker živce zgubiš :)
5. Za rendiranje je skoraj obvezna NVIDIA grafika (priporočjive Tesla ali GK110), vsi programi ne delajo na AMD razen Powerdirector, drugače pa GK104 760 ali 770 tudi ni tako slabo, za igre pa za enak denar dobiš zmogljivejše R9 serije v primerjavi z NVIDIA.

OranGutan ::

Zdravo

Mene pa zanima kakšno mnenje imate za tale build. In sicer kupujem računalnik za gaming ter video editing pa povrhu še za učenje programiranja vendar to bolj osnovno programiranje (zaenkrat). Budget je okoli 900EUR če bo kakšna dobra ideja lahko tudi do 1000EUR.

Kupujem pri Dinokompu. Čeprav imajo dosti slabih komentarjev na grbi so vseeno najcenejši.
SSD že imam in sicer Corsair 120GB, kar je za sistemske ter te Armo 3 in BF4 čisto zadosti, ter WD blue 500GB kar je za mojo osebno rabo čisto zadosti. Ohišje pa je Od zalmana Z3 Plus kupljen pri Mlacomu. Pa DVD enota bo iz stare kište.

Zdravo

Mene pa zanima kakšno mnenje imate za tale build. In sicer kupujem računalnik za gaming ter video editing pa povrhu še za učenje programiranja vendar to bolj osnovno programiranje (zaenkrat). Budget je okoli 900EUR če bo kakšna dobra ideja lahko tudi do 1000EUR.

Kupujem pri Dinokompu. Čeprav imajo dosti slabih komentarjev na grbi so vseeno najcenejši.
SSD že imam in sicer Corsair 120GB, kar je za sistemske ter te Armo 3 in BF4 čisto zadosti, ter WD blue 500GB kar je za mojo osebno rabo čisto zadosti. Ohišje pa je Od zalmana Z3 Plus kupljen pri Mlacomu. Pa DVD enota bo iz stare kište.

http://www.dinokomp.si/konfigurator/?mb...

Vse ideje so dobrodošle.

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

@OranGutan
- procesor vzami 1231v3 za 229€
- ram crucial za 10€ ceneje
- hladilnika ne rabiš za proc.
- plato bi osebno uzel eno od ASUS h97
- razliko dodaj za grafično, vzemi 290ko


še boljše komponente bi dobil na hardwareversand.de

Recimo ista cena, dosti boljša sestava. Grafika ubijalska.
http://shrani.najdi.si/?23/zo/4xWY2xHt/...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

OranGutan ::

Pravijo da grafična s 4gb pride v poštev če imaš večjo resolucijo od 1080p. Je to res?

djready ::

Nevem kako ti je ratal R9 290 za 454EUR če pa jo dobiš že za okrog 354EUR

http://www.hardwareversand.de/articlede...

Ja Vrama je bolšje za večje rezolucije ali več monitorjev in veliko uporabo anti-aliasinga.
Ampak če imaš budget za R9 290 vsekakor boljše z R9 290

never mind tisto je 290x ;((
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

NejcSSD ::

Ja x je ja. Nima veze :)
Vglavnem že 290ka brez X bo kul.
Pa zamenjaš čez 2-3 leti.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608112573 (66844) Epialt
»

Grafična kartica - smiseln nakup???

Oddelek: Kaj kupiti
303905 (3117) m0LN4r
»

Gaming PC do 650€-700€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10618010 (15452) 12bot34
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716831 (13181) m0LN4r
»

Kompjuter.

Oddelek: Kaj kupiti
367339 (6731) djready

Več podobnih tem